İkimizin Yerine 157. Bölüm Özeti 11 Şubat Pazartesi Fragmanı # (1. kısım) Jagdish Evden Erken Ayrılacağını Söyler.

Burak 02 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Jagdish ve Anandi Phooliyi görmeye giderler. Hepsi gezmeye festival tarzı bir yere gider. Jagdish onlarla konuşmak için bile ilgisiz görünüyordur. Bir erkek yanlışlıkla Jagdishe “gawar” diyerek saçmalar. Sumitra, Jagdishin tutumu için endişeleniyordur. Gehna davranışını haklı çıkarmaya çalışır ancak Sumitra hala gergindir.

Anandi bazı mücevherler dener. Jag çok sıkılır ve sinirlenir. Yanlışlıkla gübre üzerine basar. Phooli ve Anandi güler. Jagdish, kızları gülmemesi için uyarır. Jagdish, yaşam seviyelerini yükseltmek için onlara ders vermek ister. Burada yaşamlarını boşa harcayacaklarına şehre taşınmalarını  ister. Kızlar şok olur. Eve dönüş yolunda, Anandi, Jagdish’e Phooli’ye ailesinden ayrılıp şehre taşınması  ile ne kastettiğini sorar. Jagdish Anandiyi kınar ve onun dar görüşlü olduğunu söyler. Anandi, birinin hayatına yeni gelen değişikliklere ve yeni başlangıçlara rağmen köklerine sahip çıkması gerektiğini savunur. Jagdish, eve geldiği için pişman olduğunu ve onun yüzünden kendisini boğulmuş hissettiğini söyler.

Ertesi gün, Bhairon uçurtma uçurtmalarına katılması için uyuyan Jagdishi çağırır. Nandu da gelmesini ister. Jagdish, hazır olana kadar biraz ara vermelerini söyler ve kabaca Anandi’den elbiselerini hazırlamasını ister.

Anandi düşünceli olarak odada yalnız başına oturuyordur. Sumitra, Anandinin kendilerine katılmasını ister. Sumitra, Jagdish’in ona bir şey söyleyip söylemediğini merak eder, onu düzelteceğini söyler. Anandi ondan yapmamasını istedi. Sumitra onu neşelendirmeye çalışır. Herkes terastadır atıştırmalık yemekle ve uçan uçurtmalarla meşguldurler. Jagdish de onlara katılır. Sumitra, Anandi’den Jagdishin uçurtma uçurmasına yardım etmesini ister.Anandi neşeyle gider. Her ikisi de çok mutludur.

Kaliyani öğle yemeğini sorar! Herkes yemeğe gitmek ister. Ancak, Jagdish üst katta olmaya devam eder. Sumitra, Anandi’den yemek için Jagdishi çağırmasını ister. Anandi Jagdish’i yemeğe çağırır ama Jagdish reddeder. Anandi, mola vermesi için onu ikna etmeye çalışır ama boşuna.

Jagdish uçurtmayı uçuruyordur ve 16 kişinin uçurtmasını kestiği ve kendi rekorunu kırdığı için çok heyecanlanır. Anandi, yemeğe gelmesi için ısrar eder. Anandi kasten ipliği keser ve Jagdish ona bağırır ve ona hissiz olduğunu, gelecektede asla değişmeyeceğini söyler. Anandi afallar. Anandi geri döndüğünde Jagdishin sessizce ağladığı ve söylediklerini hatırlar. Ertesi sabah Anandi, Jagdish için daha az yağlı kahvaltı yapar. Anandi gelir ve o sırada Jagdish geri dönmesi gerektiğini söyler. Her zamanki gibi Kaliyani, Anandi’yi suçlar. Torununa çok fazla vakit ayırmadığını söyler. Jagdish fazladan dersleri olduğunu için geri dönmesi gerektiğini söyler. Anandi oradan sessizce ayrılır ve genç Jagdishin resmine bakarak ağlar. Jagdish odasına gelir. Anandinin elini tutar ve onu teselli eder. Anandi eski oyuncak bebek, resim ve eşyalarla konuştuğunu söyler. Ona tüm fotoğrafları gösterir. Jagdish bubnun Anandnin sorunu olduğunu söyler. Anandi rüyalarından kurtulmak istemiyordur. Jagdish ondan gözlerini açmasını ve geleceği düşünmesini ve geçmişle zamanını boşa harcamamasını ister. Anandiden modern kızlar gibi konuşmasını öğrenmesini ister.Kendisinin şehirde olduğunu ve oraya konsantre olmak zorunda olduğunu belirtir Aslında Jagdish bu tarz sahnelerden  hoşlanmamaktadır.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir