İkimizin Yerine 219. Bölüm Özeti 14 Nisan Pazar Fragmanı

Burak 03 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Shivani ile birlikte tüm aile Anandi’nin odasına gelirler ve Phuli’yi teselli etmeye çalışırlar. Her şeyi anlatmasını isterler. Phuli olanları anlatır ve kocasının bebeğini elinden aldığını ve onu aldatarak başka bir kadınla evlendiğini söyler. Herkes şoktadır. Anandi ona söz verir. Bairon hemen Phuli’nin ailesini eve getirir ve Phuli’nin kanunlara aykırı şekilde dışarı atıldığını anlatır. Ailesi şok olur.

İkimizin Yerine 14 Nisan Pazar Özeti

Shivani salonda halen geçerli olan kötü uygulamalardan ötürü çok üzülür. Anandi, Phuli için mücadele edeceğini ve bebeği mutlaka alacağını söyler. Phuli perişan haldedir ve Gehna onu teselli etmeye çalışır. Phuli’nin ailesi gelerek kararlarından ötürü pişman olduklarını söylerler. Anandi onun nikahsız evlenmesine karşı çıkmıştır fakat onu dinlememişlerdir.

Anandi konseyi toplayacağım der. Shivani bu tarz gelenekleri sürekli duyduğunu ve bütün köylülerin aynı eski kafalı düşünceye sahip olduğunu söyler. Neyse ki Anandi ve ailesinin açık fikirli olması onu biraz rahatlatır. Dört konsey üyesi eve gelerek Anandi’ye Sarpanch Hanım diyerek saygılarını sunarlar. Shivani şaşırır.

Bairon, Shivani’ye Anandi köy Sarpanch’ı oldu der. Shivani onun genç yaşta Sarpanch olmasından etkilenir. Basant sadece genç değil Jetsar’ın şimdiye kadarki ilk kadın Sarpanch’ı olduğunu söyler. Shivani oldukça etkilenir. Anandi nikahsız evlilik geleneğinin son derece yanlış olduğunu belirtir. Phuli de bu nikahın kurbanı oldu der. Konsey üyeleri çok şaşırır.

Anandi, Phuli’nin kocası onu sadece çocuk doğurmak için getirdi adalet için savaşmalıyız der. Fakat konsey üyeleri ne yapacaklarını bilemez. Çünkü nikah olmadığı için Phuli’nin de kocası üzerinde bir hakkı yoktur. Shivani kocası üzerinde olmasa da bebeği üzerinde hakkı var der. Fakat konsey üyeleri gelenekle ilgili kuralları söylerler ve oralı olmazlar.

Anandi yalnızca Phuli için değil ilerleyen zamanlarda sizler için de daha iyi olacak bu nedenle bu geleneğe karşı mücadele etmeliyiz der. Konsey üyeleri seslerini yükseltir ve bu geleneğin kaldırılamayacağını söyler.

Shivani durumu yargıya taşımalıyız der. Anandi bunun son çare olduğunu söyler. Anandi meydanda Barat’ın köyünün Sarpanch’ı ile bir görüşme yapma kararı alır. Shivani, Anandi’nin yaptıklarından çok etkilenir. Shivani tıp kampına döner. Gitmeden önce tekrar geleceğim diye söz verir.

Anandi ve ailesi köy meydanına gelir ve Phuli’ye kendine hakim olmasını söyler. Toplantı başlar ve Anandi nikahsız evliliğe karşı olduğunu bu nedenle mücadele edeceğini söyler ve Phuli’nin yaşadıklarının tekrarlanmaması gerekiyor der. Phuli’nin çocuğunu geri alması gerektiğini söyler. Karşı taraf çocuğun üzerinde babanın da hakkı var der. Çocuk ağlamaya başlar.

Anandi çocuğun annesi nedeniyle ağladığını söyler ve ona da haksızlık ediliyor der. Diğer taraf ise Phuli’nin ailesi nikahsız evliliği kabul etti bu şekilde doğum yapan bir kadının eş ya da anne olarak hakları bulunmuyor der. Anandi, Barat’ın ailesi herkesi kandırdı bu nedenle gelenek geçersiz der.

