İkimizin Yerine 183. Bölüm Özeti 9 Mart Fragmanı

Burak 07 Mar 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani fenalaşmıştır. Evde herkes panik olur. Gelinler Kaliyani’yi kendine getirmeye çalışırlar. Jagdish de yardım etmeye çalışır fakat Basant sana ihtiyacımız yok diyerek gidebileceğini söyler. Gauri de müdahale etmeye çalışsa da Basant onu da azarlar. Bairon onu sakinleştirerek Basant’a Kaliyani rahatsız doktorların bakması gerekiyor der. Gauri ile Jagdish, Kaliyani’ye yaklaşırlar ve herkesin geri çekilmesini isterler. Gauri, Jagdish’e tahlil ve diğer testler için hastaneye gidilmesi gerektiğini söyler. Jagdish yakınlarda tam teşekküllü hatane bulunmadığını söyler ve şehre inmeliyiz der. Gauri tamam der.

İkimizin Yerine 9 Mart Özeti

Gaur, Kaliyani’nin nabzını ölçer. Jagdish bir kaç ilaç yazar ve Basant’a verir. Jagdish , Kaliyani’nin süreki olarak konrol altında tutulması gerektiğini söyler. Bairon bütün ekipmanları almak için Jagdish’in hastanesini açtırır. Jagdish Gauri’ye limonata hazırlamasını söyler. Sumitra, Gauri’yi durdurur ve Anandi’yi yanına alır. Gauri kendini kötü hisseder. Anandi limonatayı hazırlamıştır.

Gauri ile Jagdish, Kaliyani’nin durumunu tartışırlar ve damar tıkanıklığı olabileceğini söylerler. Bairon ile Basant da oraya gelir ve Jagdish, Kaliyani’nin kontrol altında olduğunu ancak ilaçlar nedeniyle uyuduğunu söyler. Jagdish ve Gauri bütün gece Kaliyani’nin yanında kim kalacak diye tartışmaktadır. Kaliyani uykusunda Jagdish’i sayıklamaya başlar. Anandi ağlamaktadır. Gauri, Jagdish’e döner ve stres Kaliyani’ye iyi gelmiyor der. Anandi’ye dışarı çıkıp orada ağlamasını söyler. Jagdish, Anandi’nin omuzuna dokunur. Gauri ve Anandi şok olurlar.

Anandi, Gauri’yi görür ve Jagdish’in elini çekerek oradan ayrılır. Gauri onun bu ağlamasını timsah gözyaşları olarak düşünmektedir. Onunla dolaylı olarak alay eder fakat Jagdish, Anandi’yi savunarak rol yapmadığını gerekten üzgün olduğu için ağladığını belirtir. Gauri bu durumdan hoşlanmaz ve Anand’yi destekleyen Jagdish’i görünce çok şaşırır. Salonda herkes gergindir.

Sugna ile Shiyam gelir. Sugna ağlayarak Sumitra’ya sarılır. Sumitra onu teselli etmeye çalışır. Sugna olanların Jagdish ve Gauri yüzünden olduğunu öğrenince çok sinirlenir ve Jagdish ile konuşmak ister. Shiyam onu durdurarak şimdi doğru zaman değil der. Kaliyani’yi görmeye giderler. Sugna ve Shiyam gelir. Jagdish onları görünce şok olur ve onları Gauri ile tanıştırır. Gauri heyecanla Sughna’nın ayağına dokunur.

Sughna ona yüz vermeyerek Kaliyani’ye yaklaşır. Gauri çok incinir. Sughna ağlamaya başlar. Shiyam onu teselli eder. Jaghdish, Gauri’nin üzüldüğünü görür. Sugna ile Shiyam yemeklerini dahi yemezler. Gauri çok üzgündür. Jagdish onun elini tutar ve bunun doğru olmadığını biliyordum der. Genha, Makhan’dan evin şerefine misafirlere bakmasını ister. Makhan, Jagdish ile Gauri’ye masa hazırlayarak Jagdish’ birşey olamsı halinde beni çağırın der.

Jagdish ve Gauri çok üzgündür. Anandi herkese siz gidip dinlenin ven Kaliyani’ye bakarım der. Shiyam onu destekleyerek Sughna’ya gitmesini söyler. Sughna kabul etmez. Shiyam tamam ben sabah çocuklarla birlikte gelirim der. Fakat Sughna çocuklar Gauri ile Jagdish’i görünce sorgularlar diyerek reddeder. Shiyam gider. Jagdish ve Gauri birbirlerine yemek yedirir. Anandi onları görünce üzülür fakat kendine hakim olur.

Sumitra odasında ağlamaktadır. Bairon bencil biri için ağlamaya deymez diyerek onu teselli eder. Bairon asla Jagdish’in yüzünü görmek istemediğini ve şimdi onun yardımına ihtiyacı olduğu için kötü hissettiğini belirtir. Sumitra o canını dahi verse bu ailenin ona verdiği sevgiyi ve özeni geri ödeyemez der. Bairon’a Kaliyani’nin çocukken Jagdish’e nasıl baktığını anlatır. Şayet Jagdish ile Kaliyani’nin yaptıklarını kıyaslarsak Jagdish hiç bir şey yapmadı fakat o sorumlu tutuluyor der. Sugna, Sumitra’nın ağladıüını görür ve Sumitra ona siz de ağlarsanız Anandi’ye kim destek olacak der.

Bu esnada Anandi, Kaliyani’nin baş ucunda beklemektedir. Jagdish ve Gauri sandalyede otururlarken uyuyakalırlar. Jagdih enteresan bir bakışla Anandi’yi süzer. Anandi onu görmez. Gauri uyurken dengesini kaybederek Jagdish’in omuzuna düşer. Anandi, Kaliyani’nin yatak başlığından olanları izlemektedir. Eskiden Jagdish’in kucağında uyuduğu zamanları hatırlar. Ertesi sabah Sughna yıkanmış kıyafetlerinden birini yere düşürür. Gauri gömleği Sugna’ya verir. Sugna ona kötü kötü bakar. Makhan’a bunu tekrar yakayacağını söyler. Gauri incinerek Sugna’ya neden bir daha yıkacağını sorar.

Gauri şaşkındır. Nadu Anandi’den tatlı yapmasını ister. Gehna ben yaparım der. Fakat Nandu Anandi’nin yapmasını söyledim der. Gauri herkesin Anandi’ye olan bağlılığını görünce Sugna’nın sözlerini hatırlar. Jagdish telefonda başka bir hekimden hastalık hakında bilgi alır. Jagdish alnına dokununca Kaliyani gözlerini açar. Jagdish’e bakarken bulanık görmektedir. Yüzünü çevirerek gözlerini kapar.

Shiyam odaya gelir. Jagdish’e Kaliyani’yi sorar. Jagdish, Shiyam’ın gözlerine bakamaz. Ona bir şey söylemek ister. Shiyam ona dışarı çıkmasını ister ve dışarıda Anandi’ye yaptıklarını sorar. Neden başka bir kızla evlenerek onu eve getirdin der. Jagdish ailem beni anlamıyor fakat en azından sen anlarsın diye düşünmüştüm der.

Bana her daim arkadaş olarak davrandın fakat sonra sen de diğerleri gibi beni dinlemedin ve ders vermeye başladın der. Shiyam öfkeli şekilde hata yaptığını söyler. Ben senin enişten olsam da Anandi ile daha derin bir ilişkim var der. Şayet birisi kız kardeşime bunu yaparsa asla onu affetmem der. Jagdish, Anandi’nin herkesin göz bebeği olduğunu biliyorum herkes onu sevse de ben sevemiyorum der.

Anandi odaya gelerek Kaliyani’den artık kalkmasını ister. Ona çorba getirdiğini söyleyer ve ona elleriyle içirir. Kaliyani ile güzelce sohbet ederler. Gauri dışarıda kıyafetleriniasarken Nandu’nun bir şeyler sakladığını farkeder. Gauri sorduğunda Nandu para kumbaramı saklıyorum der ve bende sizin gibi doktor olmak istiyorum der. Gauri eğer benimle arkadaş olursan sırrını saklarım der.

Nandu ve Gauri el sıkışırlarken Genha gelir. Nandu’yu oradan almaya çalışır. Gauri açıklamaya çalışsa da Genha oradan gider. Gauri üzgündür. Jagdish ve Gauri, Kaliyani’nin durumu hakkında fikir ayrılığına düşerler. Gauri ne yapacağını biliyorsan bana neden soruyorsun der.

Jagdish, Gauri’ye onu dinlemesini söyler. Gauri bütün bu zamanı sessiz kalarak dinledim fakat hakarete maruz kaldım der. Jagdis onu sakinleştirmeye çalışarak ona su verir. Gauri buraya ailenin bir parçası olmak için geldim der. Jagdish, Kaliyani iyileşene kadar beklemen gerekiyor der.

Sumitra insanlar hak ettikleri saygıyı alıyor der. Anandi, Jagdish’e hizmet eder. Sumitra şok içerisindedir. Anandi onlara yemek servisi yapar. Herkes çok şaşırır. Anandi, Genha ve Sumitra yemekleri bırakıp gider. Nandu gelerek Jagdish ile oyun oynamak ister. Jagdish Kaliyani hasta olduğundan onunla ilgilenmesi gerektiğini söyler.

Gauri benimle oynayabilirsin der. Nandu ona sen kimsin diye sorar. Gauri yengesi olduğunu belirtir. Nandu çok şaşırır. Anandi’yi Gauri’ye geitrerek yengesi olduğunu söyler ve sen nasıl yengem oluyorsun der. Gauri bu durumdan epey rahatsız olur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 183. Bölüm Özeti 9 Mart Fragmanı” üzerine 3 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Günaydın

 2. güzel dedi ki:

  ikimiz cok sacmaladı

 3. Aynur dedi ki:

  Ilk ben oleyyyy
  Her kese hayirli gunler dilerim Pinar ablam eline saglik ozetler harika:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.