İkimizin Yerine 195. Bölüm Özeti 21 Mart Perşembe Tüyoları

Burak 18 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Sumitra, Kaliyani ile konuşmaktadır. Ertesi gün Sugna’nın , Nandu’ya Rakhi bağlamak için eve gelmeyi planladığından bahseder. Kaliyani, Sughna, Jagdish’i hatırlayarak üzüleceği için gelmemesini söyler. Sumitra’ya, Nandu’yu, Anandi ile birlikte Madanlar’a göndermesini böylece Anandi’nin de Shiyam’a Rakhi bağlayabileceğini söyler. Sumitra tamam der ve Sugna’yı arar. Mumbai’de, Jagat, Gauri ile kafedeyken Rakhi satan birini görür. Jagat kendini kötü hisseder.

İkimizin Yerine 21 Mart Perşembe Özeti

Gauri’i onu teselli etmeye çalışır. Gece Sugna ve JAgdish geçmiş günlerdeki kardeşlik bayramlarını hatırlarlar. Jagdish ağlamaya başlar. Sabah olduğunda Sumitra, Sughna’nın gelmeyeceğini bildirir. Bu esnada Sughna evinde dalgın vaziyettedir. Shiyam ona hazırlanmasını söyler. Anandi ve Nandu tam çıkacaklarken Shiyam, Sughna ve çocuklar gelirler. Herkes çok keyiflidir. Shiyam herkesi neşelendirmek için uğraşır. Puja yapılır ve Kaliyani oğullarına Rakhi bağlar.

Jagat koleje giderek posta kutusunu kontrol eder fakat birşey bulamaz. Eve geldiğinde Kunda’ya bir paket gelip gelmediğini sorar. Kunda ona bir arf uzatır. Jagat hzılıca mektubu açar fakat umduğunu bulamaz. Mektubu atarak ağlamaya başlar. Gauri yine onu teselli etmeye uğraşır. Sughna’yı arayıp konuş der.

Kızlar erkek kardeşlerine Rakhi bağlarlar. Herkesin keyfi yerindedir. Shiyam, Anandi’ye yeni hedefi için sosyal çalışma kitapları hediye eder. Jagdish, Sughna’yı arar. Sughna telefonu açar ve Nandu’nun Rakhi için geldiğini görünce kasıtlı olarak telefonu bırakır. Sughna, Nandu’ya önce abine Rakhi bağlamalıyım der. Nandu abim burada değil der. Sughna abin yoksa yengen var der.

Sughna, Anandi’ye otur der. Jagdish yerine ANandi’ye Rakhi bağlar. Her ikisi de duygusal anlar yaşarken Jagat telefonda herşeyi duymaktadır. Sughna, Anandi’den hediyesini ister. Anandi ona kutsal fotoğraf verir. Sugna, Nandu’ya Rakhi bağlar. Shiyam bir süre sonra Jagat’ın hatta olduğunu görür. Jagat telefonu kapatarak ağlar. Gauri halen onu teselli etmek için uğraşmaktadır. Sughna da odada Anandi’nin verdiği resme bakarak ağlamaktadır.

Shiyam gelerek onu teselli etmek için uğraşır. Seni çok iyi anlıyorum Rakhi’yi Jagdish’e göndermeliydin der. Jagdish’den sen sorumlu değilsin neden kötü hissediyorsun der. Sen de Jagat’a Rakhi bağlama hakkını kaybettin bu gün onu kardeşin olarak görmen gerekirdi der. Sughna, Anandi’nin canının yanması bu günden çok daha önemli der. Anandi çok şey yitirdi Jaghdish de birşeyler kaybederek acı çekmeli der.

Gauri ile Jagat alışverişe gider. Gauri sürekli onun kafasını dağıtmak için uğraşır. Yiyecekler hakkında konuşarak kafasını meşgul etmek ister. Daha sonra kıyafet almaya giderler ve Jagat’a seçtiği kıyafetleri giyerek onu güldürmeyi başarır. Evde oyun kavgası vardır ve yatakta romantik bakışmalar yaşanır. Gauri, Kunda geldi diyerek yalan söyler ve yataktan çıkar. Daha sonra patlamış mısır yiyerek şarkı söylerler.

Jagat kanalı değiştirerek ülkemizi desteklemek için kriket maçını izlemeliyiz der. Patlamış mısır kavgası yaparlar. Anandi ile öğrencisi bir kadının evine giderler. Kadının asık suratlı kocası kapıyı açar. Anandi adama ailelere İngilizce öğretme konusundan bahseder ve okula davet eder.

Adam senin peçen nerede sen Kaliyani’nin gelini değilmisin enden böyle geziyorsun der. Anandi kocasının ve gelininin okula gelmesine izin vermesini ister. Adam biraz inat etse de yüzleri kapalı olacak şekilde gitmelerine izin verir. Anandi tamam der.

Anandi, Gulli’ye ne düşündüğünü sorar. Gulii muahafazakar adamın haklı olduğunu eşini okula yollamayı düşünmediğini söyler. Anandi elinden geleni yapmaya kararlıdır. Jagat ve Gauri çay içmektedirler. O esnada Kunda mahalleden bir kadının reçetesini getirir. Onlara ilaçların dozunu sorar.

Jagat ona yardım eder. Kunda durumdan memnundur. En kısa sürede lisanslarını bitirip kendi kliniklerini açmalarını söyler. Kunda gider. Gauri profesör tarafından cezalandırıldıkları için üzgündür. Jagat’a kişisel sorunlarımız nedeniyle okulu aksatıyoruz der. Jagat ise yeni evliyiz evlenmek hakkımız der. Gauri ise aynı fikirde değildir. İleride eğlenmek için zamanları olacağını söyler.

Jagat işleri fazla ciddiye alıyorsun der. Gauri kitapların ona yeni bir vizyon kazandırdığını söyler. Anandi’nin senin resmi karın olarak bir kimliği vardı okuması şart değildi. Ama ben reddedilen çocuk gelin olarak okumak zorundayım der. Müdürle konuşarak bu dönemi kurtarmalıyız der. Jagat sonunda kabul eder.

Anandi insanları okumaya ikna etmek için uğraşmaktadır. Okul müdürüne giderek onu cesaretlendirmeye çalışır. Mumbai tıp kolejinde Profesör, Jagdish ve Gauri’yi azarlar. Bİzim dürüst doktorlara ihtiyacımız var sizin gibi sorumsuzlara değil der. Sİzin bir hatanız birilerinin ölümüne neden olabilir der.

Gauri ve Jagdish dönem sonuna kadar beklememek için hocayı ikan ederler. Bu hatayı tekrarlamamaya söz verirler. Profesör de onlara bir şans daha vermeyi kabul eder ve dekanla konuşacağım der. Dekan kabul ederse katılabilirler. Fakat arayı kapatmak için gece vardiyası yapan öğrencilere katılmaları gerekecektir.

Jagdish ve Gauri tamam der. Koridorda Jagat ve Gauri’nin keyfi yerine gelmiştir. Jagdish ona teşekkür eder ve zor zamanda ikimizde gerildik ama sen mükemmel bir hayat arkadaşı olduğunu kanıtladın der. Her ikisi de geçmişe bir sünger çekerek hayatlarında yeni bir sayfa açmaya karar verirler.

Bairon, Anandi’yi çağırır. Anandi şaşırır. Bairon tüm gün çalıştın ve mutfağa giriyorsun biraz çay iç ve dinlen der. Anandi gülümseyerek çayını alır. Sumitra ve Bairon Anandi’ye insanların onu nasıl karşıladığını sorar. Anandi bir çoğu beni dinlemek bile istemedi der. Bairon ise önemli olan başlamaktı der.

Anandi evet der. Müdür ,le konuştuğunu ve okul inşa edildiğinde sadece beş öğrencinin bulunduğunu söyler. Fakat yaşlıların öğrenmek istemediği gibi ailelerine de izin vermediğini belirtir fakat vazgeçmeyeceğim der. Bairon onunla gurur duyar. Sumitra da başaracağına eminim der. Gauri ve Jagat ayrı yaatkalrda ders çalışmaktadır. Jagat bir ara uyuklamaya başlar. Anandi ile çocukluk günlerini anımsar. Anandi’nin onunla alay ettiği bir anı hatırlayarak kahkaha atar.

Gauri ona neden gülüyorsun der. Jagdish kendime gülüyorum der. Yeni evli çiftler balayında olur biz ayrı yataklarda ders çalışıyoruz diyerek geçiştirir. Jagdish bu şekilde nasıl derse konsantre oluyorsun diye sorar. Gauri kız olduğum için der. Biz bir şeyi kafaya koyarsak yaparız der. Jagdish evet haklısın Anandi de böyleydi der. Gauri , Anandi’yi hatırlamasan şaşardım der. Jagat onun adını da mı söylemem yasak der.

Seni herkesin önünde karım yaptım ve Anandi’yi bıraktım der. Senin için buradayım sen de benim için buradasın der. Gauri sana güveniyorum ama içinde bulunduğum durum kolay değil der. Aklıma hep asıl karının ben olmadığım geliyor güvende hissedemiyorum der.

Jagdish etrafa bakar. Gauri ona hala Anandi’ye hayranlık duyuyor musun diye sorar. Jagdish cevap vermez . Gauri ısrar edince Jagdish evet ona saygı duyuyorum der. Daha sonra geç oldu yarın okula gideceğiz der ve uyur. Gauri düşüncelidir. Daha sonra Jagat’ın Anandi’i övmesini onun peşinden koşmasını ve ahırda onunla buluşmasını hatırlar.

Gauri, Anandi mutlaka Jagdish’in hayatından çıkmalı idye düşünür. Jagdish’in Anandi’yi incitmemek adına boşanmak istemediğini düşünmektedir. Anandi ile boşanmasının şmkansız olduğuna inanmaz. Anandi bir fotoğrafta kapalı bir kızın etekli bir kıza dönüştüğünü görür ve Jagdish2in onu etekli görmek istediğini hatırlar.

Anandi daha sonra neden onu düşünüyorum ki diyerek üzülür. Daha sonra kendmi mutlaka kontrol etmeliyim der. Acımasızca beni bırakan birini hatırlayarak yolumdan sapamam der. Böyle olursa benden umutlu olan herkese ihanet etmiş olurum der. Jagdish’in hatırasını aklımdan ve kalbimden çıkarmalıyım der. Kendi kendine söz verir. Ertesi sabah Mumbai de Gauri, Jagat’a yemek yedirmektedir. Anandi ise keyifli şekilde dışarı çıkar ve yaşamına yeni bir başlangıç yapmak için kararlıdır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 195. Bölüm Özeti 21 Mart Perşembe Tüyoları” üzerine 1 yorum

  1. Andi dedi ki:

    Jagdish secok iyi insan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir