İkimizin Yerine 159. Bölüm Özeti 13 Şubat Çarşamba Fragmanı # (1. kısım) Jagdishin Yalanı Ortaya Çıkacak mı?

Burak 03 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish, arkadaşının onu Jagdish’i olarak çağırmasına şok olur ve arkadaşının yanına gider. Ona burada isminin Jagat olduğunu söyler ve bana böyle seslen der. Arkadaşı tıp fakültesine katılmaya gelmiştir. Jagdish ücretler konusunda kendisine yardımcı olur. Jagat olarak adını adını hatırlamasını ister. Phooli derse gelir ancak öğrencilerin çoğun gelmemiştir sadece 4 öğrenci vardır. İkizlerin biri diğerinin evde olduğunu ve annesinin sıtma hastalığına yakalandığı için ona yardım ettiğini söyler. Phooli Anandi, öğrencilere tekrar temizlikten bahseder. Anandi, Jagdish’in doktor olacağı günü beklediğini söyler, böylece köylerini en hijyenik ve sağlıklı köy haline getireceğini düşünür.

Kolej kantinde, Jagdish arkadaşını çocukluk arkadaşı olarak tanıtır (Lal Singh). Arkadaşı, 7. sınıfa  kadar birlikte okuduklarını daha sonra da evlerini değiştirdiklerini söyler. Tam Jagdishin evlendiği zaman derken Jagdish onu hemen durdurur. Çocuklar ne dediğini sorar. Gauri, eş anlamına geldiğini söyler. Hepsi şok olmuştur ve Lal Singhe evli olup olmadığını sorarlar. Jagdishin arkadaşı, 5 yaşındayken evlendiğini  söyler. Arkadaşı pot kırmaya devam ediyordur tam Jagdishin evliliğinden bahsedecekken Jagdish müdahale eder ve evli olmadığını söyler. Arkadaşı şok olur. GAuri bu konuşmalara katlanamayacağını söyler ve durmalarını ister.

Basanth, Gehna’nın yerde otururken uyuduğunu görür. Üzerine bir battaniye koyar. Anandi oraya yiyecekle gelir ve Basant sessiz olmasını ister. Gehna iki gündür uyumadı der. Su bardağı yere düşer ve Gehna uyanır. Anandi’ye Basantı besleyeceğini söyler. Anandi ayrılır.  Jagdish ve arkadaşı ile birlikte hostel odasındadır . Arkadaşı ona gerçeği neden sakladığını sorar, köyünden bıkmış olduğun için mi herkese  JAipur’dan olduğunu söyledin der. Kendisininde bunu saklayıp saklamayacağını sorar.
Jagdish eskiden buraya geldiğimizde bizi nasıl küçümsemişlerdi hatırladın mı der. Jagdishin arkadaşı çocuk evliliklerinin yanlış bir gelenek olduğunu kabul eder, ancak evli olduğu için utanmaz, çünkü karısına çok saygı gösteriyordur. Jagdishe bir köylü olduğunu gizlesen de Anandi’nin eşin olduğunu ne kadar süre saklayabilirsin der. Siz karı kocasınız der. Şehirden Gaurinin amcası gelir ve Gauri çok heyecanlanır ve ona sarılır. Gauri planını değiştirerek kampa katılmayacaktır. Jagdish de bunu duyar bir bahane uydurur ve odasına gider . Kampa oda katılmayacaktır.

 Gauri, amcası ile mutlu bir şekilde Jagat hakkında konuşur ve tüm olayları anlatır. Amcası ona evdekilerin mektubunu ve atıştırmalıklarını verir. Gauri mektubu okur ve ailesinin tekrar evliliğinden bahsettiği için üzülür. Amca Gauri’nin gerçeklerin farkına varmasını  sağlamaya çalışır, sonunda geçmişini unutup evlenecektir. Gauri üzülür ve geçmişini unutamayacağını söyler. Amcası onu teselli eder ve şu an için böyle konuşmaları unutmasını söyler. Odasındaki Jagdish, Gauri’nin olmadığı için üzgündür. Lal Singh  öğle yemeğine çağırır ama gitmeyi reddeder.

Basanth aşağıya iner ve aynı yemekleri yemekten sıkıldığını söyler. Kaliyani , önce sağlığına dikkat etmesi için onu ikna eder. Gece yine, Jagdish bir şey yemeyi reddeder ve lal Singhe bağırır. Sabah Gauri, amcası ile yürümeye gider. Bhairon doktordan eve gelir ve mutlulukla Basanth’in tamamen iyileştiğini söyler. Bairon Kaliyaniye Basanth’a bu kadar iyi baktığı için Gehna’ya da teşekkür etmeleri gerektiğini söyler. Kaliyani kabul eder. Mumbai’de Jagdish her yerde Gauri’yi hayal eder ve üzülür.

Anandi, Sumitra’nın bacaklarına masaj yapıyordur. Gehna ve Basanth hakkında konuşurlar ve her şeyin yolunda olduğu için mutludurlar. Jagdish eve telefon eder ve Sumitra onunla konuşur.Sumitra  Anandi’nin kendisine çok iyi baktığını ve asla böyle iyi bir eş bulamayacağını söyler. Jagdish daha sonra Anandi ile konuşur. Anandi derslerini sorar Jagdish iyi gittiği yalanını söyler. Jagdish Evdeki herkesi sorar. Anandi, kendisini neden merak etmediğini sorar. Jagdish sormak zorunda olmadığını ve mutlu olduğunu bildiğini ve tüm gün evde ne yaptığını bildiğini söyler . Anandi, bu küçük şeylerden dolayı mutlu olmadığını üzgün bir şekilde söyler. Jagdish aceleyle çalışması gerektiğini söyleyerek telefonu kapatır. Anandi kendi kendine  mutluluğunun Jagdish ile birlikte olmasından kaynaklandığını söyler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 159. Bölüm Özeti 13 Şubat Çarşamba Fragmanı # (1. kısım) Jagdishin Yalanı Ortaya Çıkacak mı?” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Günaydın

    1. Pınar dedi ki:

      günaydın iyi pazarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.