İkimizin Yerine 20. Bölüm Özeti 27 Eylül Perşembe Fragmanı # Kaliyani Gehna’ya karşı iyice hırslanır.

Burak 17 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 20. Bölüm 27 Eylül Perşembe Günü Neler Yaşanacak?

Basant Gehnanın söylediklerini düşünüyordur. Baironun annesine kızın yaşının evlilik için küçük olduğunu söylemesi,  kahinin Gehnayı Jagdishin eşi sanması  ve düğündeki kadının konuşması film şeridi gibi gözünün önünden geçmektedir. Tüm aile yaşananlardan etkilenmiştir. Kaliyani düşünmekten uyuyamaz. Aklından Gehnanın söyledikleri çıkmıyordur. Gehnanın odasına gider ancak Gehnanın kapıyı suratına kapatmasını hatırlar ve geri döner. Basant ise düşünceli bir şekilde koltukta oturmaktadır. Kaliyani onun yanına gelir ve eşinin dedikleri yüzünden eziyet çekmemesini ister. Gehna hayasızın utanmazın biri, onun dediklerinde gerçek yok. O bize neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu mu öğretecek, biz onu eve zorla getirmedik ki der. Sen yanlış bir şey yapmadın oğlum.

Eğer o iyi bir ailenin kızı olsaydı böyle olmazdı , sabırlı ol der. Basant anne bence sabırlı olmak manasız, onu burada görmek istemiyorum onu annesinin evine gönder der. Kaliyani sen yalnız nasıl yapacaksın der. Basant eski eşi öldüğünden beri yalnız olduğunu söyler. Bu kızı gönderirsek seni bir daha evlendirmemiz zor olur, onun için masraf yaptık der. Kaliyani biz onu evine gönderirsek o bizim hakkımızda kötü şeyler konuşacak senin adını kötüye çıkaracak  der. Zamanla Gehna da akıllanacak bak ben ona sonra göstereceğim iyice düşünelim karar verelim der.

 

Jagdish’in arkadaşları onun giydiği kayın babasının aldığı gömlek ile ilgili konuşurlar. Bu gömleği bir film kahramanı giymişti derler. Jagdish gidelim o filme bakalı o zaman der. Ancak neneden izin almak gerekir der. Jagdish babaannesiyle konuşur ve Kaliyani filme gitmesine izin vermez. Jagdish ısrar eder ancak Kaliyani ben yok dedikten sonra olmaz , annene neden soruyorsun bu evin büyüğü benim burada benim sözüm geçer der.Babaanne dini bir filme beraber gideriz der. Jagdish içinden o izin vermese de ben gidip bakacağım der.

Sughna ve Anandi ayaklarını leğende yıkarlar ve pazara gideceklerini konuşurlar. Sumitra Phulinin ve ailesinin geldiğini söyler ve Anandi çok mutlu olur. Anandi Phuliye evi gezdirir. Bairon ve eşi Phulinin ailesi ile konuşur. Phulinin ailesi Bairona hediye verir. Phulinin babası babaanneyi görmek ister bu sırada Kaliyani ve Basant içeri girer. Bairon Kaliyaniye gelenleri tanıştırır. Kaliyani neden bu şehre geldiniz diye sorar. Phulinin babası buradan toprak aldığını ve buraya yerleştiklerini söyler. Kaliyani ne kadar toprak aldığını merak eder. Babasının söylediği miktara küçümseyerek bakar. Anandi Phuliye televizyonu gösterir. Phulinin ev çok hoşuna gider. Anandi Phulinin kalmasını ister ama Phuli yerleşme için annesine yardım edeceğini söyler.Yarın pazara beraber gitmeyi kararlaştırırlar. Phulinin anne ve babası ayrılırken babaanne Phuliye senin kaderin böyle sen arkadaşların gibi eğlenemezsin sana gülmek yakışmaz sen kendini ibadete vermelisin der. Kaliyani Bairon ile konuşur ve bu tarz alt seviyeden ailelerle ilişki kurmamasını ister. Onları evinde görmek istemediğini belirtir. Bairon onlar Anandinin eski komşuları, yeni geldiler dese de Kaliyani böylelerine elini verirsen kolunu kaptırırsın der. Basant annesine hak verir. Böyle insanlarla mesafeli olmak gerekir, yarın bizim adımızı kullanarak işlerini yoluna koymak için kötü şeyler yapabilirler der. Kaliyani Phulinin de eve gelmesini istemez. Bairon Phulinin ara sıra gelmesinde ne sakınca olabilir der. Kaliyani ben sözümü söyledim ne o kız ne de aile evimize gelmeyecek der.

Aile yemek masasında akşam yemeğini yemektedir. Sughna gelerek Gehnanın aç olmadığını yemek istemediğini söyler. Basant sinirlenerek ayağa kalkar Kaliyani onu durdurur. Buraya gelmek istemiyorsa ona boş kapta yemek koyun odasında yesin der. Sumitraya o benim taze gelinim aç kalmasına izin veremem der. Kaliyani iyice hırslanır ama belli etmek istemez.

Sumitra Gehnaya yemek götürür ancak Gehna yemek istemez. Gehna bu evdeki herkesi üzdüğünü söyler.Evin sakinliğini bozduğunu söyler. Sumitra ben buna inanmıyorum der. Seni böyle cesaretli görmek benim için çok güzel der. Sen 4 günlük gelin beni yıllardır yapamadığımı yaptın. Ben sana yardım etmek isterdim ama senin kadar güçlü değilim der ve yemesi konusunda ısrar eder. Gehna bir kaç lokma alır ve Sumitranin gitmesini söyler. Sumitra çıkarken Basant gelir. Gehnaya bakar ve ben sana ne yaptım ki bana böyle oyun yapıyorsun. Bir şikayetin olursa bana söylemelisin der. Annemin söylediklerini kafana takma o bizim ailemizin büyüğü hepimiz ona hürmet ediyoruz. Sen de ona hürmet etmelisin onun yüzüne kapı kapatmışsın, karı koca arasında yaşananlar aramızda kalmalı der. Gehna yastık ve çarşaf alır ve gitmek üzereyken Basant onu durdurur ve sen gitme bundan sonra sen beni çağırana kadar bu odada yatmayacağım der. Yastık ve çarşafları alarak çıkar.

Jagdish ayna karşısında saçlarını taramaktadır. Bugün süslenmek istediğini söyler. Anandi okuldan sonra nereye gideceksin der. Jagdish ben arkadaşlarımla dersten sonra kriket oynayacağım der. Anandi Jagdish benden bir şey saklıyor der. Kaliyani ibadet etmektedir. Jagdish elini açarak ona mükafatımı ver der. Jagdish bana biraz para ver der. Kaliyani arkadaşlarını eve çağır davet verelim der. Jagdish istemez Kaliyani ben sana takılıyorum der. Jagdish 200 rupi ister ve Kaliyani ona 300 rupi verir. Jagdish eve geç geleceğini söyler ve gider.

Anandi Kaliyaniye bugün Phuli ve Sughna ile pazara gideceğiz der. Kaliyani önce onun gitmesini istemez sonra ben izin vermezsem o kız bu eve gelecek der ve gitmesine izin verir. Kaliyani Gehnanın odasına gelir ve ona çay getirir. Odada neden dua ediyorsun evimizde mabed var orada dua et der. Gehna hiç bir şey konuşmaz. Kaliyani sen de anne olacaksın bir anne için çocuklarının mutlu olması her şeydir der. Tanrı sana yardım etsin der ve çıkar.

