İkimizin Yerine 210. Bölüm Özeti 5 Nisan Cuma Fragmanı

Burak 25 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi evde tanrı figürünü yerinde göremez ve figürün çalındığını bağırır. Herkes şok içinde ona koşar. Basant, Makan’a birinin oraya gelip gelmediğini sorar. Makan görmediğini söyler. Kapıya baktıklarında kilidin kırık olduğunu görürler. Sumitra bunun çok uğursuz bir durum olduğunu söyler. Basant neden yalnızca figürün çalındığını merak eder. Anandi yurt dışında bu tarz figürlerin çok yüksek fiyata satıldığını söyler. Bairon gelir ve yaşananları öğrenince oda çok şaşırır. Polise gitme kararı alırlar…

İkimizin Yerine 5 Nisan Cuma Özeti

Bairon ve Basant polise giderler. Sumitra Anandi’yi derse girmesi için ikna eder. Jagdish görevden gelmiştir ve uyurken Gauri onu uyandırarak terzinin numarasını sorar. Jagdish kızgın şekilde numarayı verir. Gauri keyiflidir. Anandi okulda öğrencilere tatlı dağıtır. Öğrencilerden birisi ona oyuncak bebeğini gösterir. Anandi bebeğin kıyafetinin çalınan figürün kıyafeti olduğunu görür ve ona kıyafeti nereden bulduğunu sorar. Öğrenci annesinin verdiğini söyler. Anandi öğrencinin annesi ile konuşmaya gider. Annesi kıyafeti göl kenarında bulduğunu söyler. Anandi beni oraya götür der. Beraber gölün yanına giderek aramaya başlarlar.

O esnada Shravan gölde yıkanmaktadır. Anandi’yi görünce gölden çıakrak havlu sarar. Anandi’ye ne olduğunu sorar. Anandi olan biteni anlatır. Kıyafet burada bulunduysa figür de buralarda biryerlerde olabilir der. Fakat tüm aramalara rağmen figürü bulamazlar. Daha sonra Shravan figürü gölün içinde aramaya başlar. Anandi ona çıkmasını söyler. Sharavan dinlemez ve iyice derine gider. Anandi endişelenmeye başlar. Fakat bir süre sonra Shravan elinde figürle beraber gölden çıkar. Hepsi çok mutludur.

Anandi figürü alır. Anandi ona teşekkür eder. Evde Sumitra çok endişelidir. O esnada Anandi ve Shravan figürü getirir. Herkes çok şaşkındır. Anandi Shravan’ın yaptığını anlatır. Hepsi ona teşekkür eder. Basant ona para vermek istese de Shravan kabul etmez. Para yerine yaşlıların duasını alsam bana yeter der. Hepsi çok etkilenir. Shravan ayrılır. Sumitra halen figürün nasıl çalındığını düşünmektedir. Bairon polis yakında hırsızı bulacaktır der.

Mumbai de Gauri’nin ailesi ile Kunda, Diwali bayramı için Puja hazırlığındadır. Kunda Gauri’nin üzgün bir şekilde oturduğunu görür ve Gauri’ye Jagdish’i Pujaya katılmak için bir ara eve çağırmasını ister. Gauri Jagdish’i arar. Jagdish kızarak hastanede işlerinin çok yoğun olduğunu belirtir. Anandi ve Sumitra da pujaya hazırlanmaktadır. bu esnada Sugna ve ailesi gelir.

Jagdish hemşiredye Diwal’i Puja’ya hazırlanmasını söyler. Malzemeler için ona biraz para verir. Aynı anda Gauri ile ailesi, Anandi ve diğerleri Jagdish ve hastanedekiler Diwali’yi kutlarlar. Gauri pencereden dışarıdaki insanların kutlamalarını seyreder. Anandi de çocukken Jagdish ile Diwali kutlama günlerini anımsar. Jagdish hastane ekibi ile beraber Diwali kutlarken Gauri de gelir. Jagdish sevinçle ona yaklaşır. Gauri büyük hayal kırıklığı yaşar.

Evlilik sonrası bu ilk Diwalimiz sensiz kutlarken kendimi çok yalnız hissettim der. Jagdish’in de üzgün olacağını düşünmüştür. Fakat Jagdish eğlenmektedir. Jagdish ben de yalnız olacağım için en kötü Diwali kutlamam olacağını zannettim ama yanılmışım der. Gauri’yi de kutlamalara davet eder. Gauri keyifsizdir. Jagdish küçükken Anandi ile yaşadığı kutlamaları anımsar.

Kaliyani ailesine bayram hediyesi ve mektuplar yollar. Kaliyani mektupta hediyleri karı kocaların birbirine vermesini istemiştir. Tüm karı kocalar hediyeleri birbirlerine verirler. En sonda Anandi için kalpli bir kolye çıkar. Kalbin içinde de Jagdish’in fotoğrafı vardır. Herkes çok duygulanır. Anandi mektubu okuduğunda Kaliyani’nin bu kolyeyi takmasını istediğini öğrenir. Anandi düşünceli bir şekilde sandalyede yalnız oturmaktadır. Sugna gelerek ona herkes seni çok seviyor der.

Anandi ailesi sayesinde yıkılmadığını ve kendisini güçlü tuttuğunu söyler. Fakat halen hayatınca büyük boşluklar olduğunu belirtir. Yalnızlığımı düşünmemek adına kendimi oyalamak için çok uğraştım ancak başaramadım der. Madan bir iş konuşması yaparken Anandi ve Nandu gelir. Madan onlara selam vermeden oradan ayrılır. Diwali’nin ardından kutlama yaparak hediyeleri verirler. Anandi Sugna’ya bir hediye vererek Jagdish’den olduğunu söyler. Sugna almak istemez. Anandi kızgın olsa da almasını ister. Shiyam, Jagdish’in hediyesinin Varun için olduğunu ve tedavi için büyük ihtimalle yurt dışından getirttiğini söyler.

Varun Jagdish ile konuşmak istemektedir. Anandi Jagdish’i arayarak Varun ile konuşturur. Herkes çok duygulanır. Anandi okulun ardından Jagdish ile yatağın altına saklanarak ders çalışmasını hatırlar. Kendini kötü hisseder. Sabah olduğunda Anandi elinde bir çanta ile aşağı iner. Sumitra elindeki ne diye sorar. Anandi elindeki kıyafetlerin bir kısmını köyde çalışan işçilere bağışlayacağını söyleyip evden çıkar. Bairon depodayken Phuli onu arayarak Anandi’nin telefonunu açmadığını söyler. Bairon Phuli’ye Anandi’nin onu geri arayacağına söz verir.

Gece olduğunda Bairon ve Basant eve gelirler. Başiron Anandi nerede diye sorar. Genha gelerek Anandi’nin daha gelmediğini söyler. Sumitra endişelenmeye başlar. Onu arasalar da ulaşamazlar. Gehna, Anandi geç kalacağını mutlaka haber verirdi der. Bairon, Basant ve Sumitra okula giderler fakat kilitli olduğunu görürler. Gulii’nin evine gittiklerinde Gulii onlara Anandi’nin okula hiç gelmediğini söyler.

Herkes büyük bir endişeye kapılır. Sugna da gelir. Bazı işçiler depo anahtarını geri vermek için eve geldiklerinde Shravan’ın işe gelmediğini söylerler. Herkes çok şaşırır. Sumitra ağlayarak tanrı figürünün kaybolmasının uğursuz olacağını söylemiştim der. Basant Anandi’nin başına bir şey gelmiş olabileceğini düşünür. Bir düşmanı olmadığını söyler. Bairon, Heth’in intikam yeminleri ettiği sözlerini anımsar. Bairon, Basant’a biriyle konuşmalıyız der. Heth’den şüphelenmektedir. Bairon ve Basant evden ayrılır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.