İkimizin Yerine 19 Şubat Salı Özeti 165. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Jagdish’in Burnu Kaf Dağında… Herkesi Küçümser.

Burak 09 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Gehna bütün aydınlatmaları açar ve Kaliyani, Jagdish’in gelişine hazırlanmak için tüm gelinleri çağırır. Tüm köylere torununa benzeyen hiç kimse yok diyerek onu övmeye devam eder. Bir doktor olmasına rağmen çok alçak gönüllü ve karısını seviyor der. Biraz  sonra Makhan aniden Jagdishin geldiğini bildirir ve Bhairon ile Jagdish içeri girerler. Sumitra, arti için Anandinin gelmesini ister.  Jagdish ona gülümserken o sessizce aartiyi yapar. Daha sonra  Jagdish odasına gider, Gehna Anandinin de birlikte gitmesini ister. Anandi sessizce yukarı çıkar. Jagdish banyodan çıkar ve Anandi elbiselerini hazırlarken görür, hala kızgın mısın der ama Anandi cevap vermez. Giyinmeye devam eder, “Bu sefer benim için hediye veya yiyecek yok” mu diye sorar, Anandi sessiz kalır ve Jagdish tarağı öfkeyle atar.

Anandi, “Ben senin için çok kültürsüzüm, eğitimsizim, sana ne alacağımı nasıl bileyim” diye cevaplar ve odadan çıkar. Jagdish, bilgisayarı hakkında bilgi almak için onu takip eder koridora çıkar. Kaliyani kulak misafiri olur ve Anandi ile Phooli onu mahvedeceklerdi, bu yüzden onu sakladım der. Bilgisayarı etirmesi için Makhanı çağırır ve Anandi’ye Jagdish için hazır olmasını emreder. Mutfakta Gehna ve Sumitra yaşananlardan şüphelenmiştir.  Jagdish ve Anandinin Mumbai’de kavga ettiklerini ve birbirleriyle konuşmadıklarını düşünürler. Anandi mutfağa geldiğinde, Jagdish’nın ona hediye olarak ne getirdiğini sormaya devam ederler.

Anandi hala banyoda olduğu yalanını söyler. Gehna ve Sumitra eğer hiçbir şey getirmemişse onu cezalandıracağız der ama Anandi hiçbir şey söylemez. Gehna Sumitra ve Bhairon’ıun mükemmel bir çift olduğunu söyler; Sumitra her çiftin sorun yaşadığını ekler biri öfkeli olduğunda diğeri uyum sağlamalı der. Gece Jagdish yalnız başına terasdadır, Anandi  soğuk olduğu için ona bir şal getirir. Jagdish bana kızgın olduğunu biliyorum, ama aniden Mumbai’de arkadaşlarımın önünde göründüğünde nasıl tepki vereceğimi bilemedim, evde herkesin şüpheleneceği gibi öfkeyle bana davranma der. Anandi Jagdish’e sorar ve “Kimsenin şüphelenmemesi için her şeyi unutmam mı gerekiyor der.

Jagdish, Anandi’ye sözlerinin kendisine zarar verdiğini ve ona bağırmaması gerektiğini bildiğini söyler. Her şeyi unutmasını ister, aksi halde aile üyeleri şüphelenecek der. Anandi sadece onun her şeyi unutmasını istediğini söyler. Şimdi bir çok şeyi fark ettiğini ve onun Mumbai’ye gönderilmesinden hoşlanmadığını ve Jagdishin kendisinden utandığını söyler. Jagdishin hayatı ve çevresinin değiştiğini ve etrafındaki insanların farklı olduğunu ve şimdi de  kendini değiştirmeye karar verdiğini, böylece arkadaşlarına yalan söylemek zorunda kalmayacağını söyler. Anandi onu Mumbai’de gördüğüne çok sevindiğini ama oraya gelmemesi gerektiğini belirtir. Şimdi sadece kalbini değil beynini kullanması gerektiğini belirtir. Her zaman Jagdish’in nasıl olursa olsun onu seveceğini düşündüğünü ekler. Ama yanılıyordur ve aşkı için kendini değiştirmek zorunda kalacaktır. Köyde yaşadığı için bu değişim biraz zaman alabilir der. Aşkları uğruna ona zaman vermesini ister. Anandi ayrılır. Kendisini kötü hissediyordur. Kendisinin güçlü olmasını ister, ağlama zamanı değil diye kendini avutur.

Ertesi sabah Jagdishin arkadaşları buluşmaya gelir. Jagdishin değişip değişmediğini görmek istediklerini söylerler. Bhairon onları odasına gönderir. Anandi Jagdishi uyandırıyor. Ona arkadaşlarının geldiğini söyler. Sabah sabah kim onlar  neden buradalar der. Onları küçümser ve onların herhangi bir hedefleri yok. Herhangi bir hedefleri olsaydı bu sabah buraya gelmezlerdi. Bu tür erkeklerden hoşlanmıyorum der. Onlar geri kafalı der. Anandi sözlerine şok olur. Döner ve kapıda duran çocukları görür. Çocuklar telaş içinde ayrılırlar ve Anandi durumu kutarmaya çalışır ama onlar giderler. Bhairon her şeyin yolunda olup olmadığını sorar. Anandi Jagdish’in derin uykuda olduğunu söyler. Lal Singh, JAitser’a gelir ve çocuklarla görüşür.

Çocuklar ona Jagdish’in davranışını anlatırlar. Lal Singh çok kızar. Lal, kendi eşine sadık kalamayan bir kişiden daha ne  bekleneceğini söyler. Çocuklar Lal Singhe sorunun ne olduğunu sorar. Lal onlara bir şeyler anlatır, Jagdishin Jagat olarak kendisini tanıttığını ve medeni halini gizlediğini ve Anandi’yi akrabası olarak tanıttığını söyler. GAuri ile olan aşk hikayesi ve Jagdish ile olan mücadelesini anlatır. Çocuklar şok olurlar ve birbirlerine bakarlar. Evde herkes yemek yiyordur ve Jagdish çok yağlı yemek yiyemediğini söyler. Bunlar sağlıksız der. BAsanth, doktorun şimdi geldiğini ve herkesin ona itaat etmesi gerektiğini söyler. Sumitra ondan gelip ne yapacağını ve nasıl yapılacağını söylemesini ister. Makhan, onlara Lal Singhin geldiğini bildirir. Bahiron, onu yemeğe getirmesini ister. Jagdish, bir şeyler uydurur ve aceleyle Lal’in yanına yürür. Lal Sing Jagdishin kendisine verdiği parayı iade eder.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.