Anandi mutfağa gelir ve Sughanya pazara gitmemize nene izin verdi der. Sughna ona inanamaz. Sumitra Anandi asla yalan söylemez der. Sumitra Anandiye para verir ve canın ne istiyorsan onu al der. Anandi ben bu parayla tüm pazarı alırım der.  Anandi Sughna ve Phuli pazara giderler. Phuli bir bebek beğenir ancak parası yetmez Anandi ona bebeği alır. Anandi onlara dondurmacıdan dondurma alır. Sughna düşüncelidir ve Pratap’ı merak etmektedir. Pratap gelir ve Sughna ile bir yere giderler.  Kaliyani salonda iken bir okulda görevli bir adam gelir ve  Jagdish’in çantasını getirir. Kaliyani ona bir şey olduğunu zannederek endişelenir. Adam çocuklar çantalarını okula koyup bir yere gitmişler, Öğretmen onlara çok kızdı der. Kaliyani torununun film izlemeye gittiğini anlar. Ben izin vermedim ama o bize yalan söylemiş gitmiş der. Basant ona kim para verdi ki der Sumitayı ima eder. Kaliyani ona parayı ben verdim beni kutlama yapacağım diyerek kandırdı der. Jagdishi bekleyerek o geldiğinde ona bir gece çardakta yatma cezası vereceğini söyler. Gehna Sumitrayı sakinleştirir ve babaannenin sakinleşeceğini söyler. Pratap ve Sughna gizli bir odada buluşurlar. Anandi babaanneye de bir dini motifli resim alır. Jagdish  çarşıda onları görür ve Anandinin aldığı hediyeyi alır.

Sughna ve Pratap ıssız bir odadan çıkarlar. Pratap ve Sughna bayağı yakınlaşmışlardır. Jagdish okula geri döner ve çantasını almak ister. Görevli adam öğretmen çok kızdı ve herkesin çantasını eve göndertti der. Jagdish yalanının anlaşıldığını düşünür ve babaannesinin yapacaklarından çok korkar.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 20. Bölüm Özeti 27 Eylül Perşembe Fragmanı # Kaliyani Gehna’ya karşı iyice hırslanır.” üzerine 63 yorum

 1. GULJAN dedi ki:

  Jadim Aynurum iymisin kuzum okul nasil
  Aleynam nasilsin iysindir isallah inan halina cok uzildim bilyorsin ben ask delen seye inanmamson Serhanla ilgili hic bisey sormadim ama msj okudukdan sonra cok uzildim umari anlasarsin abinle…..
  Bu arada aylamize yeni katilanlar varmis hos geldiniz sefalar getirdiniz….

 2. GULJANDAN GOKHAN KARDESIME dedi ki:

  Ilk onjelikle iy gunlar janlarim nasilsiniz iysinizdir isallah janlarim
  Gokhan kardesim dugunin yaklasiyor ilk onjelikle cok kutlarim kendi adimdanda aylamin adindanda bide Tyllamyn adindan cok kutlaris Allahim mutlu ol janim bir omir boyu diyl insan kac kere bu dunyaha gelme sansi olsa hep mutlu ol kardesim Ceylan kizimizdaumarim melekler gibi sana hayat arkadasi olar isallah

  A bu arada Tyllamin interneti bitmisde o yuzden giremiyor oda sizi cok ozliyor janlarim sizi hepimizi kutluyor

  Hayat kardesim iymisin janim dugun hazirliklari yoryordir biliyorim ama san gurbetli kizsin janim

 3. Hayat dedi ki:

  Asi Kuzum ben 18 yaşındayım Eskişehirliyim ben))

 4. Hayat dedi ki:

  Ben geldim ben Aleynam kardeşim canımın içi inan bende seni,çok özledim kuzum tatlım Aşkım birtanem ❤))))) Ay kuzum aynen Eskişehir’deyim Teyzemdeyim şimdi…Ya eniştem,sürpriz yaptı Şimdi misafirimiz oldu haha beni özlemiş teyzeme geldi şimdi oturuyoruz kuzum Ben 12 de gelecem tmm Abim iyi olmaya çalışıyor düğün az kaldı heyecanı fln yok maalesef ya))) Aleynam çıkmam lazım şimdi 12 de gelecem hadi ben kaçar inan misafir geldi ya off))

 5. Asi dedi ki:

  Aynur evet ne yazikki oyle wifi olmayanlar nete girmekde zorluk cekiyor bir dostum var oda turkmen ve wifi yok o yuzden baya zorlaniyor aylarca yazamiyordu bile simdide neti cekende arada bir yaziyor turkmenistanda neden boyle ya of

  HAYAT sen nerelisin kac yasindasin

 6. Asi dedi ki:

  Aleynacim iyiyim cok sukur sen nasilsin? Senin yazdigini okuyunca kendimi gordum bende ilk bu tepkiyi vermisdim burda bir dostum beni oraya gelmeyimi soylemisdi bende o ne kurallar be istemem ben demisdim dizi sayfalarinda yazilan yorumlar dizi hakkida olanlar silinmiyor diziden baska sohbet edilince siliniyor cunki oranin mesajlasma bolumu var sohbet etmek isteyen orda etsin diyor orda mesala konussak ikimizden baskasi yazdigimizi goremez sadece biz ikimiz goruyoruz buda guzel yani ozel de konusa bilirdik oraya gelseydin onaylanmaga gelirsek sen orda dizi hakkinda yorum yazdinmi yorum yazdikdan sonra senin mail adresine onay kodu geliyor o kodu onay kodunuzu girin diye alan var oraya yaziyorsun onaylaniyor sonrada istediyine arkadas isteyi ata bilirsin

 7. ❤Aynur dedi ki:

  Aleyna ablam yeni izete geo canim)))

 8. ❤Aynur dedi ki:

  Aynen abim nasil???
  Evet cumartesi dugunu var ee heycanlidirlar telaslidirlar digilmii???

 9. ❤Aynur dedi ki:

  Aleyna ablam hos geldin)))
  Iyim sen nasilsin))) 😉
  Derslaer nasil gidiyoooo????

 10. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Hava cnm nasılsın??
  ..
  Yaaa arkadaşlar nerdesiniz????
  HAYAT kardeşimmmm nerdesin??
  Yaa senin yazdığından haberim olsaydı..daha erken yazardım..
  Hayat bu arada Gökhan nasıl???
  Bide düğüne az kaldı..cumartesi düğün..sende de kesin heyecan vardır..sonuçda abin evleniyor….

 11. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynurum birtanem..nasılsın??
  ..
  Aygün cnm..nasılsın??
  Cnm ya Valla..dün gece girdim siteye..bişey anlamadım..karışık bi site.. üye olmak için E posta adresimi yazdım onaylanmadı..yaa bide alt kısımda sitenin kurallarını okuyunca..açıkcası şaşırdım..baya katı kuralları varmış..yok efendim neymiş büyük harflerle ve uzun harfli olan kelimeler yazmıycaksınız..bide sohbet amaçlı konuşduğunuz yorumlar 24 saat içersinde silinecekmiş fln..yaa doğruyu söylemek gerekirse ben sevemedim..burası iyi..şimdilik kalsın..

 12. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Herkese hayırlı akşamlar..))

  Ayyyyyy Kimler gelmiş…benim kardeşim mi gelmiş…yoksa ben mi yanlış görüyorum??..
  Yok yok kardeşim gelmiş…
  Hayatımmm..canımın içi..gülen suratım..aşkımmm..Hoşgeldin..sefalar getirdin..birtanem..
  Hayat ya sen nerelerdesdin be kardeşim..seni ne kadar özlediyimi bir bilsen..
  Ee kardeşim Gökhan Eskişehirde okuyacağını söylemişdi..Eskişehirde misin şimdi??

 13. ❤Aynur dedi ki:

  Aygun ablam anladimm evet burda net hic iyi digil ben wi fi den giriyorum o yuzden net sorunum yok sukur)))
  Ayy oylemi cok uzuldum simdi(((
  Ama napalim boyleymis iste olsun siz Goker abimin mailini alin o size benum mailimi verecek tmmmm

 14. ❤Aynur dedi ki:

  Merhaba canlar benim 1 odevim daha kaldi bitirip gelicem
  Ayyy unutmusummmnn Tylla ablam 3 4 gune yazmiycagiini aoyledi Asgabada yani sehire gidiyormus her kese bol bol selamlari var
  Canlar ben cikiyorum

 15. Hayat dedi ki:

  Aleyna kuzum nerdesin Galiba müsait değilsin Hayla.
  Aynur’um birazdan gelir galiba
  Tylla ablam sen neredesin
  Ada kuzum sende yoksun hiç.((
  Guljan ablam sende neredesin
  Rojin boncuğum neredesin

 16. Hayat dedi ki:

  Çok saol Asi canım:) Evet sen yazarken ben yazmıyordum)) ışılın sayesinde buraya yazmaya başlamıştım:) İyiki de yazmışım))

 17. Asi dedi ki:

  Hayat sagol canim sende hep iyi mutlu ol insallah:) hmm demek ben yazarken sen yazmiyordun ama bende ismini gordum sanmistim

 18. Asi dedi ki:

  Aleynacim sen ne ile uye olacaksin ad soyadlami yoksa maille mi ona gore anlatayim ben ad soyadla uye oldum ilk uye oldugumda 10 gune onayladilar hesabimi ikinci kez uye olanda 7 gune onayladilar ben zaten yeni uye oldu yani kapatmisdim hesabimi yeniden actim gecenlerde onaylandi

 19. Hayat dedi ki:

  Asi canım benim Hep iyi ol kuzum iyi olmana sevindim. 6 ay oldu galiba yazalı umarım yanlış hatırlamıyorumdur. Senin ve diğer dostların buraya yazarken ben görmüştüm O zaman ismin Aklımda kalmıştı canım:) Bende iyiyim şükür ama yazmana sevindim 🙂

 20. Asi dedi ki:

  Evet Hayat eskidende yazardim 8-9 ay olmusdur yazmayali simdi tekrardan yazmaga basladim cok sukur iyiyim sen nasilsin? Sende eskiden galiba vardin dimi
  Aynur sen turkmen oldugun icin hesap acsanda zaten hesabina giremezsin turkmenistandan siteye girmek olmuyor artik bi kac turkmen arkadasim vardi orda hesablari hala duruyor ama giremiyorlar malesef:( birden bire turkenistandan giris durduruldu

 21. Hava dedi ki:

  Bende çıkıyorum

 22. Hava dedi ki:

  Şiir çok güzel Hayat bizimle paylaştığın için teşekkürler

  1. Hayat dedi ki:

   Rica Ederim.))Beğenmene çok sevindim Hava canım benim sizinle paylaşmayı çok seviyorum:)

 23. Hayat dedi ki:

  Çıkıyorum tam 8 de buradayım. Veya 9 gibi))

 24. Hayat dedi ki:

  Galiba yine erken geldim hahah)))))

 25. Hayat dedi ki:

  Sevdiğim..Şiirle başlamak istiyorum…HAYIRLI AKŞAMLAR ARKADAŞLAR 🙂
  .
  Bu nasıl ayrılık, bu nasıl veda
  Gözlerin kal diyor dudakların git
  Bakışın anahtar, gözlerin kilit
  Ellerin aç diyor, dudakların git.

  Ayrılık; dönüşü olmayan nehir
  Yalnızlık, yıkılmış bomboş bir şehir
  Kaç sevda kül oldu böyle kim bilir
  Gözyaşın kal diyor, dudakların git.

  Gidersem, bir daha dönmeyeceğim
  Kalırsam, kalbime yenileceğim
  Çözemedim seni delireceğim
  Gözlerin kal diyor, dudakların git.

  Duvardan insin mi resimlerimiz,
  Yabancı olsun mu isimlerimiz?
  Ya o, deli dolu gecelerimiz
  Anılar kal diyor, dudakların git.

  Bu roman da biter belki birazdan
  Ne aşklar yıkıldı gururdan, nazdan
  Ağlıyor besteler yine hicâzdan
  Şarkılar kal diyor, dudaklar git..

 26. Anonim dedi ki:

  ??

 27. Hayat dedi ki:

  İyi çalışmalar dilerim kuzum tamam bende 7\8 Gibi gelirim.
  Hava canım tamam hayde bende kaçar:)

 28. Hayat dedi ki:

  İyi Günler Aynur’um kuzum birtanem canımın içi HoşşşBuulldduumm Güzel yüreklim bende çok özledim ya özlemek iyidir kuzum nasılsın okul nasıl gidiyor saol kuzum Amin inşAllah Allah sanada zihin açıklığı versin derslerinde hep başarılı ol kuzum bunu çok isterim canımın içi aleykümselam birtanem annem iyi şükür umutumuzda turp gibi ablası Abimde iyi olmaya çalışıyor kuzum bende iyiyim sende Anne babana kardeşlerine abine selamlarımı sevgilerimi ilet küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öpüyorum kuzum ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ 🙂

 29. Hava dedi ki:

  Ben çıkıyorum daha sonra tekrar yazarım

 30. Hava dedi ki:

  İyiyim Aynur sağol sen nasılsın

 31. &Aynur& dedi ki:

  canlar ben bir suree odevim var saatt 7 8 gibi gelirim insalllah)))
  Aygun ablam nasilsin)))
  bende yazaroku sitesine yazmak istiyorm ama anlamadim kafam karisdi tmmm geldiginde banada anlatt cunku bende katilmak istiyommm)))

 32. &Aynur& dedi ki:

  Pinar ablacimm eline..emegine saglik)))
  ozetler harika)))
  iyim ablamm sen nasilsin)))

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

  2. Pınar dedi ki:

   saol canım çok yoğunum inan

 33. &Aynur& dedi ki:

  merrhaaba Hava ablamm nasilsin iyisndir insallah)))

 34. &Aynur& dedi ki:

  iyi gunler canlar)))
  HAYAT ABLAMMMM…canim…balim…birtanemmmmm…ablacim)))))
  hos geldin ablammm)))
  nasilsin ablacim)))
  gercekden seni cooooooook ama coooooooooook ozledik yaaa)))))
  ailen nasillar Umutumuz abimmm annen selamlari iletirmisin ablamm)))
  okulda basarilar dilierim allah zihin acikligini versin ablacim)))))))

 35. Hava dedi ki:

  Müsaut olursam tabi gelirim

  1. Hayat dedi ki:

   Gel kuzum gel gelmeni çok istiyorum <3

 36. Hava dedi ki:

  Evet ya bu aralar biraz fazla meşgulum yazamıyorum

 37. Hayat dedi ki:

  Daha kimse gelmedi ya tamam saat 6 da gelecem inşAllah sizde gelirsiniz.

 38. Hayat dedi ki:

  Hava canım çıktın galiba Ben birazdan gelirim. Teyzem yan odadan bağırıyor hayat kız gel çay yap haha ağzım damağım kurudu diyor ah ah ))

 39. Hayat dedi ki:

  Evet Hava canım Aleynam beni görse hem şaşıracak hem mutlu olacak bende özledim ailemi,kardeşimi) artık buradayım gitmeyecem Gece kuşu olucaz yine ben Aleyna Aynur sende gelirsin )))

 40. Hayat dedi ki:

  Merhaba Hava Hoş buldum canım sende hoşgeldin aramıza kuzum evet uzun zamandır yoktum işlerim yüzden nasılsın canım)))

 41. Hava dedi ki:

  Aleyna seni görünce çok mutlu olur şimdi

 42. Hava dedi ki:

  Merhaba Hayat hoşgeldin uzun zamandır yoktun

 43. Hayat dedi ki:

  Bak bak daha gelmediler,sizi gidi sizi..)

 44. Hayat dedi ki:

  Birazdan geldim ben şimdi çıkıyorum teyzeme yardım edeyim 🙂

 45. Hayat dedi ki:

  Neredesiniz kızlar benim yorumumla burası patlak verecek ha ona göre hahahah

 46. Hayat dedi ki:

  Kızlar gelinim mutfakta programı izliyor musunuz?
  Ay ben Reyhanı gerçekten çok seviyorum ya çok tatlı mega startım benim haha))) O olduğu için izliyorum çok tatlı şirin bir kadın.
  Birde mastır şef programıda izliyorum. Ve ben iki kişiyi destekliyorum Murat ve Kerem en çok keremi destekliyorum 🙂

