İkimizin Yerine 21 Şubat Perşembe Özeti 167. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Anandi Jagdishle Tartışır. Mumbaide Yaşananları Evdekilere Anlatır.

Burak 10 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish, Anandi’den bundan sonra Kaliyani için bir şey yapmaması ister. Onunla alay eder. KAliyaninin senin yardımına ihtiyacı yok der. Kendi adına Anandi için karar alma hakkına sahip olduğunu söyleyerek Anandinin derslerine devam etmemesi kararını aldığını söyler. Bhairon onu durdurur ve Anandi çalışmalarına senin için başladı ve Kaliyaniye kimse saygısızlık etmek istemedi der. Kaliyani  için hepsinin aynı endişeye sahip olduğunu ve herkesin önünde Anandi’ye hakaret etmemesi gerektiğini söyler.

Anandi, kendisi için tüm haklara eğer görevlerini  yerine getirirse sahip olacağını söyler. Jagdish görevini yapıp yapmadığını sorar. Anandi kendine sor der. Hatalarından dolayı onu suçlayıp suçlamadığını sorar. Jagdish hatalarımdan dolayı beni mi suçluyorsun der. Herhangi bir hastanın Anandiye değil, eğitimli olduğu için kendisine  geleceğini söyler.  Sadece Kaliyani konusunda endişeli olduğunu belirtir. Jagdish ona bağırır ve okuduktan sonra ne yapacağını sorar. O zaman neden benimle evlendin, evlenmen için sana yalvarmadım der. Bhairon onu durdurur. Jagdish, Anandinin bunu hak ettiğini söyler. Anandi misilleme yapar ve görevlerini ve sorumluluklarını çok iyi bildiğini söyler. Fakat bir kocanın sadece karar almaktan daha fazla görevi olduğunu söyler. Annandi, eğitimin insanları daha mantıklı hale getirdiğini söyler.

Anandi Jagdish, kendisi  mutfakta olduğunda, sonra  eğitim görürkende problem çıkarıyor der. Beni arkadaşlarıyla tanıştırdığı için utandı. Ne yapmalıydım diye sorar? Birbirlerine bağırırlar. Jagdish neden Kaliyaniye yalan söyledin kimseye zarar vermemen gerektiğini biliyorsun der.  Anandi, yalanları için sebebi olduğunu söyler Sen ne yalanlar söylüyorsun burada herkese açıkla der. Hepsi ne olduğunu merak eder. Anandi, onlara Mumbaide Jagdish ile  mutlu olduğunu konusunda herkese yalan söylediğini açıklar. Jagdishin kendisinden utandığını ve akrabası olarak kendisini arkadaşlarıyla tanıştırdığını, arkadaşlarına durumunun bekar olduğunu söylediğini, kendisini Jaipurlu JAgat olarak tanıttığını anlatır. Beni de arkadaşlarına Nandini olarak tanıttı der. Kaliyani dahil herkes afallamıştır.

Asla Kaliyani’yi incitmek istemediğini derslerine devam etme konusunda kararını sadece kocasının uğruna değiştirdiğini söyler. Kocasının bunu reddettiğini görmek bana acı verdi der. Ancak bu olay bana bir kadının gururunun bir erkek kadar önemli olduğu konusunda bir ders verdi. Bu yüzden saygısını korumak için kendi başına ayakta durmak için eğitim almak istediğini belirtir. Artık yeteri kadar fedakarlıkta bulunduğunu derslerine çalışacağını ve bunu kendisi için yapacağını belirtir.

Anandi’nin hocası eve gelir ve Anandi’yi desteklediğini söyler. Herkes onu gördüğüne şaşırır. Öğretmen, Anandi’yi başarısı için tebrik etmeye geldiğini söyler, ancak şimdi Anandi’nin nihayet kendisi için bir şeyler yapmaya karar verdiği için daha mutlu olduğunu belirtir. Öğretmen Jagdishe  şehir hayatını bildiği için daha geniş görüşlü olması gerektiğini söyler.  Jagdish’i Anandi’yi arkadaşlarının önünde karısı olarak kabul etme cesaretine sahip olmadığı için eleştirir. Jagdish sinirlenir ve öğretmenin Anandi’yi kışkırtan kişi olduğunu söyler. Anandi’nin cesareti için öğretmenini suçlar. Anandi, Jagdish’e öğretmenine hakaret etmemesini söyler. Jagdish, Anandi’yi öğretmenini kendisinden daha fazla umursadığı için azarlamaya başlar. Öğretmenin gtmesini ister ailemizi mahvettin der.  Sumitra Jagdish’i durdurur ve onu tokatlar. Herkes şok olur. Sumitra, Jagdish’i ilk kez kendisini oğlu olarak çağırmaktan utandığını söyler. Ailenden bir şey öğrenmedi mi? der. Jagdish hiçbir şey söylemeden ayrılır. Anandi ağlar.

Bhairon, öğretmenden Jagdish adına özür diler. Kaliyani sessizdir. Bhairon, kendini kötü hisseder.Öğretmen ayrılır. Sumitra, bir anne olarak başarısız olduğunu ve Jagdish’i iyi bir insan yapmadığını söyleyerek ağlar ve kendini kötü hisseder. Kaliyani kızgın görünüyordur, odasında gider ve derin düşüncelere dalar. Jagdish oraya gelir ve Kaliyani ona reaksiyon göstermez. Jagdish, nenesine kendisine kızgın olup olmadığını sorar. Herkesin ona kızdığını ve kimsenin onu anlamadığını belirtir. Kaliyani onu daima onu desteklediğini , ona gönülden güvendiğini, ama yaptıklarıyla güvenini kırdığını söyler.

Kaliyani, adı da dahil olmak üzere kimliğini değiştirme gereğinin ne olduğunu bilmek ister. Adından ve mirasından bu kadar utanıyor musun der. Jagdish’in atalarının adı olduğunu ekler. Bunun kocasının isteği olduğunu açıklar. Jagdish, Kaliyaniyi bütün bunları bilseydi ismini değiştirmeyeceğine dair ikna etmeye çalışır. Kâğıttaki isim değişikliğinin bir anlamı olmadığını ve her zaman Jagdish olacağını söyler. Kendisine hakaret edilip zorlandığını hayatını kurtarmak istediği ve korktuğu için ve gerçeğini sakladığını söyler. Mumbaide Anandi’yi görünce paniğe kapıldığını ve ne yapabileceğini bilmediğinden yalan söylediğini belirtir.

Anandi’den defalarca özür dilediğini ancak onun kendisini dinlemeyi reddettiğini söyler. Anandi’yi, kendisini affetmeyi reddettiği için suçlar. Kaliyani sessiz kalır.Jagdish kendisi ile konuşması için yalvarır ve timsah gözyaşları akıtır. Kaliyani biraz ikna olmuş  görünüyordur ve ona özür dilemesini söyler. Jagdish reddeder ve onu asla anlamayacaklarını belirtir. Birkaç gün sonra onu affedeceklerini söyler. Kaliyani mutlu değildir. Anandi kendi odasında yatağını alır ve odadan çıkar. O sırada Jagdish’e rastlar. Jagdish kızgın şekilde ona bakarken ayrılır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 21 Şubat Perşembe Özeti 167. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Anandi Jagdishle Tartışır. Mumbaide Yaşananları Evdekilere Anlatır.” üzerine 75 yorum

 1. Aynur dedi ki:

  Hayirli gunler ablacim…hep iyi ol ablam..sukur bende iyim..))

 2. Aynur dedi ki:

  abiskom hos geldin..ohh be cok sukur girdiniz..iyim abim..sen nasilsin..?
  Merhabalar..Mira..sende takipcilerimizden birisin yani 😀 kendini tanitir misin..tabi istersen..))

  1. Mira dedi ki:

   Tabi Aynurcum aslinda ben Güljan ablanin hemşeriyim Türkmenistandan takip ediyorum burayi 24 yaşindayim ve 2 tane oğlum var dizi izlemeye bayiliyorum kisaca böyle

  2. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

   Hoş buldum hoş gördüm 😀 abisinin gülü şükür girdik.. 😀 Hep iyi ol ay parçası hamdolsun bende iyiyim:))

 3. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayırlı günler canlar❤❤..
  ..
  İyim Aynurum sen nasılsın cnm?..
  ..
  İyi günler Goki..şükür iyim sen nasılsın? 😉
  ..
  Hoşgeldin Mira nasılsın?..

  1. Mira dedi ki:

   Merhaba Aleyna ve Gökhan hoşbuldum tşk

   1. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

    Rica ederim..

  2. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

   İyi günler güzel günler senin olsun Aleyna 😛 Hep iyi ol hamdolsun bende iyiyim.. 😀

 4. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Hayırlı sabahlar abisinin gülü evet giremiyorduk..Şükür girdik..Nasılsın?

  İyi günler Kixboxcum Aleyna nasılsın?

  Merhaba mira Hoşgeldin nasılsın?

  Guljan ablam nasılsın?

 5. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& PINAR ABLAYA dedi ki:

  Selam aleykum..Arkadaşlar..
  PINAR ABLACIM İNAN ÇOK ÜZÜLDÜM.. ALEYNA HABER VERDİ AMELİYAT OLDUĞUNU…ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN..İNAN Kİ İÇİM SIZLADI..CANIN ACIYOR MU?..NASILSIN İYİMİSİN ŞİMDİ…ACİLEN GİRMİŞSİN NEYİN VAR ABLACIM:(( ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.. KENDİNİ YORMA UZUN SÜRE ARA VER ÖZETLERİ YAZMAYA… İYİLEŞTİĞİN ZAMAN GEL..

  1. Pınar dedi ki:

   iyiyim kardeşim teşekkür ederim Bacağımdaki damar iyice genişlediğiden ameliyat olmak zorunda kaldım iyiyim ama beni merak etmeyin…

   1. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

    Çok çok geçmiş olsun..Ablacım duam seninle hemen iyileşmen için…İNŞALLAH. Kısa zamanda ayağa kalkarsın çok dikkatli ol.. Hep iyi ol başka bir şey istemiyorum…Bu arada ablacım kız kardeşinizin büyük fanı oldum…Sesi ve şarkısı çok güzel dinledikçe içimi okşuyor..Benden büyük selamlar sevgiler (Irmak Arıcı’ya) Bir gün yaşadığı yere yolum düşerse kendisiyle düet yapmayı tüm içtenliğimle samimiyetimle istiyorum…:))

    1. Pınar dedi ki:

     Saol gökhancım teşekkür ederim ırmak bir ay içinde daha güzel projelerle gelicek.. inş neden olmasin

     1. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

      Rica ederim ablacım.. Aa buna çok sevindim..İnan ki sıkı takipçilerinden biri sayılırım…Heyecanla sabırsızlıkla bekliyor olacağım…Ooo ablacım çok mutlu oldum şuan…O günün gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum..:)) Irmak Arıcıya başarılar diliyorum..Hep başarılı olsun:)

 6. Mira dedi ki:

  Herkese merhaba sanada merhaba Aynurcum, hoşbulduk ne kusuru rica ederim, burayi daha öncede takip ediyordum ama bi kaç ay önce kapanmişti yeniden açildiğini yeni öğrendim

 7. Aynur dedi ki:

  Hayirli sabahlar…nasilsiniz arkadaslar..gunaydin Mira kusuruma bakma sana bir merhaba bile diyemedim..yenisin galiba hos geldin..))

 8. Mira dedi ki:

  Merhaba Guljan abla nasilsin, iyisindir inşallah, site kapandiğindan bende senin yazdiklarini göremedim ne sorduğunu bilmiyorum

 9. Mira dedi ki:

  Pinar abla çok geçmiş olsun, asil sen kusura bakma, bizde kendi derdimize düşdük , seni düşünemedik afedersin. Ciddi birşey yokdur inşallah kisa zamanda iyileşirsin inşallah ❤️

  1. Pınar dedi ki:

   Saol cnm çok teşekkür ederim biraz ayagimi uzatmak zorundayim özet giremiyorum ama en kisa zamanda girmeye çalışacağım

 10. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hayırlı akşamlar:))..Pınar ablam çok çok geçmiş olsun..İnşAllah ciddi bişey yoktur ablam..tekrar geçmiş olsun.. Allah acil şifalar versin..

 11. Aynur dedi ki:

  Gunaydin hayirli sabahlar…abim..Aleyna ablam neler oluyor giremiyor musunuz oraya..??ve burdaki yorumlarin cogu silinmis allah allah cok tuhaf..neyse ya..ve birde Pianr ablam niye boyle oluyor anlayamadim gerci….bu soruma cevaplarsiniz insallah..))

  1. Pınar dedi ki:

   Aynurcum bacağından ameliyat oldum çok acil gelişti bnde giremedim siteye canim

   1. Aynur dedi ki:

    ablacim cok gecmis olsun insallah kisa zamanda iyilesirsin ablacim sen sagligina bak saglik daha onemli))

    1. Pınar dedi ki:

     Saol cnm

     1. Aynur dedi ki:

      ne demek ablam rica ederim her zaman))

      1. Pınar dedi ki:

       🙂

 12. GULJAN dedi ki:

  Bu ozetde yeterince durdu ya yeni ozet gelsin ya

 13. GULJANDAN PINAR HANIMA dedi ki:

  Pinar hanim yorumlari tekrardan ezberlarmisiniz sabahdan beri cekmedi cekdi diye mutlu oldugumdada yorumlar yok ya bu ne ya?????????

 14. GULJAN dedi ki:

  Yok artik ya niye benim yazdigim bazi yorumlar yok ya pes yani Pinar hanim

  1. Pınar dedi ki:

   Mrb bakayim guljancm

  2. Pınar dedi ki:

   Baktım ama onaya düşen yok cnm

 15. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Aleyna Aleyna girdi girdi hadi gel heyecan yaptım haha 😀

 16. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Herşey bizi buluyor Aleyna…İnan ben senden daha çok gerginim.. 😀 😀 saçmalıyorum işte gül geç.. 😀 şuan ben ben değilim kixboxcum 😛

 17. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Yaaa Gökhan Allah aşkına sende Hayat gibi..sitelere niye saldırı olsun 😀 😀 gerginim şu an..
  ..
  Bu arada Mira hoşgeldin:))..yenisin galiba:))

 18. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bende bitek bende oldu sandım..Aynura yazdım diğerinden ama oda çevrimiçi değil..uyuyor galiba..
  Valla benimde sinirlerim bozuldu offf 😐
  Bu arada netim yavaş ya burda..tüm aksilikler bizi buluyor sanki…

  1. GULJAN dedi ki:

   Bendede oldugnu o yerde soylemisdim ya

 19. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Aleyna burada mısın?

 20. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  İyice saçmalayacağım şimdi…Bütün sitelere saldırı mı? Oluyor ne oluyor anlamıyorum… Bizden ne istiyorsunuz ya yeter sabahtan beri çileden çıkmış durumdayım…Sakin bir insanı çıldırtınız……

 21. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Halla hallaaaaa

 22. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Ohhh sonunda geldin..Bir tek bende oldu sandım..Bilmiyorum ki ne oldu offf:(( o kadar sinirliyim ki anlatamam kendimi yedim burada… 😐

 23. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Gökhan bende giremiyorum…noldu böyle:((((

 24. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Anonim sende kimsin 😀

 25. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Aleyna giremiyorum 😐 😐 😐 😐 😐 offfffff………….

 26. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Aleyna giremiyorum oraya bi sıkıntı mı? Var…Bi burası çekmiyor bi orası ne oluyor ya şuan..Hem sinir oldum hem keyfim kaçtı…

 27. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Haklısın mira Merhaba

 28. Mira dedi ki:

  Ne olmuş buraya ya yorumlarin çoğu gitmiş…Bu arada herkese merhaba arkadaşlar ?

  1. GULJAN dedi ki:

   Merhaba mira mumkinse dunki yazdiklarimin cyp tekrarlarmisin okuyup yetisemedimde

 29. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Yorumların çoğu gitmiş.. 😮 😮 😮

 30. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  PINAR ABLA SİTEDE BİR SORUN MU?..VAR SABAHTAN BERİ GİREMEDİM..ŞÜKÜR ŞİMDİ GİRDİ…DİĞER ARKADAŞLARDA GİREMİYORLARDI…

  1. Pınar dedi ki:

   Bilemiyorum krdsm bn de girmedim siteye

 31. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Ben şuan çıkıyorum…lütfen ama arkadaşlarım beni burada görün…Kalbinizde bir his oluşsun haha buraya bi bakın gökhan burada haha iyice saçmaladım heyecanıma verin hadi Grşrz:) 😀

 32. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Burayı coşturalım eski günlerde ki gibi yorumlar artsın artık HAA UNUTMADAN REKLAMLARI TIKLAMAYI UNUTMAYALIM..LÜTFEN 😛 😛

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 33. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  OLANIN OLMAYANIN Sevgililer gününüzü tüm samimiyetimle içtenliğime kutlarım… bu özel günde herkesi beklerim burada özelikle kixboxcum, abisinin gülü,guljan ablam,tylla kraliçem, rapunzel zehrayı , pınar ablamı….Hayat okyanus kardeşimi….

 34. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Bu elektirik bize neler yaptırdı bir bilseniz hah..

 35. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Yooo yoo ben kala kaldım burada Hahaha 😀 😀 şuan kendime gülüyorum..

 36. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  TYLLLAAAAA KRALİÇEMMMM

 37. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  GULJANN ABLAAAAA

 38. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  AYNURRRRR ABİSİNİN GÜLÜÜÜÜÜÜÜ

 39. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  ALEYNAAAAAAAAA sesimi duy 😀 😛 😛 😛 haha

 40. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  (Daddy yankee_ Nada ha cambiao) kixboxcum benim fovori şarkım.. sende dilne 😀 😀 😀

  1. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

   dinle olacaktı.. 😀

 41. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Ne zamandır..TV izleyemedim..Jagdis de evli olduğu halde aşık oluyor.. yuh 😀 😀

 42. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Kraliçem sen nerelerdesin? hayla kırgınmıyız.. hadi sende gel 🙂

 43. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Kixboxcum eskisi gibi buradayım.. 😀 sende gel gerçi beni görsen burada işimi bitirirsin ama hahaha sen..bana kıyamazsın haha üstüme üstüme geleceğini biliyorum.. ahah kuşanmadım savunmazsızım bak hahah

 44. &Gökhan¤☪¤Burak☯& dedi ki:

  Sonunda dbye net çekmeye başladı.. 😀 Ama bu sefer orası çekmiyor.. Bu işte bir terslik var.. 😛 Guljan ablam umarım görürsün beni burada 😀 kixboxcum beni gör Abisinin gülü sende 😀 kala kaldım.. 😀 😀 haha

 45. Gökhan Bayraktar dedi ki:

  Selam aleyküm..Arkadaşlar nasılsınız?
  Pınar ablacım eline emeğine sağlık..Özetler herzamanki gibi güzel olmuş..)) nasılsın?

  Guljan ablam…Bizim oraya giremiyorum..Tl girmiyor..Benim için diğer arkadaşlara haber veririmisin? Buraya gelmeleri için(

  1. Pınar dedi ki:

   Gökhan hosgeldin mrb nslsn

 46. Mira dedi ki:

  Gerçekdende çok yavaş kaç gündür hiç özet yok önceden her gün 1 bölüm özeti olurdu

  1. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

   Kalbi güzel adminimiz yani pınar abla…yoğun olabilir..hakkını ödemeyeyiz…ne olursa olsun işlerini güzel yapıyor.:)))

  2. Pınar dedi ki:

   Mira kusura bakma cnm bn çok acil bir ameliyat geçirdim bacagimdan ozet giremedim

 47. Mira dedi ki:

  Yaziklar olsun Jağdişe

  1. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

   Beter olsun ahah 😀 😀 açıkçası kendisini hiç sevmiyorum..

 48. GULJAN dedi ki:

  Pinarcim merhaba nasilsin Zeynomiz nasil isler nasil gidyor

 49. GULJAN dedi ki:

  Ozetler guzel tsk ama niye yavasladiniz Pinarcim sev yeter mart ayindaki ozetlerde gelmis ya..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.