İkimizin Yerine 198. Bölüm Özeti 24 Mart Pazar Fragmanı

Burak 20 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi üzgündür. Asha ile birlikte Guru hazretlerini ziyarete gitme kararı alır. Bir müddet sonra Asha uyur. Shiyam ve Sughna olanları izler ve kendini kötü hisseder. Shiyam, Anandi’ye Asha’nın söylediklerinde art niyet arama der. Çok üzgün ve okula gelmek istemiyor. Sen onu ikna edebilirsin der. Anandi elinden geleni yapacağını söyler. Gulli, Kaliyani’nin evine giderken yolda bisikletli bir grup erkek onunla dalga geçer.

İkimizin Yerine 24 Mart Pazar Özeti

Gulli beni bırakın dese de boşunadır. Gulli hızla kaçmaya başlar. Adamlar da peşinden giderler. Fakat bu sırada bir araç gelince adamlar panikler. Gulli kaçmayı başarır. Evde Anandi ders vermeye devam etmektedir. Bu gün bilgisayar dersi vermektedir. Öğrencilere bilgisayar ve dizüstü bilgisayar arasındaki farkları anlatır. Ayrıca internet dersleri verir.

Herkes laptop kelimesini söylemekte zorlansa da Anandi yakında öğrenirsiniz der. Çiftçilik ile ilgili herşeyi internette bulabilirsiniz der. Hepsi çok şaşırır. Anandi derse devam eder. Bu esnada Gulli gelir. Çok kaygılı olsa da kimseye belli etmez. Ders bitince Anandi ev ödevi verir.

Herkes gider. Anandi Gulli’nin yüzünün asık olduğunu fark eder. Ne oldu diye sorar. Fakat Gulli bir şey anlatmaz. Kaliyani, Bairon’a mahsülleri satarken fiyatları nasıl kontrol ettiğini sorar. Bairon şaşırır ve her zamanki gibi der. Eski müşterilere güvendiğini ve piyasa fiyatlarını söylediklerini anlatır. Kaliyani fiyatları internetten kontrol etmesini ister.

Baioron onunla alay eder. Kaliyani Anandi’ye gelerek internetten mahsul fiyatlarını nasıl bulabilirim der. Anandi nasıl yapılacağını gösterir. Kaliyani çok etkilenir. Gauri ve Jagat hastanedeyken herkes onlara bakıp konuşmaktadır. Yönetim kurulu Gauri’ye yapacağı bir hatanın birinin hayatına ve hastanenin itibarına sebep olabileceğini söyler. Gauri o an bunu düşünemedim der.

Yönetim kurulu sorumsuz davrandığı için lisansını reddeceğini belirtir. Gauri ise sadece hastanın hayatını düşündüm der. Kurul eğer ters giden bir şey olsaydı ne yapacaktın der. Gauri kendine güvendiğini ve yapabileceğine inandığını söyler.

Yönetim kurulu Gauri’nin cezalandırılması gerektiğini düşünmektedir. Fakat başarılı bir karar alarak bir kişinin hayatını kurtardığını bununla da gurur duymaları gerektiğini konuşurlar. Buna çok az kişinin cesaret edebileceğini söylerler.

Gauri’ye hayatını kurtardığın hastanın kim olduğunu biliyor musun diye sorarlar. Gauri hayır der. Bu sırada o kadın tekerlekli sandalye ile gelir. Gauri’nin hayatını kurtardığı kadın hastanenin en önemli bağışçılarındandır ve hastaneye sponsor olur. Gauri’de böylece kurtulmuştur.

Jagat koridorda onu beklemektedir. Gauri gelince ne oldu diye sorar. Gauri yaptığı şeyi herkesin övdüğünü kariyeri açısından çok önemli bir gelişme olduğunu söyler. Jagat, Gauri’yi tebrik eder. Bu sırada müdür gelir ve Gauri’nin geleceğinin parlak olduğunu söyler. Jagat ise kıskanmaktadır. Gauri bunu fark eder.

Gauri mutlu şekilde Jagat’a bakar. Jagat pek mutlu değildir. Gauri yıllarca sıkı bir şekilde çalışmasının karşılığını aldığını şimdi çok mutlu olduğunu söyler. Jagat kendine çok güvenme hasta ölseydi her şeyin farklı olacağını belirtir. Gauri’yi tebrik etmek için birileri gelir. Jagat’a da böyle bir eşi olduğu için şanslı olduğunu söylerler.

Herkes Gauri için kutlama yapılması gerektiğini söyler. Jagat herkesin film izleyeceğini daha sonra restoranda yemek yiyeceklerini söyler. Herkes gidince Jagat seni incittiysem özür dilerim fakat her zaman böyle büyük riskler alman kötü sonuçlar doğurabilir der. Şaka yaparak ortamı yumuşatmaya çalışır.

Bir hemşire gelerek Gauri’ye Shivani’nin (Gauri’nin kurtardığı kadın) odasında onu beklediğini belirtir.Shivan’i Gauri’ye teşekkür eder. Gauri ise sadece yapması gerekeni yaptığını söyler. Gulli yolda yürürken uzaktaki adamları görerek saklanır. Adamlar Gulli’yi sıkıştırmak için beklemektedir. Gulli gelmeyince başka zaman sıkıştırırız diyerek giderler.

Gauri, Shivani’nin hastane için bir çok şey yaptığını söyler ve ne kadar süredir bağışçı olduğunu sorar. Kadın hep hemşire olmak istediğini ve fakir insanları düşünerek bağış yaptığını söyler. Birini mutlu görmek insanı mutlu ediyor der. Gauri bende öyle düşünüyorum der. Bende eskiden fakir olduğum halde doktor olmak istedim der.

Shivani etrafında seni tebrik edenlerin yanında eleştirenler de olacak der. Hayallerinin peşinden gitmesini söyler. Gauri kocası hakkında kafasının karışık olduğunu söyler. Shivani kocan kendi açısından haklı ama sende haklısın der. Jagat, Gauri’yi arayarak daha gelmiyormusun diye sorar. Gauri gelmek üzereyim der ve kapatır. Jagat öfkelenir. Kaliyani’lerde Anandi özgür bir ülkede yaşıyoruz der. Anandi ülkeyi özgürlüğe kavuşturan “Shiavji Maharaj” hakkında ders işler.

Başhekim Gauri’yi çağırtır. Jagat Gauri’yi arar. Gauri başhekim beni çağırıyor der. Biletleri alıp filme gitmesini söyler. Jagat seni bekliyorum der. Başhekim Gauri’ye nadir bir hastanın ameliyatından bahseder. Gauri’nin de ameliyatta bulunmasını istediğini söyler. Gauri bu fırsat için teşekkür eder.

Gauri sinemaya gelemeyeceğini söylemek için Jagat’ı arar fakat ulaşamaz. Daha sonra Jagat, Gauri’yi arar fakat Gauri telefonu dolaba koymuştur. Jagat sinemada Gauri ise ameliyattadır. Herkes sinemanın önünde Gauri’yi beklemektedir. Jagat ona bir türlü ulaşamaz. Diğerleri Gauri sanırım gelmeyecek der. Jagat siz sinemaya girin der.

Jagat, Gauri haber vermediği için sinirli bir şekilde biletleri yırtıp atar. Arkadaşlarından biri yakındaki bir bara gitmeyi önerir. Anandi odasında çalışmaktadır. Bairon ve Sumitra, Anandi’nin ne kadar büyüdüğünü ve insanlara yardım ettiği ile ilgili konuşur. Gauri gece Jagat’ın eve gelmesini beklemektedir. Jagat sarhoş bir şekilde gelir ve düşüp kalır. Gauri ona yardım eder.

Jagat yardımına ihtiyacım yok diye bağırır ve kalkmaya çalışır fakat başarılı olamaz. Gauri neden gelemediğini açıklamaya çalışır. Sinemaya her zaman gidilir seninle iletişim kurmak için uğraştım fakat başaramadım der. Jagat senin suçun yok. Bana zaman ayrıma git başkalarına ayır diyerek laf sokar. Gauri babasının içki yüzünden annesinin hayatını kararttığını buna tahammülü olmadığını söyler.

Jagat sen olmadan da eğlenebilmemi kıskandın mı der. Gauri’ye bu davranışlar çok itici gelir. Gauri film izlemek senin için çok önemliymiş der. Jagat yarın gideriz fakat bu gün benimle alay edenler orada olmayacak der. Jagat duygusallaşır ve ben oraya içmeye gitmedim hayatında ne kadar önemli olduğumu anlamak için gittim diyerek ağlar…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.