İkimizin Yerine 187. Bölüm Özeti 13 Mart Çarşamba Fragmanı

Burak 10 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Gauri’nin masan ayrılmasının ardından, Kaliyani Gauri’nin gelin gibi davranmadığını ve uygun bir gelin olmadığını düşünmeye başlar. Odada Gauri, ödül parasını fırlatarak ağlamaya başlar. Jagdish onu görür ve ne oldu diye sorar. Gauri ailenin ona karşı yaptıklarını şikayet eder. Elinden geleni yaptığını fakat kimsenin onu istemediğini artık sarının kalmadığını anlatır. Artık Sumitra’nın gelini olmay katlanamıyorum der.

Sev Yeter 13 Mart Çarşamba Özeti

Jagdish öfkelenir ve buraya gelmek istedin fakat ailenin davranışlarını bana şikayet ediyorsun der. Sen parayı yere attın ama Anandi eve geldiğinde Kaliyani ona karşı çok daha sertti der. Daha sonra susar ve odadan çıkıp gider. Gauri şoktadır. Yere oturup ağlamaya başlar. Kaliyani olanları pencereden izler ve keyiflenir. Bairon sinirlenir. Jagdish’i cezalandırmak ister, fakat Sumitra onu destekler ve Jagdish’i cezalandırmak için Anandi‘nin daha çok hakkı olduğunu belirtir. Bairon, Jagdish ile yaşamak istemediğini söyler ve Gauri gidene kadar evde kalmak istiyorum der.

Sumitra Anandi’nin bunu istemeyeceğini belirtir. Onu burada yalnız bırakamayız, bu yüzden doğru olmaz der. Gauri annesini arayarak olan biteni ona anlatır. Annesi, tüm bu yaşananların olabileceği konusunda seni uyardım der ve oradan Jagdish ile gitmeni istiyorum der. Gauri kaçmayı kabul etmez ve buraya dua için geldim der. Annesi, sakin ve sessiz olmasını ve onu kabul etmeleri için sabırlı davranmasını söyler. Gauri evde kalmaya ve ailenin kalbini kazanmak için mücadele etmeye karar verir.

Gauri Anandi’yi görür ona seslenir. Olanların doğru olmadığını ve bunun için özür dilemek istediğini belirtir. Gauri ise kimsenin hatalı değil herkes kendine göre haklı der. Herkesi anlamak için insanlara zaman tanımak gerektiğini söyler. Ardından Jagat ve Anandi hakkındaki gerçekleri öğrenince Jagat ile ilişkilerini ciddiye aldığını söyler. Fakat ortada bir gerçek var, o da benim Jagdish’le çocukken evlenmiş olmam der.

Ben de senin durumun gibi Jagat ile aynı ilişkide olduğumun farkına vardım. Jagat’a dönmemin ve onunla tekrar evlenmenin nedeni budur der. Anandi ilk önce Gauri‘ye aslında eğitiminin böyle düşünmesini sağladığını sandım ama şimdi çocuk evliliği nedeniyle böyle konuştuğunu öğrendiğim der. Sen evlenmek istemiyordun zorla evlendin. İlişkiden uzaklaşıp hayatına yeni bir başlangıç ​​yaptın ve okuyup başarılı bir kadın oldun. Ama şimdi, o çocuk evliliğini kabul ederek kendi kuyunu kazdın der.

Gauri şok olmuştur. Şimdi Jagat ile evlendiğini söyler. Bunun, bir kuyu kazma olduğunu nasıl söylersin, sözlerinle nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsun der. Anandi ise yıllar önce söylediği ve artık daha iyi anladığı gerçeği söylediğini belirtir. Jagat ile evlenerek geçmişinde yaptığın hataları olduğu gibi kabul ettin der. Anandi, Gauri’ye okulda söylediklerinle, şimdi söylediklerini anlayamıyorum der. Gauri, o zamanla şimdi arasında çok fark olduğunu belirtir.

O zaman henüz çocuktuk, ama şimdi büyüdük ve 5 yıldır bir aradayız der. Anandi, 16 yıldır Jagat’la beraber olduğunu, Jagat ile evlendiğinde 8 yaşında olduğunu, sonra ona âşık olduğunu anlatır. Jagat’ın yalnızca kocası değil, hayatı olduğunu da söyler. Anandi, durumun Jagat için değişse dahi onun için aynı olduğunu, halen onu kocası olarak gördüğünü anlatır. Anandi, Jagat’ının kayıp olduğunu ama hala ona yakın olduğunu söyler.


Gauri, duyduklarına çok üzülür. Jagdish, bir yere oturmuş düşünmektedir. Oturup bir salıncağa bakarak Anandi’yi düşünmektedir. Onunla birlikte geçirdiği anılarını hatırlar. Anılar canını sıkar ve içinde bulunduğu durumdan ve duygularından ötürü kafası karışır. Gauri, Anandi‘ye senin için bunları söylemesi kolay eğer sen benim yerimde olsaydın sen de aynı şeyi yapardın der.

Anandi eğer senin sahip olduğun fırsatlara sahip olsaydım, asla böyle davranmazdım der. Gauri çok şaşırır. Sumitra Anandi’yi çağırır. Anandi ağlayarak gider. Gauri, annesinin söylediklerini hatırlar. Gauri evin dışında Makhan’a, Jagat nerede diye sorar. Makhan bilmiyorum der. Oyun salonuna arkadaşlarını görmeye gitmiş olabilir der.

Gauri oraya giderek sorsa da Jagat‘ı bulamaz. Kaliyani Makhan’a herkes nerede diye sorar ve Gauri‘nin, Jagat’ı aramaya gittiğini öğrenince öfkelenir. Köyden sakladığı gerçeği düşünür, herkes öğrenirse, yaptığı her şey mahvolacaktır. Kaliyani artık bıkar ve ne olacaksa olsun der. Gauri hala oyun salonunun etrafında dolaşsa da bir cevap alamaz. Ardından Jagdish‘i bir ağacın altında görür ve yanına gider. Gauri, üzülerek yaptıkları için özür diler. Jagdish durumu anlamadan kızdığım için ben özür dilerim der ve birbirlerine sarılırlar.

Gauri, çocukları su fıskiyesi ile eğlenirken görür ve Jagat’tan onlara katılmak için izin ister. Jagat ise Anandi’nin suda oynamasını ve sarılmalarını hatırlar. Jagdish ve Gauri çok yakındırlar. Bunu gören bazı insanlar Kaliyani’ye söylemeye giderler. Aile üyeleri şok olurlar. Köylü bir adam bu tür davranışların köyde hoş görülmediğini, özellikle evli bir erkeğe yakışmadığını söyler. Başka bir adam Gauri’nin kendisine veya diğer büyüklere saygı göstermediğini anlatır. Gauri, kapa çeneni diye adama bağırır. Kendisinin iyi bir aileden geldiğini söyler. Köylülere gider ve birlikte gördükleri adamın kocası olduğunu, bu nedenle her hangi bir suç işlemediğini anlatır.

Basant Gauri’nin onlara cehennem yaşattığını ve hala onu hoş görmelerine dayanamaz. İnsanlar bize bakıp yüz çeviriyor, arkamızdan konuşuyor, şimdi onlara bakamıyoruz der. Annesine saygısızlık etmek istemiyor, bu yüzden hiçbir şey söylemedi, kötüleşmeden önce, Kaliyani kararından vazgeçmesi gerektiğini söyler. Kaliyani Basant’a aşağı inmesini söyler. Bir gün zaten ortaya çıkacaktı, saklanmayacaktı der. Ama bu gün olanları kimse Anandi‘ye anlatmasın der.


Basant Gauri’nin onlara çok kötü şeyler yaşattığını söyleyerek halen onu hoş görmelerine dayanamaz. İnsanlar bizlere bakarak yüz çeviriyor, arkamızdan konuşuyorlar der ve şimdi onlara bakamıyoruz der. Annesine karşı gelmek istemez bu ndenle sessiz kalır. Kaliyani kararından vazgeçmesi gerektiğini söyler. Kaliyani Basant’a aşağı inmesini söyler. Bir gün zaten herşey ortaya çıkacaktı der. Ama bu gün olanlardan kimse Anandi’ye bahsetmesin der.

Gauri tüm elbiselerini dolaptan alarak yatağa atar. Jagat şaşkın bir şekilde gelerek ne yaptığını sorar. Gauri, bunu ona nasıl yapabildiğin der. Birileri gelip karının iffeti hakkında her türlü şeyi söyledi ve sen ağzını bile açmadın der. Jagat, düştüğü durumu anlaması için Gauri‘ye yalvarmaya başlar. Gauri, hiçbir şeyi anlamak istemediğini bu lafları her zaman duymak zorunda kalacağını söyler ve böyle bir ortamda kalmak istemiyorum der.

Jagat çok yakında gideceğini söyler. Bir müddet daha dayanmasını ister. Gauri kabul etmez. Jagat durumu anladığını ve biletleri kontrol etmesi için zamana ihtiyacı olduğunu söyleyerek ona yalvarır. Her ikisi de olanlardan ötürü çok üzgündür…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 187. Bölüm Özeti 13 Mart Çarşamba Fragmanı” üzerine 4 yorum

 1. GULJAN dedi ki:

  Ozetler cok guzel tsk Pinar hanim ve Goker bey ellerinize ve emeginize saglik

 2. Anonim dedi ki:

  Beğenerek izliyorum

 3. Anonim dedi ki:

  Cok sewerek izledigim bir dizi dewamini bekliyorum lutfaaaannn….

 4. Anonim dedi ki:

  Çok iy anlatmissiniz dewamini bekliyorus en kisa zamanda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.