İkimizin Yerine 186. Bölüm Özeti 12 Mart Salı Fragmanı

Burak 09 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Bairon, Jagdish’e dava açmak istese de avukat yalnızca davayı Anandi’nin açabileceğini belirtir. Anandi bunu reddeder. Bairon artık birazda kendini düşünmelisin der. Anandi dışarı çıktıklarında Bairın’u dava açmamak için ikna eder. Dava açmak evlilği kurtarır ama Jagdish’i bana kazandırmaz der. Ayrıca Kaliyani da bu durumdan olumsuz etkilenir der.

İkimizin yerine 12 Mart Salı Özeti

Gelecekte eğer ihtiyaç olursa bunu yapacağım diyor. Anandi, Bairon’u olaydan kimseye bahsetmemeye de ikna ediyor. Evin salonunda Gauri bazı yeni ritüeller yapmak için uğraşmaktadır.
Kaliyani da evrak işleriyle meşguldür. Bairon ve Anandi gelirler.
Kaliyani onları sorguya çeker. Bairon, Anandi’nin Okulu ile ilgili işi olduğunu reddeder. Kaliyani Anandi‘den çay getirmesini ister. Gauri gelerek salıncakta Kaliyani‘nın yanına oturur.
Kaliyani şok geçirir. Gauri umursmaaz. Anandi çayı uzatır ve uzaklaşır.


Gauri, Kaliyani ’ye annesinden tatlı yapmasını öğrendiğini söyler. Kaliyani bundan kaçmaya çalışır. Gauri, sürekli yemek yapmak istediğini söyleyerek ısrarcı olur. Kaliyani sinirlenerek kimsenin Gauri’nin yemeğine dokunmayacağını söyler. Ama en sonunda kabul eder. Kaliyani ve Gauri mutfağa gelirler. Sumitra öfkeli bir şekilde gider. Gehna da durumdan hoşnut. Kaliyani , Genha’ya Gauri‘ye yemek pişirmede yardım etmesini ister. Gehna, misafirlerin mutfağa girmesinin uygun olmadığını söyleyerek kabul etmez. Kaliyani ısrar eder. Gehna sinirlenerek gider. Gauri duruma bozulur.


Kaliyani , Gauri’ye rituel için neler yapacağını öğretir. Sonra ne istersen pişir der. Kaliyani uzun süre duramam der ve giderken Anandi’yi elinde tepsi ile görür. Anandi, Kaliyani’ye üzgün bir bakış atar. Kaliyani fazla bir şey söylemeden uzaklaşır. Anandi, tepsiyi tezgahın üzerine bırakır. Gauri, Kaliyani’yi düşünür ve geri gelir. Gauri, Anandi’den özür diler. Anandi, ona herkesin sevdiği yemekleri anlatmaya başlar.

Herkesin farklı yemekler yediğini ama sütlacı herkesin sevdiğini belirtir. Gauri, tamam der. Anandi bir kap sütlacı Puja odasına koy diyerek ayrılır. Gauri, kargaşanın olduğu büyük mutfakta yalnız kalır. Neyin enrede olduğunu bilmemektedir. En sonunda sütlacı yapmayı başarır. Kaliyani , Bairon ve Basant masadadır. Sonra Jagdiş de aşağı iner. Bairon ve Basant giderlerken Kaliyani onlara engel olur. Kaliyani Jagdish’e oturup yemesini söyler.


Anandi, Jagdiş‘e yemek getirir. Gehna, Sumitra, bunu görerek çok duygulanır. Gauri gelir. Jagdiş ve Gauri birbirlerine gülücük atarlar. Gauri masada otururken Kaliyani onu durdurur. Gauri, neden beraber yemek yiyemediklerini sorar. Jagdiş, bu evde adet böyle der. Gauri güler ve herkese yaptığı sütlacı servis eder. En son Jagdish’e verir. Kaliyani ve Jagdiş tadına bakarlar.

Basant, neden tatlıya çok fazla şeker koyduğunu sorar. Kaliyani Gauri’yi çağırır ve ödül olarak para uzatır. Kimse memnun değildir. Kaliyani , bu sütlacı Anandi değil Gauri hazırladı der. Bairon bir şey diyecekken durur ve doydum diyerek masadan kalkar. Basant, da aynısını yapar. Gauri çok bozulur. Jagdish aileye bakar fakat sessiz kalır. Gauri doğal davranmaya çalışır. Sıra kadınların yemek yemesindedir.

Gauri farkında olmadan Anandi‘nin yerine oturuyor. Tüm aile şoktadır. Gauri, habersiz şekilde etrafına bakar. Kaliyani , Sumitra ve Gehna’ya aç değil misiniz diye sorar. Sumitra gözleri dolu şekilde Gauri’nin yanına oturur fakat rahat edemez ve ağlayarak uzaklaşır. Gauri de ağlamasına bakar. Sumitra ve Gehna’dan sonra Anandi de ayrılır. Kaliyani kötü hisseder. Anandi, Sumitra’yı yemeye davet eder. Sumitra kabul etmez ve Anandi’ye gitmesini söyler.


Sumitra, insanlar yaşamak için yemek yer fakat burada olanların yaşamasını zorlaştırdığını belirtir. Anandi tekrar yemek yemesini açıklamak için uğraşr. Ancak Sumitra, olan bitenden zarar görüp görmediğini sorar. Sana karşı bu yapılanlara nasıl katlanıyorsun der. Anandi, Jagdiş’i her zaman seveceğini, ancak evdeki adamın, Gauri’nin kocası Jagat olduğunu ve onunla hiçbir alakası olmadığını belirtir.


Ne yaptığının ve kimi haklı gördüğünün, benim için önemi yok, Jagdiş’i beklemeliyiz ve belki de asla geri dönmeyecek der. Sumitra‘nın gözyaşlarını silerek yabancılar için neden ağlıyorsun der. Daha sonra onu gelip yemek için ikna eder. Sumitra şimdi daha iyidir. Gauri ağlayarak neden herkes bana hakaret ediyor der. Buraya gelmem hataydı der.

İkimizin Yerine 186. Bölüm Özeti Devam Ediyor…

Gauri Anandi‘nin laflarını işitince susarak gider. Jagdiş odasına gelir saati için pil aramaktadır. Çekmecede Anandi‘nin resimlerini görür ve onunla geçirdiği zamanlar gözünün önüne gelir. Hzlıca resimleri saklar fakat yine de iyi hissetmemektedir. Gauri, mutfağa gelir ve Gehna’dan Jagdiş için süt ister. Gehna ona sütü uzatır ve evlenmeden önce, Jagdiş’in tüm alışkanlıklarını bildiği için Gauri‘ye eleştiri oklarını yöneltir. Gauri rahatsız olur.


Bairon Sumitra’ya, Anandi’nin yakınında birine ihtiyacı var ona git der. Bairon düşüncelidir. Kaliyani Anandi ile ilgilenmeye çalışır. Kaliyani , Sumitra’nın odaya geldiğini görünce ve ona Anandi’ye göz kulak ol der. Sumitra Anandi’yi teselli eder.

Çocuk evliliği halen yasa dışıdır. Fakat devlet 2006 yılında bir yasa çıkarır. Yasaya göre çocuklar reşit olduktan sonra her hangi bir taraf dava açmazsa evlilik meşru hale gelmektedir. Bu durumda Jagdish ile Anandi’nin evliliği yasaldır.

Anandi Jagdish’in yasal karısıdır. Jagdish iki nedenden dolayı suçluyum der. Evli bir adam olarak iki kez evlendim. İkincisi de evliliği mahkemeden sakladım. Boşanmadan evlendim. Bu nedenle ceza alabilirim der. Anandi ve Bairon şok olurlar.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 186. Bölüm Özeti 12 Mart Salı Fragmanı” üzerine 7 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Özet için teşekkürler

 2. AYPERI dedi ki:

  NEDEN JAKDISI EVDEN ATMAYORLAR

 3. HAVA dedi ki:

  Herkese hayırlı günler

  Özet için teşekkürler ellerinize emeğinize sağlık

  1. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

   Hayırlı günler Hava

 4. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Herkese merhaba!!!
  Iyi aksamlar..
  Pinarcim, Gokerbey ozetler birbirinden harika ellerinize ve emeginize saglik

  1. Göker dedi ki:

   Teşekkür ederiz. Keyifli okumalar.

  2. &Gökhan¤☪¤Bayraktar☯& dedi ki:

   Merhaba kalpli kalpli 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.