İkimizin Yerine 188. Bölüm Özeti 14 Mart Perşembe Fragmanı

Burak 11 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi bir öğrencisi ile birlikte tapınakta dua etmektedir. Öğrencisi ile sohbet ettiği sırada iki kadın Anandi’yi görür. Ona Kaliyani ve Jagdish’i sorarlar. Anandi her şeyin yolunda olduğunu söyleyerek gider. Kadınlar Anandi ne kadar şanslı diye konuşurlar. Başka bir kadın gelir ve Anandi yalan söylüyor der. Jagdish’in ikinci bir kadınla evlendiğini anlatırlar. Kadınlar hem üzülür hemde şaşırır.

İkimizin Yerine 14 Mart Perşembe Özeti

Sumitra ve Genha, Jagdish’in ikinci evlilik haberinden ötürü endişelidirler. Her ikisi de Anandi için gergindir. Haber tüm köylüler arasında çoktan yayılmıştır. Genha artık tüm köylüler Anandi’ye laf sokacaklar der. Bu sırada Anandi gelince Sumitra konuyu değiştirir.

Genha ile Sumitra Anandi’nin bir şey bilip bilmediğini anlamak için ağzını ararlar. Anandi kadınlarn sadece evi sorduğunu söyler. Genha, Anandi’ye öğretmenliği bırakmasını ve yalnızca derslerine çalışmasını söyler. Anandi’nin aklı karışmıştır. Ardından Anandi herkes gergin neler oluyor diye sorar. Kimse konuşmaz. Kaliyani ufak tefek günlük sorunlar diyerek geçiştirir.

Kaliyani herkesi endişelenerek bir şey kazanamayız diyerek uyarır. Anandi yemekte olmayan Gauri ile Jagdiş’i sorar. Kaliyani aç değillermiş yemek isterlerse daha sonra odalarına götürürüz diye cevap verir. Anandi, herkesin ondan bir şeyler gizlediğini. Jagdish odasında maddi durumu için endişelenmektedir. Gauri, ona Bade Papa‘dan bahseder. Jagdiş Gauri‘ye ne kadar paraya ihtiyacın var diye sorar.


Gauri 1500 rupi der. Paraya çok mu ihtiyacın var diye sorar. Jagdişmaddi durumunun Mumbai gibi bir şehirde yaşayacak düzeyde olmadığını söyler. Gauri, ona rahatlamasını ve hayat boyu iyi günde kötü günde seninleyim der. Gauri eğitimi için destek olan Bade Papa’dan yardım alacağını söyler. Şimdiye kadar ona evlendiğimi söylemedim der.

Jagdish şok geçirir ve ona paradan değil, evlilikten bahsetmesini söyler. Gauri, Amerikada’ki Bade Papa’yı arayarak Jagat ile evlendiğini anlatır. Bade Papa kaygılı bir şekilde daha önce tanıştığım Jagat mı der. Gauri evet der. Bade papa endişelenmesine rağmen ikisini de tebrik eder. Daha sonra Jagdish onunla konuşur. Bade Papa, Gauri hayatında çok sıkıntılar yaşadı onu hayatı boyunca mutlu etmen gerekiyor diye tembih eder.

Jagdish, Gauri’ye Bade Papa’ya neden çocukken evlendiği adam olduğunu söylemediğin der. Gauri, yüz yüze anlatsak daha iyi olur der. Gauri ona, Bade Papa’ya söyleme dedin peki para durumunu ne yapacaksın der. Jagdish endişelenme bir şeyler yapacağım diyerek ayrılır. Gergin bir şekilde Kaliyani’nin odasına gider. Kaliyani yatakta oturmaktadır. Jagdish gülerek yanına gider . İlaçlarını aldın mı diye sorar.

Kaliyani bu acı ilaçları içmek istemiyorum der ve Zaten içsem de çok zamanım kalmadı der. Jagdiş kötü hisseder ve biz sensiz yaşayamayız senin uzun yaşaman lazım der. Kaliyani ona sarılırken madalyonu kontrol ederer ve nerede diye sorar. Jagdiş, zinciri kırıldı tamirciye verdim diye yalan söyler. Kaliyani tedbirli olmasını söyler. Ayrıca bir şey için endişelendiğini hisseder ve sorar. Jagdish babasının hesabını dondurduğunu söyler ve artık param kalmadı der.

Gauri’nin yardım teklifi ettiğini fakat reddettiğini belirtir. Kaliyani iyi yaptığını ve karısından yardım almanın doğru olmadığını söyler. Jagdish gerçekten endişeliyim der ve bana sadece sen yardım edebilirsin der. Kaliyani elbette yardım ederim fakat Bairon intihar edeceğini söylediği içi şu an elim bağlı der. Jagdish’e gidip babasından istemesini söyler. Jagdish o bana bağırır der ve kabul etmez. Kaliyani bu sefer bir umut ışığı olduğunu söyler.


Ne olursa olsun baba ve oğul ilişkisinin kopmayacağını söyler. Jagdish’i ikna eder. Jagdish, Bairon’un kapısını çalar ve Bairon onun yüzüne bakmaz. Jagdish baba seninle bir şey konuşmam lazım der. Jagdish Mumbai’de hayatın ve kiranın, çok pahalı olduğunu ve borç bile olsa ona biraz para ile yardım edip etmeyeceğini sorar. Bairon, kendini düşünerek ailesine çok acı veren kişinin sıkıntıları beni hiç ilgilendirmiyor der.

Bairon söyleyecek başka bir şeyin yoksa gidebilirsin der. Kaliyani bu konuşmaları duymuştur ve keyiflenir. Gülerek Jagdish’in yanına gelir ve Bairon’un seni reddetmeyeceğini biliyordum der. Jagdish ise bana hayır dedi der. Kaliyani o zaman bana zaman ver bir düşüneyim der.

Kaliyani ona para işini Anandi ile konuşmasını söyler. Jagdish bunu kabul etmez ama Kaliyani başka şansın yok der. Bu esnda Anandi, Kaliyani’ye çay getirmiştir. Jagdish konuyu açmaya utanır.

Bunu gören Kaliyani giderken Anandi’yi durdurur. Anandi’nin kendisine zaman ayırmasını söyler Okula gitmelisin der. Anandi giderken Jagdish de gider. Anandi okula giderken Sumitra’nın onu sevimli bir şekilde okula yolcu etmektedir. Gauri bunu görür. Daha sonra Makhan’a Jagdish nerede diye sorar.

Makhan bilmiyorum der. Daha sonra Gauri, Kaliyani’ye gider fakat Jagdish orada da değildir. Kaliyani’ye Jagdish’i aradığını anlatır. Kaliyani, Jagdish’i aramaya gidebileceğini düşünür ve Jagdish Anandi ile özel olarak görüşmeli der. Kaliyani hemen Gauri’yi durdurarak tatlı bir dille gitmemeye ikna eder.

Daha sonra bir kazak örmesini söyler ve ona öğretir. Kaliyani bolca pratik yap diyerek gider. Anandi okulda öğrencilerinden komposzyon yazmalarını ister. Bu sırada Jagdish’i gören öğrencilerden bir Anandi’ye söyler. Anandi onunla konuşmaya gider. Jagdish her şey için özür dileyerek başlar. Anandi sadede gel der. Jagdish maddi olarak çok sıkıştığını söyler ve Bairon’un para vermesi için yardımına ihtiyacım var der. Anandi tamam der.

Bairon ve Sumitra, Jagdish’in isteğini tartışmaktadır. Bairon ona yardım etmeyi kabul etmediğini söyler. Sumitra da iyi yapmışsın der. Bu esnada oraya Anandi gelir ve Jagdish’in okul masrafların karşılamak için yardım etmek zorunda olduklarını söyler.

Bairon, Jagdish’in Anandi’den yardım istediğini anlayınca Jagdish’e yüzsüz der. Sana beş kuruş vermeyeceğim der. Anandi, Jagdish’in bu konuda yasal hakları var kullanabilir der. Bairon umurumda değil der. Anandi en sonunda hiç değilde benim hatırım için yardım et der. Daha sonra Jagdish’e gider ve Bairon seni çağırıyor der.

Bairon sana güvenmediğim için borç vermem fakat Anandi’nin adına bankaya para yatırırm der. Paranın kontrolü Anandi’de olacak der. Anandi çok şaşırır. Jagdish bir şey söylemeden gider. Anandi okula geri döner. Sumitra, Bairon’a neden Anandi’ye katıldın diye sorar.

Bairon, Jagdish’in ona yaşattığı acılar için Anandi’ye muhtaç olmasını istedim der. Jagdish odasına dönerken Kaliyani onu durdurur ve para işi ne oldu diye sorar. Kaliyani, Anandi’nin Jagdish’e yardımcı olacağından emin olduğunu ve Anandi’nin asla onu reddetmeyeceğini belirtir…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 188. Bölüm Özeti 14 Mart Perşembe Fragmanı” üzerine 6 yorum

 1. Leyla dedi ki:

  Ben çok severek izliyorum Ikimizin yerineni

 2. Mira dedi ki:

  Özetler çok güzel elinize ve emeğinize sağlik siradaki özetleri iple çekiyorum. Kaliyaniyi önceden sevmezdim ama şimdi git gide sevmeye başladim tatli kurnaz 🙂

 3. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

  Selam Aleyküm…
  Göker Bey emeğinize sağlık..

 4. Göker dedi ki:

  Biz teşekkür ederiz. Destek olmak isterseniz bir reklama tıklamanız yeterlidir

 5. hafize dedi ki:

  geleneklerini yansıtan hint dizi ve filmleri muhteşem

 6. Anonim dedi ki:

  Çoooookkk teserurler ellerinize saglik dewanmini sabyrsyzlikla bekliyorummmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.