İkimizin Yerine 184. Bölüm Özeti 10 Mart Pazar Fragmanı

Burak 07 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish tecrübeli bir hekimle telefonla konuşmaktadır. Doktor Jagdish’e, Kaliyani’nin bir kaç güne iyileşeceğini söyler. Herkes Kaliyan’ye ne olduğunu merak etmektedir. Jagdish yüksek kolesterol ve yaşkılık nedeniyle kalp yetmezliği olduğunu söyler. Siz gidin ben ilgilenirim der. Basant bize ne yapacağımızı söyleme diye kızar. Jagdish ve Gauri kötü hissederler. Herkes gider. Jagdish, Gauri’yi de istrahat etmeye yollar.

İkimizin Yerine 10 Mart Özeti

Jagdish, Kaliyani ile ilgilenir. Mutfakta Sumitra, Jagdish’e çay demler ve Makhan’a seslenir. Anandi oraya gelerek çayı kendi Jagdish’e götürür. Anandi Jagdish’e çay verir. Jagdish şok olur. Anandi giderken Jagdish, Kaliyani için endişelenmemesini söyler. Bir kaç güne iyileşecek der. Anandi postasını alıp almadığını soruyor. Jagdish aldım der. Anandi sinirle cevap vermediğini söyler. Yalnızca Kaliyani istediği için posta gönderdiğini anlatır.

Jagdish ne yazacağını bilmediği için cevaplamadığını söyler. Senin yaralandığını biliyorum fakat üzülmeni istemediğimden söylemedim der. Anandi tatmin olmaz ve oradan ayrılır. Gauri kapının önündedir. Gauri konuşmaları duymuştur. Elini Jagdish’in omuzuna koyar. Jagdish onu Anandi sanar ve affet beni Anandi der. Gauri çok şaşırarak neden Anandi’den af diliyorsun der.

Jagdish ne olduysa Anandi’nin suçu yok yalnızca insanlık adına affetmesini istedim der. Gauri inanmaz ve senin hiç Anandi’ye insanlık yaptığını görmedim der. Jagdish bunun küçük bir şey olduğunu söyleyerek geçiştirmeye çalışır. Gauri sinirlenir. Benimle evlenerek bir hata yaptın şimdi suçluluk hissediyorsun der. Kimse beni istemedi der. Uzun yıllar onunla yaşadıktan sonra Anandi’ye hiç ilgi duymadın mı der.

Anandi az önce sadece iki dakika için geldi ve sen özür diledin der. Jagdish bunu büyütme diyerek onu ikna etmeye çabalar. Gauri sinirli bir şekilde odadan ayrılır. Jagdish de peşinden gider. Kaliyani bütün konuşmaları duymuştur. Gauri odasında ağlarken Jagdish onu teselli etmeye uğraşır. Gauri gitmek istediğini söyler. Kimse beni istemiyor artık umudum kalmadı der. Jagdish eşyalarını toplamasını söyler fakat önce Kaliyani’yi görmek ister. Gauri tamam der.

Kaliyani, Jagdish’e soğuk davranır. Jagdish buraya sana güvenerek geldim der. Gauri ile ilişkimizi kabul edecek misin der. Senin duaların olmadan yaşayamam der. Bu sırada bir doktor gelerek kendini tanıtır. Jagdish’i sorar. Baron doktoru Kaliyani’nin odasına götürür. Gauri eşyalarını toparlar ve odaya yaklaşan ayak sesleri duyar.

Doktor Kaliyani’yi kontrol ederek korkulacak bir şey yok der. Fakat her şeyin Gauri ile Jagdish sayesinde olduğunu söyler. Doktor ayrılırken Gauri’den Kaliyani’ye bir ilaç vermesini söyler. Kaliyani ondan ilaç almayı kabul etmez. Fakat Gauri benim için değil ailen için içmelisin der. Kaliyani ona hayatımı kurtardın ama lütfen Jagdish’i bize geri ver diyerek yalvarır. Gauri tamam der.

Torununuz size dönecek ancak bana bir cevap vereceksin benim suçum ne diye sorar. Çocukken beni gelinin olarak aldın ailen beni kabul etmedi konsey evliliğimi iptal etti aileme hakaretler edildi büyük annemi kaybettim bunlar benim suçum mu diye sorar. Torunun benim hayatıma girdi evli olduğunu söylemedi ben ona aşık oldum der.

