İkimizin Yerine 218. Bölüm Özeti 13 Nisan Cumartesi Fragmanı

Burak 02 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Bir kadın Phuli’nin bebeğini kaçırarak kendi oğlu olduğunu iddia etmektedir. Phuli hemen kaynanasından yardım ister. Barat o senin oğlun değil benim oğlum o kadında benim karım der. Phuli şoktadır. Peki ben kimim der. Barat sadece çocuğumu doğuran kadınsın der.

İkimizin Yerine 13 Nisan Cumartesi Özeti

Phuli yıllardır kandırıldığını anlar. Barat onu sadece çocuk doğurması için taşıyıcı anne olarak tuttuklarını söyler. Çocuğa kesinlikle el süremeyeceğini belirtir. Phuli köylülerin yardımını ister ama kimse oralı olmaz. Kocası onu döverek evden gitmesini söyler. Phuli çocuğu için yalvarmaya başlar fakat kimse onu dinlememektedir. Phuli perişan haldedir. Biri yanına gelmek ister fakat kaynanası ona nikahsız olarak geldin sen hiçbir şeysin der.

Phuli’yi hırsız ve yalancı olmakla suçlar. Barat, Phuli’ye anne ve baban bizden para aldı ve her şeyi bilerek sana yalan söylediler der. Phuli’ye yine hakaret etmeye başlar. Daha sonra da onu evden atarlar. Bir kadın ona gelerek sana ilk söylediğim zaman sözümü dinleseydin bu duruma düşmeyecektin der. O kadın da nikahsız evlilik yapmış ve sonucunda mağdur olmuştur ve Phuli’yi uyarmıştır. Kadın artık yapacak bir şey olmadığını söyler.

Phuli ağlayarak kapıyı yumruklar ve çocuğunu ister. Bebek de evde ağlamaktadır ve kimse onu susturamaz. Barat çocuğun ağlamasından Phuli’yi sorumlu tutar. Gürültü yaptığını söyler. Phuli’nin ağlayıp ağlayıp sonra gideceğini söyler. Fakat sonra Phuli’nin polis çağırabileceğini düşünürler.

Adamın biri kapıda Gauri’yi sorar. Jagdish kimsiniz diye sorunca adam direksiyon dersleri için geldim der. Jagdish hemen Gauri’ye gider ve benden habersiz nasıl böyle bir karar alırsın der. Gauri uzun zamandır araba kullanmayı öğrenmek istediğimi sana söylemiştim der. Jagdish şu anda araba kullanmanı istemiyorum der. Gauri ise artık otobüslerde sürünemem kendi arabam var der ve derse gider. Jagdish sinirlenir. Bir süre sonra Anandi’yi arar. Anandi, Gauri’nin konuşmasını hatırlar.

Anandi, Jagdish’e Gauri benimle konuşmanı istemiyor lütfen arama der. Gauri hamileyken sadece onunla ilgilenmelisin der ve telefonu kapatır. Aile bebeği uyutmaya çalışmaktadır. Bu sırada kapı tekrar yumruklanmaya başlar ve bebek uyanır. Phuli hala bebeğini istemektedir. Phuli kapının yanında yorgunluktan uyuya kalır. Bu sırada sütçü gelir. Barat kapıyı açar Phuli de Barat’a yalvarmaya başlar.

Tek istediğim çocuğumun yanında olmak der. Barat düşünür ve ailesine giderek Phuli’yi eve hizmetçi olarak alalım der. Aile tamam der. Kaynana ona ahırda hayvanların yanında yatabileceğini söyler. Ev ile arandaki mesafeyi koruyacaksın der.

Phuli kalacağı ahıra gider. Küçük ve kirli bir yerdir. Bu sırada bebeğin ağladığını duyar ve huzursuz olur. Çatıdan baktığında bebeğin başıboş kaldığını görür. Phuli ağlayarak bebeğini susturmaya çalışır. Aklına Anandi gelir ve onu arar. Bir şekilde Anandi ile görüşmeliyim diye düşünür. Anandi ise Sarpanch olmasının ilk günüde yola çıkmıştır.

