İkimizin Yerine 156. Bölüm Özeti 10 Şubat Pazar Fragmanı # (1. kısım) Jagdish Tatil İçin Eve Gelir.

Burak 31 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi ertesi gün için hazırlanıyor ve Jagdish’in fotoğrafıyla konuşuyordur Jagdish’nın yeni Anandi’yi görmekten çok mutlu olacağını düşünür ve bu değişiklikten Jagdish’in sorumlu olduğunu söyler. Jagdish hakkında asla farklı hissetmeyeceğine söz verir. Sabah Anandi ve Phooli okula varır ve Jagdish bir gün erken Jetsar’a gelmiştir Anandi, Jagdish’i geçerken göremez. Jagdish eve gelir ve ertesi gün onu görmeyi bekledikleri için herkes çok mutlu olur. Jagdish, Anandiyi arar ve Kaliyani alaycı bir şekilde ailesine hizmet etmekle ilgilenmediğini ve şimdi toplumu iyileştirmek için çıktığını söyler. Anandi şimdi öğretmen oldu der. Jagdish şaşırır. Herkese verdiği hediyeleri dağıtır. Herkes mutludur. Okulda, annesi okula gelmelerini yasaklayan ikiz kızlar yine de gelirler. Anandi onlara evlerine dönmeleri ve sadece anneleri izin verdiğinde gelmeleri gerektiğini söyler. İkizler geri gitmeden önce, anne oraya gelir ve Anandi’ye bağırmaya başlar. Kızları için zaten endişeli olduğunu ve ders çalışmak zorunda olmadıklarını  sadece ev işlerini öğrenmeleri gerektiğini söyler. Anandi ona dönmesini ve ne gördüğünü görmesini söyler. Kadın dikiş dikmeyi öğrenen tüm kızları görür ve sessizleşir. Anandi, kızlara ev işlerini normal derslerle birlikte öğrettiğini söyler. Her şeyi yaşadığı için kızların karşılaştığı zorlukları bildiğini ve kızlara annesine yardım edecek karar bilgi öğrettiğini söyler. Anne düşünceli şekilde ayrılır.

Anandi, ikizlerin annesini ikizleri okulda öğrenmeye devam etmeleri için ikna etmeye çalışır. Okuma yazma bilmeyenlerin karanlıkta kalmaları ya da bilginin ışığını hayatlarına almalarını sağlayacak küçük olanaklara sahip olmalarının kendilerinin karar vereceklerini söyler. İkizler tekrar annelerinden çalışmalarına izin vermesini isterler ve bu kez anne çok mutlu bir şekilde kabul eder. Anandi eve döndüğünde öfkeli Kaliyani, bir kadının ilk sorumluluğunun kocası olduğunu ancak Anandi’nin başka bir yerde meşgul olduğunu söyler. Bairon Jagdishin geri döndüğünü söyler ve Anandi odasına doğru fırlar. Jagdish yatakta uzanıyordur. Anandi jagdishe ne zaman geldiğini sorar. Jagdish sinirlidir çünkü daha önce geldiğinde Anandinin mutfakta olduğunu ama bugün evden uzakta olduğunu ve onu karşılamadığını söyler. Anandi çok özür diler ama Jagdish  öfkeyle yataktan kalkar ve ondan uzaklaşır. Anandi üzgünüm der ve ona bir gülücük verir, Jagdish öpmek için elini tutar ama elinin üzerinde bir şeyler görür ve yine sinirlenir “Biliyorsun, bundan hoşlanmam, daha önce çok güzel kokuyordun, şimdi kir ve toprakla kaplısın” der. Anandir şok olur sadece onun tebeşir tozu olduğunu söyler.  Anandi kulaklarını tutarak özür diler. Ben geri döndüğünü duyduğum için çok heyecanlandım ve ellerimi yıkamayı unuttum der. Sen artık sıradan bir köy çocuğudeğilsin doktor oldun der. Bu yüzden kocamın önünde daha dikkatli, temiz ve modern olmalıyım der.

Jagdish Anandi’nin doktorun karısı olduğunun farkına vardığı düşünür ve ondan temizlemesini ister. Anandi ellerini yıkar. Telefon çalare Jagdish Gauri^nin numarasını görünce heyecan duyar.Gauri, annesi tarafından yapılan helva ile en sevdiği yemeklerin hepsini yedikten sonra rahatladığını ve daha sonra, evdeki herkesin, getirdiği hediyeleri sevip sevmediğini sorar. Jagdish Gauriye hediye seçimi için teşekkür eder.. Jagdish aramayı sonlandırmak istemez, ve tekrar ne yediğini sorar. Gauri Jagdishin dinlenmesini ister ve aramayı sonlandır. Tam o sırada anandi banyodan güneş gözlüğü takarak gelir ve Jagdish’in mutlu ifadesi iğrenme biçiminde değişir. Ajandi onları Jagdishe giydirir. Jagdishe özel bir hediye olduğunu söyler ama Jagdish gözlüğü sevmez ve öfkeyle yatağa atar. Gözlükler şehirde sadece 20 rupi der hediye seçerken diğer insanlar beğenir mi beğenmez mi düşünmelisin der.  Anandi çok üzülür, gözlükleri takma o zaman der. Bir daha ki sefere uygun bir hediye seçeceğini söyler.

 Sumitra akşam yemeği için onları çağırır. Anandi, banyoya gitmesini ister ama Jagdish tatilde olduğunu ve istediği yapacağını söyler. Anandi ona havlu verir ve hazırlanmasını ister ve odadan çıkar. Jagdish kaşlarını çatar. Akşam yemeğinde Basant, Jagdish’e Kaliyaninin sinemaya gittiğini söyler. Jagdish, Kaliyaninin değiştiğini ama Anandiyi değişmeye ikna edemediğini söyler. Akşam yemeğinden sonra, Kaliyani bütün erkeklere masadan ayrılmalarını söyler, böylece gelinlerin de akşam yemeğini yiyebilecektir. Jagdish, Anandi’ye hızlı bir şekilde yemek yemesini ve hızlıca yatak odasına gelmesini söyler. Anandi, bir süre aile  ile biraz zaman geçirmesini ister. Jagdish  “Sana söyleneni yap” der. Anandi hızlıca yemek yemeye çalışır, boğazına takılan parçadan öksürmeye başlar. Gehna ve Sumitra ona gülerler. Anandi odasına geri döner. Jagdish sabırsızlıkla bekliyordur. Anandi odaya girerken gülümser.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 156. Bölüm Özeti 10 Şubat Pazar Fragmanı # (1. kısım) Jagdish Tatil İçin Eve Gelir.” üzerine 4 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Selam

 2. GULJAN dedi ki:

  Ah ah Jaglis elindekilerin kiymetini bilmezsen bi gun oyle aglarsinki ondan sonra gec olucak..

  Pinarcim meraba iy gunlar ozetler icin tsk gercekden harika saol canim…..

  1. Pınar dedi ki:

   Saol cnm dediğin diziyi arastirayim sana dönerim guljancim

 3. GÜLALEK dedi ki:

  Özet ün teşekkürler
  Elinize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.