İkimizin Yerine 192. Bölüm Özeti 18 Mart Pazartesi Tüyoları

Burak 14 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi odasında Bago’nun Jagdish ve diğer aile üyelerine söylediklerini hatırlayarak ağlamaktadır. Jagdish ve Gauri de ağlar. Genha, Basant’a Anandi’nin en çok sıkıntı çeken kişi olduğunu söyler. Basant, Sumitra ve Bairon herkes kendini suçlu hissetmektedir. Gauri, Jagdish’e gidelim der.

İkimizin Yerine 18 Mart Pazartesi Özeti

Jagdish, Mumbai’ye gittikleri zaman her şeyin yoluna gireceğini orada yoğun olacakları için bir düşünmeye zamanlarının olmayacağını söyler. Daha sonra Mumbai’ye gitmek için hazırlık yapmaya gider. Sumitra, Anandi’nin ağladığını çaresizce izlemektedir. Fakat karşısına çıkmaya cesaret edemez. Gauri, Anandi’nin ailesi ile gitmeyi nasıl olup geri çevirdiğini ve tüm hakaretleri ve ailenin ona ettiği duaları düşünür.

Gauri kendine hakim olmaya çalışırken ayağa kalkar. Yaptıklarından ötürü suçlu hissetmektedir. Odadan ayrılır. Anandi’nin odasına gidince boş olduğunu görür. Anandi ağlamaya ve kendini suçlamaya devam etmektedir. Gauri’nin geldiğini duyunca gider. Gauri ona seslenir. Yavaşça Anandi’ye yaklaşır. Gauri, Anandi’ye Jagdish’in kendisiyle geri döneceğini söyler.

Sana çok büyük saygım var çok sabırlı ve zekisin der. Bu şartlarda tanışmasak çok iyi dost olabilirdik der. Fakat bu durumda olamayız birbirimizi anlayamıyoruz der. Annenin hissettiklerini iyi anlıyorum aynı durum benim başıma gelse benim annem de aynı duyguları yaşardı der. Jagdish’i çok sevdiğini biliyorum diyerek onu geri almak istediğini anladığını söyler. Anandi çok şaşkındır.

Bairon, Anandi’yi merak ederek bulmaya gider. Gauri, Anandi’ye Jagdish ve kendisinin karı koca olduğunu ve Jagdish’in artık Anandi’ye dönme ihtimali olmadığını söyler. Kendine başka bir gelecek kur der. Zor olduğunu biliyorum ama başka seçeneğin yok der. Bu esnada onu duyan Bairon sus diye bağırır.

Bairon’un sesini duyan herkes aşağı iner. Anandi’de Bairon’u böyle gördüğü için şaşkındır. Bairon, Anandi’ye saygın için savaşmalısın der. Eğer sen konuşmuyorsan ben konuşuyorum der. Bairon, Anandi aslında doktor olmak istemiyordu Jagdish’den daha yetenekli olduğu için bunun ondan ben istedim der.

Daha sonra Jagdish’e köylülerin ona yasaları öğreteceğini söyler. Sizin evliliğiniz dinen ve hukuken yasa dışı der. Herkes şok olur. Anandi susturmaya çalışsa da Bairon’un durmaya niyeti yoktur. Bairon Gauri’ye çocuk evliliğinin ardından karı koca reşit olduğunda iki yıl içinde dilekçe vermezse evlilikleri yasal olarak geçerlidir der ve eşlerden birinin bir başkası ile evlenemeyeceğini söyler.

Gauri’nin Jagdish ile evliliği yasalara aykırıdır. Tüm aile büyük şok yaşamaktadır. Anandi odasına koşar. Gauri üzgün şekilde bir taksiye biner. Jagdish ailesi ile geçen mutlu günleri hatırlamaktadır. Jagdish de taksiye biner ve evden uzaklaşırlar.

Bu esnada Sumitra çok üzgündür. Odasında Jagdish’in fotoğrafını alarak çerçeveyi kırar ve sorular sormaya başlar. Annesi onun yüzünden utanmaktadır. Genha gelerek onu teselli eder. Daha sonra Bairon da gelerek onu teselli eder. Sumitra’nın eli kanamaktadır. Bairon eline bandaj yapar. Genha, Sumitra’dan Anandi’yi düşünmesini istemektedir. Ona iyi bakmasını söyler ve Sumitra’dan dinlenmesini ister. Kaliyani odasında Jagdish ve olanları düşünmektedir.

Basant sitresli şekilde odasındadır. Genha oraya gelir ve ikili konuşur. Kaliyani’nin Jagdish ve Gauri’nin evde kalmasına izin vererek hata yaptığını söyler. Kendisini düşünerek Jagdish’i geri almak istedi ama Anandi’ye çok acılar çektirdi der. Basant, Kaliyani’ni dinledikleri için kendilerinin de suçlu olduğunu söyler. Kaliyani, Anandi’ye gelerek şimdiye kadar hislerine çok güvendiğini ama bu kez yanıldığını söyler.

Bencilliğim yüzünden sana acılar çektirdim tanrı benim yerime sana ceza verdi der. Kaliyani ellerini kavuşturarak Anandi’den özrü diler. Anandi, Kaliyan’ye senin bir suçun yok der ve kötü niyetli davranmadın diyerek kendisine destek olmasını ister. Kaliyani de Anandi’ye göstermiş olduğu cesaretten ötürü guru duyduğunu beliritr. Jagdish’in yasal karısı olduğunu bildiğin halde evin onuru için sustun ama Jagdish bu evin ismini mahvetti bu nedenle kurataracak bir şey yok der. İsterse Jagdish’e dava açabileceğini söyler. Anandi şoktadır.

Jagdish ve Gauri arabadadır. Gauri, Bairon’un sözlerini anımsar. Arabayı durdurarak yağmura rağmen dışarı çıkar. Bir mabet görerek içeri girer. Öfkeli şekilde tanrıya bakar. Jagdish peşinden gelere kne yapıyorsun sen der. Gauri artık dayanamadığını söyler. Jagat’a gitmesini söyler. Jagat şoktadır ve nereye gideyim der.

Jagdish bana göre biz evliyiz yasalar ve toplum umurumda değil der. Gauri ise hayır der ve Anandi’nin intikam için mutlaka dava açacağını belirtir. Jagdish, Anandi’yi iyi tanıdığını ve böyle bir şey yapmayacağını bildiğini ifade eder. Gauri bu sözlere daha da öfkelenir.

Gauri, Jagat’a bağırır ve sen Anandi’yi iyi tanıyorsun ne yapacağını biliyorsun her şeyin farkındayım der. Jagat bunları duyunca şok olur. Gauri bitkin haldedir. Sessizce arabaya geri döner. Jagat’da onu izler ve yola çıkarlar. Anandi’nin ailesi üzgün bir halde eve geri döner. Bago, o evde çok fazla insan olduğunu fakat bir şey yapmadıklarını belirtir.

Sumitra, Anandi’ye yemek getirir. Anandi’nin yerde hareketsiz yattığını görünce şok olur. Herkese haber verir. Bairon doktor çağırır. Doktor, Anandi’nin bolca dinlenmesi gerektiğini söyler. Sumitra ve Genha, Anandi ile ilgilenmeye başlar. Kaliyani, Anandi’yi kesinlikle yalnız bırakmayın der. Salonda herkes Anandi ile ilgili konuşmaktadır. Sumitra koşarak Kaliyani’yi sorguya çeker.

Ona Jagat ve Gauri’yi eve alarak ne elde ettin diye sorar. Şimdi Anandi bu duruma düştü der. Kaliyani, Anandi’ye bir şey olmayacağını söyler. Basant, Sumitra‘yı destekler ve herkes Kaliyani’yi sorguya çeker. Hepimiz ailenin reisi olduğun için seni dinledik ama şimdi senden bazı cevaplar istiyoruz derler.


Kaliyani, Jagdish’in doğumundan beri onu şımarttığını ve Jagdish onlara ihanet ettiği zaman çok üzüldüğünü söyler. Ne olursa olsun tüm bunları Jagdiş’in eve döneceğine inandığı için yaptığını söyler. Kaliyani ağlayarak yere yığılır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.