İkimizin Yerine 194. Bölüm Özeti 20 Mart Çarşamba Tüyoları

Burak 18 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Bairon, Sumitra ile konuşmaktadır. Anandi’ye istemeden yüklendim ne istediğini sormalıydım der. Sumitra elimden geleni yaptım der. Bairon bilmem gerekirdi der. Anandi gelir ve Bairon’a kendini suçlama diyerek senin bir hatan yoktu der. Senin iyiliğini istedim sadece der. Bairon sana istediğini yapma özgürlüğü verdi der.

Sev Yeter 20 Mart çarşamba Özeti

Bairon, Anandi doktor olmak istemiyorsa olmasın der. Anandi ise doktor olmak isteyip maddi durumu olmayan çok sayıda insan olduğunu belirtir. Bairon müdürle konuşarak kitaba ihtiyacı olanları soracağını söyler. Sugna ve Shiyam Kaliyani’yi merak ederler.

Kaliani, Sugna’nın çocuklarını şımartmaktadır. Sugna buraya daha erken gelemk isterdim fakat olanlardan ötürü vazgeçtim der. Jagat ve Gauri’nini gidişini duyunca apar topar geldik der. Bairon, Sughna ve Shiyam’a Anandi’nin niyetini söyler. Shiyam, Anandi’nin sosyal hizmetler alanında üniversite okuması gerektiğini söyler. Bu yolda ona destek olmayı kabul eder.

Herkes mutlu olmuştur. Anandi okulda bir müddet okula gelmeyen Swati’yi sorar. Diğer bir öğrenci babasının Swati’yi okula yollamayacağını belirtir. Anandi, Swati ve annesinin gözlerini alan loş bir ışıkta dikiş diktiğini görür. Ailesi, Swati’nin artık okula gitmeyeceğini ve ev işlerine yardım edeceğini söyler. Anandi kızın okuması gerektiğini belirtirken babası mecbur kaldıkları için bu kararı aldıklarını söyler.

Birisi tarafından dolandırıldıklarını ve geçinemek için çok çalışmak zorunda olduklarını söyler. Anandi neden okumadan evrak imzaladınız diye sorar. Kızın babası okuma yazması olmadığını ve adama güvendiği için imzaladığını söyler. Anandi eğer eğitiminiz olsa bu duruma düşmezdiniz der.

Bairon’a durumlarını anlatacağını ve çözüm bulmak için elinden geleni yapacağını söyler. Fakat Swati’nin okumasına izin vermeleri gerekmektedir. Kızlarının da ileride bu duruma düşmemesi için okuması gerektiğini söyler. Anandi evden çıkarak okula giderken Swati’nin babasının sözlerini ve öğretmenin sözlerini anımsar.

Anandi okuldan gelir ve herkese bu gün yaşadığını anlatır. Swati’nin yaşadıklarını söyler ve onlar için Bairon’dan yardım ister. Bairon tamam der. Anandi bu günden sonra sadece çocukları eğitmenin yeterli olmadığını büyükleri de eğiteceğini söyler. Büyükler doğruyu yanlışı bilmeden çocuklara yol gösteremez der.

Swati’nin ailesi bana kızını evlendirmekten başka seçeneği olamadığını söyledi der. Bairon, kendisinin de çocuk evliliği yaparak suç işlediğini söyleyerek buna katılır. Kaliyani insanların eski kafada oldukları için bunun çok zor olacağını söyler. Anandi’nin çok güçlü durması gerekiyor der. Mumbai, Kunda’nın evindedir. Jaga, Gauri’den akşam yemeği ister.

Gauri bu gün yemek yapamadığını söyler. Daha sonra Jagat yemeği beraber yaparız der. Birlikte mutfağa giderler. Jagat yemek yapmaya başlar. Gauri ben yaparım diyerek güler ve onu durdurur. Gauri hamur yoğururken Jagat onunla romantik anlar yaşamaya uğraşır. Beraber keyifle yemek yaparlar. Jagat, Gauri’ye tüyolar verir ve Anandi’den öğrendiğini böyle daha lezzetli olacağını söyler.

Gauri bu sözlere sinirlenir ve daha iyi yapıyorsa Anandi’ye git der. Gauri mutfaktan çıkar. Gehna, Anandi’ye yeni bir umut ışığı gördüğüne çok mutlu olduğunu belirtir. Anandi şu ana kadar ne için yaşadığını bilmediğini anlatır ve artık hedefini bulduğunu belirtir. Bu hedefe nasıl ulaşacağımı bilemesem de şu anda mutluyum der.

Gehna, Anandi’ye gelecekte büyük işler gerçekleştirmesi gereken biri olarak küçük işlerle uğraşmamasını söyler. Genha ayrılır. Mutfakta Gehna, Sumitra’ya Anandi’nin yeni hedefini anlatır. Sumitra, Jagdish’in onu aldatmasının ardından hayatına devam ettiği için mutlu olur. Gehna, Anandi’nin ne kadar devam edeceğini bilemdiğini fakat her daim Jagdish için ağlayan Anandi’nin gözlerinde bir umut ışığı sezdiğini söyler.

Mumbai-Kunda’nun evinde Gauri sinirli bir şekilde yatak odasından çıkar. Jagat onu teselli etmek için uğraşır. Bairon’un laflarını çok düşünme der. Kimin ne dediği önemli değil benim karım sensin der. Gauri hayır der…

Gauri, Jagat’a gidip uyumasını söyler ve aynı odada kalamayacağım der. Jagat ise saçmalama biz evliyiz der. Gauri oda arkadaşı gibiyken daha iyi hissettiğini söyler ve gerçekleri öğrendikten sonra seninle yatamam der. Senle uyurken karın olmadığımı hissediyorum der.

Jagat onu susturur. Gauri yalnızca hissettiğim şeyi söylüyorum der. Eğer beni seviyorsan evliliğimizi yasal hale getir insanların yasal karın olmadığımı söylemesini istemiyorum der. Jagat nasıl yapacağım der. Gauri elini tutarak Anandi’den boşanacaksın der. Jagat şok olur.

Gauri her şeyin yoluna girmesi için bunun tek yol olduğunu belirtir. Neden boşanmıyorsun diye sorar. Jagat zaten onunla yaşamıyorum ki der. Seni seviyorum ve önemli olan bu kağıtlarda yazanın bir önemi yok der. Gauri benim için imzanın önemi var der.

Jagat tereddüt eder fakat sonra avukatla koşacağım der. Gauri, Jagat’a sarılır. Jagat bir avukata gider. Çocuk evliliğinden bahseder. Avukat ise evliliğin şu anda yasal olduğunu ve bir boşanma nedenine ihtiyacı olduğunu söyler.

Jagat şu anda beraber yaşamadıklarını kızın ailesi le bir köyde yaşadığını söyler. Avukat bunun büyük bir boşanma nedeni olmadığını belirtir. Karını neden yanına almıyorsun der. Jagat alamam çünkü şu anda diğer karımla yaşıyorum der. İkinci kez evlendiğini söyleyince avukat şaşırır ve ona suç işlediğinin farkındamısın der.

Avukat yardımcı olamayacağını söyler. Ayrıca ilk karısı için üzüldüğünü de belirtir. Hiç bir avukatın yardım edemeyeceğini de belirtir. Jagat ise bunun bir yolu vardır mutlaka diyerek avukata rüşvet teklif eder.

Avukat onu tersleyerek ofisten atar. Jagdish giderken avukatın sözlerini düşünür. Kafası karışır. Daha sonra Anandi onu arayarak nasılsın diye sorar. Jagdish iyi olduğunu söyler. Anandi bu ayki parasını yatırdığını söyler. Jagdish ihtiyacım vardı teşekkürler der.

Anandi, Sumitra’nın okuma isteğini öğrenir. Bairon’a çay vererek neden Sumitra’nın okumasına izin vermedin nasıl bu hataya düştün der. Bairon şaşırır. Sumitra araya girerek Bairon2un suçu yok benim hatamdı der. Sumitra, Bairon bana çok defa ders çalışmamı söyledi Kaliyani’ye karşı çıkmaya bile hazır olduğunu belirtti fakat ben çekindim halende çekiniyorum der.

Ağlayarak babana hiç bahsetmedim fakat şimdi söylüyorum ders çalışmaktan korkuyorum çocukken korkuyordum der. Okuldan korkuyordum ve eve gitmek için bahaneler uydururdum der. Uzun yıllar geçti bu gün bile ders kitaplarından korkuyorum der. Bairon, Anandi’ye sayende karımın düşüncelerini öğrendim diyerek teşekkür eder.

Anandi ve Genha, Sumitra’ya eğitimine devam et derler. Sumitra kabul etmez. Bairon onun halen korktuğunu söyler. Anandi, Kaliyani’ye çay getirir. Kaliyani de büyüklerin okula gitmesi gerektiğini belirtir. Anandi birileri okula gelirse giderim der.

Kaliyani, kim benim kızımın okuluna hayır diyebilir, Makhan’ı yolla ve hepsini okula geitrsin der. Anandi biiyorum fakat benim başka bir fikrim var der. Herkes senin sert yönünü biliyor. Ben ise insanların senin diğer yüzünü görmesini istiyorum der. Kaliyani ne dediğini anlamıyorum der.

Anandi, Kaliyani’ye okula gitmesini söyler. Kaliyani onu tersler ve mümkün olmadığını söyler. Ben yeterince akıllıyım der. Anandi, Basant’ın ingilizcesinin kötü olduğunu söyleyerek elinden geleni yapar. Kaliyani ona kızar. Anandi Genha’ya Kaliyani’nin Sumitra gibi inatçı olduğunu söyler. Genha çabaların boşa gitmeyecek günün birinde Kaliyani de okula gidecek der.

Anandi, Sumitra’nın okuyabilmesi için elinden geleni yapacağını belirtir. Gauri sabırsız bir şekilde Jagat’ın gelmesini beklemektedir. Geldiğinde hemen avukatın ne dediğini sorar. Jagat avkatın dediklerini ve suç işlediğini söyler. Gauri ona başka bir avukat ile konuşmasını söyler. Jagat hiç bir avukat bize yardım edemez der.

Anandi köyde kampanya başlatır. Tüm kölülerin okula gelmesini ister. Bir adamın evine gider ve adamı karsını okula göndermesi için ikna eder. Fakat karısı gelerek bunu reddeder. Bunun dışında Jagdish’in onu terk etmesinin Anandi’nin hatası olduğunu söyleyerek Anandi’yi azarlar. Anandi üzülür fakat pes etmez ve tekrar kapıyı çalar.

Jagdish’in onu terk etmesinde kendisinin ne suçu olduğunu sorar. Kadına yanıldığını söyler. Kadına oğlunun her gün onu dövdüğünü ve bunun kendi suçu olduğunu söyler. Kadın utanır. Anandi ondan okula gelmesini ister. Jagat ve Gauri bir kafeye giderler. Gauri onun en sevdiği şarkıyı mırıldanmaya başlar. Gauri iyi hissetmeye başlayınca sorudanları hakkında konuşmak ister. Fakat Jagdish konuşma der.

Gauri balayına gitmek ister. Jagat sevinir ve eski güzel günlerini hatırlar. Aniden Gauri, Jagdish’e Anandi’yi balayı için nereye götürdün der. Jagdish şok olur ve Mumbai der. Gauri daha sonra yine normal davranmaya devam eder…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.