İkimizin Yerine 204. Bölüm Özeti 30 Mart Cumartesi Fragmanı

Burak 23 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani, Anandi’nin hatalı olduğunu söylemediğini fakat neye karşı olduğunu anlayamadığını söyler. Basant sessiz kalmamalıyız der. Aile ilk kez engellere karşı değil der ve zamanla her şeyin düzeleceğini söyler. Anandi’yi adalet için mücadele ettiğinden ötürü desteklemeliyiz der. Sumitra Anandi’ye yiyecek getirerek meseleyi anlatır.

İkimizin Yerine 30 Mart Cumartesi Özeti

Anandi, Asha’yı desteklemeye devam edeceğini söyler. Kadınları taciz edenleri cezalandırmak hatalı mı neden kadınlar toplum tarafından ikinci sınıf muamele görüyor der. Her daim hayatlarının her döneminde kötü muamele gören ve karşılık veremeyen kadınlar olduğunu söyler.

Jagdish uyumaya çalışırken Gauri’nin ailesinin banyoda çıkardığı seslerden uyuyamaz. Dışarı çıktığında Gauiri’nin babasını görür. Babası su borusu tıkalı der. Phuli Anandi’yi arayarak bebeğin tekmelediğini söyler ve çok mutlu olduğunu belirtir. Anandi de okulunun gün geçtikçe ilerlediğini Kaliyani’nin dahi derslere katıldığını söyler. Phuli, Anandi’nin sesinde endişe duyar ve ne oldu diye sorar.

Anandi, Phuli’ye Asha’ya olanlardan bahseder. Phuli, Jagdish’i sorar. Anandi boğulur gibi hissettiğini söyler. Anandi, Jagdish’i unutmak için çok çaba sarf ettiğini fakat evin her yerinde anıları olduğunu söyler. Jagdish nasıl oldu da benden bu kadar uzaklaştı der.

Gauri, Shvani ile buluşarak ona çok iyi olduğunu söyler. Shivani de ona bir kıyafet hediye eder. Gauri çok beğenir. Jagat da beğenir mi acaba der. Shivani’ye Jagdish’in ailesini eve getirdiğini söyler. Jetsar’da bütün gelinler Madan’ın evinde toplanmıştır. Asha uyurken birden bağırarak uyanır. Kadınlar onu sakinleştirmek için çabalar.

O esnada Madan gelerek ve Asha’ya senin yüzünden köylülerle yüzleşemiyorum der. Kadınlara bu kadar fazla özgürlük verilmesinin doğru olmadığını söyler. Artık ailenin onuru tehlike altına giriyor der ve gider. Giderken Anandi onun peşinden gider ve konuşmak için uğraşır. Madan Anandi’ye bağırır ve her şey senin başının altından çıkıyor der.

Asha’nın dul olarak mutlu olduğunu kaderine razı olduğunu söyler. Fakat şimdi ailenin ismine leke sürüyor der. Anandi ve Madan taratışmaya başlar. Sumitra tartışmanın kızıştığını görünce onları sakinleştirmeye çalışır. O esnada Shiyam Shagu ile birlikte eve döner. Sughna, Shagun’u içeri yollar. Madan, Shiyam ile dalga geçmeye başlar.

Madan, Asha’yı birkaç yıl önce tekrar evlendireceğini fakat Shiyam’ın engel olduğunu anlatır. Shiyam evlendireceği adamın onun babası yaşında ve dört çocuklu birisi olduğunu söyler. Madan dinlemez ve Anandi’ye ailemden uzak dur huzurlarını bozma der. Bu esnda köylüler Kaliyani’nin evine gelirler ve kitapları fırlatırlar.

Anandi’nin masum olduğunu düşündüklerini guruya karşı iddialarından ötürü incindiklerini belirtirler. Köylüler Anandi’ye inanmazlar. Anandi onlara neden hep kadınlar haksız diye sorar. Asha’nın masum olduğunu onlara anlatmaya çalışır.

Köylüler onu dinelemzler. Anandi’ya artık derslere gelmeyeceklerini ve gurudan taraf olacaklarını söylerler. Anandi çok üzülür. Köylülere zaten size anlattığım derslerin faydası olamamış hiçbir şey öğrenememişsiniz der ve derslerime gelmeyin der.

Guru karakolda gayet konforludur. Rahatça televizyonunu izlerken telefonu çalar ve birileriyle konuşur. Gauri, Shivani’nin hediye verdiği elbiseyi giyerek Jagdish’e nasıl olmuş diye sorar. Jagdish çok beğenir. Tam birbirlerine yaklaşırlarken Gauri’nin annesi kapıyı çalar. İçeri girip Kunda ile alışverişte yaşadıklaını anlatmaya başlar.

Jagdish iyice sıkılmıştır. Gauri’den yiyecek bir şeyler getirmesini ister. Gauri’nin annesi ve Kunda yemek yapmaya giderler. Jagdish kapıyı kapatarak romantizme kaldığı yerden devam eder. Fakat rodyodan gelen bir şarkı yine onların romantizmini böler. Jagdish tatilde dahi Gauri ile yalnız kalamadığı için öfkelenir. Gauri beraber dışarı çıkalım der. Jagdish ve Gauri birlikte parka giderler. Fakat orada da rahat edemezler.

Başka bir yere giderek otururlar. Tam yakınlaşmaya başlarken bu sefer de polis gelir ve halka açık yerde böyle romantizm yaşayamazsınız der. Jagdish biz karı kocayız der. Fakat polis herkes bunu söylüyor der. Gauri sinirlenerek ona kimliğini gösterir. Polis ona inanır. Fakat fazla uzun kalmamalarını söyler. Jagdish ve Gauri hayal kırıklığına uğrarlar.

Jetsar’da adliye dışında avukat çok uğraştığını fakat gurunun kefaletle serbest kaldığını söyler. Anandi, Shiyam ve Basant büyük hayal kırıklığı yaşarlar. Guru dışarı çıkarak destekçilerine el sallar. Basant’lar oradan ayrılır. Bu sırada bir araba durur ve arabadan Heth Sing iner. Heth, Guru’ya artık serbestsiniz diyerek tebrik eder.

Guru ona teşekkür eder. Yardımın olmadan başaramazdım der. Heth guruya verdiğim görevi tamamlamayı sakın unutma der. Kaliyani’nin kendisine büyük hakaret ettiğini fakat şimdi Kaliyani’nin düşmanlarıyla beraber ondan intikam alacağını söyler.

Kaliyani ve ailesi Madan’ın evine gelirler. Kaliyani, Asha’yı sorar. Sughna dinleniyor der. Madan, Asha yüzünden çok aşalandığını söyler ve Kaliyani’ye öfkesini gösterir. Daha sonra guru oraya gelir. Herkes şaşkındır. Guru intikam için gelmedim der. Asha’yı görmek istediğini söyler. Basant kabul etmez. Fakat Madan Asha adına gurudan özür diler. Asha ile görüşmemeniz daha iyi olacaktır der.

Guru ısrar eder. Daha sonra Asha’yı görür. Asha korkar. Guru onu affettiğini söyler ve bu tanrının bir sınavıydı der. Asha’ya yaklaşırken Asha, Anandi’nin arkasına gizlenir. Guru bütün geçmişini unutması gerektiğini belirtir. Fakat alçak bir ses tonuyla ömür boyu ilahi söylemeye başlaması için uyarıda bulunur. Shiyam öfkelenir ve guruyu yakasından tutarak evin dışına götürür.

Dışarıda gurunun destekçileri olanları görünce Shiyam’ın üzerine yürürler. Guru onlara engel olur. Shiyam guruya bağırmaya başlar. Madan onu sakinleştirir. Polis guruya hakaret ettiği için Shiyam’ı tutuklar. Aile üyeleri karakola gider. Guru sinsice sırıtmaktadır. Karakolda Shiyam sorguya alınır. Polis bu kadar güçlü birine dava açarsan sonuçlarına katlanırsın der.

Şiyam masum olduğu için korkmadığını söyler.  Madan, Şiyam’ı bırakmalarını isöyler. Polis görevimizi yapıyoru der. Şiyam, görevin sadece güçlü insanlara hizmet etmek diyerek dalga geçer. Polis öfkelenir ve Madan’a onu durdurmasını söyler. Sugna ve Radha ağlamaya başlar fakat Şiyam onlara güvence verir. Basant polise Şiyam’ın suçu ne der. Polis ondan Şiyam için kefalet ayarlamasını ister.

Anandi, Sughna ve Radha’yı bir kenara alarak teselli etmeye uğraşır. Anandi onu affetmelerini söyler işlerin bu kadar kötüye gideceğini bilemedim der. Sughna yalnızca Shiyam için üzülüyorum der. Anandi her şey yoluna girecek der. Madan, Anandi ve Kaliyani’ye kızar. Siz kurtuldunuz ama oğlum şu anda tutuklandı der. Kaliyani ağır sözler söyler. Kaliyani üzgündür.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.