İkimizin Yerine 200. Bölüm Özeti 26 Mart Salı Fragmanı

Burak 21 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani ve Sumitra rahibe giderek bu sene kutlama olmayacağını söyler. Anandi’nin daha fazla acı çekmesini istememektedirler. Kaliyani rahibin zamanını çaldığı için özür diler. Rahip ise acınızı anlıyorum der. Kaliyani bir yabancının onlar için endişelendiğini ama yakınlarının bunu düşünmediğini söyler. Kaliyani, Sumitra’ya giderek acını anlıyorum fakat Anandi’ye yardım etmeliyiz der. Jagat’ın bu aileye yaptıklarını kimse değiştiremez der.

İkimizin Yerine 26 Mart Salı Özeti

Anandi bütün konuşmaları perdenina arkasından duyar. Kaliyani kendi kendine ilk kez ailede bir üye için kutlama yapılmıyor der. Jagat’ın resmine bakarak bunu nasıl yapabildin sadece kendini düşündün der. Anandi, Kaliyani’nin bu sözlerini de duyarak üzülür. Sumitra dalgın şekilde yemek yapmaktadır. Yağın yakarak her yeri duman kaplamasına neden olur.

Genha yardıma gelerek önemli değil der. Anandi mutfağa yardım etmek ister fakat Sumitra bunu kabul etmez. Okulda zaten çok çalıştın dinlenmen gerekiyor der. Jagat telefonu alarak arayan var mı diye kontrol eder. Kimsenin aramadığını görünce üzülür. Gauri, Jetsar’da doğum günün nasıl geçti diye sorarak keyfini yerine getirmeye çalışır. Jagdish doğum günüm festival gibiydi herkes çok iyi davranırdı diye anlatmaya başlar.

Fakat artık hepsi hayal oldu der. Ailem beni hayatından çıakrdı der. Bu gün de kimse aramadı der. Gauri beraber yeni anılar oluşturacağız der. Evdeki kadar olmasa da bir şeyler yapabiliriz der ve Puja için mabede gideceklerini söyleyerek onu teselli eder. Basant işe giderken Genha ona Jagat’ın doğum günü der.

Basant bizi önemsemeyeni biz neden önemseyelim ki der. Geçmişi unutup geleceğe bakmalısın herkesin bir meşgali var fakat sen geçmişe saplanıp kalmışsın der. Genha ise sen gerçekleri görmüyorsun herkes acısını gizlemek için güçlü görünmeye uğraşıyor der. Anandi okula gitmek için hazırlanmaktadır. Kaliyani, Anandi’ye merhamet etmesi ve Jagat’ın doğum gününü hatırlaması için dua eder. Sumitra mutfakta ağlarken Genha onu teselli etmeye uğraşır.

Anandi Rahip ile konuşur ve Jagat için mabedde Puja yapmak istediğini söyler. Rahip Kaliyani’nin söylediklerini anlatır fakat Anandi görevinin bu olduğunu söyleyerek parayı verir. Jagat, Gauri ile Mumbai tapınağında Puja yapmaktadır. Bu esnada Anandi’de köy mabedinde aynı şeyle meşguldür. Jagdish’in kulağı sürekli telefondadır. Sumitra ise ağlayarak dua etmektedir.

Kaliyani onu teselli eder. Gauri evi arar ve Kaliyani’ye Jagdish çok üzgün bari sen doğum gününü tebrik et der. Fakat Kaliyani ağlayarak Jagdish’i affetmediklerini söyler. Bir gün affedersem tebrik ederim der. Anandi’nin yetişkin öğrencileri eve gelir. Gauri markete gider. Jagat iki kez evi arar. Fakat Sumitra sesinizi alamıyorum diye numara yapar. Anandi gelerek o kim diye sorar. Sumitra ses gelmedi der.

Anandi ders verirken Jagat bir kez daha arar. Sumitra yukarı çıakrak telefona cevap verir ve Anandi’nin hayatına mahvettin sakın bir daha arama der. Gauri, Jagdish’e sürpriz parti yapmak için işinden izin alır. Rahip eve gelir ve Anandi’nin Jagat için mabedde verdiği Puja ikramını getirir. Kaliyani ve diğerleri de bunu Anandi’nin yaptığını öğrenince çok şaşırır.

Rahip sürekli Anandi’den bahsederek yaptıkları için onu över. Kaliyaniler de onunla gurur duyar. Anandi yalnızca yapmam gerekeni yaptım der. Jagdish doğum gününü arkadaşlarıyla dans ederek kutlamaktadır. Gauri, Kunda’ya ev partisi için teşekkür eder. Gauri doğum günü için Jagdish’e gözlük almıştır. Jagdish, Anandi’nin ona gözlük aldığını ve ahırda Anandi’ye o gözlüğü saklamak istediğini anımsatır.

Jagdish çok keyiflidir. Gauri gözlüğü beğendiği için sevinir. Anandi, Jagdish’i arayıp aramamakta kararsızdır. Daha sonra Jagdish’in cevapsız aramasını görür. Sumitra’yı ve eve gelen çağrıyı anımsar. Jagat ve Gauri romantik bir dans ederler. Jagdish doğum gününü her zaman nasıl özel hale getirdiğini sorar ve daha sonra Anandi’yi hatırlar. Her ikisi kaygılıdır. Daha sonra grup halinde dans ederler. Gauri bir şeyler içmeye gider.

Anandi’nin Jagdish’i aradığını görür ve telefonu açar. Anandi’ye ağzına ne gelirse sayıp söver. Anandi ise Jagdish beni aramış bende o nedenle şimdi aradım der. Gauri şok olur. Anandi’nin aradığı kaydı siler. Daha sonra eğlenceye döner. Herkes Gauri’ye parti için teşekkür eder. Jagat da her şey için Gauri’ye teşekkür eder. Birbirlerine sarılırlar.

Anandi sınıftakilere dünyada olup bitenler hakkında dersler verir. Sınıfa gazete getirmiştir ve onlara gazeten bahseder. Öğrencilerden biri Jetsar’da da gazete olmalı der. Anandi de adama katılır. Kaliyani bundan çok etkilenir…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.