İkimizin Yerine 206. Bölüm Özeti 1 Nisan Pazartesi Fragmanı

Burak 24 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Gauri fenalaşmıştır. Jagdish ona hemen su verir. Gauri evden çıkmak üzereyken cep telefonunu hastanede unuttuğunu farkeder. Cep telefonunu almaya vakti olmadığı için üzgündür. Jagdish kendi telefonunu Gauri’ye verir. Birbirlerine sarılırlar. Köy halkı yaptıklarından dolayı Kaliyani’den özür dileyerek tekrar derslere devam etmek isterler. Kaliyani onlara duygu sömürüsü yaparak Anandi’nin Jetsar’ı terk etmeye karar verdi der. Hepsi kendini çok suçlu hisseder. Aile üyeleri gülmektedir.

İkimizin Yerine 1 Nisan Pazartesi Özeti

Anandi bir günlüğüne Phuli’nin bebek kutlama törenine gitmiştir. Phuli’nin kutlamasında herkes mutlu şekilde dans etmektedir. Gulli, Anandi ve Phuli tatlı bir şekilde konuşma yapmaktadır. Kutlamanın tüm ritüelleri gerçekleştirilir. Bazı kişiler Anandi’ye gelerek çocuğu olmayanlar ritüellere katılamaz der.

Phuli’nin kayınvalidesi ayini Anandi’nin yapmasına izin vermez. Fakat Phulli ısrarcı olur ve kayınvalidesini ikna eder. Anandi ayini gerçekleştirir. Daha sonra Phuli’nin odasında iki arkadaş tatlı şekilde konuşurlar. Phuli ona kocasının hediyesini gösterir. Anandi onunla biraz alay eder ve gülerler. Phuli’nin kocası gelir ve işi olduğu için Anandi’den Phulli’yi tıbbi kampa götürmesini rica eder. Anandi tamam der. Kampta Gauri insanları muayene eder. Bu sırada Phuli ve Anandi gelir. Herkes şok olur…

Gauri, Phuli ve onun en son etkileşimini anımsar. Phuli sinirlenerek herkesin önünde Gauri’ye bağırır. Senin muayeneni istemiyorum der. Anandi, Phuli’yi sakinleştirmeye çalışır. Bu sırada bir başka doktor gelerek Gauri’ye neden Phuli sna böyle davranıyor diye sorar. Gauri cevap veremez. Anandi, Phuli’yi anlatmak için uğraşırken Gauri, Anandi’ye gider ve kendi şöhretini kullanarak onu ezer.

Phuli, Anandi’yi savunur. Gauri’ye sürekli olumsuz düşünen biri olduğunu söyler. Gauri, Jagdish’i arar ve olan biteni anlatır. Anandi’yi kötülemeye başlar fakat Jagdish onu duymaz. Gauri hayal kırıklığı yaşar. Phuli, Anandi’den kalmasını ister fakat Anandi okula dönmem gerekiyor der. Phuli olan biten için özür diler. Anandi sen arkadaşça hareket ettin der. Ben de aynı şeyi yapardım der. Anandi bankaya gider ve paranın Jagdish’in hesabına yatıp yatmadığını sorar. Daha sonra Jagdish’e mesaj atar. Jagdish’n telefonu Gauri’de dir. Gauri mesajı okuyunca Anandi’nin aralarına girmek için mesaj attığını düşünür.

Basant, Bairon ve Kaliyani iş konuşmaktadırlar. Anandi eve gelir ve Kaliyani ondan dinlenmesini ister. Gauri de eve gelir ve Anandi’yi çağırır. Yine bağırıp hakaret etmeye başlar. Numaralar çevirerek Jagdish’e geri dönemeye çalıştığını söyler. Jagdis’e neden para gönderdiğini ve mesaj atarak iletişime geçmeye çalıştığını sorar.

Bairon araya girer. Gauri’ye gerçekleri anlatır. Anandi’nin onlara hediye verdiğini söyler ve ona minnet duymalısın der. Jagdish’in Anandi’den yardım istediğini söyler. Gauri şoktadır. Sumitra, Jagat’ın çağrı attığın söyler ve Jagat’a giderek ona sormasını söyler. Gauri bir kez daha fenalaşarak bayılır.

Doktor çağırırlar. Kaliyani bu kadar bağırış çağırıştan sonra bayılması normal der. Doktor bayılmasının doğal olduğunu çünkü hamile olduğunu söyler. Herkes şoktadır. Anandi şok olmuş şekilde bir şey söylemeden gider. Gauri bu nasıl olabilir derken doktor odadakilerin dışarı çıkmasını söyler.

Kaliyani dışarıda Basant ve Bairon ile Gauri hakkında konuşur. Onlarda çok şaşırırlar. Doktor herkes aynı semptomları göstermediğini kişiden kişiye değişebildiğini söyler. Doktor Gauri’ye uzak mesafelere seyahat etmesini yasaklar ve bolca dinlenmen gerekiyor der. Bir müddet daha yatakta kalmasını söyler.

Jagdish, Gauri’nin Jetsar’da olmasına hem şaşırsa da bir taraftan da sevinir. Gauri hemen gelip beni al der. Jagdish ne oldu diye sorar. Gauri telefonda söylemem der. Jagdish hemen Anandi’yi arar ve neler olduğunu sorar. Anandi ağlayarak Jagdish’e olanları anlatır. Jagdish çok heyecanlanır. Evdekilerin bu haberden mutlu olacağını belirtir. Telefonu kapattığında Anandi hala ağlamaktadır.

Jagdish ve Gauri karı koca. Elbette bir gün bu yaşanacaktı diyerek kendisini teselli etmeye çalışır. Ailenin çocuğu kabul etmesi ve mutlu olması gerektiğini kendi kendine mırıldanır. Bu durumla bizzat ilgilenme kararı alır. Sumitra, Bairon’a oyuncaklar göstererek Anandi ve Jagdish’in çocuğuna vermeyi hayal ettiğini söyler.

Torunları hakkındaki hayallerini anlatır. Bairon’a bu oyuncakları yabancı çocuklara dağıtmasını söyler. Bairon da ona hayallerinden bahseder. Basant, Genha’ya bu haberin aileyi mutlu etmediğini söyleyerek Anandi ve Jagdish’in çocukları olsaydı her şey daha farklı olurdu der. Şimdi çok şey kaybettik Jagdish tüm aileye zarar verdi der. Jagdish düşüncelere dalmış durumdadır. Bir arkadaşı gelerek onunla sohbet eder. Jagdish olanları anlatır.

Arkadaşına çok mutlu olduğunu söyler. Fakat çocuk sahibi olmak sorumluluk gerektiriyor der. Arkadaşı onu teselli ederek Gauri’de var der. Bu bebek şartları değiştirecek ve Gauri ve çocuğuna daha fazla konsantre olacaksın der. Jagdish de bebeğin Gauri ile onu daha da yakınlaştıracağını düşünmeye başlar.

Jagdish ailesinin bebek haberine çok sevindiğini düşünmektedir. Ailesi ile arasındaki buzların eriyeceğini düşünür. Sumitra, Gauri’ye yiyecek bir şeyler getirir. Artık kendisine daha iyi bakması gerektiğini söyler. Jagdish hediye almak için pazara gider. Hediye olarak ne alacağına karar vermeye çalışır. Anandi de odasında öğrencilerin ödevlerini kontrol ederek düşüncelere dalmıştır.

Kaliyani gelir. Anandi ona aileye bir varis geldiğini ve herkesin mutlu olması gerektiğini söyler. Kaliyani ise evet bu günü çok hayal ettim fakat bunu sen ve Jagdisj için hayal etmiştim der. Gauri profesörü arar ve rahatsız olduğunu ıstrahat etmesi gerektiğini söyler.Profesör tamam diyerek dinlenmesini ister. Anandi rüyasında Jagdish ve Gauri’nin çocuğunu görür. Bairon, Jagdish’e aldığı hastane ekipmanlarını satarak herkese üniteyi ilk gösterdiği zamanı hatırlar. Evdekiler kahvaltı yapmaktadır. Bairon, Kaliyani’ye bazı insanların hastane ekipmanlarını almak istediğini söyler. Kliyani doğru bir iş yaptın der. Jagdish mutlu bir şekilde eve gelir. Ev halkı onu görünce şok olur…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.