İkimizin Yerine 163. Bölüm Özeti 17 Şubat Pazar Fragmanı # (1. kısım) Anandi Tekrar Eğitimine Devam Etmek İster.

Burak 09 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi odasına giderek ağlar. Jagdişin  farklı  dünyalara aitiz dediğini hatırlar. “Ben Jagdish için yeterince iyi değilim onun gibi  İngilizce bilmiyorum , onun arkadaşları gibi modern değilim ama ben onunum, beni neden arkadaşlarının önünde  kabul etmekten utanıyorsun diye kendi kendine sorar. Jagdish endişelidir. Lal Singh, ona, Anandi gerçeği anlatmaz seni suçlamaz der. Jagdish, ona kızar ve bana ders verme tavsiye ver diyerek bağırır. Lal, Anandi’yi aramasını ve eve gidip gitmediğini öğrenmesini tavsiye eder. Jagdish Anandiye telefon eder ama Anandi telefona cevap vermez. Jagdish, Anandi’nin gerçekleri anlatması  ve onu suçlamasından endişe etmektedir.

Jagdish, annesini  arar ve Anandiyi sorar. Sumitra, Anandi’nin Jagdishe geldiği bilgisini vermemesine şaşırır. Jagdish, bir şeyler uydurur. Anandi’nin neler söylediğini sorgular. Sumitra, Anandi‘nin güzel vakit geçirdiklerini söylediğini anlatır. Anandi ile konuş istersen der ancak jagdish Anandi yorgun diyerek konuşmak istemez. Anandi’nin karanlıkta oturarak odasında derin düşüncelere dalmıştır. Sumitra gelir ve  ne düşündüğünü sorar. Anandi,  gezinin ne kadar iyi geçtiğini düşünüyordum der, bir şey belli etmez. Sumitra  her zaman onunla olduğunu söyler. Sumitra gider ve Anandi ağlamaya başlar.

Anandi, Nandu’yu okula gitmesi için hazırlıyordur. Keyifsiz Anandi  Nandu’ya susması için bağırır, sonra üzülerek Nandu’yu teselli etmeye çalışır. Gehna, Anandi’ye neden geldiğinden beri kızgın olduğunu sorar ve Anandi yorgun olduğunu söyler, geçiştirir. Gehna, Anandiye inanmamıştır. Jagdish Gauri’ye, senden kaçınmak istemiyorum, benim için yaptıklarını beni desteklemeni asla unutamam, fakat  şu an kafam çok karışık, sana sadece arkadaşlık verebilirim, sana sahte umutlar vererek sana ihanet etmek istemiyorum der.

Gauri, senin  bu dürüst ve sade halini seviyorum.  Bu yüzden arkadaşlığımıza değer veriyorum ve hiç bir şikayetim yok der. Şimdi hayallerimizi gerçekleştirmek için eğitime odaklanalım  önümüzde koca bir hayat var der. Phuli okulda ders anlatırken Anandi gelir. Phuli Mumbai ziyareti ile ilgili sorular sorar. Anandi kısa cevaplarla geçiştirir. Phuli onu sorgular. Anandi cevap vermek istemez ve kızlara ders anlatırken ağlar. Phuli bundan endişelenir ve  eve gitmesini ister. Anandi iyi hissettiğini söyler. Anandinin öğretmeni (Sandya) gelir ve Anandi ona koşar. Sandyaya sarılarak ağlar. Sandya Anandi‘yi dışarı çıkarır ve ne olduğunu sorar. Anandi Mumbai gezisinde  olanları anlatır. Sandya, Jagdish ile konuşmasını ister. Anandi, bu sefer sadece kendisi için savaşacağını eğitimine başlayacağını ve artık Jagdişin ondan  utanmayacağını söyler. Sandya, Anandi’ye Kaliyani’den izin almasını söyler.Çünkü senin eğitimini o bıraktırdı der.

Fakat Anandi, Kaliyani’ye söylemeyeceğini söyler.  Anandi Bairon ve Sumitraya eğitimine devam etmek istediğini belirtir. Her ikisi de şok olur ve Sumitra neden bunu istediğini sorar. Anandi onlara şehir hayatından bahseder ve orada yaşamın çok daha modern olduğunu söyler. Jagdish benim yüzümden utanmasın der. Orada benimle İngilizce konuştular bilmediği için cevap veremedim, utandım der.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir