İkimizin Yerine 164. Bölüm Özeti 18 Şubat Pazartesi Fragmanı # (1. kısım) Anandiyi Sınavlara Sokmak İçin Yapılan Plan Tutacak mı?

Burak 09 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Basant, köyde bir kadınla buluşur ve onu kutsal yerleri ziyarete gitmesi için iyi bir zaman olduğuna ikna eder. Kaliyaninin de bu kutsal yerlere gitmek isteyeceğini söyler. Kaaki, Kaliyani ile kutsal yerleri ziyaret etmeyi kabul eder. Kadın Basant’ın annesini çok sevdiğini ve onu bu yerlere göndermek istediğini düşünür. Basant evde Kaliyaniye, Kaakinin kutsal yerleri ziyaret etmeye beraber gitmek istediğini söyler.  

Bairon ve Basant, Kaliyaniyi gitmesi için ikna etmeye çalışır. İşin aslını bilen gelinler gülerler.  Kaliyani gitmek istemez. Bairon ve Basant planlarının suya düşmesine üzülür. Kaliyani odasına gider ve herkes ne yapacaklarını düşünür. Kaaki eve gelir. Kaliyaniyi onunla gelmeye ikna edeceğini söyler. Kaaki Kaliyani ile konuşur ve gelmezse kendisininde gitmeyeceğini söyler.

Bunun üzerine Kaliyani ikna olur ve Kaaki ile beraber kutsal yerleri ziyarete gitmeyi kabul eder. Kaaki  gelinlere Kaliyaninin eşyalarını hazırlamasını söyler. Herkes çok mutludur ancak Kaliyaninin Anandi’yi de götüreceğini söylemesiyle herkes şok olur. Kaliyani Anandiye bavullarını hazırlamasını ve onunla gelmesini söyler. Bu ziyaretin Anandi için iyi olacağını belirtir ve Anandinin hazırlanmasını ister. Herkes birbirinin suratına bakar.

Gehnanın aklına bir fikir gelir. Anandi’ye çantasını toplamasını ve dediklerini yapmasını söyler .Anandi isteksizce gider. Herkes şaşırmış ne olacağını merak ediyorken, Gehna Anandi ve Kaliyani için yiyecek hazırlıyordur. Anandi, bavulu ile gelir. Kaliyani gelinlerini kutsar ve Gehna, Anandi’ye Kaliyani ile iyi bakmasını söyler.

Kaliyani gitmek üzereyken Basant’ı  merak eder ve nerede olduğunu sorar. Makhan bavulları taşır. Gehna, gülümsüyordur. Tam o sırada telefon çalar. Arayan aslında Basanttır ama Bairon Kazan’mış gibi onunla konuşur.  Bairon, Kazan ve eşinin aile tapınağına gideceklerini ve Anandi’yi de oraya götürmek istediklerini söyler. Gelinler, Gehnanın planını  anlamıştır ve gülerler. Kaliyani sinirlenir ve bunu reddeder. Basant,  Anandinin Kazan’ın tek kızı olduğunu ve gitmesi gerektiğini söyler. Kaliyani, zaten herkes Kazan’ı benden daha çok önemsiyor diyerek sitem eder.

Basant Makhan‘ı Kaliyani ile göndermek ister. Kaliyani isteksizce gitmeyi kabul eder. Kaliyani Anandiyi her zaman olduğu gibi azarlayarak ayrılır. Sumitra Gehna’nın planını över. Gehna, Anandinin derslerine odaklanmasını ister. Anandi, ders çalışıyordur.Diğer yandan Jagdish ve Gauri de ders çalışıyor birbirleri ile eğlenceli fakit geçiriyorlardır. Anandi herkesin duasını alarak sınava gitmek için hazırlanır.  Bairon, Anandi’yi okula götürür. Anandi sınavlarına girer. Son sınav günü gelmiştir. Bairon gazete okurken bir anda  Makhan gelir ve herkeş şaşırır ona neden geri geldiğini sorarlar. Makhan, Kaliyaninin de geldiğini söyler. Herkeş şok olur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.