Aldatılmama rağmen onu affettim der. Ben torununu senden çalmadımki onu sana geri vereyim der. Neden herkes benim üzerime geliyor der ve gider. Jagdish bir reçete yazar ilaçların kullanımından bahseder. İhtiyaç halinde beni arayın der.

Basant Jagdish’e öfkeyle bakar ve kağıdı elinden alır. Bairon ile Basant onunla konuşmaz. Gauri ağlarken Jagdish de bunu görür. Gauri ile Jagdish Kaliyani’nin ayağına dokunur. Kaliyani rahatsız olarak gidecekleri için endişe duyar. Jagdish, Kaliyani’nin yanında oturur ve gideceklerini söyler. Ne kadar öfkeli olursan ol seni aramayı sürdüreceğim Jagdish’in ile konuşacak mısın der. Kaliyani yüzlerine bakmaz. Giderlerken Kaliyani çok huzursuzdur.

Jagdish ile Gauri salona gelerek çantalarını bırakırlar. Kimse onlarla vedalaşmaz. Nandu, Jagdish’e Kaliyani iyileştiğinde benimle oynamaya söz verdin ama şimdi gidiyorsun der. Jagdish gelecek sefer oynarız der. Nandu hep böyle yapıyorsun diyerek ona sarılır ve ağlamaya başlayınca hemen kaçar. Herkes üzgündür. Jagdish ve Gauri, Sumitra’nın ayağına dokunmak isterken Sumitra geri çekilir. Jagdish giderken Bairon ona engel olur ve tedavi ücretini almasını söyler.

Jagdish ve Gauri şok olmuştur. Bairon köylü olmalarına karşın halen tedaviyi karşıladıklarını belirtir. Parayı Jagdish’in cebine koyar. Gauri, Jagdish’in elini tutarak gitmek üzereyken be defada Kaliyani gelip ona engel olur. Hepsi Kaliyani’ye koşarlar. Bairon Kaliyani’yi aşağı indirerek oturtur. Kaliyani, Jagdish onu kurtardığı için gitmesini istemediğini söyler. Ayrıca Gauri’nin de Jagdish’in yasal karısı olduğunu ve Anandi gibi evin gelini olduğunu söyler.

Gauri çok mutluyken geri kalan herkes mutsuzdur. Kaliyani, Jagdish’in herkese zarar vermesine karşın herşey geride kaldı der. Hayatının son günlerini aile üyeleri ile birlikte geçirmek istediğini anlatır. Anandi Kaliyani’yi odasına götürür. Jagdish odada Gauri’ye zamanla her şeyin yoluna gireceğini söyler. Her ikisi de dersleri için endişenmektedir ve üniversite yetkililerine izin başvurusu göndermeye karar verirler.

Odada Kaliyani, Jagdish ve Gauri’nin eve girişinin ardından Gauri’nin suçsuz yere tüm aile üyeleri tarafından dışlandığını söylediğini hatırlar. Jagdish ile Gauri Kaliyani’yi görmeye gelirler. Gauri oldukça mutludur. Jagdish, Kaliytani’ye onu hayal kırıklığını uğratmayacağına söz verir. Kaliyani uymaya gider.

Anandi de Jagdish ile Gauri’nin eve girişini hatırlar. Sumitra bunu görerek üzüntü yaşar. Bairon ile Basant ve gelinler Kaliyani’ye gelerek ona Jagdish ve Gauri’yi kabul etme kararından mutlu olmadıklarını söylerler. Kaliyani onlara fevri davranmayın der. Jagdish ile Gauri’nin ne kadar uyumlu olduğunu anladığını belirtir.

Kaliyani’ye, Jagdish’in yakında ailesine döneceğini bildiğini söyler. Kaliyani kötü hissetmektedir. Anandi’nin aileyi bir arada tutan tek kişi olduğundan emin olduğunu söyler. Anandi’nin karşısında Gauri’nin bir hiç olduğunu ve Jagdish’in yakında Anandi’nin değerini anlayarak ona döneceğini söyler…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 184. Bölüm Özeti 10 Mart Pazar Fragmanı” üzerine 4 yorum

 1. Aynur dedi ki:

  Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım:))

 2. Pınar dedi ki:

  İyi akşamlar herkesin kandilini Kutlarım hayırlı geceler

 3. Aynur dedi ki:

  Hayirli aksamlar herkesin kandili mubarek olsun:))
  Pinar ablam ozetler cok guzel eline saglik❤️

 4. HAVA dedi ki:

  Hayırlı akşamlar

  Hayırlı kandiller

  Özet için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.