İkimizin Yerine 20 Şubat Çarşamba Özeti 166. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Anandi Sınavda Birinci Olur ve Kaliyani Kandırıldığını Anlar.

Burak 09 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani  ve Jagdish konuşur. , Kaliyani Jagdish’in dersleri iyi olduğu için mutludur ve Jagdish’in ders çalışmasına karşı olmadığını, ancak uzaklara gitmeyerek ona yakın olmasını ve uzaklaşmamasını istediğini söyledi. Amcan ile babanda çalışsalardı ancak onların sorumlulukları vardı der . Anandi ile ilgili  konuşmaya başlar ve Jagdish kendini kötü hisseder. Jagdish nenesinin dikkatini dağıtmaya çalışır . Sonra Jagdish nenesinin kucağında uyur ve Kaliyani çok mutludur.

Anandi odasından, dışarıda uyumak için yatağı çıkarır. Çıkarken Jagdish’e çarpar ve Jagdish odada bir sorun olup olmadığını sorar . Anandi, bir problem olmadığını söyler . Jagdish reddeder ancak Anandi kendisini tanıdığını ve Jagdish’in odasındaki yabancılar tarafından rahatsız edilmesini istemediğini söyler. Jagdish, Anandi’yi durdurur ve aynı odada uyumasını için zorlar. Anandi hala üzgündür ve  yatağa yatar. Jagdish’e dokunmak ister ama durur ve dönerek ağlar. Bu arada, Jagdish Gauri’yi düşünmeye devam ediyordur.

Ertesi gün Bhairon ve Sumitra şehre gider. Sumitra yeşillik alır. Dükkân sahibi yeşillikleri mevcut günün gazetesine sarar. Anandi’nin resmi ve 10. sınava girdiği ve en yüksek not aldığı manşetlerdedir . Sumitra yazılanları görmez ve aldıklarını eve götürür. Eve giderken, Sumitra yeşillikleri unutur ve Bhairav onları alır. Kaliyani yeşillikleri temizlemek için ondan alır. Anandi’ye bir tabak getirmesini söyler. Anandi ve Kaliyani yeşillikleri temizlemeye başlarlar. Kaliyani , Anandi’nin gazetedeki resmini görür ancak  gözlüksüz olduğu için düzgün göremiyordur. Jagdish’i arar ve ondan haberleri okumasını ister. Jagdish haberleri görünce şok olur.

Biraz sonra Makhan bir çok insanın eve geldiğini açıklar. Bir muhabir grubu, okul müdürü ve Anandi’nin öğrencileri eve gelir ona buket verir ve Rajasthan  10. kurul sınavında birinci olduğu için onu tebrik ederler. Bairon, Anandi ile gurur duyduğunu söyler. Kaliyani ve Jagdish dışındaki herkes Anandi’nin başarısı için mutludur. Müdür, Kaliyaniyi tebrik eder, çünkü gelini, Jaitser köy okuluna şan ve şeref kazandırmıştır.

Köylüler Anandi’yi övmeye devam ederler ve tüm kadınlar ilk başta kızlarını Anandi’nin okuluna gönderme konusunda isteksiz olduklarını söylerler ama şimdi başarısını görerek kızlar evlenene kadar onları okulda tutacaklarını söylerler. Muhabirler fotoğraf çeker ve Anandi ile röportaj yapar, ev işi yaparken ders çalışmanın zor olup olmadığını sorar ancak Anandi çocukluğundan beri her zaman ilgisini  çalışmanın ilgisini çektiğini anlatır. Kaliyani ve Jagdish Anandi’nin dikkatleri üzerine  çekmesine sinir olur. Herkes Anandiye başarılar diler ve ayrılır.

Başarılarını kutlamak için Sumitra Anandiye helva verir ama Kaliyani öfkeyle onu durdurur. Anandi sadece sınavlarda birinci olmadı yalancılıktada birinci tüm aileyi kandırdı der. Zorla helvayı ona yedirmek ister. Basant ve Bhairon Kaliyaniye her şeyi bildiklerini ve Anandi’nin kimseyi aldatmadığını söylerler., Sumitra’nın Kaliyaniden özür diler ve Gehna Anandinin yaptıkları ile  ailelerine şeref getirdiğini söyler. Kaliyani herkesin onu aceleyle nasıl kutsal topraklara gönderdiğini hatırlar. Bütün ailenin onu nasıl aldattığını fark eder ve çok üzülür. Ancak Jagdish, nenesinin yanına geliri ve kendisine de söylenmediğini ve kandırıldığını belirtir. Bir yabancı gibi, eşinin gazetelerden sınavlara girdiğini öğrendim der.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir