İkimizin Yerine 199. Bölüm Özeti 25 Mart Pazartesi Fragmanı

Burak 21 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi, Asha ile Guru hazretlerini ziyaret eder. Guru, külliyesinde kadınların dünyanın yok edicisi olduğunu anlatır. Dünyada tüm sorunların kadınlar yüzünden olduğunu söyler. Guru tam bir kadın düşmanı. Bazı serseriler yolda Gulli ile yine alay eder. Şalını alarak oyun oynarlar.

İkimizin yerine 25 Mart Pazartesi Özeti

Anandi, Guru’nun kadınlar hakkındaki sözlerini düşünerek yolda ilerler. Anandi, Asha’nın Guru’ya sorgusuz inanmakla ilgili sözlerini hatırlar. Bu sırada Gulli’nin yolda ağladığını görür ve koşarak yanına gider. Ne oldu diye sorar Gulli adamların onunla alay ettiğini ve şalını alıp kaçtıklarını anlatır. Anandi, Gulli’yi eve götürür. Durumu Kaliyani’ye anlatır ve ne yapabiliriz diye sorar. Kaliyani gençlerin kızları oyuncak gibi gördüğünü söyler ve onlara kadınların da insan olduğunu anlatmalıyız der.

Bunu akıllarına sokmak için sağlam bir tokada ihtiyaçları var der. Hastanede Shivani, Gauri’ye neden üzgün olduğunu sorar. Gauri geçiştirmeye çalışsa da Shivani inanmaz. Gauri ona dün Jagat ile tartışığını anlatır. Onu anlamaya çalışsam da Jagat tartışmaya devam etti ve beni ne kadar üzdüğünü fark etmedi der.

Shivani büyük ihtimalle yanlış şekilde açıklamak istediğinden anlamadığını söyler. Kızların erkeklerden daha olgun olduğunu erkeklerin daha çocuksu kaldığını söyler. Jagat’ı anlıyorum onu aramadığın için egosu incindi der. Jagat’a onu önemsediğini göster der. Kadınların evlilikte daha önemli sorumlulukları olduğunu söyler.

Gauri, Jagat’a sürpriz yapmak üzere süslenir. Jagat kapıyı çalar. Gauri ışıkları söndürür. Kapıyı açarak Jagat’ın gözlerini kapatır. Onu sari içinde gören Jagat çok etkilenir. Birbirlerine sarılırlar. Gauri Jagat’ın getirdiği hediyeyi açmasını söyler. Jagat açar ve güzel bir kuşağı Gauri’nin beline takar.

Jagat evdeki bütün kadınlarda kuşak olduğunu bu nedenle Gauri’ninde olması gerektiğini söyler. Gauri birden sinirlenerek kolyeyi sandalyeye fırlatır. Jagat şok içinde ona bakar. Gauri ben Anandi değilim der. Jagat buda nerden çıktı der. Gauri kuşağı Anandi’nin taktığını söyler. Jagat bunu verirken Anandi aklıma bile gelmedi der. Ben onu hayatımdan çıakrmak istedikçe sen gündeme getiriyorsun diye bağırır.

Sürekli Anandi deyip duruyorsun senin sorunun ne der. Bu güvensizlik nedir sürekli her şeyde Anandi’yi suçluyorsun benim ondan nefret etmemi istiyorsun. Ben Anandi’den nefret edemem seniseviyorum bunu bil der.

Gauri onu aramıza ben mi sokuyorum. O her zaman aramızda bir yere gittiği yok der. Giyim kuşam ve takılarım hepsini Anandi’nin yaptığına uydurmaya çalışıyorsun der. Beni seviyor olabilirsin ama Anandi ile aranızdaki ilişki kopmadı der. Bu esnada Anandi de Jagdish’i hatırlar ve bebeği ile konuşarak ona mutlu yıllar diler.

Gauri gece çok sayıda mum yakarak evi süsler ve Jagat’ı uyandırır. Ardından doğum günün kutlar. Kuşağı da beline bağlamıştır. Geceyi beraber geçirirler. Bu esnada Anandi’nin odasındaki mum söner. Sabah Gauri geceyi hatırlayarak mutlu olur. Jagat uyanınca başından çiçekler yağar. Jagat da çok mutlu olur.

Kaliyani de doğum gününü hatırlar. Sumitra’nın gözü yaşlıdır. Daha sonra Kaliyani, Jagdish’in gözlük zinciri hediyesini hatırlayınca gözleri dolar. Rahip eve gelerek doğum günü için Puja olayını sorar. Sumitra ise bu yıl Puja olmayacak der. Kaliyani de onaylar.

Anandi Gulli kılığına girer ve yolda yürümeye başlar. Serseriler onu Gulli zannederek saklandıkları yerden çıkarlar. Birisi peçesini açar ve Anandi’yi görünce hepsi şok olur. Anandi biri bunu kız kardeşinize veya ailenize yapsa ne hissederdiniz der. Erkekliğinizi savunmasız kızlar üzerinde mi gösteriyorsunuz der. Elebaşları sende yalnız ve güzelsin der. Anandi ona bir tokat patlatır.

Adam sinirlenerek sen şimdi görürsün derken saklanan köylüler ortaya çıkar. Serseriler korkar ve ne yapacağını bilemez. Sopalı köylüler onları bir güzel döver. Gulli de olan biteni izlemektedir. Adamlar kaçarken Anandi’yi tehdit eder. Anandi artık kimse senle uğraşamaz diye Gulli’yi teselli eder. Gulli de ona teşekkür eder. Kaliyani sizinle gurur duyuyorum der.

Gauri evde görev varken evi nasıl temizleyeceğim diye düşünmektedir. Daha sonra Jagat’ın ona hediye ettiği çantayı görür ve Shivani olan görüşmesi aklına gelir. Bairon artık bu serseriler kimseyi rahatsız edemez der. Bu sırada Anandi’nin tokat attığı adam eve gelir. Kaliyani nasıl evimize girersin diye bağırır.

Bu sırada serserinin babası gelir. (Aamın adı Heth Sing. Gulli’yi oğluna almak isteyince Bairon ve Anandi onu ceza evine yollamıştı…) Basant’a oğluma ders vermek sizin haddinize değil der. Heth serserinin oğlu olduğunu söyleyince herkes şok olur.

Heth , Kaliyani ve evdekileri hepinizi mahvederim diyerek tehdit eder. Şu an buraya silahla gelebilirdim ama politikacı olduğum için şanslısınız der. Ben de sizi herkesin önünde rezil edeceğim der ve oğlunu alıp gider. Kaliyani şoktadır.

Kaliyani Heth’in tehlikeli biri olduğunu ve bir şey yapacağını söyler. Herkes dikkatli olsun der. Herkes gergindir. Arabada Heth’in oğlu bir an önce babasından intikam almasını istese de babası politik kariyerimi zar zor geri aldım der. Acele edemeyeceğini söyler. Ama yakında onları yok etmek için harekete geçeceğim der. Bu kez Kaliyani’nin sevdiği birine saldıracağız ve iyice paramparça olacak der.

Kaliyani düşüncelidir. Bu sırada Nandı ile Makhan dışarıdan gelir. Kaliyani, Nandu’yu dışarı çıktığı için azarlar. Makhanı da azarlar ve izinsiz Nandu’yu dışarı çıkarma der. Nandu ağlamaya başlar. Anandi , Kaliyani’yi sakinleştirmeye çalışır. Kaliyani ise çok endişelidir. Heth’in sinsi bir şekilde öcünü almada usta olduğunu söyler…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.