 47. Hayat dedi ki:

  Merhaba Asi nasılsın sen eskiden buraya yazardın dimi yanlış hatırlamıyorsam hoşgeldin kuzum 🙂

 48. Hayat dedi ki:

  Aynur’um kuzum sende mi CAN Yücelin hayranısın. Bende çok seviyorum ya hep şirrlerini okurum bak bu şiir sana gelsin birtanem
  ..
  seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar etkileyici, çekici ve güzelsin ama aranızda tek fark var onlar milyonlarca sen birtanesin❤

 49. Hayat dedi ki:

  Ha bu arada POZİTİF öğrencim nasılsın?:)

 50. Hayat dedi ki:

  Ben akşama gelirim, ben kacarrrr 🙂

 51. Hayat dedi ki:

  Pınar ablacım iyiyim şükür sen nasılsın ablam özetler için çok teşekkürler Allah razı olsun evet okullar açıldı sonunda hayla heyecanımı yenemiyorum)))

 52. Hayat'dan NURANAAY ABLAMA dedi ki:

  Nuranaay ablam çok geçmiş olsun ya canım benim seni çok iyi anlıyorum. Dişlerin galiba içten çürümüş doktora git galiba kanal tedavisi falan yaparlar kuzum tuzlu su ile gargara yap bir nemze olsun ağrın kesilir. Sarımsağı ikiye bol acıyan dişine sur bastır 5dk fln bekle azıcık ağrısı kesilir

 53. Hayat dedi ki:

  Merhaba canım arkadaşlarım nasılsınız ay sizi nasıl özledim bir bilseniz hiç yorumları okumadım.. BEN artık varım gitmeyecem Aleyna kardeşim akşama gel yorumları okumadan yazdım şimdi çıkıyorum Teyzemle Markete gidecez)))

 54. Asi dedi ki:

  Aleynacim selam canim sen dun cikalim dedin bende ciktim simdi musait degilim ama aksam girmeye calisacam anlatirim sana tamammi bide cok kolay sen ilk kez girdiyin icin sana karisik gelmis neyse detayli sekilde anlatirim

 55. yegane dedi ki:

  ya lutfen yeni ozeti verin

 56. NURANAAY dedi ki:

  Mereba Pinar ablajim saol cok tesekkur ederim ozetler ucn cnm sanada iy geceler… sana hediyam ne versem ajabapizza citos afyet olsun ablam ♡♡♡

  ARKADASLAR SIZLEREDE IY GECELER TATLI RUYALAR ALLAH RAHATLIK VERSIN INSALLAH VE HEPINIZEDE VE BANADA KIZLAR DISIM COOOK ACIYOR BENIM DISLER COK SAGDIN BLE HIC KIRIK DISLERIM YOK AMA NEDAN ACIYOO ANLAMADIMKI NE YAPACAGMIDA BILMIYOOM DOKTORA GITSEM BLE CURU KIRIK DIERIM YOK NE ANLADAYIM BEN ONA DISLEM BAS BAYA TEMIZ YA AKIL DIS CIKYORDUR MEGAR OYLEDIR AYYYYYY HIC ANLAMIYORUM KIZLAR NEDAN DURUP DURURKEN BASLIYOR BU DISLER YAA BENI RAHAT UYUTMUYOR YEMIYORUM KIZLAR SIZINDE KAFANIZI AGIRTDIM OZUR DILERIM CANLARIM.
  GOKHAN KARDESIM MASALLAH EVLENYORMUSUN MUTLU OL KARDESIM

  ARKADASIN UCNDE BASIN SAG OLSUN MEKANI CENNET OLSUN KARDESIM

  1. Pınar dedi ki:

   geçmiş olsun olsun nuranay teşekkür ederim

  2. Pınar dedi ki:

   saol citos çok severim

 57. Pınar dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız? Hafta sonu Ankaradaydım yazamadım. Umarım herkesin hafta sonu iyi geçmiştir. Bu arada okullar da başladı Allahım tüm öğrencilere zihin açıklığı versin öğretmenlere de başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir