İkimizin Yerine 211. Bölüm Özeti 6 Nisan Cumartesi Fragmanı

Burak 25 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Bairon ve Basant, Heth ile görüşmeye giderler. Heth’in evine geldiklerinde onu sorgulamaya başlarlar. Heth bana neden geldiniz polise gidin der. Basant onun üzerine yürüyerek saldırır. Bairon ona engel olur. Basant Anandi’ye bir şey olması durumunda senin peşini bırakmayız der. Heth Anandi gibi kamu hizmeti yapan birine zarar verecek kadar aptal değilim der. Bir politikacı olduğunu ve Sing ailesi ile davasını herkesin bildiğini söyler ve böyle bir delilik yapmayı göze almam der. Basant ona bağırmaya devam eder. Heth de karşılık verir ve polis çağırmadan defolun gidin der. Bairon Basant’ı götürürken Heth’i de uyarır. Heth Anandi’nin kayıp olduğunu her yere yaymayı planlar.

İkimizin Yerine 6 Nisan Cumartesi Özeti

Bairon ve Basant karakola giderek Anandi için kayıp başvurusu yaparlar. Karakolda komiser onlara Anandi bir yere gidip size haber vermeyi unutmuş olabilir der. Anandi’nin fotoğrafını ister. Sumitra evde ağlamaktadır. Sugna ile Gehna onu teselli etmeye uğraşır. Bairon ve Basant da eve gelirler. Sumitra neler olduğunu sorar. Bairon cevap vermez. Shravan’ın ailesi de eve gelir ve kendilerini tanıtırlar. Basant işe gelmediği için Shravan’ı sorar. Babası iyi olduğunu ve bu gün işe gittiğini söyler. Hatta işi nedeniyle eve geç geleceğini söyledi der.

Basant onun işe gelmediğini belirtir. Shravan’ın annesi Annadi’nin bir çanta ile eve giderek Shravan’ın da çantası ile aldığını söyler. Oğlu Anandi ile nereye gitti diye merak eder. Bairon onları bulacağız diyerek ailesini gönderir. Sumitra, Anandi’nin Shravan ile nereye gitmiş olabileceğini merak etmektedir. Jagdish rüyasında Anandi’nin araba çarp anını görerek uyanır. Anandi’yi merak eder. Onu arar fakat ulaşamaz. Basant adamlarına Anandi’yi aramalarını söyler. Jagdish evi arar. Bairon telefonu açar. Jagdish konuşmaz. Bu sırada Shravan’ın ailesi tekrar eve gelir.

Basant öfkelenir. Fakat Shravan’ın ababsı ona bağırarak neden Shravan’ı ilk sorduğumuzda Anandi’nin de kaybolduğunu söylemediniz der. Anandi ve Shravan’ın bisikletle fotoğrafını gösterir. Siz bir şeyler saklamaay çalıştınız fakat bu fotoğraf her şeyi açıkça gösteriyor der. Herkes şoktadır. Shravan’ın babası bu aile parasıyla gerçekleri gizlemeye çalışıyor fakat Anandi bunu çoktan mahvetti der. Anandi’ye çok fazla özgürlük verdiniz o da genç bir çocuğu kandırdı. her gün evimize girip çıktı ona çok güvenmiştik der. Kendinden küçük olan Shravan’ı ayarttı der.

Suçlamalara bir süre daha devam ederler. Genha onlardan resmi alır ve ailesi gider. Gehna masum olduğunu kanıtlamak için Anandi’nin odasına girer. Elbiselerinin darmadağın ve bütün takılarının yerinde olmadığını görür. Sumitra şoktadır. Anandi’nin böyle bir şey yapacağına ihtimal vermez. Lal Sing’i arar. Lal Anandi’yi getirin der. Bairon Anandi gelemez der. Lal onun stres altında olduğunu söyleyerek ilaç yazacağım der. Bu sırada Basant bir çağrı alır. Shravan’ın kasadan 25.000 Rupi aldığını öğrenmiştir. Neler olduğunu anlamaya çalışır. Lal Sing gelerek onları sakinleştirmeye çalışır.

Anandi böyle bir şey yapmaz der. Basant ona teşekkür eder ve Lal ayrılır. Bairon tanrı figürünün kaybolmasını hatırlar. Basant, Anandi’nin Shravan’ı işe alması için getirdiğini hatırlayarak ona iş verdiği için pişman olur. Gehna da Anandi’nin Shravan’a övgü dolu sözler söylediğini anımsar. Sumitra, Anandi böyle bir şey yapmaz diye düşünür. Bairon Anandi’nin fotoğrafını vermek için karakola gider. Bir adam olayı öğrenince Gauri’nin babasını arar ve Kaliyani’nin gelini biriyle kaçtı Bairon karakola geldi der. Gauri’nin babası da Gauri ile annesine söyler. Gauri hemen Jagdish’e haber verir.

