İkimizin Yerine 201. Bölüm Özeti 27 Mart Çarşamba Fragmanı

Burak 22 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Köylüler Jetsar’da gazete yayınlamayı düşünürler. Kaliyani bundan çok etkilenir. Daha sonra Anandi köylülere güncel gelişmeler ve altın fiyatları hakkında soru sorar. Fakat kimse cevaplayamaz. Kaliyani gazeteden altın fiyatlarına bakmak için gider. Anandi de gazeteyi köylülere göstermek için yukarı çıkar. Kaliyani koridorda gazeteyi okumaya çalışır. Anandi de gazete için gelir. Kaliyani’nin komik okuma şeklini görünce Sumitra ve Genha’ya seslenir.

İkimizin Yerine 27 Mart Çarşamba Özeti

Üçü de bir direk arkasına gizlenerek gülerler. Kaliyani altın fiyatları için bir makale okurken Anandi’nin Jetsar gazetesi hakkındaki bilgileri sayesinde gazeteye yemek tarifleri koymayı ve Bairon’un işinde çifte kazanç sağlama planları yapar. Ailem çok zeki diye gururlanır. Kaliyani’nin bu hareketlerine üçü de çok güler. Anandi Kalyani’nin sınıfın en iyi öğrencisi olduğunu söyler.

Anandi ayrıca Kaliyani’nin takdirini kazandığı için keyiflidir. Kaliyani onlara Bairon’u sorar. Anandi’nin söylediği gibi mabedde darklı fiyatları soruşturması gerektiğini söyler. Madam acele bir şekilde adamın biriyle bir yere gitmeye çalışmaktadır. Bu sırada Asha gelir. Adam Asha’yı görünce tedirgin olur. Gİtmek üzereyken bir dul ile karşılaşmasının hoş olmadığını belli eder.

Madan idare etmeye çalışsa da adam iğneleyici sözlerini sürdürür. Madan onu uzaklaştırır. Asha kendini kötü hissetmiştir. Anandi sınıfı altın fiyatları hakkında bilgilendirir. Kaliyani gelerek sınıfa katılmak için Anandi’den izin ister. Herkes çok şaşırır. Kaliyani boş oturmaktan sıkıldığını belirtir. Anandi, Kaliyani’nin duasını alır ve beni mahcup etme der.

Kaliyani, Anandi’nin eve çocuk gelin olarak geldiğini fakat kendini yetiştirerek evin öğretmeni olduğunu söyler ve onu tebrik eder. Ayrıca sınıftaki tüm sorulanlara cevap verir ve Anandi’den ödül kapmak için diğerlerine meydan okur.

Gauri’nin annesi onu arayarak babasının ülser olduğunu söyler. Gauri endişelenerek babasına ilaç ve diyetler ile ilgili bilgi verir. Jagat oraya gelerek yemek yemesini söyler. Gauri çok gergindir ve babasının hastalandığından bahseder. Jagat onu teselli etmeye çalışır. Gauri evliliğin ardından ailesi ile ilgilenemediğini söyler.

Anandi yemek hazırlamak istemektedir. Sumitra ile Genha yemeğini getirir ve yemeyi ihmal ettiği için onu yemek yemeye zorlarlar. Ertesi gün Gauri telaşlı bir şekilde hastaneye hazırlanmaktadır. Ünlü bir doktora ameliyat için yardım edecektir. Jagat ona kahvaltı hazırlar. Gauri hiç zamanının olmadığını söyler. Jagat ısrar eder fakat Gauri yemeğin çok yağlı ve ağır olduğunu söyler.

Yanına biraz meyve alarak taksi çağırmaya gider. Jagat ağır yemeklerle kahvaltı yaptığı için Anandi’ye hakaret ettiğini ve Gauri gibi sözler söylediğini anımsar. Shiyam ve Sughna, Asha ile beraber Kaliyani’lere gelir. Anansi Asha’yı gördüğü için mutlu olur. Kaliyani, Asha’yı kutsar ve Sumitra’ya çay getir der. Anandi Asha’dan oturmasını ister fakat Asha kabul etmez. Genha ona yemek önerse de Asha bunları yiyemediğini söyler.

Anandi’nin sınıfı kuklalara elbiseler dikerek eğlenmektedir. Asha onları uzakatan izler ve gidip gitmemekte karasızlık yaşar. Sughna, Asha için endişelenmektedir. Kaliyani, Sughna’ya aklındaki farklı düşüncelerle uğraşırken Asha’ya zaman vermeliyiz der. Anandi, öğrencileri ile beraber kukla tiyatrosu düzenler. Yetişkin öğrenciler Anandi’nin derslerini tiyatro olarak canladırır Asha hem mutlu hem hüzünlüdür.

Bi adam ve kadın kuklalar ile ilgili şaka yapınca herkes güler. Daha sonra hepsi eve giderler. Anandi, Asha’ya kukla vermeye gider. Fakat o kabul etmez. Anandi zorla verir. Asha, Sughna’ya bu süslü kuklanın amacı ne. Benim hayatım renkli değil der. Sughna onu sessizce okumaya va yaşama devam etmeye ikna etmeye çalışır. Herkesin mutlu olmaya hakkı olduğunu söyler. Anandi, Asha’ya Guru’nun derse katılmaya izin vermesi için onunla konuşacağını söyler.

Gauri, Jagat’a çamaşırları makineden almasını söyler. Jagat tamam der. Ertesi gün Gauri dolaba bakar ve Jagat’a kıyafetler nerede diye sorar. Jagat unuttum der. Gauri onu azarlar. Jagdish özür dileyerek makineden alacağını söyler. Gauri aynı işi yapıyoruz fakat sen kolay bir işi savsaklıyorsun der. Jagat da fazla mesai yapmana gerek yok diye karşılık verir.

Gauri elbiselerinden birini ütülemeye gider. Bu sırada kapı çalınır. Gauri ailesini görünce şok olarak sarılırlar. Gauri endişelenir ve buraya nasıl geldiniz diye sorar. Annesi sürpriz yapmak üzere Jagdish’in çağırdığını söyler ve sessiz ol der. Jagdish sizle beraber kalmamızı istedi der. Gauri Jagdish’i mutfağa çağırarak ona sarılır. Ailesini eve getirdiği için ona teşekkür eder. Yaptıkları için özür dileyerek af diler. Jagat da ona sarılır. Gauri evin küçük olduğunu söylese de Jagdish sorun olmayacağını belirtir…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.