İkimizin Yerine 155. Bölüm Özeti 09 Şubat Cumartesi Fragmanı # (1. kısım) Anandi Kaliyaniyi Sinemaya Götürür.

Burak 28 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Derste jagdish Gauriye not yazma ve flört etmekle meşguldür. İkisi de birbirlerine bakmaktadırlar. Sumitra evde Paandaan kutsal günü hazırlıkları ile  meşguldür. Anandi oraya gelir ve Sumitra’ya niçin istirahat etmediğini sorar. Sumitranın diz ağrısı artmıştır. Sumitra ev halkına hastalığından bahsetmemiştir. Sumitra, Kaliyaninin sinirleneceği konusunda endişelir. Anandi, “Kaliyani de bir  anne seni anlayacak” der ve yine Sumitra’dan dinlenmesini ister. Kaliyani durumu öğrenir ve ben müneccim miyim kimse söylemeden halini bileyim diye Sumitraya kızar. Sumitradan işleri bırakmasını ve odasına giderek dinlenmesini ister.

Okulda anandi kızlara temizlik ve hijyen değerlerini öğretir ve günde iki kez diş fırçalamayı gerektiğini söyler. İkiz kız kardeşler, dişlerini fırçalamadığını söylerer. Diş fırçası tütün lekeini çıkarır mı diye sorarlar. Anandi, kızların annesinin tütün kullandığını anlar, bu yüzden kızların annesine tütün kullanımının kötü etkilerini anlatmaya karar verir. Anandi ve phooli, köy hanımlarının dedikodu yapmakta meşgul olduğu ikizlerin evine giderler. Tütün kullanımının sağlıksızlığa ve erken ölüme neden olacağını anlatırlar ancak kadınlar atalarının tütün çiğnediği halde 100 yaşına  kadar yaşadıklarını söyler. Anandi bunun eski günlerde iyi beslenmekten dolayı olduğunu söyler. Yeni şeyler öğrenmek için onlara boş zamanlarında kitap okumalarını tavsiye eder.  Kadın sinirlenir “Biz okula gitmedik ama deneyimlerden çok şey biliyoruz. Git ve anana babana öğret der. Ev işleri sonrası rahatlamaya çalışan tüm bu hanımlar, Anandi’nin derslerini dinlemek istemezler ve Anandi ilePhooli ayrılır. İkiz kızları annesi , artık kızlarını okula geri göndermeyeceğini söyleyerek üzerlerine kapıyı öfkeyle çarpar. Anandi ve Phooli bu duruma çok kırılır.

Phooli ve Anandi pazarda eğleniyordur ve Phooli, üçünün daha önce ne kadar keyif aldığını hatırladığını söyler. Anandi üzülür Phooli onu neşelendirir. Jagdish tatilde eve geri döneceğini söyler.  Anandi ve Phooli bir sinema salonunu görür ve Anandi Jagdish ile film izlemeye gittiklerini söyler. Phooli bu filme Kaliyaniyi getirmesini rica eder [Jai Santoshi maa]. Anandi eve geri döner ve mutfakta Sumitraya filmden bahseder ve Kaliyaniyi götürmek istiyorum der.  Sumitra duyduklarına şok olur ve Kaliyaninin kabul etmeyeceğini söyler. Kaliyani başta gitmeyi kabul etmez Anandiyi azarlar ama sonunda gitmeyi kabul eder. Sumitra, ertesi gün sinemada giyeceği elbiseyi seçmekle meşguldür, Gehna ve Anandi odaya gelir ve gülüşürler. Sabah herkes filme gitmeye hazırdır. Bhairon onları sinema salonuna bırakır ve sonra almaya geleceğini söyler. Kaliyani ve gelinler sonra sinema salonuna girerler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.