İkimizin Yerine 208. Bölüm Özeti 3 Nisan Çarşamba Fragmanı

Burak 24 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish mabedde dua ederken Sugna’nın çocukları ona seslenirler. Jagdish onlara yaklaşarak nasılsınız diye sorar. Çocuklar neden artık eve gelmeyeceksin diye sorar. Jagdish konuyu değiştirir. Çocukları dondurma almaya götürür. Bu sırada bir top Varun’a gelir. Varun bastonla topa vurmaya çalışır. Jagdish Varun’un bacağını hafif şekilde hareket ettirdiğini fark eder.

İkimizin Yerine 3 Nisan Çarşamba Özeti

Jagdish hemen Varun’un bacağını muyene eder. Sevinerek onu eve götürür. Shiyam ve Sughna konuşmaktadır. Jagdish onlara gelerek Varun bacağını hissedebiliyor der. Varu’un bakımı hakkında konuşur. Shiyam iyi haverler verdiği için Sugna’ya Jagdish’i iyi besle der. Sughna tatlı getirir ve tereddüt ederek Jagdish’e yedirirken Anandi’ye Rakhi bağladığı zamanları hatırlar.

Jagdish’de ona bir şeyler yedirirken duygusal anlar yaşanır. Anandi tüm aileye Varun’un olayından bahseder. Herkes çok şaşırır ve mutlu olurlar. Jagdish eve gelir ve Sumitra’ya olanlardan bahseder. Varun’un henüz yürüyemediğini ama doğru tedavi uygulanırsa yürüyebileceğini söyler. Jagdish biraz Jalebi getirir fakat Sumitra yiyemem der. Jagdish, Anandi’nin vermesini ister. Anandi, Sumitra’yı ikna eder. Jagdish Gauri’nin yanına giderek ona Jalebi verir.

Gauri’ye Varun’un olayını anlatır. İkisi de mutlu olurlar. Jagdish yakın zamanda her şey güzel olacak ailede ilişkimizi kabullenecek der. Gauri evde çok sıkıldığını söyleyerek gidersek daha iyi olurum der. Fakat biraz daha kalmayı kabul eder.

Bairon, Kaliyani ile pazardaki sebze fiyatlarını konuşmaktadır. Anandi gelerek Kaliyani’nin ayaklarına masaj yapar. Sebze fiyatlarındaki değişimi ve buna neden olan şeylerden bahseder. Jagdish merdivenlerden olanları izler. Anandi mutfağa gider. Jagdish de Gauri için bir şeyler almaya çıkar. Anandi, Gauri’ye yemek hazırlar.

Jagdish ailesine baktığı için Anandi’ye teşekkür eder. Anandi onlar benim de ailem der. Onlardan ayrılmayı hayal bile edemiyorum der. Ertesi sabah Makan, Jagadish’e gelerek dışarıdan bir şey istiyor musun diye sorar. Jagdish nereye gittiğini sorar. Makan hastaneyi açacağız der. Gauri ailen seni davet etmiyor diyerek Jagdish’i kışkırtır.

Jagdish durumdan rahatsızdır. Hastane açılışı gerçekleştiğinde herkes çok mutludur. Lal Sing’e köyün gönüllü doktoru olmasından ötürü teşekkür ederler. Jagdisj tüm olanları uzaktan izleyerek üzülür. Jagdish, Anandi’nin yaptıklarını hatırlayarak Gauri’nin ailesi ile ilgilenmediğini düşünmektedir. Anandi araba ile eve dönerken Jagdish’i de bırakmayı teklif eder. Jagdish kabul etmez. Lal’i desteklediği için Anandi’ye kızıp bağırır.

Anandi arabadan iner ve sen köye dönmek istemediğin için köylüler için bunu yaptığını belirtir. Jagdish dinlemez ve Anandi’nin de ailedekiler gibi onun kötülüğünü istediğini söyleyerek gider. Anandi, Jagdish’in sözlerini düşünürken dalıp gider ve bu sırada arkasından bir araba ona yaklaşmaktadır. Jagdish bunu görünce Anandi diye bağırsa da Anandi onu duymaz ve araba hızla Anandi’ye çarpar. Anandi kanlar içinde yere yığılır. Jagdih hemen yanına gelir ve onu çarpan arabaya bindirerek şoföre aracı çalıştırmasını söyler.

Gauri, Jagdish’i arar fakat ulaşamaz. Jagdish Anandi’yi eve getirir. Herkes şoktadır. Jagdish onu muayene eder. Gauri balkondan olanları izler. Bairon’dan röntgen çektirmek için Anandi’yi hastaneye kaldırmasını ister. Bairon, Anandi’nin ülser için hastaneye gittiğinde Jagdish’in davranışlarını hatırlayarak soğuk bir şekilde ona teşekkür eder. Sen endişelenme biz kızımızla ilgileniriz der. Jagdish çok üzülür. Bu sırada birisi Anandi’ye çarpan şoförü kazayı doğru düzgün yapamadın kız ölmedi diye azarlamaktadır. Heth seni asla affetmeyecek der…

Hemen bir yerlere gizlenmesini söyler. Lal, Anandi’yi muayene eder ve durumunun iyi olduğunu söyler. Bir takım ilaçlar verir. Anandi’yi röntgen çektirmek için hastaneye getirmelerini söyler. Bairon tamam diyerek teşekkür eder. Jagdish tüm olanları görür. Gauri, Jagat’a Anandi’nin nasıl olduğunu sorar. Jagdish iyi olduğunu söyler.

Gauri ben de daha iyi hissediyorum artık Mumbai’ye geri dönelim der. Fakat Jagdish sen tamamen iyileşince gideriz der. Bir kaç gün daha kalalım der. Gauri bu cevaptan memnun olmaz. Burada kalmak için kendisini bahane ettiğini düşünmektedir. Bu nedenle gitmekte ısrar eder ve Jagdish sonunda ikna olur.

Gehna ve Sumitra, Anandi ile ilgilenmektedir. Daha sonra Anandi, Jagdish’in sert sözlerini hatırlar ve kendini kötü hisseder. Jagdish, Anandi’nin odasının önüne gelerek içinden affet beni Anandi der. Anandi onu göremez. Gauri valizini toplamaktadır. Jagdish de istemeyerek gidiş hazırlıklarına başlar.

Asha, Shiyam ve Sugna Anandi’yi görmeye gelirler. Özellikle Asha, Anandi’yi beslemek için uğraşır. Anandi’ye yemek yedirmeye çalışmaktadır. Anandi’ye kendisi için yaptıklarından ötürü teşekkür eder. Jagdish ve Gauri gitmek için hazırdır. Jagdish insanlık namına gitmeden Anandi’yi görmek zorundayız der. Gari mutlu değildir.

Jagdish ve Gauri, Anandi’nin odasına geldiğinde Anandi kalkmaya uğraşır fakat Jagdish omuzuna dokunarak ona engel olur. Gauri de ona geçmiş olsun der. Anandi cevap vermez ve Gauri’ye bebeğini koruması için bir kutsal kitap hediye eder. Gauri umursamaz şekilde alır. Jagdish ve Gauri Sugna’nın ayaklarına dokunmak ister fakat Sughna geri çekilir.

Gauri ona bazı aile üyeleri ile alakadar olmasının iyi bir şey olduğunu söyler. Sugna her aile üyesiyle ilgilenirim hepsi benim için önemli der. Gauri kızgın bir şekilde odadan çıkar. Jagdish’e senin yüzünden bu laflara maruz kaldım der. Sughna’nın çocuğunu hiç önemsemediğini söyler.

Jagdish cevap vermez ve geç kaldık der. Salona gelerek herkesin duasını isterler. Kimse oralı olmaz. Evden ayrılırlar. Gauri dışarıda arabaya biner. Jagdish son kez Anandi’yi görmek için bakar fakat göremez. Uzaklaşırlar…

Anandi terasa gelir ve bir sonraki gelişlerinde Jagdish evin varisini de getirecek der. Bazı kadınlar uğursuz olduğunu düşündüklerinden dolayı masaya dokunduğu için Asha’ya bağırırlar. Ayinlere itaat etmesini emrederler. Asha ağlamaya başlar. Sugna konuşmaya çalışında Madan ona sessiz olmasını söyler. Tekrar Asha’ya bağırır ve senin yerinde başka bir kadın olsaydı şimdiye kadar utancından intihar etmişti der . Herkes şok olur.

Asha odasına koşarak kapıyı kilitler. Tüm kadınlar kapıyı çalar. Madan da oradadır ve halen öfkelidir. Asha, guru ve dava da yaşadığı durumları ve uğradığı hakaretleri anımsar. Bu esnada Shiyam eve gelerek Asha’ya bağıran kadınların seslerini duyar. Hemen yanlarına gider.

Olanları öğrenince Madan’a kızar. Herkes kapıyı açması için Asha’yı iknaya çalışır. Asha odadan çıkar. Herkes şaşkındır. Asha renkli kıyafetler giyerek takılar takmıştır. Madan daha da öfkelenir. Asha ona yaklaşarak şu ana kadar yaşadıklarından utandığını söyler.

Artık yeni biriyim ve eski Asha öldü der. Dulların renkli giymemesi gerekiyor farkındayım fakat birinin durumun kıyafetlerinin rengi belirlememeli der. Bunları düşündüm ve bunun tanrının isteği değil toplumun dul kadınları bastırmak ve kendilerini düşünmemelerini sağlamak için toplum tarafından yapıldığı sonucuna vardığını söyler. Ayrıca Madan’a bir babanın çocuğunun incinmesini istemiyorum der.

Neden tanrının dul bıraktığı bir insan cezalandırılıyor der. Bir kadının arkadaşlarını kaybetmesinin zaten yeterince kötü olduğunu söyler. Diğer kızlar gibi dullarda renkli kıyafetleri ve takıları seviyor neden onlar bir günah gibi düşünülüyor der. Bu hayatı bana tanrı verdi ve onu gerektiği gibi yaşayacağım boşa harcamayacağım der.

Madan tanrının verdiği hayatı mahvetmeyi istemiyorsun fakat tüm insanların önünde benim adımı kirletiyorsun der. Öfkeli bir şekilde toplum içinde ismini batırdığını köy halkı görmeden tüm elbiselerini hemen çıkarmasını ister. Asha toplumda adını kirletmek istemediğini yalnızca özgür bir hayat istediğini söyler.

Madan eğer dediklerimi yapmazsan evde yaşamana izin vermeyeceğim der. Asha değişmeyeceğim ve eğer gitmem gerekiyorsa gideceğim der. Madan eğer evi terk ederse toplumda hakarete maruz kalacağını söyler. Ashayı asla dışarı çıkma diye uyarır. Kalan herkes Asha’nın kararından memnundur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.