İkimizin Yerine 171. Bölüm Özeti 25 Şubat Pazartesi Fragmanı # (1. kısım) Anandiyi Jagdishin Yanına Göndermek İsterler.

Burak 23 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Gauri Jagdishi destekler. Amcasının söylediklerine şaşırır. Jagdish‘in iyi birisi olduğunu söyleyerek onu ikna etmeye çalışır ancak Amca inanmaz, evlilik  meselesinin çok önemli olduğunu belirtir. Jagdishin gittiğini bilmeyen Phuli hastaneye hasta bir kız çocuğu getirir. Birisi ona Jagdish’in Mumbaiye geri gittiğini söyler. Phuli ona Anandi’yi sorar. Kadın, Jagdish‘in kimseyi dinlemediğini yüksek lisans için 2 yıl ayrı kalacaklarını hatta Jagdishin  ne zaman döneceğinin belli olmadığını söyler. Tüm ailenin onu kalması için zorladığını ve ama Jagdishin reddettiğini anlatır.

Jagdish ve Gauri arabaya binerler. Jagdish,  bir arkadaşını kastederek aslında  kendi konusunu gündeme getirerek Gauriye arkadaşının çocukken zorla evlendirildiğini ve şimdi onun başka bir kıza aşık olduğunu söyler. Şimdi ne yapacağını bilmediğini ne yapması gerektiğini sorar. Gauri ona tokat gibi bir cevap verir. Arkadaşının bencil olduğunu ve her iki kızı da kendi ihtiyaçları için kullandığını söyler.

Arkadaşın karısını evdeki  yaşlılara bakması için, sevgilisini de bencilliği için kullanıyor der. Aslında arkadaşın her iki kızı da sevmiyor, ikisini de bence terk etmeli der. Gauri kendisinin kastedildiğini bilmeden her iki kıza da acır. Aynı şeyi kızlar yapsaydı, onlara  karaktersiz derlerdi der ve çok kızar. Jagdish şok olur. Yüzü kızarır ve Gauriyi sakinleştirmeye çalışır.

Bairon ve Basant, Kaliyani ile Jagdish hakkında konuşur. Jagdish’i geri getirmeleri için bir karar aldıklarını söylerler. Kaliyani, bu kararı bildiğini, Anandi’yi Mumbai’ye göndermelerini desteklediğini söyler. Anandi, Bairon ve Basant ile Mumbai’ye gitmesini konuşur. Anandi hala bunun iyi bir fikir olduğundan emin değildir. Bairon ve Basant, bu defa Kaliyani’nin bile onlarla aynı fikirde olduğunu söyleyerek onu ikna ederler.

Gehna, Jagdishin Mumbai’ye gitmesinin Anandinin sayesinde olduğunu ozaman Anandinin  evdekileri ikna ettiğini  bu seferde Jagdishi eve gelmeye de ikna edebileceğini söyler. Anandi Bairon ve Basant’tan Jagdishi arayarak onu bilgilendirmeleri şartıyla dediklerini kabul eder. Basant buna gerek yok, Jagdish Anandi’yi görünce zaten sevinecek bu yüzden ona söylemelerinin gerekmediğini belirtir. Gece olur Anandi derin düşüncelere dalar. Mumbai‘ye doğum günü sürprizi için gittiği zaman yaşadıklarını hatırlar. Jagdish’in sözlerini düşünür ve onu aramaya karar verir. Jagdishi arar ama Jagdish cevap vermez. Anandiyi yine endişe sarar.

Ertesi sabah, Jagdish, çatıdan hayranlıkla Mumbaiyi izlemektedir. İçinden burası benim dünyam, ait olduğum yer, burada yaşamak için doğdum ve bir gün burada ünlü olacağım diye geçirir. O kültürsüz köy benim yaşayacağım yer değil, şükürler olsun ki oradan kurtuldum der.

Jagdish ve Gauri, aynı kolejde yüksek lisans için kabul edilirler ve çok mutlu olurlar. Gauri, Tanrı’nın dualarını kabul ettiğini ve ikisinin artık birlikte çalışabileceklerini söyler. Bir arkadaşları onlara katılır ve oteller dolu olduğu için dışarıda bir ev bakmaları gerektiğini söyler. Gauri endişelidir. Jagdish mantıklı bulur ve bu şekilde kimse  kendilerine karışmadan istedikleri gibi özgürce buluşabileceklerini söyler. Jagdish Gauri‘ye  birlikte kalabiliriz der. Gauri bunun imkansız olduğunu söyler. Jagdish, Gauriye kalbiyle düşünmesi gerektiğini söyler.

Kaliyani sabah çayını almadığı için huysuzlanır ve Anandi’ye seslenir. Anandi ona çayını getirir. Kaliyani, Anandi’nin burada  birkaç günü kaldığını bu sebeple kendisinin yaptığı gibi çay demlemesini  Gehna ve Sumitra’ya da öğretmesi ister. Anandi çok duygusallaşır ve kabul eder. Anandi mutfakta Gehna’ya yardım etmek ister ancak  Gehna onun artık bu misafir olduğunu söyleyerek yemek yapmasına izin vermez. Her ikisi de duygusallaşır ve birbirlerine sarılırlar.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir