İkimizin Yerine 17. Bölüm Özeti 24 Eylül Pazartesi Fragmanı # Anandi Champa’nın kaçmasına yardım eder

Burak 13 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 17. Bölüm 24 Eylül Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

Bago kızına sevdiği yemeklerden pişirmektedir. Bago Anandinin ellerinin yanabileceği için ateşte yemek pişirmesine engel olur. Sumitra ise aynı anda yemek masasındadır ve Anandiyi düşünmektedir. Bago Anandiyi uyandırmak için yanına gider ancak Anandi uyanmıştır. Bago ona helva pişirmeyi planladığını söyler. Anandi ondan önce helvayı pişirir ve Bago hayret eder. Anandi ben koca evinde bundan çok hazırladım. Çok güzel helva pişiriyorum der. Annesinin gözleri dolar.  Basant içki içmektedir ve odaya Gehna gelir. Basant kapıyı kapatır. Gehnanın yanına gelir. Gehna çok ürkmektedir.

Öğretmen Jagdish’e matematik sorusu sorar. Jagdish cevap veremez ve arkadaşları onunla dalga geçer. Phuli ve Anandi mango toplamaya giderler. Dönüşte Anandi komşusuna mango verir ve babası tarafından dövülen bir kız(Champa) görürler.Kız annesine sarılır.(Anandinin mango verdiği) Kadın neden evden kaçtığını kıza sorar. Babası kaçtığın oğlan nerede der. Kız o beni bırakıp gitti, ben hamileyim der. Ortam gerilir ve adam kızına vuracakken eşi onu tutar. Adam o, evden içeri giremez der. Annesi biz ona yardım etmezsek o ölür der. Adam şerefim ayaklar altına alındı der ve kızına tokat atar. Kadın kızının gitmesini ister. Babası sen bizim için ölüsün artık der ve kızı kovar. Phuli ve Anandi olanları görür. Anandi ona yardım etmek istersen Kazan onu durdurur ve eve götürür. Anandi olanları Bago’ya söyler. Bago kızın yaptıklarının çok kötü olduğunu söyler. Bago bir kız kocası olmayan bir adama kaçarsa çok günah olur ve ailesinin boynunu eğer der. Anandi ailesininde hatası yok mu anne der. Bago Anandinin o kız ile görüşmesini istemez.

Krishna Bago ile kızın(Champa) yaptıklarını konuşur. Babasının evini lekelediğini söyler. Krishna bir mabedde kahinin o kıza sığınacak bir yer verdiğini söyler. Anandi mabede giderek kızı görmek istediğini Phuli’ye söyler. Akşam gitmeyi kararlaştırılar. Köy halkı kızın yaptıklarından ötürü cezalandırılmasını ister. Kızın başının kesilerek diğer kızlara ibret olmasını isterler. Köy ağası Champanın öldürülmesine karar verir. Anandi yemek hazırlar ve babası çok duygulanır ve ağlar. Anandinin yaptığı yemeği babası çok beğenir ve kızına para verir. Phuli Champanın öldürüleceğini duyduğunu Anandiye söyler. Anandi Champaya herkesten önce giderek haber vermek ister ve çantasındaki paraları ona vermeyi düşünür. Akşam Phuli ile beraber kimseye haber vermeden giderler. Köy halkı Kazan’ı Champa’nın katli için çağırır ve onlara katılmasını ister. Hepsi beraber kızın katli için hemfikir olmuşlardır. Kazan kızın canının alınması büyük günah der. Adamlar Kazan’a korkak derler ve eşinin kıyafetlerini giy gez sen adam değilsin diyerek ona kızarlar. Kazan Anandiyi sorar , onun dışarı gitmemesini söyler. Bago içeri girer ve Anandinin olmadığını görür.

Köy halkı kızgın bir şekilde Champa’nın canını almak için mabede gitmektedirler. Phuli ve Anandi de onlardan önce yola düşmüştür. Champayı dua ederken mabedde görürler ve kaçarak canını kurtarmasını söylerler. Anandi ona para verir ve kaçmasını söyler. Birbirlerine sarılarak ağlarlar. Anandi çabuk olmasını söyler ve ona yiyecek de verir. Kahin adamların geldiğini söyler, kızın gitmesini ister. Anandi ve Phulinin saklanmasını söyler. Adamların sesleri mabedin dışında duyulmaktadır. Adamlar içeri girer ve her yeri ararlar. Kazan Anandi burada değil diye ümit eder. Kahini getirirler ve ona kız nerede diye sorarlar.  Kahin tanrının verdiği canı kimse alamaz der. Adamlardan birisi neden ona burada sığınacak yer verdin der. Köy ağası tekrar yerini sorar ve kahin bilmiyorum der ve kafasına sopa ile vurarak bayıltırlar. Onu mabedden dışarı çıkararak öldürelim derler. Kazan araya girer ve o kahin onu öldürmeyin, günah der. Köy ağası mabedin kilitlenerek anahtarların ona verilmesini ve kahinin mabede alınmamasını söyler. Köy halkı gider ve Kazan kahine yardım ederken Anandinin halhalını görür. Anandi eve gelir ve babası halhalı gösterir. Anandi bu senin mi der. Anandi ayaklarına bakar ve halhalından biri eksiktir. Bago ona kızar. Köy halkı bunu bilseydi seni de öldürürdü, neden böyle yapıyorsun der.

Jagdish’in yazdığı mektubu Sughna alır, okumak ister ve Jagdish ona kızar. Jagdish Anandinin adresini bilmediğini söyler. Anandi Champa’nın olayından çok etkilenmiştir ve gün boyu evde yatağından çıkmamıştır. Kazan Bago ile konuşurken köyün ağası Sarpanç gelir ve içeri girer. Sarpanç Anandinin burada olduğunu gördüğünü ve onun kayın validesine hediye göndereceğini söyler. Anandi çok iyi bir kız siz ona iyi terbiye verdiniz der. Sarpanç Champa köyümüzün adını kötüledi bu böyle devam ederse kimse bizim köyden kız almayacak. O kahin denen adam ona yardım etmekle hata etti, kızın yerini söylemedi der. Anandi gelir ve Sarpanç onu yanına çağırır.  Anandi sen pis adamsın senin yanına gelmeyeceğim der. Siz Champayı öldürmeye gitmiştiniz onu bulamadınız ve kahini dövdünüz der. Bago bağışlanma ister. Sarpanç ayağa kalkar ve Anandi sizin kızınız benimde kızımdı öyle düşünmüştüm ancak Champanın kaçmasına o yardım etti der. Kazan benim kızım evden çıkmadı der. Sarpanç o evden çıkmadıysa dün olanları nasıl bildi, bir kız anne babasının evinde bunları yapıyorsa koca evinde neler yapıyordur der ve çıkar. Kazan Bagoya onu eve getirmekle çok kötü ettik der. Bago gidip dünürü ile konuşmasını söyler. Champa gelmeseydi bunlar olmazdı der ve ağlar. Kazan o bize emanet onu geri gönderelim der.

