İkimizin Yerine 169. Bölüm Özeti 23 Şubat Cumartesi Fragmanı # (1. kısım) Şok Şok Şok…Gauri Küçükken Jagdishin Evlendiği Kız Gudiyadır.

Burak 19 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Tüm aile yemektedir. Kaliyani tüm yemeklerin Jagdish’in sevdiği yemekler şeklinde hazırlandığını görür. Bairon, Jagdish‘in bundan sonra hep  onlarla kalacağını söyler ve Jagdish şok olur. Madhav Bairona telefon eder. Bairon’a eşinin bebek beklediğini, iyi olmadığını ve Sumitra’nın yardıma gelmesini söyler. Sumitra, tereddüt eder çünkü Jagdish daha yeni gelmiştir . Tüm aile Kaliyani dahil ondan yardım için gitmesini ister. . Jagdish, yeni hastanesi ve Gauri’nin Mumbai’ye dönme sözleri arasında kalmıştır. Nandu  Jagdish‘le oynamak ister.  Gehna Anandi’nin onlarla eşlik etmesini ister. Nandu Anandi ve Jagdishi terasa götürür ve bir şeyler getirmek için gider.

Jagdish ve Anandi birbirleriyle resmi bir biçimde konuşurlar. Anandi, nasılsın der. Jagdish, iyi olduğunu söyler ve teşekkür eder. Anandi Jagdishin kendisine cevap verdiği için mutludur. Nandu bir bez getirir ve Anandi’nin gözlerini kapatmak ister ancak oyundan dolayı yetişemez, Jagdish’ten Anandinin gözlerini kapatmasını ister. Jagdish Anandinin gözlerini bağlar. Kör ebe oyunu başlar. Anandi kendisini harikalar diyarında bulur. Jagdish’i yakalar. Eliyle onu hisseder ve daha sonra Jagdish’in gözlerini bağlar. Jagdish oynamaya pek istekli değildir. Anandi oyunda eski  tatlı anlarını hatırlar.

Gauri ve amcası , eve gelirler. Gauri görünmemek için saklanır. Gaurinin annesi kapıyı açar ve amca ona, hasta olduğun için sana  doktor getirdim der. Gauri‘nin annesi iyi oluğunu söyler. Amca doktoru çağırır. Gauriyi beyaz önlük içerisinde gören anne çok sevinir ve Gaurinin babasını çağırır. Tüm aile çok mutludur. Annesi, Gauriye eskiden  çocukken oynadığı oyuncak steteskopu verir. O korkunç günden sonra bununla asla oynamadığını söyler. Gauri, annesinin o günden bahsetmemesini ister.

Annesi  Gauri’nin çocukluk resmini gösterir. Gauriye  Gudiya der.(Buradaki ayrıntı çok önemli. Kaliyaninin Jagdishe almak istediği ikinci gelin meğersem Gauriymiş) Gudiya, çocukken Jagdish ile olan evliliğini ve sonrasında yaşanan olayları hatırlar. Ailesine o günü asla unutamayacağını söyler. Ailesi Gudiyayı teselli eder. Annesi, Gudiyanın artık eğitiminin bittiğini ve evlenmesi için verdiği şartın yerine geldiğini hatırlatır. Gaurinin annesi Gudiyanın evlenmesini ister. 

Gudiya düşüncelerde kaybolur. Jagdish köyündeki hastanesinde sonsuza kadar kalacağını ve herkesin iyileşmek için hastaneye akın edeceğini düşünür. Gauri’nin sözlerini hatırlar o sırada Anandi gelir ve Jagdish rahatsız olur. Anandi, Bairon’un çağırdığını söyler. Jagdish gelir. Kaliyani, Bairon ve Basantla salondadır. Jagdish onları bir satıcı ile hastane için gerekli malzemelerle ilgili konuşurken görür. Satıcı  bazı ürünleri Jagdish‘e gösterse de Jagdish hiç oralı değildir. Satıcıya kızar ve her şeyi alarak gitmesini söyler. Herkes şok olur. Satıcı evden ayrılır. Bairon ve Basant, Jagdishe neden satıcıyı gönderdiğini sorarlar. Jagdish bombayı patlatır ve Jetsar’da pratik yapmak istemediğini , Mumbai’ye dönerek 2 yıl daha çalışmak ve tecrübe kazanmak istediğini söyler.

Kaliyani bunu kabul etmez ve yeterince çalıştığını söyler. Bairon, oğlunu haklı bulur ve daha fazla çalışırsa bunun Jagdishin yararına olacağını söyler. Herkes şok olmuştur. Bairon üzülerek sadece 2 yıl daha buna katlanacaklarını ekler. Daha sonra Jagdishin  köye daha tecrübeli olarak geri döneceğini belirtir. Jagdish ikinci bombayı patlatır ve köye geri dönme niyetinde olmadığını söyler. Herkes süper şok olur. Bairon, Jagdish’e konuştuğunun farkında mısın der. Jagdish, çoktan kararını verdiğini söyler. Şehir hayatına alıştığını ve Jetsar gibi küçük bir köyde hastane işletmek istemediğini belirtir. Jagdish gider ve herkes şoklarda… Anandi ağlamaya başlar. Kaliyani de ağlar ve her zaman bundan korktuğunu bu yüzden Jagdish’in Mumbai’ye gitmesini en başından beri istemediğini söyler. Herkes resmen dilini yutmuştur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 169. Bölüm Özeti 23 Şubat Cumartesi Fragmanı # (1. kısım) Şok Şok Şok…Gauri Küçükken Jagdishin Evlendiği Kız Gudiyadır.” üzerine 2 yorum

  1. Mira dedi ki:

    Herkese günaydın. Vallahide ilk önce düşünmüştüm Gauriyi bir zamanlar Jagunun ikinci kez evlendirilen Gudiya olabilirmi diye, sezgilerim yine yaniltmadi beni.

    1. GULJAN dedi ki:

      Alo mira

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir