İkimizin Yerine 19 Kasım Pazartesi Özeti 73. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Vikrant babasını ve Mahaviri komiteye şikayet eder

Burak 06 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 19 Kasım Pazartesi 73. Bölüm’de Neler Yaşanacak?

 

Gece Sumitra Jagdish  çalışırken ona süt getirir. Jagdish  annesine Anandi’yi özlediğini söyler. Kaliyani, Anandi’nin evlerinde yaşamaya izin vermeyecek olursa, Vikrant gibi Anandi ile birlikte onların evinde kalmaya hazır olduğunu söyler. Sumitra Jagdish ‘den sabırlı olmasını ve Bairon’ın geri dönmesini beklemesini söyler. Bairon’un Anandi’yi geri getireceğinden emindir. Sumitra ayrıldıktan sonra Jagdish , Anandi ile ne kadar zekice çalıştıklarını hatırlar. Anandi de evinde Jagdish ‘i hatırlar ve onsuz Jagdishin ne kadar zor çalıştığını merak eder. Jagdish ‘in bir maymun olmasına rağmen, gerçekten güzel olduğunu düşünür. Jagdish ‘inn Anandi’nin çalışmasına izin vermek için ailesini nasıl ikna ettiğini hatırlar. Bago oraya gelir ve onu teselli eder ve Anandi’ye iyi bir şekilde çalışmasını, sınavlarını geçmesini ve Kaliyani’ye ne kadar akıllı olduğunu göstermesini söyler.

 

Jetsar’da bir hükümet subayı köye, köydeki tüm arazileri satın alma emri ile gelir. Subay çiftçilere hükümetin otobüs yoluna bağlamak için buradan bir yol yapmak niyetinde olduğunu açıklar. Bu kararın tartışmasız olduğunu söyler. Çiftçiler panik yapar. Madan Singh ve Ramcharan Singh onları ne kadar çaresiz olduklarını söyleyerek korkuturlar. Memur, onlara, hükmetin bu kararını anlatmak için geldiğini ekler. Hükümet uygun gördüğü herhangi bir şeyle hepsinin zararını telafi edecektir der.

 

 

Memur ayrıldıktan sonra Madan Singh ve Ramcharan Singh topraklarını Mahavir Singh’e vermeleri gerektiğini iddia ederek köylüleri kışkıtırlar. Mahavirin etkili bir adam olduğunu ve bu miktarın 1.5 katı kadar ödemeye hazır olduğunu söylerler. Çiftçilerin kafası karışır. Mahavir SIngh köye gelir ve çiftçileri düşünüyormuş gibi davranarak, çiftçilere topraklarını satın almaya hazır olduğunu söyler. Hükümet iş ile ilgileneceğini ekler. Madan Singh ve Ramcharan Singh çiftçileri hem fikir olmaya ikna ederler. Mahavir mutlu bir şekilde ayrılır. O ayrılırken, Madan Singh ve Ramcharan Singhe işaret ederek, bunların hepsinin planı bir parçası olduğunu belirtir. Kaliyanilerde, Vikrant sıkıldığı için aşağıya iner. Sarpanç eve gelir ve Mahavir’in Madan Singh ve Ramcharan Singh tarafından desteklendiğini söyleyerek tüm olayları Kaliyani’ya anlatır. Vikrant şok olur.

Kaliyani bu konuda bir şey yapmayı reddeder. Sarpanç köylüler hakkında endişelenir. Vikrant dışarı çıkarken Basanth Kaliyani ile akıl yürütmeye çalışır. Sughna Vikranta nereye gittiğini sorar. Kaliyani, Vikrant’a babasının evine gideceğini bildiğini ve gitmemesini istediğini söyler. Vikrant herkese bugün kimseyi dinlemeyeceğini söyler ve ayrılır .Madanın evindekiler köy halkının topraklarını satmaya ikna olduğundan memnundurlar. Madan, Kaliyaninin hakaretinin intikamı aldığı için çok mutludur. Vikrant oraya gelir. Radha onu görür ve yaraları için ağlar. Oğluna sarılır ve nasıl olduğunu sorar. Madan , Vikrant’ın oğlu değil, Kaliyani’nın damadı olduğunu söyler. Radha’ya içeri girmesi için bağırır. Vikrant babasından Kaliyani’nın ailesini incitmeyi bırakmasını ister. Onlar hatalı değiller der. Sughna  ile kendi özgür iradesiyle evlendiğini söyler. Mahavir SIngh’e küfür etmeye başlar ve babasına Mahavir Singh gibi insanlarla ilişki kurmamasını söyler. Madan Singh ve Ramcharan Singh Vikrant’da bağırır.

Vikrant sonunda babasını planlarına devam etmemesi konusunda uyarır, eğer olmasa da komiteye(koy konseyine) gitmek zorunda kalacağını söyler . Madan Singh ve Ramcharan Singh şok olur. Vikrant ayrıldıktan sonra, Mahavir Madanı kendi oğlununun onun düşmanı olduğunu söyleyerek kışkırtır. Ramcharan Sing, Madana, Vikrant komiteye giderse ne yapmaları gerektiğini düşünmeleri söyler. Kaliyanilerde, Kaliyani, babasını tehdit ettiği için Vikrant’ı azarlar. Basanth Vikrant’ı destekler.

Jagdish okuldan dönerken arkadaşlarıyla jalebi standına gider. Jagdish , Anandi’nin jalebi ne kadar sevdiğini hatırlar. Acı hisseder ve hiç yemeden ayrılır. Anandi’nin evinde Phuli, onu  ebeveynleriyle birlikte ziyaret eder. Bago onları alana götürür ve yolda konuşacağını söyler. Phuli ve Anandi geride kalır. Anandi, Phuli’ye koca evini ne kadar özlediğini söyler ve ağlar. Phuli Anandiyi teselli eder . Vikrant komiteye hazır olur. Sughna  onun etrafına bir şal sarar. Vikrant Sughna ‘nın elini tutar ve onun ne kadar değiştiğine şaşırdığını söyler. Sughna , kendisinin ne kadar özverili olduğunu görerek ondan ilham aldığını söyler. Sumitra odaya gelir ve Vikrant’a babasına karşı çıkmamasını söyler. Vikrant Sumitraya söylediklerini  yapamayacağını belirtir. Babasına karşı olmadığını, ancak adaletsizliğe karşı olduğunu söyler. Bago, Anandi’yi dışarıda oynarken görür  ve onun evlendiğini söyleyerek onu içeri almaya çalışır. Bazı köy kadınları Anandi’ye dalga geçerler. Bago üzülür. Komiteye gitmeden önce, Kaliyani Basanth ve Vikrant’a tekrar düşünmelerini söyler. Ama buna izin vermezler. Komitede Vikrant,Mahaviri Madan ve Ramcharanı Kaliyani’ye karşı kullanarak ve köylüleri Kaliyani’ye karşı kışkırtmakla suçlar. Madan her şeyi reddeder ve Kaliyani’yi Mahavirin işlerini büyütmesini durdurmaya çalışmakla suçlar. Kaliyani, kamuoyundaki tüm bu tartışmadan hiç memnun değildir. Basant, Mahaviri köylüleri zorlamak için nüfuzlu bir hükümet subayı göndermekle suçlar. Komiteden köyün lehine karar vermesini ister. Komite, çiftçilerin topraklarını yabancılar için satamayacaklarını söyler. Madan ve Ramcharan ile Basant ve Vikrant arasında hararetli tartışmalar geçer. Kaliyani herkesin içinde tartışmamaları için bağırır. Komiteye şikayetini geri aldığını anlatır. Çiftçilerinin topraklarını istedikleri kişilere satmasıyla ilgili bir problemi yok der. Vikrant şoke olurken Madan ve RAmcharan mutlu olurlar.

 

 

 

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 19 Kasım Pazartesi Özeti 73. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Vikrant babasını ve Mahaviri komiteye şikayet eder” üzerine 7 yorum

 1. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar pinar hanim sizede iyi dinlenmeler :))

 2. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslar ben geldim ve aleynam canim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol sag olasin bende cok iyim cok yorgunum gunun nasil gecti havacim canim yorumunu okudum iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende cok iyim ve tesekkur ederim :))

 3. Pınar dedi ki:

  Ben Teşekkür ederim arkadaşlar iyi akşamlar herkese…

 4. HAVA dedi ki:

  İyi akşamlar

  Pınar abla özet için teşekkürler

  Xanim güzel dileklerin için sağol amin İNŞALLAH

 5. ⍲łℰყ Ɲ⍲ ✨ dedi ki:

  İyi günler:))
  ..
  Pınar ablam..özet için teşekkürler:))
  ..
  Xanımcım birtanem şükür iyim..sen nasılsın?
  Güzel dileklerin için sağol cnm İnşAllah…Allah razı olsun:))

 6. Umut dedi ki:

  Günaydın teşekkürler Pınar ablacım

 7. xanim dedi ki:

  gunaydin pinar hanim ozetler guzel olmus eline saglik diger sayfada yorum yazdim size okursunuz arkadaslar :):

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.