İkimizin Yerine 193. Bölüm Özeti 19 Mart Salı Tüyoları

Burak 14 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani ağlamaktadır. Anandi içinde üzgünüm fakat Jagdish ve Gauri’yi evde tutmasam Anandi’nin acısı azalacak mıydı diye sorar. O tüm acısını içinde taşımak durumundaydı kocasının Mumbai’de yeni karısıyla yaşaması zaten acı çekmesi için yeterli olacaktı der. En zor durumu yaşayarak acıya alışması daha iyi oldu der.

İkimizin Yerine 19 Mart Salı Özeti

Kaliyani , Anandi’nin yaşadığı tüm bu acılar onu güçlendirdi der. Bundan sonra her türlü zorluğu kolayca aşacak der. Dinleyenler biraz ikna olur. Sumitra kararını sorgulamasından dolayı Kaliyani’den özür diler. Kaliyani, Anandi’nin sağlığını kontrol etmek için gelir. Sumitra da bütün gece Anandi’nin başında bekler. Anandi gözlerini açar açmaz Bago’yu sayıklayarak ondan özür diler. Sumitra da kötü hisseder. Ertesi sabah Anandi, Sumitra’nın kucağında uyurken birden uyanır.

Genha ve Sumitra ona nasıl olduğunu sorarlar. Anandi iyiyim der. Ateşine bakarak dinlemesini söylerler. Bairon, Sumitra’ya Anandi’nin nasıl olduğunu sorar. Sumitra şimdi daha iyi olduğunu söyler. Anandi’nin ailesini aramasını ister. Bago, Sumitra ile ters konuştuğu için özür diler. Sumitra buna gerek yok der.

Ardından Sumitra Anandi’nin anne ve babasını üzdüğü için çok üzüldüğünü belirtir. Bütün gece fotoğraflara sarılarak ateşler içinde özür diledi der.. Anandi ile konuşmalısınız der. Bago kaygılanarak Anandi ile görüşmek ister. Sumitra telefonu Anandi’ye vermeye gider.

Bago, Anandi’ye nasılsın diye sorar ve duygulanır. Sumitra ve Genha da duygulanırlar. Anandi kararından bahsederek özür diler. Bago, Anandi’ye onunla gurur duyduğunu ve böyle zor bir karara bağlı kalarak ailesini gururlandırdığını belirtir. Bago, Anandi’ye aralarında olanları unutarak bir an önce sağlığını kavuşmasını söyler. Anandi telefonu kapatınca Sumitra’ya sarılır.

Genha ve Sumitra gülümsemeye başlar. Mumbai’de Jagdish’in ev sahibi Jagdish ve Gauri’yi görünce şaşırır. Kunda’nın duasını almak isterler fakat Kunda onları tersler. Gauri ve Jagdish her şeyi öğrendiğini düşünürler. Kunda onlara uzun süre gelmediklerinden dolayı sitem etmektedir. Gauri, Kunda’ya evlendiklerini söyler. Daha sonra aile üyelerinden biri hastalandı ve onunla ilgilendik der. Kunda’dan özür diler.

Kunda bir daha yalan söylemeyin der ve onları affeder. Jagdish söz verir. Gauri ve Jagdish teşekkür ederek içeri girerler. Bago, Anandi’nin geleceği hakkında endişelenmektedir. Çocuk evliliğinin yanlış olduğuna inanmıştır. İlişkilerini anlamadıkları bir zamanda evlendiler burada tek suçlu Jagdish değil der. Daha sonra aklına bir fikir gelir ve biriyle görüşmek istediğini belirtir. Jagdish banyodan çıkar ve şalvar giyen Gauri’yi görünce ona iltifat eder.

Gauri neden bana boş yere umut verdin der. Ben senin gerçek karınım fakat bu yalnızca düşüncede böyle der. Jagat onu sevdiğini ve her şeyi unutarak devam etmeleri gerektiğini söyleyerek onu teselli etmeye çalışır. Gauri unutamıyorum der ve ilişkilerinde hiçbir şeyin aynı kalamayacağını belirtir. Jagat ilişkiye başkasının gözü ile baktığını belirtir. Halen birbirimiz için aynıyız öyle olmasa bütün bu engeller aşılamazdı der.

Kendini kötü hissetme ve bize birazcık zaman tanı her şey düzelecek bana güven der. Gauri’nin kafası karışıktır. Bago, Anandi’nin öğretmeni Sandya ile görüşür. Herşeyin bittiğini söyler ve kızımın hayatı mahvoldu biz cahil insanlarız gözyaşlarını silmek dışında bir şey yapamayız der. Sadece siz ona yol gösterebilirsiniz kızımı bu dertten kurtarın size büyük minnet duyacağım okulunuzda temizlik dahi yaparım der.

Bago, Sandya’ya tüm köyün önünde ona hakarette bulunduklarını anlatır. Biz eğitimsizis ve bunun önemini bilemiyoruz eğer kızımızı okutsaydık onu bu şekilde bir acıyla atamazlardı suçlu olan biziz der. Sandya onu teselli ederek geçmişi değiştiremeyeceğini fakat bundan sonra Anandi’nin hayatını iyileştirmek için uğraşacağını söyler. Başka hiç bir kızın küçük yaşta evliliğinin kötü etkileri ile karşılaşmamaya çalışacağım der. Bago bir kez daha ondan özür diler. Jagdish ve Gauri üniversiteye varırlar.

Profesör onlara kızar ve altı aylık seansı tekrarlama cezası verir. Staj ödemesi de alamazlar. Jagdish ve Gauri kötü şartlarda evlendiklerini belirtir fakat Profesör oralı olmaz. Jagdish ile Gauri gitmek durumunda kalır. Öte taraftan arkadaşları parti vermek ister. Anandi ders çalışırken Gauri’nin ona ne söylediğini ve Bairon’un cevabını anımsar. Rahatsız olarak defterini kapar. Doktor olmak istemediğini söyler.

Sandya, Kaliyani’lere gelir. Kaliyani onun geçmişte Jagdish ile Anandi’nin küçük yaşta evliliğini nasıl önlemek istediğini hatırlar. Kaliyani, Sumitra’yı Anandi’yi çağırmaya gönderir. Gehnaya’da ikramlık getirmesini söyler. Sandya davranışına çok şaşırır. Kaliyani, Anandi’yi Jagdis’in karısı olarak çağırmak ister fakat kendine engel olarak kızım diye çağırır.

Anandi öğretmeni görünce ağlayarak ona sarılır. Sumitra da onu teselli etmek için uğraşır. Fakat Sandya ağlamasına izin vermesini söyler. Sandya, Anandi’ye gelinini kızı olarak gören ailelerin az olduğunu söyler. Böyle bir aileye sahip olduğu için şanslı olduğunu belirtir.

Sandya tek bir şikayetim var der. Anandi’ye kitaplarını kimin sakladığını onun söylemediğini anımsatır. Ben adaletsiz bir duruma katlanmanın ona ortak olmakla eşdeğer olduğunu öğretmiştim der. Anandi’nin neden hakkını savunmadığını sorar. Anandi ona katılmaz ve savaşsa da Jagdish’i geri almasının mümkün olmadığını söyler. Sandya, Jagdish’i geri almasının şart olmadığını en azından onu cezalandırması gerektiğini söyler.

Anandi bunun acısını hafifletmeyeceğini söyleyerek Jagdish’in canını yakmasının bir şeye faydası olmayacağını belirtir. Sandya Jagdish’i cezalandırmasının şart olduğunu bunun benzer durumdaki kızlara da örnek olacağını söyler. Bairon da Sandya’yı destekler ve Jagdish cezalandırılmalı der.

Anandi kabul etmez ce tüm bu acıları unutarak hayata devam edebileceğini göstererek başka bir şekilde örnek olmak istediğini belirtir. Sandya, Anandi’nin bu olgun davranışından çok etkilenir. İntikam düşünmek yerine hayatını iyileştirmek için uğraşmaktadır. Kaliyani de gururlanır. Anandi daha sonra doktor olmak istemediğini söyler. Herkes şok olur. Bairon, Anandi’ye Gauri’nin sözlerinden ötürü fikrini değiştirdin mi diye sorar.

Anandi bunu düşünmedim der. İlgilenmediğim bir mesleği yapmak istemiyorum der. Daha sonra hayatındaki tüm yanlışların Jagdish’den değil çocuk yaştaki evliliği yüzünden olduğunu belirtir. Bundan etkilenen kızlara yardım etmek istediğini söyler ve toplumu aydınlatan bir öğretmen olmak istediğini söyler.

Sandya, Anandi’ye öğretmen olmamasını tavsiye eder. Öğretmenlerin insanları hayatını etkileyecek güce sahip olmadığını söyler. İnsanlara dokunmak istiyorsa liderlik yapabileceği etkili biri olmasını tavsiye eder. Kaliyani şoktadır. Sandya’ya Anandi’yi politikacı olmaya mı teşvik ediyorsun der.

Siyasetçilerin tamamı yozlaşmış ruhsuz insanlar bu nedenle bu mümkün değil der. Anandi’nin politikacı olarak kendini kirletmesine izin veremem der. Sandya ise sadece tavsiyede bulunduğunu belirtir. Anandi’yi diğer çocuk gelinlere öncülük etmeye davet eder. Anandi gelecekle ilgili hayaller kurmaya başlarken gülümser…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 193. Bölüm Özeti 19 Mart Salı Tüyoları” üzerine 3 yorum

  1. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

    Hayirli gunler..

  2. Anonim dedi ki:

    jardish gauri gercek yüzünü gorür anandi ögretmen olur jardish ganya bir kızla evlenir ve birbebeyi olur anandi shiv kız erkek çocukları olur ama shiv ölür anandi ölür anandi kızı aynışeyi yaşar

  3. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

    Ozetler icin tesekkurler size devamini bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.