İkimizin Yerine 207. Bölüm Özeti 2 Nisan Salı Fragmanı

Burak 24 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish mutlu bir şekilde elinde kocaman bir oyuncak ayı ile eve gelmiştir. Herkes şaşkındır. Anandi hariç kimse onun yüzüne bakmaz. Jagdish Kaliyani’ye giderek onun duasını almak ister. Basant’tan da dua almak ister fakat Basant ona engel olur. Sumitra onu Gauri’ye götüreceğini söyler. Jagdish üzgün bir şekilde odaya çıkar. Odada Gauri’nin uyuduğunu görür. Mutlu şekilde onu uyandırır. Gauri ona sarılarak önemli bir haberim var der. Ardından Jagdish’in getirdiği oyuncakları görür.

İkimizin Yerine 2 Nisan Salı Özeti

Jagdish her şeyi öğrendiğini ve ona hemen hediyeler aldığını söyler. Gauri nereden öğrendin diye sorar. Jagdish, Anandi söyledi der. Gauri yine Anandi’yi kötülemeye başlar. Bu özel haberi vermek ona mı kalmış der. Jagdish onun suçu yok ben arayıp senin durumunu öğrenmek istedim der. Neden Jetsar’a geldin diye sorar. Gauri tüm olanları anlatır ve para meselesiyle ilgili cevap vermesini ister. Jagdish Anandi’nin para gönderdiği doğru der. Sen kötü hissetme diye senden sakladım der.

Jagdish benim sorumluluğumdasın ve sana bakabilmek için para bulmam gerekiyordu der. Jagdish, Gauri’ye bütün olanları unutmasını ve mutlu şekilde bebekleri ile ilgili konuşmasını ister. Hediyeleri gösterir. Kaliyani babane olacağı için çok keyifli olmalı der.

Gauri ailede hiç kimsenin bu duruma sevinmediğini belirtir. Jagdish’e bu bebeği istemiyorum der. Jagdish şok olur. Gauri şu anda kariyerine odaklanmak istediğini ve bebek sorumluluğu almak istemediğini belirtir. Jagdish bebeği planlı olarak yapmadık fakat mutlu olacağımızı hissediyorum. Senin ailen de bebeğe yardım edecektir der.

Gauri fazla ikna olmasa da bir şey söylemez. Jagdish maddi olarak tüm sorumluluğu alacağını belirtir. Gauri beni buradan götür der. Jagdish seyahat edene kadar bir kaç gün beklemelisin der.

Jagdish bebek sahibi olmalarının Gauri’nin gelin statüsünü güçlendireceğini söyler. Gauri yine de çocuk için ahzır olamdığını söyler. Jagdish ona daha sonra konuşuruz diyerek dinlenmesini söyler. Jagdish Kaliyani’ye gelerek ona bir hediye verir. Kaliyani’nin çocuk haberine ne tepki vereceğini merak eder fakat Kaliyani soğuk davranmaktadır.

Kaliyani duasının kabul olduğunu fakat istediği gibi olmadığını söyler. Tanrıya doğru şekilde dua edemedim der. Jagdish çok üzülür. Fakat Kaliyani bebeği kucağına alınca fikrinin değişeceğini düşünmektedir. Sumitra gelerek Kaliyani’ye bir takım tamir işlerinden bahseder. Kaliyani, Jagdish’e mutfaktan Gauri için ne gerekiyorsa al der.

Gauri’nin annesi onu arayarak ne zaman döneceksin diye sorar. Gauri ona hamilelik haberini verir. Annesi çok mutlu olur. Daha sonra Gauri, Jetsar’da olduğunu söyler ve olan biteni anlatır. Gauri ailenin bu habere çok sevinmiş olması gerekiyor der. Gauri ağlayarak hayır kimse mutlu olmadı der.

Annesi onu teselli etmeye çalışır. Anandi oralardayken Jagdish’e göz kulak olmasını ister. Jagdish mutfağa gelir. Gehna ve Sumitra oralı olmaz. Anandi ona sorduğunda Jagdish Gauri için yemek istiyor der. Hatta Anandi’ye Gauri şekeri sevmediğinden yemeğine tuz at der. Anandi yemek yapmaya koyulurken Genha ve Sumitra biz yaparız der.

