İkimizin Yerine 215. Bölüm Özeti 10 Nisan Çarşamba Fragmanı

Burak 30 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Shravan’ın babasını otobüste görünce otobüsü takip ederler. Sbah olduğundan Shravan’ın babası otobüsten inerek bir yere doğru yürümeye başlar. Anandi ve diğerleri de onu takip ederler. Shravan’ın babası terk edilmiş bir binanın içine girer. Anandiler peşinden gidip kapıyı açarlar. Babası Shravan’a kimseye görünmeden gitmelisin derken duyarlar. Herkes şoktadır. Anandi ve diğerleri Shravan’ı yakalamak için hareketlenirken babası üzerlerine atlayarak Shravan’a kaç diye bağırır. Shravan oradan koşarak kaçar. Babası da kaçar fakat Anandi’ler onları kovalayıp yakalarlar.

İkimizin Yerine 10 Nisan Çarşamba Özeti

Anandi, Shravan’ın üzerine ürüyüp ona bir tokat indirir. Daha sonra babası ile Shravan’ı alarak köye giderler. Bütün köylüler onları görünce olanlara anlam veremezler. Bu esnada Heth bir adamından Anandi ve ailesinin Shravan’ı ele geçirdiğini öğrenir. Heth adamlarına dikkatli olmalarını söyler. Ne olursa olsun Shravan’ın konuşmasına engel olunmasını ister. Bazı köylüler Anandi’lerin evindedir. Shravan ile babası da oradadır. Basant, Shravan’ı tehdit ederek gerçekleri hemen anlatmasını ister. Shravan her şeyi Heth’in oğlunun emriyle yaptığını itiraf eder.

Plan gereği önce ailenin güvenini kazandım daha sonra da ANandi’nin ismini karaladım der. Önce tanrı figürünü çalıp göle attıp ve daha sonra onu arayıp bulmuş gibi yaptım der. Daha sonra Anandi’yi kaçırmadan önce eve girip Anandi’nin elbiselerini ve altınlarını çaldım böylece insanlar Anandi’nin kendi isteği ile kaçtığını sandı der. Anandi ile Jagdish’in fotoğrafını buldum inandırıcı olması için bilgisayarda montaj yaptım der.

Ertesi gün de adamlarla beraber Anandi’yi kaçırdık der. Herkes şoktadır. Anandi ben sana iş bulmak için uğraştım nasıl böyle bir şey yaparsın der. Adamların bana ne dokunmadıklarını şimdi anladım. Bedenimde hiç darp izi olmayınca herkes kendi isteğimle kaçtığıma inanacaktı der. Bir yabancıya fazla güvenerek hata yaptığını söyler.

Köylüler çok sinirlenir ve Shravan ile ailesine bağırarak Shravan’ı döverler. Shravan’ın ailesi onları durdurmaya çalışırlar. Daha sonra Sing ailesinden özür dileyerek köylüleri durdurmalarını isterler. Bairon köylüleri sakinleştirir. Gerekli cezayı polisin vermesi gerektiğini söyler. Hepsi Heth’in oğlu hakkında şikayetçi olmak için karakola gelir.

Komiser Heth’in oğlunu oraya getirtir. Onu itekleyerek ondan utandığını söyler ve onu döver. Babanın itibarını iki paralık ettin diyerek köylülerin önünde onu azarlayarak polislere tutuklamalarını emreder. Bairon’lar şoktadır. Heth de oraya gelir. Bairon’lar Heth’e bir şey demezler ve oradan ayrılırlar. Daha sonra Heth oğluna yaklaşarak kızgınmış gibi yapıp onun yakasına yapışır.

Kısık bir sesle onunla konuşur. Shravan’a kendi yerine oğlunu aracı yaparak emir vermiştir. Böylece davadan kurtularak oğlunu da kurtarmayı planlamıştır. Oğluna tekrar bağırarak komisere onu tutuklamasını söyler. Karakol çıkışında köylüler Anandi’den özür dilerler. Anandi her şey geride kaldı unutalım artık der. Herkes ayrılır. Heth her şeyi uzaktan izlemektedir. Anandi’nin gerçek bir politikacı olma potansiyeli taşıdığını söyler.

