İkimizin Yerine 196. Bölüm Özeti 22 Mart Cuma Fragmanı

Burak 19 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Anadi yeni hedefinde başarılı olmak için tanrıya dua eder. Bu esnada Jagat ve Gauri de dua etmektedir. Anandi gitmeden önce herkesin duasını ister. Herkes onu kutsar. Sumitra ona okunmuş şekerli yoğurt yedirir. Gauri ve Jagdish mutlu şekilde koleje giderler. Anandi de okula gelir.

İkimizin yerine 22 Mart Cuma Özeti

Bütün çocuklar Anandi’yi selamlar. Anandi tahtayı temizleyerek çocukları yollar. Gulli ile beraber yetişkin öğrencileri beklemeye başlarlar. Gauri ve Jagat da sınıfa gider. Diğer öğrenciler onlara kızgındır. Gauri onlara olan biteni anlatmaya çalışır. Ama onda kaba cevap verirler. Jagat öfkelenir. Gauri ortamı yumuşatır. Sumitra ile Genha mutfaktayken Anandi’nin sınıfından bahsederler. Genha da okula gitmeyi tavsiye eder.

Kaliyani’ye haber vermeden okula giderler. Gulli ile Anandi okula kimse gelmediği için büyük hayal kırıklığı yaşar. Bu esnada Genha ile Sumitra gelerek derse katılmak ister. Anandi, Genha’dan Kaliyani yalnız olduğu için eve gitmesini ister. Genha bunu reddeder. Anandi, Sumitra’ya ders vermeye başalr. Herkes eve gider. Sumitra Kaliytani’nin çay saatinin geldiğini fark eder. Sumitra, Anandi ile hızlıca çay yapar ve Kaliyani’ye götürür. Kaliyani öfkelidir.

Sumitra, Kaliyani’ye Genha ile Anandi’nin okuluna birilerinin gelip gelmediğine bakmak için gittik fakat kimsenin gelmediğini görünce Anandi’ye destek vermek için derse girdik der. Kaliyani önce kızsa da Sumitra’ya iyi bir iş çıkardığını söyler ve tatlı yapmasını ister. Okula Anandi için bile gidiyor olsan da dersine iyi çalış der. Sumitra çok sevinir.

Nandu çok heyecanlıdır. Herkes en ödevinden konuşmaktadır. Kaliyani gelince hepsi susar. Bairon ona konuşmayı anlatır. Kaliyani güler ve Bairon’a, Sumitra’ya yardım et der. Sumitra’yı çalıştırarak bana olan hürmetini gösterebilirsin der. Herkes çok mutludur. Kaliyani eğer gelini iyi öğrenirse tüm köy halkına gururla bunu anlatacağını belirtir. Daha sonra Sumitra’ya sütlaç yedirir ve kutsar. Anandi’ye de ilk öğrencisi için para verir.

Gece Bairon, Sumitra’ya her daim korkak olan sende yeni bir ışık gördüm der. Sumitra Kaliyani’nin çok destekleyici olduğu için keyifli olduğunu söyler. Bairon ona kitaplarını çıkart der. Anandi bunu görünce çok mutlu olur.

Mumbai’de bazı hastalar Jagdish ile konuşmaktadır. Jagdish onları tersler. Gauri bunu görünce hemen gelip hastayı yönlendirir. Akşam yemeğinde Jagdish, Gauri’nin sandviç hazırladığını görünce hayal kırıklığı yaşar. Gauri yemek yapmaya vakti olmadığını söyler. Jagdish sandviçini yer.

Bir hemşire gelerek acil bir olay hakkında bilgi verir. Gauri, Jagat’a sen ye der. Jagat yalnız yemeğe devam eder. Gauri’nin ona eskiden hazırladığı yemekleri hatırlar. Gauri hasta odasında bileklerini kesen bir hasta kızı muayene eder. Hasta hemşireden dışarı çıkmasını ister. Gauri hastaya güvendesin der. Kız Gauri’ye onu çok sevdiğini zannettiği bir adamla yaşadığını anlatır.

Ben tüm ailemi onun için terk etmiştim. Fakat şimdi param için benimle olduğunu ve başkasıyla evlendiğini öğrendim der. Gauri şok olur ve neden dava açmıyorsun der. Kız evliliğim yasal değil bu nedenle açamıyorum der. Ölmek benim için tek çareydi der. Gauri, Jagat ile durumunu düşünür.

Anandi bir kadının ağladığını duyar ve ona yaklaşır. Kadın yırtılan bir kartpostalın baba evinde birinin öldüğüne işaret ettiğini söyler. Anandi daha mektubu okumadın ki der. Kadın okuma bilmediğini söyler. Tüm kadınlar ağlamaktadır. Anandi kartpostalı alıp okuyunca kadını zorda olsa susturur ve ağlamana gerek yok aksine sevinmelisin bir yeğenin olmuş der.

Gauri evde hastasıyla konuşmasını hatırlayarak düşüncelere dalar. Jagat’ın onu çağırdığını duymaz. Sumitra Kaliyani’ye çayını getirir ve ona bir şey söylemek fakat cesaret edemez. Genha araya girer ve eğer Sumitra ile beraber okula gidersek Anandi’ye destek oluruz der. Kaliyani tamam der izin verir. Okulda Anandi, Sumitra ve Gehna’ya ders verirken bir çok kişi gelir ve geç kaldığı için özür diler. Hepsi derse katılır. Anandi bunu görünce çok sevinir. Adamın biri Kaliyani’nin gelinleri geliyorsa biz de geliriz der.

Herkes çok mutludur. Anandi ve Gulli herkese kitap dağıtır. Anandi derse başlarken adamın peçeyle yüzünü kapatma şartını hatırlar. Anandi yüzünü kapatıp derse başlar. Herkes şaşkın bir şekilde peçeyi sorar. Peçe ile okumakta zorlanırlar. Sonunda adam derste değil dersten sonra kapatmalarını söyler. Bu sırada Kaliyani’nin en iyi arkadaşı gelir.

Anandi keyifli şekilde dese başlar. Kaliyani evde çok sıkılır. Makhan’ı çağırarak dışarı çıktığını söyler. Makhan ona eşlik etmek ister. Kaliyani sen ev işleriyle ilgilen der. Kaliyani en iyi arkadaşı ile buluşmaya gider. Tesadüf eseri arkadaşının oğlu ile karşılaşır. Oğlu annesinin Anandi’nin okuluna gittiğini söyler. Kaliyani şaşırır.

Kaliyani yüzünü kapatarak okula gelir ve kapının arkasına saklanıp olan biteni seyretmeye başlar. Anandi herkese bilmece sorar. Birisi bilmecenin cevabını bulur. Sonra Anandi ikinci bilmeceyi sorar. Kimse cevabı bilemez. Anandi ipucu verince byine birisi cevabı bulur. Kaliyan’de kapıda yanlış cevap verenlere gülmektedir.

Anandi son bir bulmaca daha sorar ve doğru cevap gelir. Kaliyani saklandığı yerden konuşur. Herkes hem şaşkın hem keyiflidir. Arkadaşı Kaliyani’ye gelerek içeri gelmesini söyler. Kaliyani kabul etmez ve hızlıca kaçar gibi uzaklaşır. Herkes güler. Evde Kaliyani salıncaktadır. Gelinler gergindir. Kaliyani onlara okula hazırlanmak için ve gidiş dönüş yolunda çok zaman kaybettiklerini söyler. Artık Anandi’nin okula öğretmenlik yapmaya gitmeyeceğine karar verdiğini söyler…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 196. Bölüm Özeti 22 Mart Cuma Fragmanı” üzerine 1 yorum

  1. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

    Guzel ozet cok sevdim tsk ederim emeginize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.