İkimizin Yerine 177. Bölüm Özeti 03 Mart Pazar Fragmanı # (1. kısım) Sumitra Jagdishin Yanına Gider.

Burak 24 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Sumitra odasındadır ve uyuyamaz. Neden Jagdish‘in Anandi’ye aptal dediğini düşünür. Daha sonra paçaları birleştirir ve Bairon ve Anandi’nin, gerçeği öğrendiğinde nasıl davrandıklarını ne kadar acı çektiklerini hatırlar. Yataktan kalkar ve Jagdish’in kıyafetlerine doğru gider. Bir bohçayı açarak Jagdishin çocukluk eşyalarına bakar ve resmini görür.

Sabah, Bairon uyanır ve Sumitra onu uyandırmadığını düşünür. Biraz sonra hepsi Sumitra‘nın evde olmadığını fark ederler ve endişelenirler.  Sumitra’yı aramaya giderler. Makhan Sumitra’nın evde hiçbir yerde olmadığını söyler. Sabah ön kapının açık olduğunu gördüğünü söyler.  Gehna gece kapıyı kapattığını belirtir. Herkes endişelenmiştir. Gehna Sumitranın  Anandi ile tapınağa gidebileceğini söyler. Anandi’nin odasına bakmaya giderler ancak  Anandi odasındadır. Anandi Sumitrayı görmediğini söyler. Herkes Sumitranın mutlaka mabede gitmiş olabileceğini ve yakında döneceğini düşünür.

Sonra Anandi odasında bir mektup bulur ve endişeyle bağırır. Anandi mektubu Bairon’a verir ve Sumitra‘nın Jagdish’i getirmek için Mumbai’ye gittiğinibu şekilde  öğrenirler. Herkes endişeli ve gergindir. Kaliyani kızar ve Sumitra’nın kaybolacağını söyler. Bairon da endişelenir çünkü eşi hiç bir zaman yalnız başına yere gitmemiştir.

Basant, Sumitra  mutlaka Jagdish‘i arar ve Jagdish annesiyle ilgilenir der.Endişelenmemelerini söyler. Kaliyani, Basant’tan Jagdish’i aramasını ve bilgi vermesini ister. Bairon aramayın der ama Basant,  Jagdish‘i arar. Gauri gelen çağrıyı görür ve Jagdish’e söyler. Jagdish daha sonra konuşacağını söyler. Gauri, aileni bekletmen iyi olmaz der.İstersen ben cevap vereyim banyoda olduğunu söyleyim der. Jagdish bunu yapmamasını ister. Gauri sadece seni korkutmak istedim der. Jagdish, banyodayken Gauri, Bairon ile telefonda konuşuyormuş gibi yapar. Jagdish hemen dışarı çıkarak telefonu elinden alır.

Gauri’ye ne yapıyorsun der. Gauri güler ve Jagdish, şaka yaptığını anlar. Gauri aşık olmak  mu ne den korkuyorsun der. Jagdish, bundan korkmadığını endişelendiğini belirtir.  Gauri telefona cevap vermesini ister. Bu sırada çağrı kesilir. Basant telefonu bırakır. Bairon, telefona bile bakmıyorken Sumitra’ya nasıl bakar diyerek kızar. Gehna, Sumitra‘nın Anandi için çok endişelendiğini ve anne sevgisiyle Jagdish’i geri getirmesinin mümkün olacağını söyler. Kaliyani, Sumitra’nın torununu ikna etmesi için dua etmektedir.

Anandi,  dönmeyeceğini biliyorum der. Gauri ve Jagdish, Lal ve eşi için hediye almaya giderler. Gauri, çocuk evliliklerine karşı olmasına rağmen onların, birbirleriyle mutlu olduklarını söyler. Herkes için böyle değil, çocuk evliliğinin kurbanları büyüdükten sonra  bunun bir hata olduğunu anlayınca çok acı çeker der. Jagdish ve Gauri ayrı ayrı çocukluktaki evliliklerini hatırlar.

Jagdish ve Gauri Lal Sing için alışveriş yaparlar. Jagdish gitmek istemiyordur. Lal Singhin eski kafalı olduğunu söyler. Gauri gitmeleri için onu ikna eder. Sumitra Mumbai’ye varır ve bir bayanın telefonundan arama yapmak ister. Kadın onu azarlar. Bir taksici Sumitra‘yı kandırır. Jagdish ve Gauri Lal Singh‘in evine varırlar.

Jagdish Lalin konuşma şeklini beğenmiyordur. Taksi şoförü Sumitra’yı kandırır ve başka bir yerde durarak fazladan parasını alır. Sumitra birine okulun nerede olduğunu sorar ve kandırıldığını anlar. Arkadaşları Lal‘e neden Mumbai’den ayrılacaklarını sorarlar. Lal ailesine bakmak istediğini ve kendisine çok fedakârlık yapan karısını önemsediğini söyler. Köylerinde doktorluk yapacağını söyler. Gauri ve arkadaşları Lalin bu davranışını onu överler. Jagdish kendisini kötü hisseder.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 177. Bölüm Özeti 03 Mart Pazar Fragmanı # (1. kısım) Sumitra Jagdishin Yanına Gider.” üzerine 1 yorum

  1. GÜLALEK dedi ki:

    Lütfen dewamini yazarmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir