İkimizin Yerine 205. Bölüm Özeti 31 Mart Pazar Fragmanı

Burak 23 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Madan, Kaliyani’lerin halen kendisiyle problemi olduğunu bu nedenle oğluna bunları yaptıklarını iddia etmektedir. Anandi, Kaliyani’den onu affetmesini ister. Kaliyani, Anandi’ye her zaman yardım edeceğim der. Shiyam Sugna’yı dul yaşamından nasıl kurtardığını ve şimdi de ceza evinde olduğunu anlatır. Anandi bunun olacağını tahmin edemediğini sadece yardım etmek istediğini söyler. Kaliyani böyle büyük adımlar atamadan önce iyi düşünmesi gerektiğini belirtir.

İkimizin Yerine 31 Mart Pazar Özeti

Shiyam hapisten kurtulamazsa ne olacak der. İyi niyetli olsan da başkalarına zarar verdin der. Guru karakola gelir ve Madan’a gider. Shiyam’ı görmek istediğini söyler. Memur onun guruya karşı halen kızgın olduğunu belirtir. Madan araya girerek izin alır. Guru, Shiyam’a yaptığı şeyi itiraf etmek için geldiğini belirtir.

Shiyam, Asha’ya saldırarak onu hapse yolladığını söyler. Daha sonra Shiyam’ın kendisine neler yapabileceğini anlatır. Shiyam, Guru’yu buğazından tutarak tehdit eder. Polis memuru araya girer. Guru memuru gönderir. Shiyam bu sadece fragman daha asıl gösteri başlamadı der. O kadar insan önünde küçük düşürülmenin intikamı acı olacak der. Eğer hapiste olursan istediklerimi yapamam seni hapisten çıkarmaya geldim der.

Hapishanenin dışında Madan oğlu adına özür diler. Guru davayı geri çektiğini belirtir. Herkes şoktadır. Guru affetmek büyüklüktür der. Shiyam yapması gerekeni yaptı bir kadını kötü durumdan kurtarmak için uğraştı der. Kendini kaybettiği için hatalı davrandığını söyler fakat affedilemsi gerekiyor der. Polislere şikayetçi olmadığını söyleyip gider.

Jagdish ve Gauri eve gelirler. Gauri’nin babası onu Tv izlemeye davet etse de Jagdish başım ağrıyor der. Kunda ve Gauri’nin annesi yemek yapmaya giderler. Gauri Jagdish’e iyimisin diye sorarç Jagdish bahane uydurdum der. Gauri’nin babası da gelip bağ ağrısını sorarak ağrı kesici almasını söyler. Köyünden bahsetmeye başlar. Kunda ve Gaurş’nin annesi onu dışarı çıkarmaya uğraşır. Jagdish Gauri’nin elini tutar ve yatakta bakışırlar.

Ertesi gün mahkemenin önünde birisi Kaliyani’ye taş fırlatır. Hemen ailesi yanına gelerek iyi misin diye sorar. Kaliyani iyi olduğunu söyler. Shiyam ve Basant adamı yakalayarak neden taş attığını sorarlar. Adam guruya karşı yalan iddialar attığı için haketti der. Gauri hastanede Shivani’ye rastlar ve sohbet ederler. Shivani, Gauri’ye gönlünden geçen bir projeyi anlatır. Köylerdeki sağlık kampları ile ilgili konuşur.

Gauri’yi kampa gelemsi için davet eder. Onun için iyi bir deneyim olacağını söyler. Gauri tamam der. Mahkemede sanığın yargılanması başlamıştır. Avukat hakimden gurunun kürsye gelmesini talep eder. Avukat gurunun Asha’ya saldırdığını söyler. Destekçiler hemen avukata bağırıp protesto ederler. Hakim destekçilere sessiz olamalrını söyler. Avukat eğer Anandi olmasa gurunun başarılı olacağını söyler.

Asha adalet için buradayım der. Avukat gurunun kaçabileceğini söyler. Kadınların sürekli ezildiğini söyler. Anandi’yi kürsüye çağırır. Avukat Anandi’ye ne gördün diye sorar. Anandi görüklerini anlatır. Guru sırıtmaya başlar. Gurunun avukatı Anandi’nin sözlerine itiraz eder. Asha’nın guruya olaydan önceki davranışlarını anlatır.

Anandi, Asha’nın eğitimsiz ve ne olduğunu kavrayamayan biri olduğu için sustuğunu söyler. Gurunun bütün köyü kandırdığını bütün zamanını ibatet ederek geçirdiğini bu nedenle Asha’nın onun yaşantısını nasış bilebileceğini söyler. Avukat Anandi’ye sen Asha’nın saldırıya uğradığını enreden biliyorsun diye sorar. Anandi, Asha söyledi der. Avukat Anandi’ye gözünle bir şey görmedin der ve Asha’yı çağırır.

Avukat Asha’ya neden tedirginsin diye sorar. Asha’ya neden herkes gittiğinde külliyede yalnız kaldın der. Guruyu neden yatak odasına kadar takip ettin der. Guru sana ilk önce nerede dokundu ve ne yaptı baştan anlat der.

Savunma avukatı Asha’ya, Guru sana nerede dokundu gibi kişisel sorular sorunca Anandi ona engel olur ve hakime Asha’nın küçük düşürüldüğünü söyler. Hakim de avukatı uyarır. Avukat, Asha’nın suçlamasını destekleyen bir tanık olmadığından bu tecavüz girişimi ile ilgili kanıt olmadığını söyler. Asha büyük bir olasılıkla guru ile yakınlaşmak istedi fakat reddettiği için öfkeli şekilde dava açtı der.

Savcı Asha’nın tırnaklarındaki kan örneğinin guruya ait olduğunu gösteren DNA raporunu sunar. Savunma avukatı bir kez daha guru ve Asha’nın boğuştuğunu belirtir. Sağlam bir sunum yapar. Anandi endişelidir. Mahkemeye ara verilir. Mumbai’de mola odasında Jagdish, Gauri’yi görerek ona çok yorgunsun der. Jagdish dinlenmesini ister. Shivani gelir. Gauri onları tanıştırır. Shivani, Gauri’ye tıbbi kamp projesi onaylandı der.

Shivani gidince Jagdish, Gauri’ye hasta olmadığı için gitme der. Gauri gitmekte ısrarcı olur. Gauri gidince bazı doktorlar Jagdish’i tıbbi kampa gittikleri için tebrik eder. Fakat Jagdish Gauri tek başına gitti der. Doktor şaşırır. Jagdish düşüncelidir. Jetsar mahkemesinde insanlar Anandi’ye hakaretler ederek hakimlerin dönmesini beklemektedir. Saldırıya tanık olan adam herşeyi dinlerken oldukça üzgündür.

Hakim geri döner ve gurunun masum olduğunu söyler. Tam karar verecekken tanık ona engel olur ve gurunun masum olmadığını söyler. Daha önce çok sayıda kızın hayatını mahvetti o tecavüzcü katilin biri der. Hakim onu tanık kürsüsüne davet eder. Tanık dul olan kız kardeşini hatırlar ve Asha gibi dul bir kız kardeşi olduğunu söyler.

Kardeşinin dindar biri olduğunu ve kendisini guruya adadığını söyler. Fakat guru ona tecavüz etti der ve kardeşinin intihar ettiğini söyler. Kardeşi için polise şikayette bulunduğunu ama hiçbir şey yapmadıklarını söyler. Tanık guru beni dövdürmek için adamlarını gönderdi der. Altı ay tedavi gördüm. Daha sonra intikam almak için gurunun külliyesine katıldım der.

Gurunun avukatı itiraz eder ve iddiaların asılsız olduğunu söyler. Fakat tanık külliyede olanları gözlerimle gördüm der. Guru, Asha’ya tacavüz etmeye çalıştı der. Kız kardeşinin intihar etmeden önce yazdığı bir mektubu gösterir. Hakim kararı açıklar ve guruyu suçlu bularak dört yıl hapse mahkum eder. Destekçileri de guruya saldırır.

Hakim onları uyararak tanığa kız kardeşi için de guruya dava açmasını söyler. Polis guruyu götürür. Anandi tanığa teşekkür eder. Tanık Anandi’ye senin cesartinden etkilenip mahkemede konuştum der. Asha oraya gelerek şalını yırtar. Yırttığı parçayı kardeşlik sembolü olarak tanık adamın koluna bağlar. Herkes mutludur. Kaliyani de Anandi’yi tebrik eder.

Gauri tıbbi bir raporu incelerken Jagdish gelir. Bir arkadaşları gelerek ikisine farklı kamplarda görevleriniz var der. Jagdish sinirlenir. Yetkililerle konuşacağını söyler. Fkat Gauri ve arkadaşı buna engel olur. Jagdish listeyi görerek Gauri’nin görevinin Jetsar’a sadece bir saat uzaklıkta olan Darampuri köyünde olduğunu görür. Gauri’ye müsait zamanda evi ziyaret et ve hiç olmazsa Kaliyani ile konuş der.

Gauri mutsuzdur. Bairon eve döner. Herkes mutludur. Bairon Anandi’ye yaşlıların sınıfını sorar fakat Kaliyani bundan kaçınır. O esnada Phuli arar ve Kaliyani’den Anandi’yi bebek kutlamasına göndermesi için izin ister. Kaliyani tamam der. Phuli herkesin davetli olduğunu söyler. Fakat Kaliyani herkes gelemez der. Phuli Anandi ile görüşür ve sevincini paylaşır. Gauri çantasını toparlarken Jagdish gelir ve herkesin ona iyi davranmadığını bildiğini söyleyerek büyüklerin sözleri uzun süre kalpte taşınmaz der.

Jagdish, Kaliyani için bazı ilaçlar verir ve ondan Kaliyani’ye vermesini ister. Gauri sinirlenerek hakaret duymak için oraya gitmeyeceğim der. Jagdish biz onlardan daha genciz özellikle Kaliyani için olan biteni unutmalıyız der. Gauri ailenin onunla ilişki kurmak için çaba göstermediğini yaşlıların önünde eğilerek hiç bir problemin çözülemeyeceğini söyler. Artık gücüm kalmadı der ve hakaret duymak istemediğini söyler. Gauri birden fenalaşır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 205. Bölüm Özeti 31 Mart Pazar Fragmanı” üzerine 3 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    /:) :;(

  2. Anonim dedi ki:

    😥 🙂 🙁 😉 😀

  3. Anonim dedi ki:

    😈 😎 😛 😀 👿 : cry: : 🙁 :mrgreen: 😆 🙄 😕

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.