İkimizin Yerine 189. Bölüm Özeti 15 Mart Cuma Fragmanı

Burak 11 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Gauri, Jagat’a nereye gidiyorsun diye sorar. Jagdish şaşkın durumdadır ve ilaç almaya gidiyorum diye geçiştirir. Anandi dua etmektedir. Jagdish gelerek arkasında durur. Yaptığı için ona teşekkür etmek ister ama araya sürekli bir şeyler girince başaramaz.

İkimizin Yerine 15 Mart Cuma Özeti

Gauri odada Anandi hakkındaki tüm durumları ve Jagath’ın onlara verdiği tepkileri hatırlar. Jagdish odaya gelir. Gauri ne zaman gideceksiniz diye sorar. Jagdish en kısa zamanda der. Gauri’ye yemek yemesini söyler fakat Gauri reddeder. Jagdish yemeğe gider ve senin yemeğini odana getireceğim der. Anandi, Jagdish’e yemek verirken diğerleri masayı terk eder.

Anandi ile Jagdish tek başlarına kalırlar. Jagdish ona geçmişte ve şu an yaptığı şeyler için teşekkür eder. Sana hep borçlu kalacağım der. Konsey halkı Kaliyani hakkında önemli bir konu tartışmak için gelir. Jagdish’in yaptıkları diğer köylülere de kötü örnek olabilir. Köy halkına ne cevap vereceğiz der. Konseyden biri Anandi gelininiz ise Gauri kim diye sorar.

Jagdish bunun bir aile meselesi olduğunu ve dışarıdan karışılmaması gerektiğini belirtir. Bairon yaşlılara saygılı davran diyerek Jagdish’e kızar. Sarpanç yasalara göre Gauri değil Anandi gelininiz der. Gauri duyunca hangi yasadan bahsediyorsunuz diye sorar. Köy halkı şoktadır. Gauri çocuk evliliği yasal değil biz Jagdish ile yetişkinken evlendik bu nedenle yasal karısı benim der.

Köylü ona yasaları bilmediğini söyler. Basant öfkeli şekilde burada değil kendi evinde yaşlılara hakarete izin verebileceğini söyler. Gauri ailesinin bütün terbiyeyi ona verdiğini ve şu zamana kadar hiç bir şey anlatmadığını söyler. Yabancıların ailenize bir şey anlatmaya çalışması ama ailenin dinlemmesi sizin geleneğiniz galiba der.

Jagdish konuşmaya çalışsa da herkes onu susturur. Herkes ona kılıbık der. Jagdish öfkelenerek Gauri’yi azarlar. Gauri bir şeyler anlatmaya çalışır. Jagdish ona sus artık der. Gauri üzgün şekilde odaya gider. Jagdish de peşinden gider. Kaliyani keyiflidir. Kalan herkes şok içindedir. Anandi dönerken konuşulanlara kulak misafiri olur.

Köy halkı ve Sarpanç ayrılır. Bairon mutsuz ve öfkelidir. Kaliyani’ye tüm bu yaşananların onun kararı nedeniyle olduğunu söyler. Kaliyani planıma çok güveniyorum der. Gauri odasındadır ve aileden özür dilemeyi kabul etmez. Jagdish, Gauri’ye haklarını istiyorsan sabırlı olmalısın ve herkesten özür dilemelisin der. Gauri ben hatalı değilim diyerek kabul etmez.

Jagdish yine öfkelenir ve sen hiç hatanı kabul etmez misin diye kızar. Ben senin adına özür dileyeceğim der. Gauri ona engel olmaya çalışsa da Jagdish gider. Salonda ise Basant öfkeli şekilde bağırmaktadır. Jagdish de oraya gelir. Kaliyani, Jagdish’e evin itibarı var Gauri daha dikkatli olmalı der. Jagdish haklısın Gauri bu şekilde davranmamalıydı der ve herkesten özür diler. Anandi ise Gauri’nin suçu ne diye sorar.

Jagdish, Gauri ile evlendi ve Gauri bu evin gelini der. Söyledikleri kabalık değil onun acısını yanıstan sözler olduğunu anlatır. Bunları yukarıdan dinleyen Gauri ise şaşkındır. Sumitra ile Bairon, Gauri’nin Anandi’ye en çok hakarette bulunan kişi olduğunu belirtir. Şimdi neden savunuyorsun diye sorar.

Anandi, Gauri’nin hakkı olduğunu söyler. Bairon, Gauri senin hakkını almak istiyor der. Anandi ben Jagdish’in aşkını istedim ama o Gauri ile evlendi. Bu nedenle gelin olarak onun da hakları var der. Bu gerçeği hiçbir şey değiştirmez karı koca olarak kendi hakları bulunuyor der.

Anandi herkese Gauri’yi karısı olarak kabul edenin Jagdis olduğunu söyler ve başkalarının sözlerinin önemi yok der. Gauri yukarıda Anandi’nin yanına gider ve alaylı bir şekilde bunu nasıl yaparsın diye sorar. Kendimi savunmak için sana ihtiyacım yok der. Jagat ile aramdan çekil der.

Daha sonra Jagdish gelerek Gauri’ye seslenir. Gauri şok olmuş durumdadır. Jagdish Gauri’yi görür ve neden Anandi’nin iyiliğini göremeyecek kadar öfkelisin der. Gauri çığlık atarak Anandi neden böyle davranıyor der. Jagdish ona neden böyle değiştin der.

Senden ve Anandi’den daha çok olgun olmanızı bekliyorum der. Gauri ağlamaya başlar. Jagdish onu sakinleştirmeye çalışır. Daha sonra Gauri evet değiştim haklısın der. Artık eski sabrım yok der. En kısa zamanda buradan gitmek istiyorum der. Mumbai’ye gitmek için yalvarır. Jagdish biletlerin hemen gelmesinin zor olduğunu söyler.

Biraz daha sabırlı ol der. Eğer şimdi gidersen aileni kesin şekilde kaybedersin ve kapılar kapanır der. İnsanlardan özür dilemesini ister. Gauri ikna olur ve aşağı iner. Herkesten özür diler. Bairon ve Basant kızgın şekilde gider. Sumitra ile Genha’da peşlerinden gider…

Gauri şaşkındır. Kaliyani ona yaklaşarak hatanı anlamana sevindim der. Jagdish de bunu duyar. Ardından Gauri Anandi’nin odasına gider. Anandi onu içeri alır. Gauri. Anandi’ye düşünmeden konuştuğum der. Gauri ona zor olacak ama lütfen beni affet der. Anandi ise seni anlıyorum ben de aynı şeyi yaşayabilirdim der. O nedenle özür dileyecek bir şey olmadığını söyler. Gauri teşekkür ederek gider.

Hatalarının farkına varmasından sonra çok iyi hissettiğini belirtir. Jagdish de onunla aynı fikirdedir. Bairon postaneye gider. Müdür Jagdish’in ikinci evliliğinden haberdar olduğunu söyler. Bunun nasıl olabildiğini sorar. Müdür giderken Anandi okuyor bu sayede hayatta kalmasına yardım edeceğini söyler.

Anandi odasında çalışırken dersine konsantre olamaz. Hayal görmeye başlar ve Jagdish ile Gauri’nin doktor önlüğü ile önünde durduğunu görür. Daha sonra herkesin onun doktor olacağı yönündeki beklentisini anımsar. Kendisine bir doktor olup olmayı istiyor musun diye sorar.

Kaliyan,’nin arkdaşı eve gelir ve ona bu durumun nasıl olduğunu sorar. Kaliyani kararı kendisinin verdiğini söyler. Herkes bu nedenle acı çekiyor der. Anandi için de endişeli olduğunu belirtir. Bu esnada Pihuli kendisini iyi hissetmemektedir. Nandu’nun topu Kaliyani’ye gelir. Kaliyani topu saklar ve Nandu ile eğlenir. Genha bundan memnun olur. Ardından arkadaşı Nandu’ya tüyo verir ve Nandu Kaliyan,’den topu almaya gelir.

Kaliyani duygulanır. Jagdish’in çocuklarının babanesi olmak isterdim der. Fakat bu şimdilik mümkün değil der. Genha onu teselli etmeye gelir. Kaliyani çevresi iyi olmadığından Nandu’yu köyün dışına göndermemesini söyler. Gauri mutfağa gelerek Genha’ya yardım etmek ister. Genha kızarak Gauri’yi tersler…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 189. Bölüm Özeti 15 Mart Cuma Fragmanı” üzerine 4 yorum

 1. GULJAN dedi ki:

  Ozetler cok guzel ve harika elinize emeginize saglik……

 2. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Ozetler harika elinize emeginize saglik

 3. Aynur dedi ki:

  merhabalar…Goker abi ozetler çok guzel..emeginize..elinize saglik..))

 4. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Emeğinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.