İkimizin Yerine 190. Bölüm Özeti 16 Mart Cumartesi Fragmanı

Burak 12 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Doktor Phuli’yi muayeneye gelir ve hamile olduğunu duyurur . Herkes çok mutludur. Phuli, Anandi’ye ve ailesine bunu bizzat kendim söylemek istiyorum der. Kocası tamam der. Jagat, Gauri’ye herkesin sözlerini kişisel algılamamasını ve sözlerini göz ardı etmesi gerektiğini söyler.

İkimizin Yerine 16 Mart Cumartesi Özeti

Gauri tamam der. Bairon telefonda öfkeli şekilde birilerine bağırmaktadır. Sumitra sakin ol der. Fakat Bairon, Jagdish’ten utandığını ve huzurlu olamayacağını belirtir. Dışarı çıkıp Gauri’yi gördüğünde geri gelir. Gauri onu durdurarak benden niçin bu kadar nefret ediyorsun diye sorar.

Evdeki tüm kadınlara saygı gösteriyorsun fakat beni ve çocuğumu görmezden geliyorsun der. Bairon’a neden beni desteklemiyorsun der. Bairon yalanlarını öğrendiğinde Jagdish’i bıraksaydın seni desteklerdim der. Fakat sen onun yalanlarına göz yumdun der. Gauri ise ben Jagat’ı seviyorum o benim için Anandi ve ailesinden vazgeçti der.

Bairon, Gauri’ye o zaman evde ne yapıyorsunuz diye sorar. Gauri alaylı bir şekilde Bairon’a, Jagat’ı gelmeye zorladığın için bu senin hatan evdekiler sanırım oğulları yerine gelinini önemsiyor der. Bairon hayır öyle değil der. Biz hak edenleri destekliyoruz yuva yıkanın yuvası olmaz diyerek gider. Gauri çok üzülür.

Phuli köye gelir ve bazı kadınlardan Jagdish’in ikinci evliliğini ve diğer olayları öğrenince şok geçirir. Anandi okulda çocuklara ders verirken Phuli yanına gider. Anandi çok şaşırsa da onu gördüğüne mutlu olur. Çocukları erken gönderir ve Pihuli’ye sarılır. Phuli telefonunu Anandi’ye vererek bunu bana sıkıntı ve sevinçlerimizi paylaşmak için sen vermiştin der.

Anandi şaşırarak sorun ne diye sorar. Phuli, Jagdish’in yaptıklarını bildiğini ve böyle bir olayı nasıl sakladığını söyler. Phuli buraya hamileliği söylemek için geldiğini fakat Anandi’nin olayını öğrendiğini anlatır. Anandi Pihuli’ye sarırlır.

Pihuli, Kaliyani’lere giderek böyle bir şeyin olmasına nasıl izin verdiniz demek ister. Fakat Anandi buna karşı çıkar. Phuli ailenin böyle bir şeye hakkı olmadığını söyler. Anandi biraz hatırım varsa bir şey söyleme der. Phuli halen Jagdish gibi bir adamı koruyorsun der. Aldığı hediyeyi bırakarak ayrılır. Anandi çocukluk günlerini hatırlayarak duygulanır.

Phuli yolda giderken Jagdish’i arkasında Gauri ile motosiklette görür. Sinirlenerek önlerini keser. Jagdish şok olur. Phuli bunu nasıl yapabildin diye sorar. Anandi sana hayatını verdi ama sen onun hayatını mahvettin der. Jagdish ise ben Gauri’yi seviyorum ve onunla evlendim der.

Phuli, Jagdish’e Anandi’den saklanmasını ve Anandi’ye mektup göndermek için yaptıklarını anlatır. Gauri şok içerisindedir. Jagdish endişelenir. Çocukluğumdan beri Anandi’nin karım olduğu söylendi diyerek geçiştirmeye çalışır. Ona olan hislerimi aşk zannediyordum. Fakat ondan uzaklaşınca gerçekleri anladım der.

Köylüler oraya toplanır. Phuli, Gauri’ye çocukluk günlerini nasıl geçirdin der. Şimdi Anandi’yi üzerek mutlu mu oluyorsun der. Phuli, Anandi affetse bile tanrı Jagdish’i affetmeyecek der ve gider.

Orada bulunan bazı kişiler de Jagdish ve Gauri ile dalga geçer. Gauri sinirli şekilde yürümeye başlar. Jagdish de onun arkasından koşar ve sakinleştirmeye çalışır. Gauri o kız kim diye sorar. Jagdish onu durdurmaya çalışsa da Gauri dinlemez ve gider. Jagdish çaresiz kalır. Gauri öfkeli şekilde eve gider Anandi’yi aramaya başalar. Anandi’nin odasına girince onun tıp kitabını görür ve doktorlukla ilgilendiğini öğrenince iyice sinirlenir.

Bu esnada dışarıdan Anandi gelir. Gauri salona gelerek Anandi’nin karşısına dikilir ve onu suçlamaya başlar. Anandi şaşkındır. Sn bu kadar yalanı nasıl taşıyabiliyorsun der. Kimse bu masum görüntünün arkasındaki gerçeği bilmiyor der. Anandi onu sakinleştirmek için uğraşır. Gauri neden evin kızı olduğunu söyleyip sonrada köyde Jagdish ve benle ilgili haber yaydın der.

Gauri eğer Jagdish’i benden ayırcağını düşünüyorsan yanılıyorsun der. Jagdish hiç bir zaman sana dönmeyecek der. O esnada Sumitra ile Genha, Gauri’yi durdurmak istese de Kaliyani onlara engel olur. Gauri evdekilere Anandi’nin gerçek yüzünü görün diye bağırır. Bütün köye haber yayan Anandi’nin ta kendisi der.

Anandi ben yapmadım diyerek kendisini savunur. Evdeki olanları bağırıp çağırarak köy halkına sen duyurdun der. Ben Pihuli’ye sessiz kalmasını rica ettim ama o kendini tutamadı ve herkese olanları söyledi der. Gauri sessizdir. Anandi odasına gidecekken geri döner.

Gauri’ye, Pihuli sana ne sordu da sen bazı hataların farkına vardın ve bana bağırmaya başladın der. Gauri halen cevap vermez. Anandi sonunda gider. Kaliyani keyiflidir. Kalan herkes mutsuzdur. Basant bazı evraklar hakkında avukatla görüşmektedir. Avukat ayrılır. Bir çalışan (Jagdish’in kolyesini rüşvet verdiği) Basant’ta çay getirmiştir. Basant’ın bazı evrakları yere düşünce çalışan almak üzere eğilir.

Basant onun boynundaki madalyonu görünce şok geçirir. Basant hemen onu sorguya alır. Çalışan Jagdish’in yıldırım nikahı için ona rüşvet verdiğini itiraf eder. Basant şaşkınlık içerisindedir. Adama para vererek madalyonu geri alır. Gauri, Anandi’nin sözlerini düşünmektedir. Sumitra, Gauri’ye bir rapor getirir ve ondan açıklamasını söyler. Gauri bunun ölümcül bir kafa travması raporu olduğunu söyler.

Kimin raporu diye sorar. Sumitra ismi arkasında yazıyor der. Gauri bakınca şok geçirir çünkü isim Anandi yaş 13 yazmaktadır. Sumitra, Anandi Jagdish için kurşun yedi. Onun için ölümden döndü der. Sen ise onu Jagdish’den ayırdın. Jagdish hayatını ona borçlu der. Gauri bir şey söyleyemez.

Sumitra, Gauri’ye olayı anlatır. Anandi ile Jagdish’in çocukken nasıl birbirlerine bağl olduğunu ve Jagdish’in gerçek karısının ANandi olduğunu belirtir. Gauri bunları duyunca çok üzülür. Sumitra oradan ayrılır. Jagdish gelir. Gauri, Jagdish’e Anandi’yi seviyormusun diye sorar.

Jagdish hayır der. Gauri az önce öğrendiklerini anlatır. Jagdish, Anandi’nin sevgisi tek taraflı der. Ben ona hiç aşık olmadım her zaman arkadaşımdı der. Gauri bir an önce gitmek istediğini söyler. Jagdish onu durdurarak beni yalnız bırakma der. Daha sonra beraber gideceğiz der. O esnada Basant, Jagdish diye seslenir.

Herkes salondayken Jagdish gelir. Basant madalyon nerede der. Jagdish tamire verdiği yalanını tekrarlar. Basant delirmiş vaziyette ailesine Jagdish’in aile yadigarını bir çalışana verdiğini anlatır…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 190. Bölüm Özeti 16 Mart Cumartesi Fragmanı” üzerine 8 yorum

 1. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

  Seni gulumsede bildiysem ne mutlu hep gulumse hep dostlarin kralina bu yakisir zaten

 2. Gökhan &Dostların kraliçesi Tylla dedi ki:

  En büyük hediyemi aldım…Ömür boyu saklayacağım…:)) Duygularımı karmaşık yaşadım..Kendimi iyi ifade edemedim mutluluktan…

  1. "THE ORIGINALS"❤❤ dedi ki:

   Hep mutlu ol dostum

 3. GÖKHAN &DOSTLARIN KRALİÇESİ TYLLA:-)) dedi ki:

  Aman Allahım bu bana büyük bir sürpriz oldu…Tylla kraliçem inan şuan dondum kaldım..Surat ifademi görsen..Şaşırırsın bu güne kadar ne zaman gulumsediğimi unutmuşum…Ne zaman gülümsedim onu bile hatırlamıyorum..Kalbimle samimiyetimle gulumsediğimi hatırlamadım…Bunu bil ki en güzel duygulu içtenlikle yazılan doğum günü mesajını okudum..O da ilk sensin seninki sözlerin bir birinden kıymetli değerli… Benim anılarımda sana da yer var olmaz mı…En büyük anılarımın yeri sensin…Beni ne olursa olsun anlayan ne olursa olsun terk etmeyen iyi günümde kötü günümde hep yanımda benimle oldun…Benimle gurur duyduğunu söyledin…İnan ben seninle daha çok gurur duyuyorum..Erkeklerde duygusal ama belli etmezler hep içlerinde yaşarlar..Ben duygusallığımı içimde değil dışımda yaşayan biriyim… Dostların en iyisi en kıymetlisi sensin…Burada tanışmamıza rağmen…İlk gün geldiğinde ikimizde soğuk ve pek konuşkan değildik…Zaman geçtikçe bir birimizi daha iyi anlayıp ve yanımızda olduk…unuttuğunu biliyordum…Unuttuğun için kırılmadım asla neden kırılayım ki biliyordum ki kraliçem gelecek benim doğum günümü kutlayacak demiştim..Ne yalan söyleyeyim az bir şey kırılmıştım 😀 …ama şimdi itiraf etmeliyim ki kırgınlığım yok oldu gitti..Mutlu oldum mutluluğumun kaynağı oldun…Allah senden bin kere razı olsun…İyiki varsın iyiki tanıdım seni…İyiki senin gibi dostum var ben daha ne isteyeyim ki..inan tüm içtenliğimle samimiyetimle bu sözleri yazdım iyiki varsın:)

 4. EN YAKIN DOSTUMA DOGUM GUNU HEDIYESI dedi ki:

  Bilirsin dostum suslu sozler soyleyemem ben cunki ustasi degilem Gostermelik olsun diye yapmacik hediyelerde alip veremem Uzaktasin diye unuttum sanma Yaninda olamiyorum belki ama kalbimdesin her zaman. Dogum gununu tum kalbimle kutluyorum.

  ..

  Dilerimki bugun tum dualarin kabul olsun ve dilerimki bugun hayal ettigindende guzel olsun Belki yaninda olamiyorum ama kalbim seninle atyor bugun Dostum varligin icin tesekkur ederim sen hep kalbimdesin iyiki varsin

  ..

  Bugun belkide onlarca kisiden dogum gunu msji alicaksin ama benimki en farklisi Cunki tamamen dostluk ve sevgi ile yaziliyor cani gonulden dogum gununu kutlarim canim arkadasim Iyki karsilastik iyiki seni tanidim Hayatimda yer aldigin icin buyuk mutluluk duyuyor senin hayatinda yer edinebildigim icin ise gurur duyuyorum

  ..

  Yeni yasinin sana saglik mutluluk ve huzur getirmesini dilerim dostum Melekleri kiskandiracak kadar mutlu olmani dilerim

  ..

  Araya kilometreceler mesafeler girmis olsada ayni gunesin etrafinda donup gokyuzunun altinda oldugumuz surece biz birlikteyiz Dostlugmuza engel degil mesafeler Dogum gunun kutlu olsun yeni yasin dilediginden daha guzel olsun arkadasim

  ..

  Hayattan istediklerini alabilecegin kadar guclu oldugunu bilyorum sen yeterki iste varliginla tum dunyayi aydinlatabilecegini bilyorum

  ..

  Yeni yasinin sana tibbi sasirticak kadar cok saglik melekleri kiskandiracak kadar cok mutluluk getirmesini dilerim
  Dostum saka bir yana sen hep cok mutlu ol Gulumsemenle aydinlat etrafini Mutlulugunu bulastir bize sicakliginla isit yuregimizi Dogum gunun kutlu olsun iyiki varligini benimle paylasyor yasaminda banada yer veryorsun iyiki dogdun

  ..

  Biricik dostum yeni yasin ask,saglik,huzur,basari,mutluluk,sevgi,dostluk ve pek cok guzellikile dolu olsun Guzel bir omrun unutulmaz anilarin olsun banada anilarinda yer varmi

  ..

  Gunes kadar sicak,kar tanesi kadar berrak,yagmur kadar saf ve tertemiz yasam dileyorum sana Tabiyiki sevdiklerin ile birlikte dogum gunun kutlu olsun DOSTLARIN KRALI hayal ettigin ne varsa yakana yapissin Iyiki varsin

  Gulmek senin en buyuk tutkun olsun dostum ve eger bir gun aglarsan oda sevincden olsun Bugununun dunden daha guzel,yarinin ise bugunden daha guzel olsun Senin icin daha ne isterimki yuzun hep gulsun Dogum gunun kutlu olsun iyiki varsin

  ..

  Bilyorum DOSTLARIN KRALI dogum gunun 5 mart tebrik etmeye gec kaldim 2019 yili benim icin unutganlik yili oldu ocak ve subatta en yakin arkadaslarimin ve akrabalarimin dogum gunlerini unuttum bunu iyice alisganlik hale getirdim dun arkadasimin kizinin dogum gunuydi onu bugun kutladim tekrar dogum gunun kutlu olsun dostum nice mutlu senelere

  1. Anonim dedi ki:

   Afferin işde ğerçek dostluk bu Tylla abla barişmagiñiza ğerçekden çok mutlu oldum………

 5. HAVA dedi ki:

  Özetler için teşekkürler ellerinize emeğinize sağlık

 6. GULJAN dedi ki:

  Ozetler icin tsk ellerinize saglik….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.