Gauri su almak için aşağı inerken Bairon’u görür fakat Bairon onun yüzüne bile bakmaz. Gauri kötü hisseder ve odasına döner. Jagdish gelerek ona yemek yedirir. Anandi koridordan geçerken onları körür ve kendini kötü hisseder. Anandi yetişkin sınıfına yangın kazalarını nasıl önleneceğini anlatmaktadır. Jagdish aşağı gelir ve Anandi’yi ders anlatırken görünce gülümser.

Gauri, Jagdish’in Anandi’ye bakışını görür. Öğrencilerden biri Jagdish’i görür ve ikinici karını bıraktın mı diye sorar. İyi yapmışsın tanrı sana doğru yolu göstermiş der. Fakat bu sırada Gauri’yi görünce susar. Jagdish bunu görünce Gauri’nin yanına gider. Gauri odasına girerek kapıyı Jagdish’in yüzüne çarpar.

Anandi olanlardan rahatsızlık duysa da derse devam eder. Herkes onun adına üzülür. Jagdish ilaç almaya gider ve dönüşte dondurma alan çocukları görerek çocukluk günlerini hatırlar. Tesadüf eseri Sarpanch, Jagdish ile çarpışır ve onunla dalga geçer. Senin için burada kalmak zor olmalı der. Herkes toplanır. Jagdish burasının tıbbi uygulama için uygun olmadığını söyler. Sarpanch yeterli imkan olmadığından köylerde şehirdekinden fazla insan ölüyor der.

Evde Lal Sing ve diğer bir adam Bairon ile onun hastane hayallerinden konuşur. Lal Sing hastane için biriktirdiği paralardan bahsederek makinelerin satılacağını öğrenerek geldik der. Jagdish her şeyi dinlemektedir. Anandi bölgemizin hastaneye ihtiyacı var. O zaman hastaneyi yönetmesi için Lal’i görevlendirelim der.

Bairon bunun çok iyi bir fikir olduğunu söyler. Bairon, Lal’in şehre gittiği halde köyüne yardım için geri gelmesinden bahsederek onu över. Bairon, Jagdish’e Lal’in hastaneyi krumasını istediğini söyler. Lal, Bairon’a hayallerini gerçekleştirebileceğini söyler fakat bu hastane Jagdish için yapıldı der. Bairon, Jagdish ile bir ilgim yok onun hastaneye girişine izin vermeyeceğim der.

Bairon, Lal’i makineleri satın almak yerine hastaneyi yönetmek için ikna etmeye uğraşır. Bunu yaparsan çok sevinirim diyerek gider. Jagdish, Lal’e Gauri ile evlendiğini ve hamile olduğunu söyler. Lal ona kızarak seninle Gauri gittiğinde geri döneceğim der. Gauri’yi görmeyi reddederek ayrılır. Gauri odada Jagdish’e arkadaşının yaptıklarını söyler ve yaşananlar için yine Anandi’yi suçlar.

Herkesin önünde küçük düşürdüğünü söyler ve Anandi evde senden daha üstün bir statüde kimse benimle ilgilenmiyor herke benden nefret ediyor der. Aile bebeği kabul etmezse insanlar bebeğime gayrı meşru diyecekler diye ağlar. Jagdish onu teselli ederek böyle bir şeye izin vermem der. Çocuğumuzun saygın bir statüsü olacak der.

Evliliklerinin yasal olduğunu ve Anandi’nin hiç kimseye bir şey anlatmayacağını söyler. Gauri ayağa kalkar ve her şey Anandi’nin iki dudağının arasında zaten sorun da bu der. Ya Anandi mahkemeye giderse der. Çocuğumuz ilerde evliliğimizin yasal olmadığını öğrenirse ne olacak diye sorar. Her şeyin Anandi’ye bağlı olmasını ve ona borçlu kalmayı kabul etmiyorum der…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.