İkimizin Yerine 197. Bölüm Özeti 23 Mart Cumartesi Fragmanı

Burak 19 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani, Anandi’yi okula göndermeyeceğini söyleyerek herkesi şaşırtır. Bundan sonra büyüklere evde eğitim vereceksin der. Herkes mutlu olur. Sugna’nın evinde Shagun süt içmemek için kaçarken Sugna onun peşinden koşmaktadır. Shagun Asha’nın (Shiyam’ın kuzaeni) odasına koşarak bazı saksılara tekme atar.

İkimizin Yerine 23 Mart Cumartesi Özeti

Sughna onu azarlar ve Asha halana sana kızmasını söylerim der. Shiyam, Shagun’a sütü içirir. Sugna odanın soluk olmasına üzülürek kendi geçmişine dalar. Shiyam onu teselli etmek için şarkı söyler. Sughna, Asha’nın da acaba hayatı değiştirilebilir mi diye düşünür. Shiyam çok defa denedim fakat Asha reddediyor der. Sugna, Anandi ve Asho ile konuşarak Asha’yı sınıfa alabileceğini söyler. Bu esnada Anandi sınıfa Jamuna isimli bir kadını davet etmiştir.

Gauri boşanma konusuna iyice kafayı takmıştır. Başka bir tanınmış avukata gider ve yardım ister. Fakat bu avukatta hata yaptıklarını söyler. Şu anda sizin için yapabilecek bir şeyim yok der. Yasa dışı bir şey yapmayacağını da belirtir ve Anandi’yi suçlamayı bırakmalarını söyler.

Jagat ve Gauri avukatın sözleri sonrası üzgündür. Anandi tapınağa gider. Üç kadın oraya gelir ve Kaliyani’nin Anandi’yi neden desteklediği konusunda dedikoduya başlar. Kaliyani onları duyar ve Anandi hakkında kötü konuşmayın diyerek azarlar. Kaliyani, Anandi’yi haklı oluğu için desteklediğini söyler ve kimsenin onu sorgulamaya cüret etmemesinin ister.

Kadınlar utanarak gider. Anandi her şeyi görmüştür ve çok sevinir. Kaliyani’ye sarılır. Öğrenciler eve gelir. Onlara atıştırmalık bir şeyler ikram edilir. Kaliyani bunlar eğitime karşı çıkan insanlardı fakat şimdi erkenden derse geldiler der. Anandi Kaliyani’den bir miktar para ister ve geleceğini söyleyip gider.

Anandi zengin bir erkek tefeci kılığına bürünerek geri gelir. Herkes gülmeye başlar. Kaliyani’de sütunun arkasından izlemektedir. Anandi ismim Lala ben tefeciyim ve para vermek istiyorum der. Bazıları borç almayı kabul eder. Anandi birisine bir miktar borç verir ve diğer tefecilerin kurallarını söyler. Köylülere borç ve taksitleri hesaplamayı öğretir.

Herkes hesaplamaları kabul eder. Anandi onlara matematiğin hayat boyunca onlara lazım olacağını söyler. Kaliyani dersten çok etkilenir. Tüm köylüler kendilerini yetiştirmeye devam edeceklerini söyler. Gece olduğunda Kaliyani oğullarına Anandi’nin verdiği eğitimi anlatır. Bairon, Kaliyani’ye sen de mi derse katıldın diye sorar. Kaliyani azarlayan bir ses tonuyla geçerken duydum der.

Gauri ağlamaktadır. Uyuyamaz ve ayağa kalkar. Jagat’a artık dayanamıyorum diye bağırmaya başlar. Sumitra ve Bairon Anandi’yi zekice yöntemlerinden dolayı kutlar. Anandi dolapta vurulduğu zamanın raporunu görür ve olayı anımsar.

Gauri ve Jagat yataktadır fakat ikisini de uyku tutmaz. Jagat Gauri ile konuşmaya uğraşır. Gauri onu susturur ve sinirli bir şekilde odadan çıkar. Jagat çaresizdir. Jagat’a hastaneden bir telefon gelir ve çok şaşırır. Gauri ağlarken Jagat yanına gelir ve hemen gitmeleri gerektiğini söyler. Hastanede grev var ve acilen nöbetçi olmalıyız der. Gauri hızlıca hazırlanır. Gauri hastalara bakar, acil bir olay vardır.


Gauri, hemşireye hastanın ailesi ile konuş başka bir hastaneye yatsın der fakat hemşire hastanın başka kimsesi olmadığını ve durumunun kritik olduğunu söyler. Gauri hastayı kontrol ederek ciddi enfeksiyonları olduğunu söyler. Hastanede cerrah bulunmadığından Gauri, ameliyatı kendisi yapma kararı alır. Fakat Jagat ameliyat yapma yetkisi olmadığı gerekçesiyle buna karşı çıkar.

Gauri, Jagat’ı dinlemez. Jagat ona herşeyini riske attığını söyler fakat Gauri oralı olmaz. Ameliyathane’de Gauri ameliyata hazırlanır ve Jagat‘ın sözlerini hatırlar. Daha sonra ameliyata başlar, bazı komplikasyonlar olsa da sonunda ameliyatı başarı ile gerçekleştirir. Evde, Gauri, Jagat‘a kahve yapar. Jagat ona kızgındır.

Eğer hastane yönetimi sana karşı karar alırsa yanıma gelme der. Seni uyardım fakat sözümü dinlemedin der. Gauri bu sözler karşısında epey üzülür. Anandi mabedde Asha ile karşı karşıya gelir. Anandi onu gençken olduğu gibi görmek istediğini söyler. İkisi de ona çocukken bilezik verdiği sahneyi hatırlar. Anandi bir hata bizim yollarımızı arkadaş olarak kesiştirdi der.

Asha ona çantaından bir şey vermeye giderken düşüp bayılır. Sugna, Asha’ya bu kadar uzun süre oruç tutma demiştim der. Shiyam ona su verse de Asha içmez. Anandi su yerine ona kutsal ikram vermeye çalışır. İkramı reddemezsin der. Asha tamam der. Shiyam, Anandi’ye Asha’nın kendisine dikkat etmediğini söyler.

Shiyam ve Sugna Anandi’den onu okula götürmesini ve bu durumdan çıkarmasını söyler. Asha mahzene gitmek ister. Shiyam ise ona bağırarak dinlenmesini söyler. Herkes gider ve Anandi ile Asha yalnız kalır. Anandi, Asha’nın neden herkesten uzak olduğunu ve neden kendisini suçsuz yere cezalandırdığını sorar.

Anandi elinden geldiğince konuşarak Asha’yı okumaya ikna etmeye uğraşır. Fakat Asha, Anandi’nin tüm ısrarlarına rağmen hayır der. Asha hayattan umudunu kesmiştir ve ömrünü Guru Hazretlerinden öğrendiği şekilde geçirecektir…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.