Sughna bir defterden Anandinin adresini gizlice bulur ve Jagdish onu not alarak mektubu yollamaya gider. Babası onu görür ve arkanda ne gizli der. Bairon sen eşine mektup yazıyorsun bunu da benden saklıyorsun der. Ama buna gerek yok Anandi gelecek der. Ben onu almaya gideceğim der. Jagdish de babasıyla gitmek ister. Basant ona çay getiren Gehnaya neden yanımda oturmuyorsun diyerek onu zorlar. Kapıyı kapatmasını söyler. Gehna çok işi olduğunu söyler. Ondan korkuyordur. Basant sen bu eve benim için gelin geldin der kapını kapat der. Gehna çıkarken Kaliyani odaya gelir. Neden gerginsin ben hayatın daha iyi olsun diye elimden geleni yaptım. Ama görüyorum ki eşin istediğim gibi değil der.  Basant Gehna hala benden korkuyor bana yabancı gibi davranıyor der. Kaliyani Basant’a dizginleri sıkı tutmasını söyler. Eşine nezaret etmeyi öğren der. Sana kulak asmıyorsa ona sert davran der. Anandi Champaya yapılanların etkisindedir. Morali çok bozuktur. Kapı çalar ve Kazan kapıyı açınca Bairon ve Jagdish’i karşısında görür. Onları içeri buyur eder. Jagdish içeri Anandinin yanına gider. Anandi Champa ile olan anılarını düşünmektedir. Jagdish arkasından gelir ve onun gözlerini kapatır. Anandi Phuli geldi zanneder.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 17. Bölüm Özeti 24 Eylül Pazartesi Fragmanı # Anandi Champa’nın kaçmasına yardım eder” üzerine 14 yorum

 1. ❤Aynur dedi ki:

  Iyi aksamlar)))
  Arkadaslar Guljan ablamin selamlari var size)))
  Iyi geceler..tatli ruyalar)))
  Allah rahatlik versin))
  Cook optum)))
  Insallah yarin gorusurus)))

 2. Anonim dedi ki:

  Mrh

 3. &Aynur& dedi ki:

  Sen bana demedin mi?
  Mavi gözlerin gibi gidelim denizlere.
  Sen beni sevmedin mi?
  Aşkımızın külleri, yakamaz mı bizi yine.

  Sözler yalan oldu bak, geceler her gün kör bıçak.
  Geçmez bu ömür böyle.

  Gel hayalim, anıları alalım kaçalım buralardan.
  Gel yoruldum, yalanları yaşayan gururumdan.
  Bir ömür var, birde aşkımız yeter bu zamana.
  Gel baharım kaybolalım…

 4. ❤Aynur dedi ki:

  Bengisu ablamm..Aleyna ablam sizler nasilsiniz)))
  Canlarimm❤❤❤

 5. ❤Aynur dedi ki:

  Iyi gunlar cansilar))
  Nasilsiniz))
  Nurannay ablam..Zehra ablam..Tylla ablamm hos geldiniz)))
  Nasilsiniz))
  Pinar ablam eline emegine saglik))
  Tylla ablam sana hediyemmm bilet Turkiye ye)))

 6. Zehra dedi ki:

  Tylla benden sana 5’i biyerde hediye.
  Nasil?
  Pinar hanim ellerinize saglik.

  Nuranaaay iyiyim sen nasilsin?

  Iyi günler Bengisu.

  1. Pınar dedi ki:

   Saol zehracım teşekkür ederim

 7. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna dun sana haber vermeden çıktım kusura bakma çünkü wifi de sorun çıktı yazamadim

 8. NURANAAY dedi ki:

  Tylllam cnm mereba sana hediyam iimmmmm ne versem ajaba ha anladim simdi hazir makarna cnm begandinmi.
  Oooooooo bu ne hiz Masallah PINAR ABLAM ELINE SAGLIK CNM .
  PINAR ABLAM SANA 16 BOLUMDE YAZIPDIM LUTFAN OKU CNM
  ARKADASLAR SIZLERDE 16 BOLUM OZETDE YAZIPDIM OKAN OLURMU… LUTFAN LUTFAN LUTFAN

  1. Pınar dedi ki:

   Cnm 16 ya cevap yazdim

 9. Umut dedi ki:

  Günaydın teşekkürler Pınar ablacım

  1. Pınar dedi ki:

   Günaydın umut

 10. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Bu seferde ilk ben oliyim…Pinarcim ellerine emegine yuregine saglik ozetler bir birinden guzel ve harika..basarilarin devamini dileyorum..

  1. Pınar dedi ki:

   Saol tylacim teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.