İkimizin Yerine 217. Bölüm Özeti 12 Nisan Cuma Fragmanı

Burak 01 Nis 2019 İkimizin Yerine  0

Phuli, Kaliyani’lere gelir. Phuli’nin doğumundan ötürü tebrik ederler. Annesi üzgün durumda olsa da uzun zaman çocuk sahibi olamayan bir ailenin bazen sert davranışlarda bulunabileceklerini söyler. Anandi ile Phuli’nin annesi isim koyma törenine gitmek için hazırlanmaktadır. Phuli kaynanasına törende giymesi için sarilerinden birini verir. Phuli oldukça heyecanlıdır.

İkimizin Yerine 12 Nisan Cuma Özeti

Phuli’ye kaynanası sert davranmaktadır. Phuli onlara Anandi’nin bebeğe koyulması için Shlok ismini önerdiğini söyler. Barat (Phuli’nin kocası) bu iyi bir isim fakat yine de rahibe sormalıyız der. Kaynana bebeği sevmektedir. Gİderken Phuli’nin onun için seçtiği Sari’yi düşünerek üzerine basarak geçer. Phuli çok üzülür. Heralde babaanne olma heyecanından ötürü böyle davranıyor diye düşünür.

Anandi mağazaya gittiğinde etraftakiler ona Sarpanch olması nedeniyle oldukça saygılı davranır. Anandi hediyeleri ve oyuncakları alır. Gauri hamile kaldığı zaman Jagdish’in kocaman bir oyuncak ayı ile geldiğini hatırlar. Anandi bir oyuncak daha almak ister fakat parası yetmez. Bu nedenle Gulli bu oyuncağın parasını öder. Eve geldiklerinde çocukluk zamanlarındaki oyuncaklara bakarak Jagdish ile geçirdiği günleri anımsar. Telefonunu eline alır ve Jagdish’in telefonunu çaldırıp kapatır.

Jagdish onu arar. Anandi, Jagdish’e Phuli’nin bebeğini anlatır. Sonra ona Sarpanch olduğu haberini verir. Jagdish çok şaşırsa da bu duruma sevinir. Jagdish bu haberi Gauri’ye söylemeyi düşünür fakat Anandi konusunu tekrar açmak istemediğinden vazgeçer.

Gauri hastaneye gitmeye hazırlanır. Jagdish’de gece nöbettedir ve eve gelir. Gauri beni bırakır mısın der fakat Jagdish uykusuz ve yorgun olduğunu söyler. Gauri öfkelenerek çıkar fakat çantasını unutur. Bu esnada Jagdish Anandi’yi arayarak Sarpanch olduğu için onu tebrik eder.

Gauri çantasını almak için gelince Jagdish’in Anandi ile konuştuğunu görür ve bağırıp çağırmaya başlar. Anandi sesleri duyar ve telefonu kapatır. Gauri, Jagdish’e arabanın taksitlerini ödeyen benim fakat arabayı kullanamıyorum der. Jagdish bu sözlere çok öfkelenir. Gauri sinirli bir şekilde çıkıp gider.

Anandi ve Gulli çok sayıda oyuncak ile beraber Phuli’ye gelirler. Anandi bebeği sever. Aldığı hediye ve oyuncakları Phuli’ye verir. Jagdish isminde bir oyuncak ayı da verir. Bu sırada Phuli’nin kaynanası gelerek bebeği alır ve Phuli’ye puja için gelmesini söyler. Anandi şaşkındır. Puja töreni tamamlanarak isim koyma törenine geçilir. Phuli Anandi’nin önerdiği Shlok ismini söyler ve kocası ve kaynanasının da beğendiğini belirtir.

Anandi kaynanaya bebeği alabilir miyim der. Fakat kaynana ona ters davranır. Tören başladığından Phuli’nin kocası Barat’ın telefonu çalar ve Barat konuşmak için ıssız bir yere gider. Anandi hediyeleri almak için içeri girince Barat’ın başka bir kadınla konuştuğunu duyar.

Barat kadına her şey istediğin gibi olacak söz veriyorum der. Anandi düşüncelidir. Barat daha sonra törene dönerek bebeğin adını Ganshyam koyduğunu söyler. Anandi ve Phuli şok olur. Anandi , Barat’tan şüphelenmeye başlar.

Gauri hastaneye geldiğinde Shivani ile karşılaşır. Shivani onun çok öfkeli olduğunu anlayarak kantine davet eder. Gauri kendini ve bebeğini güvende hissetmediğini söyler. Çünkü Jagdish’in karısı onu terk etmemektedir ve Jagdish’in ondan kopamadığını söyler. Gauri, Anandi’nin hem bencil hem de zeki olduğunu söyleyerek olanlardan dolayı Anandi’yi suçlar.

Anandi, Jagdish ile hiç bir bağlantısı olmayacağını söylemişti fakat sürekli bahaneler uydurarak kaçırılma hikayeleri düzenleyerek Jagdish’i kendine çekmeye çalışıyor der. Shivani ben senin yanındayım diyerek Jagdish’e güvenini sürdürmesini tavsiye eder. Gauri’ye hayatında bazı değişiklikler yap der. Seni kamplara götürmek isterdim fakat hamileyken bu senin için zor olabilir der.

Anandi, Phuli ve Gulli’ye kaçırılma olayından behseder. Phuli çok üzülür ve tanrıya şükürler olsun seni bize bağışladı der. Anandi ailem ve arkadaşlarım yanımda oldu onlar sayesinde kurtuldum der. Phuli kocasının enden bebeğin ismini değiştirdiğini anlamadığını söyler.

Anandi sorun değil der. Fakat içten içe Barat’tan şüphelenmektedir. Anandi bebekle oynar. Phuli burada olduğun için çok mutluyum der. Anandi ondan Jetsar’a gelmesini ister. Phuli bunu kaynanasına sorar. Kaynana onu tersleyerek reddeder. Bebeğin sağlığı için iyi olmaz der. Bu tavırlarından sonra Anandi kaynanadan da şüphe etmeye başlar.

Basant ile Bairon telefonda Kaliyani ile konuşmaktadır. Ona her şeyin yolunda olduğundan bahseder. Bairon aile üyelerine Badi artık iyi der ve Kaliyani’nin yakında geleceğini söyler. Phuli bebeğin ağladığını duyarak odaya koşar. Kaynanası bebeğe biberonla süt içirmeye çalışmaktadır. Phuli hemen bebeği alarak daha çok küçük olduğunu söyler. Kaynana eğer olur da ileride onu besleyemezsen biberonla süt içmeye şimdiden alışması lazım der.

Phuli ben hiç bir yere gitmeyeceğim çocuğum hep benimle kalacak der. Fakat kaynanası ilginç konuşmalara devam eder. Phuli iyice gerilir. Anandi, Phuli’nin kaynanasını düşünerek oda gerilir. Phuli’yi arayarak kaynanasının garip davranışlarını sorar. Phuli her şeyin yolunda olduğunu söyler. Kaynanam biraz evhamlı der. Anandi ona ben her zaman senin yanındayım der ve istediğin zaman bebekle beraber bana gelebilirsin der.

Gehna bu sözleri duyunca çok üzülür. Mutfağa gelerek Sumitra’ya Anandi’nin Phuli ve bebeğini görmesinin ardından çok mutlu olduğunu belirtir. Gehna eğer Jagdish ile Anandi bir arada olabilseydi Anandi de anne olacaktı der. Bence Anandi anne olmanın eksikliğini hissediyor der. Anandi bu konuşmalara kulak misafiri olur ve ağlamaya başlar. Sumitra ve Gehna onu görür ve sakinleştirmeye çalışır. Anandi, Gehna çok haklı der.

Phuli’nin bebeğini görünce içimdeki anne iç güdüsünü hissettim fakat Nandu ve diğer öğrencilerim olduğu için anne eksikliği hissetmiyorum der. Phuli ve bebeği uyumaktadır. Bu sırada yüzü kapalı bir kadın gelerek bebeği çalar. Phuli uyandığında panikle dışarı koşar.

O kadının biberonla bebeğe süt verdiğini ve bir takım kutlamalar yapmak için hazırlık yaptığını görür. Phuli öfkeli şekilde kadına bağırır. Kadın yüzünü açar. Phuli düğünün ardından ona lanet eden kadın olduğunu görür ve şok olur. Phuli bebeğini almak ister fakat kadın vermez. Phuli ona yine bağırır ve evden gitmesini ister. Kadın ona burası benim evim bu da benim bebeğim der. Phuli şoktadır…

Yorumlarınız bizler için değerlidir. Lütfen yorumlarınızı belirtmeyi ihmal etmeyin…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 217. Bölüm Özeti 12 Nisan Cuma Fragmanı” üzerine 8 yorum

 1. Melek dedi ki:

  Anandiyi çokkkk seviyoruz sizede çok teşekkürler

 2. Anonim dedi ki:

  Şok şok şok olduk yine tşk.ederiz

 3. Anonim dedi ki:

  ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER

 4. Jemile dedi ki:

  Cok cok tesekkur ederim Ben her zaman sizi takip ediyorum ellerinize saglyk

 5. Leyla dedi ki:

  Merhaba benim ismim Leyla sizinle tanyşa bilirmiýim

 6. Anonim dedi ki:

  Phulinin kojasi eski karisindan boşanmamiş olmali sanirim.

  Elinize saglik teşekkürler!
  Yeni özetleri bekliyor olucas

 7. Leyla dedi ki:

  Ilk benim Gehna çok guzel kadin ve Sumitrada öýle

 8. Leyla dedi ki:

  Ilk benim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.