Jagdish, direksiyon hocasına Gauri’nin hamile olduğunu ve dikkatli olmasını söyler. Gauri direksiyon derslerine başlar ve ana caddeye çıkmak istediğini söyler. Fakat eğitmen Jagdish’in çukurlara dikkat etmesi için uyardığını söyler. Jagdish’in endişelenmesi Gauri’nin hoşuna gider. Phuli çamaşırları yıkamaktadır. Bebeğinin kıyafetlerini görünce ağlamaya başlar. Üvey annesi bebekle oynarken Phuli ev işlerini yapmaktadır. Phuli, Anandi’nin aradığını görür. Telefonu açmak üzereyken kaynanası gelerek telefonu alır.

Anandi’ye Phuli’nin banyoda olduğunu söyler. Anandi kayanadan iyice şüphelenmeye başlar. Phuli çöpleri dökmek için dışarı çıktığında Barat’ı görür. Neden beni aldattın ben sana ne yaptım ki der. Bu yaptığın insanlığa sığmaz der. Barat ona tokat atarak bu evden kovulmak istemiyorsan sesini kes der. Phuli artık dayanamaz ve ne olursa olsun bebeği geri almaya karar verir.

Gece olduğunda Phuli çatıdan baktığında ve Barat ve karısının oğluyla beraber uyuduğunu görür. Sessizce odaya girer ve bebeği alarak odadan çıkar. Fakat bebeğin bezini düşürür. Barat su içmek için kalkar. Phuli kaçmaya çalışır. Barat düşen bebek bezini görür ve bebeğin yerinde olmadığını fark eder. Diğerlerini uyandırır ve Phuli’nin peşine düşerler. Barat Phuli’yi yakalayarak bebeği ondan geri alır…

Barat Phuli’yi tekme tokat dövmeye başlar. Phuli acı içinde yardım ister fakat etrafta kimseler yoktur. Ertesi gün Shivani tıbbi kamp için telefonda birisiyle konuşmaktadır. Phuli bitkin bir şekilde yolda yürürken Shivani’nin arabasının önüne çıkar. Tam bayılmak üzereyken Shivani onu yakalar.

Phuli çocuğunu sayıklamaktadır. Anandi’nin ismini ve adresini söyler. Shivani, Phuli’yi Anandi’ye götürür. Phuli’yi bu halde görünce herkes şok olur. Phuli, Anandi’ye sarılarak ağlar. ANandi onu hemen odaya götürür. Shivani kendini tanıtır ve olanları anlatır. Phuli ağlamaya başlar.

Shivani salonda Phuli’nin bebeğinin yalnızca bir aylık olduğunu ve annesinden ayrı olduğunu öğrenir ve çok üzülür. Phuli’nin Anandi’nin çocukluk arkadaşı olduğunu ve Anandi’ye çok güvendiğini öğrenir. Phuli şok geçirerek dışarıya çıkıp koşmaya başlar fakat Anandi ile Gehna onu tekrar odaya alır. Ailedekiler onun yanına gelir. Shivani de üst kata çıkar. Aile fotoğrafının yanına gelir fakat duvarda Jagdish’in fotoğrafını görmez.

En iyi özetleri en iyi resimlerle sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Yorumlarınızı belirtmeyi lütfen unutmayın…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 218. Bölüm Özeti 13 Nisan Cumartesi Fragmanı” üzerine 2 yorum

 1. Yalkym dedi ki:

  Ozetler cok guzel olmus ellernize emeginize saglik Gokerbey

  Herkesin mirac kandili mubarek olsun

 2. GULJAN dedi ki:

  Selamun aleykum ilk once her kese

  Mirac kandili gunimizde mubarek olsun Allah her kesi muradina yetirsin.

  Ozetler cok guzel tessekkurler Goker bey elinize emeginize saglik..

  Pinarcim merhaba iy aksamlar cok gecmis olsun canim simdi durumun nasil iymi kizin aylan iylermi?Yinede bir kez gecmis olsun canim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.