İkimizin Yerine 22. Bölüm Özeti 29 Eylül Cumartesi Fragmanı # Gehna komşusu önünde Kaliyani’yi küçük düşürür..

Burak 19 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 22. Bölüm 29 Eylül Cumartesi Günü Neler Yaşanacak?

Sumitra Gehna ile konuşur. Gehna artık hayatını sevgi ile yaşamaya ve  ağlamamaya karar verir. Bu aileye bir şekilde dahil olduğunu burada kalmak için hoş sebepleri olduğunu söyler. Sumitraya senin gibi öz bir ablam var der.  Gehna Sumitraya Sughnayı hızlı bir şekilde koca evine verin der. Sumitra merak eder. Niye birden onun gitmesini düşündün der. Gehna artık vakti geldi onu verin der. Sumitra ısrar eder neden böyle söyledin der. Gehna düşündüklerini(Sughnanın boynundaki yaranın nasıl olduğunu anlamıştır) söyleyemez. Sughna Anandinin saçını yaparken Jagdish gelir ve ona tatlı getirdiğini söyler. Anandi getirdiklerini kabul etmeyeceğini ve onunla konuşmayacağını Sughnaya söyler. Jagdish ona sıçan der sonra düzeltir ve Anandi der. Anandi ona hiç yüz vermez. Sughna yemesi konusunda ısrar eder. Anandi sen yersen ben kabul ederim der ve odaya tatlı yemek için giderler.

Bairon ve Sumitra  Gehnanın yaptıklarından bahsederler. Bairon ona hak verdiğini ve onu desteklediğini ancak öz abisine hürmetsizlik etmek istemediğini söyler. Sumitra Sughnanın koca evine gitmesi ile ilgili ne düşünüyorsun der. Bu arada Sughna kapı arasından dinliyordur. Bairon biz ona karar vermiştik, o 18 yaşına varmadan onu evledirmeyeceğiz, o daha küçük der.

Phuli okulda yaşadıklarını Anandiye anlatır. Yerkürenin düz olması ve güneş etrafında dönmesi ile ilgili konuşurlar. Gözlerini kapatarak dünyanın dönüşü hissetmeye çalışırlar. O esnada odaya Jagdish gelir ve Anandi ile Phulinin ne yaptığını merak eder. Phuli Anandinin bir gün okula gelerek öğretmene sorularını sormasını ister. Anandi ben okula hiç gidemem der. Phuli ayrılır. Anandi onun kitabının bir günlüğüne kalmasını ister ancak Phuli kitaptan bir tane olduğunu söyler. Jagdish  Anandiye sana coğrafya kitabı mı azım ben sana getiririm der. Anandi başta çok heyecanlanır ama sonra Jagdish’e senin gibi bir yalancının kitabı bana lazım değil der.

Kaliyani dua okuyordur. Sumitra ona su getirir. Kaliyani Sumitranın kitap(kutsal) okumasını ister. O esnada kapıdan bir kadın seslenir ve Kaliyaninin komşusu(Phanna hanım) gelir. Birbirleriyle hasret giderirler. Phanna Basantın karısını görmek için geldiğini söyler. Kaliyani evin her türlü işleriyle ilgilendiğini ve çok yoğun olduğunu söyler. Sumitra Gehnayı getirir. Kaliyani komşusunu Gehna ile tanıştırır. Phanna Gehnayı çok beğenir ve Basant gibi dul birisinin bu kadar güzel bir gelinle evlenmesine şaşırır. Gehna bu zor değil ki anne eğer senin paran varsa nüfusun varsa istediğin gelini alabilirsin önemli olan gerekli parayı vermen der. Kaliyani çok kızar. Komşu kadın Kaliyaniye gelininin dili çok uzun der. Kendi gözlerimle şahit oldum o senin hayatını çekilmez hale getirecek eğer ailenin huzurunu korumak istiyorsan bu kızı aldığın yere geri ver der. Phanna  ayrılır ve Kaliyani sinirli bir şekilde Gehnanın yanına gider. Gelin her şeyi para ile almak mümkünse senin uzun dilini almak ne kadar der. Gelenlerin yanında bizi küçük düşürüyorsun, susma bana cevap ver der. Tanrı şahit ki ben kimseye karşı bu kadar sabırlı davranmadım. Gör bak şimdi Kaliyani ne yapacak der. Gehna kaynanası giderken ne yapacaksın ana, Jagdish ve Anandi gibi beni de mi karanlık odaya koyacaksın der. Ona meydan okur.

Kaliyani ev halkını bağırarak toplar (Sumitra Anandi Sugan ve Jagdish evdedir). Hepiniz beni dinleyin der. Bugünden sonra kimse Gehna ile konuşmayacak, onun yanına gitmeyecek der. Bu benim kararım, evde tek kalırsa belki aklı yerine gelir der. Anandi ne oldu nene der. Kaliyani beni dinle sözümü dinlemezsen seni karanlık odaya koyarım diyerek onu tehdit eder. Gehna arkadan konuşulanları duyar. Daha sonra Basant eve gelir ve annesiyle iş ile ilgili konuşur. Kaliyani öğlen yaşanan olaylardan ötürü çok sinirlidir. Basant’ın konuşmalarını bile dinlemez. Basant su ister. Anandi götürmek ister ama Sumitra Sughnayı gönderir. Basant annesine neden susuyorsun der merak eder. Kaliyani bir gün su başına dökülecek ve sende o suda boğulacaksın. Eğer bir şeyler yapmazsan canımız bedenimizden çıkacak der. Bugün karar aldım ki senin eşine söz geçiremiyorum. Basant Gehna ne yaptı der. Bugün Phanna komşu geldi. Eşin onun yanında yine beni küçük düşürdü. Onun dili çok uzundur bilirsin, şimdi o bütün işittiklerini herkese yayacak. Bugüne kadar ailemizin nüfusuna hiçbir söz gelmemişti. Ama eşin her şeyi alt üst etti Nüfusumuzu yerle bir etti der. Basant biz onu bataklıktan çıkararak bu eve gelin getirerek çok büyük hata yaptık der. Kaliyani evde kimsenin onunla konuşmasına izin vermiyorum sende ona göre davran. Onu tek bırak ya deli olacak ya da aklı başına gelip özür dileyecek der.

Anandi Sumitra ile Gehna yengesi hakkında konuşur. Kaliyani bende taze gelin olarak geldiğimde benimle uğraşmıştı herhalde o yüzden Gehna ile uğraşıyor der. Sumitraya Gehna çok aç ona yemek bir şeyler götür der. O Jagdish’i karanlık odaya atılmaktan kurtardı der. Sumitra Kaliyaniye karşı gelmekten çekinir.Bairon şehiden gelir ve tüm aileye hediye almıştır. Annesine masaj için aldığı hediye verir. Bu Kaliyainin çok hoşuna gider. Sizden başka kimse bana bakmaz der. Bairon Sumitraya herkes için aldığı hediyeleri sıra ile verir. Gehnaya da bir sari almıştır ve Kaliyani neden ona hediye aldın der, birden sinirlenir. Bairon anne ben herkese hediye aldım der. Kaliyani onunla hiç kimse konuşmayacak ben bu şekilde karar aldım. Sende onunla konuşmayacaksın ve ona bir daha hediye alma der ve sariyi fırlatır.

Herkes yemek masasındadır ve Anandi babaanneye sana bir söz söylesem bana kızarmısın der. Kaliyani söyleyeceğine bağlı der. Anandi ben gidip yengeye yemek yapayım der. Kaliyani düşünür bir söz söylersen, onunla konuşursan seni karanlık odaya atarım der. Sughna mesaj yaparken Anandi gelir. Yenge aç susuz odasında oturuyor der. Sughna biz ne yapalım bizden büyükler bile ona bir şey yapamıyor der. Anandi gizlice gideyim yengeyi göreyim der. Sughna nene fark ederse karanlık odaya bizi atar der. Anandi karanlık odadaki anlarını düşünür ve karanlık odada kalsam da onun yanına gideceğim der. Sughna o zaman ihtiyatlı ol nene seni görmesin der.

Bairon ben annemin yanında ağzımı açamıyorum ama Gehna nasıl cesaretli öyle der. Sumitra sende cesaretli olmak istiyorsun ancak biz bunu başaramayız. O bizim içimizde olanları söylüyor der. Bairon bu evde kim anneme itiraz ederse onun gazabı ile karşılaşıyor der. Chamuna bizim gözümüzün önünde öldü bir şey yapamadık artık yeter der. Sumitraya başardığımız kadar ona destek olacağız der. Anandi gizlice Gehnanın odasına girer ve yatağın kenarında yerde yatan Gehnayı fark eder. Gehna neden buraya geldin der. Anandi yenge seni görmeye geldim der. Babaanne seninle konuşmamızı söyledi der. İlk geldiğimde babaanne benimle de uğraşmıştı. Zamanla bunu bırakır der. Gehna onun dediği her şeye razı olmamızı istiyor. Biz onun dediği yanlış şeylere razı olursak kim cesaret edip gerçeği söyleyecek der. Anandi büyüklerin söylediği ile razılaşmak yanlış hareket mi der. Gehna hayır sen onların söylediklerini dinlemelisin ancak bazen onlarda hata yapabilir. Böyle olunca biz onlara neyin doğru olduğunu göstermeliyiz der. Anandi büyükler bizden hatalı olan şeylere razı olmamızı isterse ne yapalım der. Gehna ister küçük olsun ister büyük haksızlığa göz yummamak gerekir der. Anandi ona getirdiği radyoyu verir ve çıkar.

Tapınakta Sumitra ve Gehna dua etmektedir. Sumitra kaynanam beni cezalandırmak istiyorsa cezalandırsın ancak ben hata yapmadım der. Gehna mutfakta helva pişirmektedir. Kaliyani gelir ve açlığa bu kadar mı sabredebildin der. Gehna anne ben neden aç kalayım der. Kaliyani ben ne hata yaptım ki tanrı bana senin gibi bir gelin verdi der. Gehna anne ben helva pişiriyorum sana da getiriyim mi der. Kaliyani hayır senin elinden istemem der. Hapisdeki mahkumlara bile yemek veriliyorsa ben neden aç kalayım der. Yaşıtlarım gibi görünmek için çok yiyeceğim bunu senin için yapacağım der. Kaliyani ye bu evde kimse açından ölmez der ve gider. Sumitra konuşulanları duyar ve Gehna artık aç kalarak kendine eziyet etmeyecek der. Anandi ve Phuli okul hakkında konuşurlar. Phulinin yarın sınavı vardır. Anandi sınav zamanlarını hatırlar. Phuli sende benimle okula gelseydin çok iyi olurdu der. Jadish onları dinler ve konuşmaya dahil olur ve bir fikrim var der. Anandi hala ona karşı tavırlıdır. Phuliye o benimle konuşmuyor der. Phuli dinle belkide aklına iyi bir fikir gelmiştir der. Jagdish o benimle barışmazsa fikrimi söylemeyeceğim der. Kalkar kapıyı kapatır ve eğer o benimle barışırsa onu imtihana sokarım der. Anandi okula gitmeyen nasıl sınava katılabilir der. Jagdish gider ve Phulinin kulağına bir şeyler fısıldar oda Anandiye sessizce söyler. Anandi Jagdish doğru söylediğine yemin et der bir daha asla yalan konuşma der. Jagdish kulaklarını tutarak özür diler, elini uzatır ve Anandi ile el sıkışarak barışırlar.

Kaliyaninin ayakları ağrıyordur. Yatağında dualarını okumaktadır. Sumitra bacaklarını ovar. Kaynanam 90 yaşında ev işlerini görürdü birde bana bak der. Ben dünyanın en kötü kaynanası ile yaşadım der. İyi bir gelinin olursa kaynanalar 100 yıl yaşar der. Jagdish gelir ve sınavım var bana dua edin der. Yemek bir şeyler ister. Sumitra hazır değil der. Jagdish sen hazırla Anandi okula yemeğimi getirsin okulda soğuk yemek yiyen tek ben varım arkadaşlarımın eşleri onlara yemek getiriyor der. Kaliyani bunda bir oyun olmasın der Jagdish’in fikrini kabul eder. Jagdish’e para verir. Jagdish çıkarken Anandi ile görüşür. Anandi yemekleri hazırlar ve Phuli ile okula gider. Okula gelseydin beraber otururduk der. Beraber okula giderler. Öğretmen müdüre giderek bu kız çok akıllı onu sınavlara sokalım der. Müdür ailesinin izni olmadan olmaz der. Ailesinden birisinin gelip bize söylemesi lazım yoksa sınavlara giremez der.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 22. Bölüm Özeti 29 Eylül Cumartesi Fragmanı # Gehna komşusu önünde Kaliyani’yi küçük düşürür..” üzerine 61 yorum

 1. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Tylla ablam Hava ablam Aleyna ablamm Hayat ablamm hos geldiniz)))
  Morelimm sifirrr bir olay oldu aksam gelince anlatirim
  Okul ile ilgili
  Odevlerimi yapiyim geliyorum)))

 2. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Merhaba canlar)))
  Ayy dunki youmum simdi cikmis dun yaziyordum buraya uyuya kalmisim

 3. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Ablam yuzunu beyazlatmak icin ne kullana bilirim???
  Maskeleer

 4. Hava dedi ki:

  Bende çıkıyorum

 5. Hava dedi ki:

  Iyiyim Aleyna sağol

 6. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Neyse ben şimdi çıkıyorum..akşama burda olmaya çalışacağım..))grşrz..inşAllah..))

 7. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tylla ablam Hoşgeldin..))sağol ablam iyim..sen nasılsın..))

  Hayat kardeşim..dün seni bekledim..ama cnm sen yazamayınca bende uyuduğunu sandım..
  Bu arada elbisen eminim sana çok yakışmışdır..))
  Şu an Ankarada mısın??..))
  ..
  Hava cnm nasılsın?..))
  ..
  Pınar ablam nasılsın??..))

  1. Pınar dedi ki:

   aleynacım saol cnm iyiyim sen nasılsın

 8. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aklım takıldı!
  Bir şey diyeceğim!
  Yok, yok demeyeceğim!
  Vazgeçeceğim!

  Aslında başka bir şeydi söylemek istediğim.
  Yazdım, sildim
  Yazdım, sildim
  Seni düşünüyorum ne yalan söyleyeyim. Ama sorsan söylemem! Sen anla! Hisset ya da.
  Yormak istemiyorum artık hiç kimseyi. Yorgunum zira! Yeniden kurasım yok hiç, aşka dair cümleler. Kelimeleri yan yana getiresim yok bir de, kendimi anlatmak için.
  Sen anla!
  Konuşmak istemiyorum kısaca. Konuşacak ne var ki? Benim sana gelene kadar ne yaptığım mı, senin bana gelene kadar ne yaşadığın mı?
  Saçma!
  Ne geçmişe aidim artık ne de geleceğe ve kaçırmak istemiyorum şu anı da, olmuşların, bitmişlerin, gelmişlerin, geçmişlerin laf kalabalığında. Olacakların, biteceklerin ve geleceklerin kurgusunda ya da
  Ama şimdi burada, seni düşünüyorum ne yalan söyleyeyim. Ama sorsan söylemem! Sen anla!

  Ne şu andan öncesi ne şu andan sonrası Dedim ya; bir tek şu anın ciddiyetindeyim.
  Hayallerim yok sana uzun uzun anlatabileceğim ama çok istersen kurarım tabi senin için ve illâ merak ediyorsan hatırlarım elbet canımın yanmışlığını da zira unutmuş değilim.
  Ruhumda dikiş izlerim

  Yeni bir alfabe arıyorum konuşabilmek için! Hiç söylenmemiş sözler duymaya ihtiyacım var, ve belki yeniden cümleler kurmaya ihtiyacım var, yetmiyor bildiklerim.

  Şimdilik, baş edilir gibi değil içime çekilmişliğim

  Sözlerini duyuyorum; düşüncemi zorlayan, aklımı sana uçuran. Her anlamaya çalıştığımda merak edilen oluyorsun. Anlamak istemiyorum merak etmekten korktuğum için!
  Yoksa buradayım yani, yörüngendeyim.

  Masallar tadındayım Zehirli elma hevesindeyim! Bul beni! Lakin ne soru istiyor canım ne cevap. Ne bir beklentim var ne de bir söz verebilirim.
  Bulursan, sadece bulduğuna sevineceğim! Ve eğer geleceksen, seni burada bekleyeceğim.

  Ama ben sana, gün dünü unutmadıkça ve beyaz sayfalar gibi olmadıkça ruhum, gelmeyeceğim

  Özür dilerim bu kadar yorgun olduğum için!

 9. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayırlı günler..))

 10. Mahym dedi ki:

  Hayirli gunler canlarim nasilsiniz
  Guljan ablam
  Tyllam
  Canim Rabisim
  Isilim
  Aleynam
  Hayatim
  Aynurum
  Gokhanim
  Nuranaayim
  Ve Zehra
  Hava
  Adini unuttugum kim varsa af ola

 11. Hava dedi ki:

  Teşekkürler Tylla sanada hayırlı sabahlar

 12. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Hayat tatlim hosgeldin…sen simdi cok heyecanlisin ya yarin kina …cumaertesi dugun…neden kendini yabanci hissedyorsun…

 13. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Herkese merhaba!!!
  Hayirli sabahlar arkadaslar!!!

  ✔ Kankam Guljan
  ✔ Dostum Gokhan
  ✔ Isilim
  ✔ Rabiyam
  ✔ Pinarcim
  ✔ Aleynam
  ✔ Aynurum
  ✔ Mahymym
  ✔ Nuranaayim
  ✔ Hayatim
  ✔ Rojinim
  ✔ Zehra
  ✔ Nihat
  ✔ Bengisu NASILSINIZ…VE YENI GELEN ARKADASLARIDA SELAMLIYORUM
  ✔ Hava
  ✔ Asi
  ✔Anonim hosgeldiniz!!!

  1. Pınar dedi ki:

   merhaba tylacım nasılsın

 14. Anonim dedi ki:

  GUNAYDIN…SABAHINIZ HAYIRLI UGURLU OLSUN!!!

  1. Pınar dedi ki:

   günaydınlar

 15. Hava dedi ki:

  Günaydın hayırlı sabahlar herkese

 16. Hayat☯ dedi ki:

  Kızlar ne zamandır.Yokum ya kendimi yabancı hissettim ya baha

 17. Hayat☯ dedi ki:

  Günaydın hayırlı sabahlar Herkese 😀

 18. ☸Hayat☯ dedi ki:

  Aleyna canım cuma cumartesi günü yazmaya çalışacam İnşAllah 🙂

 19. Hayat dedi ki:

  Yarın saat 7 de yola çıkacam çok heyecanlıyım ya anlatamam Aleyna kuzum uyuyamıyorum Düğün nasıl olucak diye gerçekten on numara olucak Düğün için kıyafetim çok güzel su yeşili Bana en çok su yeşili rengi yakışıyor pudra rengide öyle kıyafetimi nasıl anlatsam bilemedim çok güzel Bir farklı nasıl anlatacağımı bilmiyorum ya 🙂

 20. Hayat dedi ki:

  Aynur’um çok geçmiş olsun kuzum ❤

 21. Hayat dedi ki:

  Herkese Allah Rahatlık versin 🙂

 22. Hayat dedi ki:

  Saol Hava canım benim Amin inşAllah iyi geceler tatlı uykular diliyorum 😀

 23. Hayat dedi ki:

  Aynur’um iyi geceler Allah rahatlık versin Kuzum)

 24. Hayat dedi ki:

  Aleynam kardeşim özür dilerim ya gerçekten işlerim vardı o yüzden geç gelebildim ya off tamam kuzum iyi geceler Allah rahatlık versin))

 25. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayat cnm sanarım gelmiyeceksin..saat de gec oldu artık..iyi geceler..))
  Yarın İnşAllah knşrz..))

 26. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayat ya.. saat nerdeyse 11 olucak..hadi amaaa..

 27. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayat ya kardeşimmm nerdesin??????????

 28. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynurumm..Hayatımm..nerdesiniz???

 29. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Rica ederim Pınar ablam..))
  ..
  Aynurum..tekrar keçmiş olsun..
  Cnm kendine iyi bak..cnm kanama tekrar olursa..doktora git tamam mı gülüm..
  Ben şimdi çıkıyorum..birazdan yazarım..)

 30. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Sagol ablam)))
  Bilmem acaba gunesin altinda yurudum ondan olmasin???
  Simdi iyim ben)))
  Ayy birde uykum tuttu

 31. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hoşbuldum birtanrm..sağol iyim..))
  Aynurum çok keçmiş olsun birtanem..noldu cnm..neyin var..

 32. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Biraz değiştim,
  Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar

  Değiştim
  Unutamadığım sözlerinin arasında sıkışıyorum,
  Bir yanım kendimi kolluyor bir yanım seni
  Ben benimle savaşıyorum,
  Seninle değil

  Sonucu kılıcı kuşananından belli olan bir savaşın,
  ne kazanabileni ne de kaybedeniyim

  Sorun değil
  Elbet Alışırım
  Biraz alıştım.
  Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar

  Alıştım!
  Varlığını istemediğim tüm eksik yanlarım
  Ve çokluğunu da, yokluğunu da istemediğim
  iki arada bir derede duyguya alışıyorum
  Bir yanım bırak diyor bir yanıma,
  Diğer yanım kesin değil! Henüz tanıştık
  Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar

  Tanıdığımı sandığım bana daha yakınım artık
  Duvarlara anlatırken öğrendiklerim kendi hakkımda
  Ve aynalarda ağlarken gördüklerim kendi tarafımda
  Bir yanım memnun oldum diyor,
  bir yanım tanıyamadım daha
  Samimi değil
  Bir hayli kırıldım
  Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar …….

 33. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Siteye girmisdim az once birden bile byrnum kanimaya basladi kosdum yatakdan banyoya 2 katda uyurum ben tappp diye yere firlandim haa burnun kanidi ayy hic bitmedii yaa

  1. Pınar dedi ki:

   Geçmiş olsun güzelim Kıyamam

 34. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Aleyna ablamm canim iyim sen nasilsin)))
  Ve hos geldin)))
  Tesekkur ederim evet Can Yucelin siirleri harika)))

 35. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynurum cnm bu şiiri ben de bilirim..))
  Ellerine sağlık cnm..))

 36. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi akşamlar..))

  Pınar ablam..eline emeğine sağlık..))
  ..
  Hayat kardeşim..nasılsın??
  Birtanem anladığım kadarıyla cuma,cumartesi günleri yazamıyacaksın dimi..
  Bu arada düğün için nasıl bi elbise seçtin??..
  ..
  Aynurum birtanem..nasılsın??..
  Cnm sağol..evet şiir çok güzel..))
  ..
  İyi akşamlar Hava..nasılsın??

  1. Pınar dedi ki:

   Aleynam saol cnm teşekkür ederim

 37. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne. ‘O olmazsa yaşayamam.’ demeyeceksin.
  Demeyeceksin işte.Yaşarsın çünkü.

  Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki. Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.
  Ve zaten genellikle o daha az sever seni, Senin o’nu sevdiğinden…

  Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem. Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini…

  Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin. Senin değillermiş gibi davranacaksın. Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın. Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın. Çok eşyan olmayacak mesela evinde. Paldır küldür yürüyebileceksin.

  İlle de bir şeyleri sahipleneceksen, Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. Gökyüzünü sahipleneceksin, Güneşi, ayı, yıldızları…

  Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak. ‘O benim.’ diyeceksin. Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir Şeylerin…

  Mesela gökkuşağı senin olacak. İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait olacaksın. Mesela turuncuya ya da pembeye Ya da cennete ait olacaksın. Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat.

  İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak…
  Can Yucel…

 38. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Meğer hisler konuşunca,kelimeler susarmış
  Cünkü kelimeler yanılabilirken,hisler yanılmazmış.
  Meğer sustuklarınmış anlatmak istediklerin.
  Konuşduklarından daha anlamlıymış susarak duyurmayı beklediklerin.
  Meğer her gidiş,kayıbediş değilmiş.
  Senin kayıbediş zannettiklerin sana en büyük hediyeymiş.
  Meğer yaşanan başka, yaşanılanın anlamı başkaymış.
  Eğer yaşadığının anlamını görmeyi beklersen,kötü bir şey yaşamadığını anlarmışsın.
  (Arda Erel)
  Aleyna ablam eline saglik)))
  Gercekden siir cook guzel❤❤❤

 39. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Pinar ablam eline emegine saglik)))
  Ozetler muhtesem)))

  1. Pınar dedi ki:

   Saol Aynurum teşekkür ederim

 40. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Abimin dugunu yaklasdi)))
  Omur boyu mutluluklar)))
  Hep mutlu olsunlar)))

 41. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Hava ablam hos geldin nasislin)))
  Tm ablam gorusurus)))

 42. ⚜Aynur⚜ dedi ki:

  Iyi aksamlar cansilar)))
  Hayat ablamm canimin parcasy nasilsin iyisindir insallah)))
  Ooo ilk gelmissin sana hediyemmm sihirli kalem)))
  Sinavdan iyi gecersen hhaha biraz sacmaladim dimi hha tmm sana sneakers cikolata)))

 43. Hava dedi ki:

  Ben çıkıyorum size iyi sohbetler

 44. Hava dedi ki:

  Hayat düğün istediğiniz gibi geçer inşallah abine de bir ömür boyu mutluluklar

 45. Hava dedi ki:

  Herkese iyi akşamlar

 46. Umut dedi ki:

  İyi akşamlar Teşekkürler Pınar ablacım

  1. Hayat dedi ki:

   İyi Akşamlar Umut

  2. Pınar dedi ki:

   saol umutcum teşekkürler

 47. Hayat dedi ki:

  İlk ben olayım yaa))
  Pınar ablacım Eline emeğine kalbine sağlık olsun Özetler için çok teşekkür ederim 🙂

  1. Pınar dedi ki:

   Hayatcım tebrik ederim… benden nasıl bir hediye istersin? Asıl ben sana teşekkür ederim.

   1. Hayat dedi ki:

    Ay teşekkür ederim.Pınar ablacım Bana Test kitabı hediye et. Şimdiden çok teşekkür ederim.Pınar Ablam ❤

    1. Pınar dedi ki:

     tamam o zaman sana ço k güzel bir test kitabı hediye ediyorum. İnş sınavların da çok iyi geçer. Düğün hazırlıkları nasıl gidiyor .

     1. Hayat dedi ki:

      Çok saol ablam Başarılıyım ama daha iyi olmaya gayret ediyorum İnşAllah daha başarılı biri olurum. Ablam düğün hazırlıkları Tamam çok şükür sıkıntısız bir şekilde halloldu Cuma günü Kına gecesi var Cumartesi günü düğün var hayırlısı olsun inşAllah abimin mutlu olmasını kalpten istiyorum.Yarın Ankaraya donecem düğün için sonra salı günü Eskişehir’e dönücem İnşAllah. Sen nasılsın ablam kızın nasıl? Eniştem nasıl? Kızının yanaklarından öpüyorum kocaman ❤

      1. Pınar dedi ki:

       Saol hayatcım bizlerde iyiyiz. Allah şu zor dönemde size kolaylik versin düğün telaşını bilirim kızıma seni öpüyor ablası

       1. Hayat dedi ki:

        Saol canım benim Hep iyi olun İnşAllah buna çok sevindim Evet Ablam düğün çok zor masraflı Amin teşekkür ederim ❤ oh oh Zeynep’imin öpücüğü Çok güzel Cennet kokulumuz bizim ❤ iyi geceler Allah rahatlık versin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.