Anandi insanların kalbini kazanmayı iyi biliyor ama bu iş henüz bitmedi der. Eve geldiklerinde Bairon evdekilere çok mutlu olduğunu ve Anandi için helva yapacağını söyler. Basant’da ona katılır. Anandi nasıl yapacaksınız diye merak eder. Sumitra da onlara yapmalarını söyler. İkisi de mutfağa girerek helva yapmak için yarışmaya başlarlar. Anandi ve diğer kadınlar onlara güler. Çok keyifli anlar yaşanır. Bairon Anandi’ye elleriyle yedirir. Anandi, Bairon’un baba şefkatinin çok güçlü olduğunu düşünerek duygulanır. Sumitra helvanın çok lezzetli olduğunu söyler ve bundan sonra helvaları bu iki kardeş yapsın der. Herkes gülmeye başlar.

Heth aileyi görmek için gelir. Basant neden geldin diye sorar. Heth oğlum adın özür dilemeye geldim lütfen onu affedin der. Basant kimse olanları unutmadı der. Heth bir kez daha özür diler ve bunu yapmam gerektiğini hissettim der. Sumitra evin huzur için Puja yapalım der. Basant ve Bairon kabul eder.

Sumitra, Kalyani’ye Puja’dan bahsetmeye çalışır fakat Bairon, Kaliyani soru soracak diyerek onu susturur. Bir süre daha Kaliyani bir şey öğrenmesin der. Jagdish ve Gauri ders çalışmaktadır. Jagdish, Gauri’ye süt getirerek onu sakinleştirmeye çalışır ve onunla ilgilenir. Gauri benimle ilgilendiğinde çok huzurlu oluyorum der ve teşekkür eder. Anandi, Jagdish ile kaçışını hatırlar ve ihtiyacı olduğundan yanında olduğunu anımsar.

Jagdish’e teşekkür etmesi gerektiğini düşünür. Jagdish ve Gauri duygusal anlar yaşamaktadır. Bu sırada telefon çalar ve Gauri telefonı alınca Anandi’nin aradığını görerek Jagdish’e verir. Jagdish telefonu meşgule alır. Anandi şaşırır. Jagdish Gauri uyuduktan sonra telefonu alarak odadan dışarı çıkar.Bu sırada Anandi salıncakta kendisiyle Jagdish’i düşünmektedir. Jagdish arar.

Telefonu meşgule aldığı için özür diler. Anandi her şey için teşekkür ederim der. Eğer bana güvenmeseydin her şeyimi kaybedecektim der. Anandi Shravan’ın ve ailesinin hapiste olduğunu söyler. Yaptıranın da Heth’in oğlu olduğunu anlatır. Jagdish her şeyi unut der. Sana zarar gelmesine hiç bir zaman izin vermem der. Jagdish arkasını dönünce Gauri’nin annesinin orada olduğunu görür.

Annesi Gauri’nin sözlerine inanıp sana güvendik fakat senin yaptığına bak der. Anandi’ye yine o kadın diye bahseder. Jagdish bir kez daha o kadın deme onun ismi Anandi der. O benim eski karım ve ona karşı da sorumluluklarım var. Fakat onunla duygusal bir bağım yok der. Kaynanası bu şekilde giderse sen Gauri’yi bırakıp eski karına döneceksin der.

Gehna ve Sumtra mutfakta konuşurken Anandi gelince susarlar. Anandi, Kaliyani olmadan her şey boş geliyor onu çok özlüyorum der. Evdeki Puja devam etmektedir. Herkes Anandi kurtulduğu için dua eder. Anandi de gelerek onlara teşekkür eder. Bir köylü eve gelerek Bairon ile Sarpanch’ın pozisyonu hakkında görüşmek ister. Aklında çok iyi bir isim olduğunu söyler ve Anandi’nin ismini söyler. Herkes çok şaşırır.

Anandi beni düşündüğün için teşekkür ederim der fakat benim öğrenmem gereken daha çok şey var der. Böyle bir iş pozisyonu bana fazla gelebilir bu sorumluluğu almak istemem der. Anandi, Kaliyani olmadan evde karar alamadığını söyler. Bairon kesin kararını vermeden önce düşün der.

Anandi, Bairon ve Basant’ın bilgili olduğunu söyler ve çocukluktan beri orada yaşıyorlar bence Sarpanch’ın yerine onlar gelsin der. Bairon bu iş için zamanı olmadığını söyler. Basant’da Anandi’ye bu işi kabul et der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 215. Bölüm Özeti 10 Nisan Çarşamba Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Şahanesiniz sayenizde takdireyiz diziyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.