Jagdish şok olur ve Anandi’nin biri ile kaçtığına inanmaz. Gauri babasının haberi köyden aldığını anlatır. Sen şaşırmış olabilirsin ben hiç şaşırmadım bunun olacağı belliydi der. Anandi’nin kendileri ile aynı yaşta olduğunu ve evliliğinin bozulduğunu söyler. Hayatı paylaşacağı birine ihtiyacı olduğunu söyler. Jagdish eğer Anandi değilde başka bir kız olsa haklısın der. Fakat Anandi için kendisinin ve ailesinin itibarı her şeyden önce gelir der. Böyle bir şeyi asla yapmayacağını söyler.

Gauri sinirlenerek Anandi’nin gerçek yüzü sonunda ortaya çıktı der. Kendini harika göstermek için elinden geleni yaptığını söyler. Jagdish Anandi asla kaçmaz der. Böyle bir karar alsa bile gidip ailesi ile konuşur der. Ayrıca Anandi ile böyle konuşulmasına kim olursa olsun müsade etmeyeceğini söyler. Gauri çok öfkelenir.

Jagdish, Jetsar’a giderek Anandi’yi görmesi gerektiğini o iyi olsa bile Anandi konusunda yanıldığını Gauri’ye göstermek istediğini söyler. Gauri çok üzülür. Basant Anandi için kaygılanır ve Gehna’ya bunu söyler. Gehna, Anandi’nin masum olduğuna inanmaktadır. Basant, ANandi’nin genç ve yalnız olduğunu söyleyerek umutsuzluğa kapılmış olabileceğini söyler.

Gauri çok üzgündür ve ailesi onu teselli etmeye çalışmaktadır. Annesi Anandi’yi kötüler ve Jagdish’in mutlaka döneceğini söyler. Gauri ikna olmaz. Gauri’nin ailesi bir gün Jagdish’in Anandi yüzünden Gauri’yi terk etmesinden korkmaktadır. Sarpanch eve gelir. O da Anandi’nin masumiyetine inanmaktadır.

Köy halkı ise Anandi’nin Shravan ile kaçtığını düşünmektedir. Köylülerken konuşurken Jagdish gelir ve onları susturur. Anandi asla böyle bir şey yapmaz der. Köylülere Anandi’nin adını karalamayın diyerek bağırır ve her neredeyse Anandi’yi bulup getireceğini söyler.

Jagdish annesinin yanıa gelir elini tutmak ister fakat Sumitra onun yüzüne bakmaz. Sumitra’ya insanların Anandi için dediklerinin önemi yok onun böyle bir davranışta bulunmayacağını biliyorum der. Anandi’yi getirmeye bir kere daha söz verir. Sumitra ve Gehna ağlamaktadır. Bairon ve Basant da bunu duyar fakat kimse bir şey söylemez. Sumitra, Jagdish’in Anandi’yi kesinlikle buluğ getireceğini düşünmektedir.

Madan onları görmek için gelir. Bu esnada Jagdish, Anandi’nin odasına gelir ve remini görünce eski duygusal anları anımsar. Madan Anandi’ye çok fazla özgürlük verdikleri için onları suçlamaktadır. Köy halkınında kötü şeyler konuştuğunu söyler. Kasadan para çaldığı için Shravan’a dava açmalıyız der.

Jagdish onu duyar. Bairon dava açma fikrine katılmaz. Madan sinirli şekilde gider. Jagdisj Bairan’a bağırarak bir yabancı nasıl Anandi hakkında böyle konuşur der. Anandi’yi bulmak için neden bir şeyler yapmıyorsunuz diye sorar. Onu kızları olarak gördüklerini söyler ve onun için oğlunuz ile bağlarınızı kopardınız der.

Bairon sinirlenir ve kızlarına nasıl bakacağımız seni ilgilendirmez der. Anandi’ye yaptıklarının ardından konuşmaya hakkı olmadığını söyler. Jagdish ben Anandi üzerindeki haklarımı kaybetmiş olabilirim fakat siz neden bir şeyler yapmıyorsunuz der.

Bairon çok öfkelidir ve Anandi için senin endişelenmene ihtiyacımız yok der. Anandi senin yüzünden bu kalabalıkta yapayalnız kaldı der. Sen her geldiğinde sadece Anandi için senin eve girmene izin verdim der. Jagdish sessiz kalır ve Anandi’yi bulmak için elinden gelen her şeyi yapacağını söyler.

Jagdish Anandi ile ilgili bilgi toplamak için karakola gider. Karakolda Bairon’un oğlu olduğunu söyler. Komiser Anandi’yi başka bir kız için terkettiğini söyleyerek onunla dalga geçer. Jagdish ona susmasını söyler. Daha sonra Shravan’ın da kayıp olduğunu öğrenir. komiser ikisinin kaçtığını söyler. Jagdish hemen Shravan’ın ailesinden şüphelenir ve evine gider. Sharavan’ın annesi yine Anandi’yi suçlar. Ondan kurtulduğun için şanslısın yoksa seni de aldatıp başkasıyla kaçardı der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.