Phuli’yi sadece çocuk doğurması için evlendirdiler çünkü gelinleri kısır. Barat, Phuli’yi evime aldım diyerek kendini savunmaya çalışır ve Phuli’yi hırsızlıkla suçlar. Barat’ın tarafı da Anandi ile Phuli arkadaş olduğu için Anandi’nin onu her durumda savunacağını belirtirler.

Phuli araya girer ve Anandi’nin adalet için orada olduğunu belirtir. Phuli, Anandi’nin geçmişte yaptığı iyilikleri anlatır. Karşı tarafın Sarpanch’ı da Barat’ın iyi biri olduğunu söyler. Anandi bu durumu yargıya taşıyacağını söyler. Barat ve ailesi şok olur.

Jagdish, Gauri’ye çok iyi bakar. Her şey onlar adına iyi gitmektedir. Phuli bebeği için çok üzgündür. Anandi, Phuli için dava açmak üzere karakola gider ve olan biteni polise anlatır. Avukat mahkeme tarihi vererek duruşma gününde gelmelerini söyler.

Gauri, Jagdish’e derslerinde yardım eder. Shivani gitmeden önce Kaliyani’lere uğrar. Aile mahkemeye hazırlanmaktadır. Anandi, Shivani’den dua etmesini ister. Mahkemede avukat dava konusunu hakime anlatır ve Phuli’nin çocuğu alması gerektiğini söyler. Phuli ve kaynanasının ifadeleri alınır.

Anandi, Phuli için mücadele eder. Hakim Phuli’nin evliliğinin geçersiz olduğunu bu dönemde taşıyıcı anneliğin yasal olduğunu söyler. Fakat ailenin bunu Phuli’ye söylemeden yapması hatalıdır. Mahkeme Phuli’yi haklı bulur ve bebeği Phuli’ye verir. Phuli çok sevinir.

Kunda, Gauri için yemek yapmaktadır. Gauri’nin annesi de keyifle onları izler. Daha sonra Kunda, Gauri’ye eliyle yemek yedirir. Gauri’nin annesi Kunda’nın Gauri ve Jagdish’e olan sevgisinden çok etkilenir. Gehna ile Shivani, Phuli’nin bebeğini geri almasındaki başarısından dolayı Anandi’yi tebrik ederler. Shivani, Anandi’nin yaşına göre çok olgun olduğunu düşünmektedir.

Shivani, Anandi’nin çok alçak gönüllü biri olduğunu belirtir. Herkes çok mutludur. Mumbai’de Jagdish, Gauri’ye bir elbise alır. Gauri elbisenin büyük olduğunu söyler fakat Jagdish bir kaç ay sonra buna ihtiyacın olacak der. Onunla alay eder. Gauri, Jagdish’in hamile olduğu günden beri onunla ilgilenmesinden memnundur.

Shivani, Anandi’nin Sumitra’nın kızı olduğunu düşünerek onu çocukken evlendirmedikleri için mutlu olur. Herkes susar. Bairon, Anandi’nin gelini olduğunu söyleyerek onun çocukken evlendiğini belirtir. Shivani, Anandi’nin kocası nerede diye sorar. Sumitra oğlunun artık bu aileden olmadığını söyler.

Bairon oğlunun bir aptallık yaparak Anandi’yi terk ettiğini belirtir. Anandi onu Mumbai’ye gönderdi fakat o başka biri ile evlendi der. Shivani çok üzülür. Shivani aile fotoğrafına bakar ve Jagdish’i görünce adeta şok olur. Basant onun Anandi’nin kocası olduğunu söyler…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 219. Bölüm Özeti 14 Nisan Pazar Fragmanı” üzerine 4 yorum

 1. sevda dedi ki:

  muhteşem

 2. Duru dedi ki:

  Anandiyi çok seviyorum çok cesur bir kız her şeyi başarıyor

 3. Ceyda dedi ki:

  Ayy çok beğendim süper olmuş

  1. Kiraz dedi ki:

   Katılıyorum bende anandiyi çok seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir