İkimizin Yerine 209. Bölüm Özeti 4 Nisan Perşembe Fragmanı

Burak 25 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish ve Gauri, Mumbai’ye döner. Döndüklerinde evi süslenmiş olarak bulunca çok şaşırırlar. Evde onları sıcak bir karşılama beklemektedir. Bebek için tebrik ederler ve bebk için bir tören yaparlar. Jagdish ve Gauri tören için oturur ve Gauri, Kaliynai’lerin ona davranışlarını anımsar…

İkimizin Yerine 4 Nisan Perşembe Özeti

Gauri, Jagdish’e ailesi ve Kunda’yı över. Kaliyani’lerin kendisine davranışları ile bu karşılama törenini karşılaştırır. Fakat Jagdish her şeye rağmen iyi ağırlandık der. Gauri acaba evlenmekle hatamı ettik burada suçlu ben miyim diye sorgular. Jagdish cevap vermez.

Gauri çocuk ile ilgili kafasının zaten karışık olduğunu söyler ve ailen bana destek olmak yerine beni çok üzdü der. Jagdish, Gauri’ye kötü anıları değil iyi şeyleri anımsamasını söyler ve seni asla suçlamıyorum der. Anandi’nin sınıfı için öğrenciler gelir. Fakat bir kadın serse katılamayacağını ve torunlarına bakması gerektiğini söyler.

Anandi ailesinin her şeyden önemli olduğunu söyler. Torunu ağlamaktadır. Anandi kadına arabayı alarak torununu hastaneye götürmesini söyler.Etraftakiler de bebeği susturmaya çalışır. Fakat bebek ağlamaya devam eder. Anandi çocuğu kucağına alır ve ona bir şeyler fısıldar. Çocuk hemen susar. Herkes Anandi’yi överek ileride çok iyi bir anne olacaksın der. Bu sırada Asha gelir. Anandi onu elbiseleriyle görünce mutlu olur.

Ailedekiler de Asha’yı görünce sevinir ve onu geldiği için tebrik eder. Anandi bu günü çok uzun zamandır beklediğini söyler. Asha, Anandi’ye burada onun sayesinde bulunduğunu kendisini bu karanlık hayattan çıkması için umut olduğunu söyler ve bunu tek başıma yapamazdım der. Anandi, Asha’ya oturmasını söyler. O esnada bir adam eve gelir.

Hastanedekiler Gauri ve Jagdish’i tebrik ederek onlarla sohbet eder. Jagdish’e nasıl hissettiğini sorarlar. Jagdish ilk başta şok yaşadım ama şimdi baba olmak için sabırsızlanıyorum der. Kızlar, Gauri’ye kariyerinin bu zamanında hamile olmak zor olamayacak mı diye sorarlar. Doktorlukta nasıl ilerleyecek ve çocuk doğurup ilgileneceksin diye sorarlar.

Jagdish bir şekilde idare edeceğiz der. Kızlar sorumluluk alma hakkında konuşurlar. Gauri düşüncelere dalmıştır. Gauri, Jagdish’e gelir ve eve gitmek için taksi parası ister. Erkekler Jagdish’e artık bir araba satın alman gerekiyor derler. Bebek ve Gauri için arabaya ihtiyacı olacağını söylerler.

Jagdish arabanın çok masraflı olacağını söyler. Arkadaşları ona borç alabileceğini belirtirler ve Gauri’ye bir araba sürprizi yap derler. Jagdish bunun iyi bir fikir olabileceğini söyleyerek daha rahat edebileceğini düşünür.

Anandi, Shravan isimli bir genci ve Basant’ı görmek için işyerine gider. Shravan, Basant’dan ihtiyacı olduğu için iş vermesini söyler. Basant kabul eder. Anandi ve Shravan sevinirler. Gauri taksi bulmak için uğraşmaktadır fakat bulamaz. Shivani gelerek seni bırakayım mı der. Gauri’nin mutsuz olduğunu görünce ona dondurma ısmarlar.

Gauri’ye sorun ne diye sorar. Gauri hamileyim der. Shivani buna sevinmelisin der. Daha sonra Gauri ona Jagdish ile ilişkisini anlatarak evliliklerinin yasal olmadığını söyler. Shivani toplum kabul etmese de çocuk sizin çocuğunuz der. Toplumu ya da kariyerini düşünerek bebeği sakın aldırma der.

Shivani kocasının bir patlama sonucu öldüğünü söyler ve kocam çocuk istiyordu fakat ben kariyerim için kabul etmedim der. Şimdi ellerim bomboş der. Gauri ikna olduğunu söyleyerek ona teşekkür eder. Gauri başka bir taksi çevirmeye gider. Shivani eski arabamı sana satabilirim taksitle ödersin der. Gauri tamam der.

Jagdish eve geldiğinde evin önünde eski bir araba görür. Gauri’nin ailesi ve Kunda sevinçli bir şekilde Puja yapmaktadırlar. Jagdish Gauri’ye araba nereden geldi diye sorar. Gauri Shivani’nin verdiğini anlatır. Jagdish sinirlenir. Başkalarından eski hediyeler aldığı için Gauri’ye bağırır. Ben yeni bir araba alacaktım der.

Gauri de sinirlenir ve Jagdish’e başkasının eskisini almadım taksitle parasını ödeyeceğim der. Ayrıca nasıl ödeyeceğimi de biliyorum der. Jagdish daha da sinirlenir. Gauri Jagdish’e bağırırken fenalaşır. Jagdish ona su verir ve arabayı geri vermek iyi olmaz der. Gauri ona şu an sahip oldukları ile mutlu olmalısın der.

Anandi tapınağa girerken Sharavan gelir ve Basant’ın ona iş verdiğini söyleyerek teşekkür eder. Anandi bana değil tanrıya teşekkür et der. Berabar tapınağa giderek dua ederler. Pujari , Shravan’ı görünce Anandi’ye akrabası olup olmadığını sorar. Anandi akrabası olmadığını ama yakından tanıdığını belirtir.

Tapınaktan çıkarlarken Shravan, Anandi’ye tapınaktaki Diwali bayramı hazırlıkları nasıl gidiyor diye sorar. Anandi ona anlatır. Shravan bunlarla ilgilenmiyorum sadece ders çalışmakla ilgileniyorum der. Anandi ona işi de ihmal etmemesini söyler. Shravan merak etme seni utandırmam der.

Orada bulunan bazı kadınlar Anandi ve Shravan’ı yanlış anlamıştır fakat Anandi bunu fark etmez. Evde Basant üzgün bir şekilde biriyle konuşmaktadır. Herkes gergindir. Anandi gelerek ne olduğunu sorar. Sumitra ağlayarak Kaliyani’nin kardeşi Badi’nin evine gittiğini fakat onun hiç iyi durumda olmadığını söyler. Anandi ne oldu diye sorar. Sumitra cevap veremez. Genha, Badi’nin kanser olduğunu belirtir. Anandi çok üzülür.

Jagdish ve Gauri alışveriş ten gelirler. Evliliklerinin ardından ilk Diwali Bayramı’nı yaşayacakları için heyecanlıdırlar. Ailesi, Gauri’nin hamileliği için heyecanlıdır ve Diwali için planlar yapmaktadır. Bu esnada Jagdish’e hastaneden telefon gelir. Annesi için memlekete giden birinin yerine görev alması gerekmektedir. Jagdish üzülür ve iki gün tatil yapamadığını söyler.

Jagdish göreve gitmeyeceğini söyler. Ancak Gauri gitmek zorunda olduğunu bir doktorun bu şekilde davranamayacağını söyler. Jagdish haklısın der. Anandi evi aydınlatması için Sumitra’yı ziyaret eder fakat Sumitra üzgündür ve kabul etmez. Ancak Anandi ve Genha onu ikna ederler. Shravan gelerek Diwali için amcasından aldığı harçlığı vererek ayrılır.

Anandi bundan çok etkilenir. Sumitra ve Gehna’ya oldukça sadece ve içten çalıştığını belirtir. Düzgün bir yerde olsa çok sayıda ödül kazanırdı der. Sumitra ve Gehna şaşkındır. Gauri, Jagdish ile beraber bir yere gitmek ister fakat Jagdish üzülerek ben sıradan bir koca olamam bir doktorum der. Daha sonra Gauri ona bana araba kullanmayı öğretir misin der.

Jagdish hamileyken araba kullanmasının sağlığını etkileyeceğini söyler. Ben seni istediğin yere götürürüm der. Ancak Gauri ben araba kullanabilirim fakat sen bana güvenmiyorsun der. Jagdish böyle olmadığını söyler güveniyorum fakat şimdilik araba kullanma fikrini ertele der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.