İkimizin Yerine 154. Bölüm Özeti 08 Şubat Cuma Fragmanı # (1. kısım) Kaliyani Anandiden Torun İster

Burak 28 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Basant odasında çalışıyordur ve Anandi gelerek Mahavirin gideceğini söyler. Basant onun yürüyüşe gideceğini bildiğini söyler ama Anandi Mahavirin sonsuza dek gideceğini belirtir. Basant şok olur.Mahavir Kaliyaniye, işçilerinin çiftçilere para ödemediğini  ve çiftçilerin işyerinde kötü bir şekilde toplandığını bu yüzden onlarla ilgilenmek için gitmek istediğini söyler. Birisinin işlerle  ilgilenmesi gerektiğini Basant ve Baironun yoğun olduğunu söyler. Nandu kucağında oturuyordur ve dedesinin gitmemesini onu özleyeceğini tatlı bir şekilde söyler. Mahavir Nanduya  çalışması gerektiğini ve tatil zamanı tekrar geleceğini Nandunun  annesini dinleyip iyice çalışmasını söyler.Tüm gelinler Mahavir ile  vedalaşır. Mahavir onları kutsar. Kaliyani bir hata yaptıkları için mi ayrıldığını sorar. Mahavir aksine burada kalmaktan çok mutlu olduğunu söyler. Kimseden bir şikayeti yoktur. Mahavir Basantla kuçaklaşır ve ona baba diyerek beni çok mutlu ettin der. Basant ağlayarak babasına sarılır. Mahavir herkesle vedalaşarak ayrılır.  

Kolejde Gauri koridorda jagdishi arıyordur ve aramalarına neden cevap vermediğini sorar. Jagdish ondan  hiçbir çağrı almadığını söyler, Gauri cevapsız çağrıları göstermek için telefonu alır. Aramalarını gösterirken Anandinin cevapsız aramalarını görür ve kim olduğunu sorar.  jagish arayanın Anandi olmadığını arkadaşı Anand olduğunu  onu arayarak rahatsız ettiğini söyler. Sonra zil çalar ve jagdish konuyu değiştirir. Bazı kadınlar Kaliyaniyi puja yapmaya  davet ederler ve Jagdish hakkında konuşurlar. jagdishin uzakta olması ve sosyal hizmetle çok yoğun çalışması nedeniyle Anandi ile nasıl bebebkleri olur diye konuşurlar. Anandinin Jagdishin yanına gitmesi gerektiğini söylerler. Kaliyani konuşulanlardan sonra düşünceli olarak ayrılır.

Jagya kolejdedir. Gauri, arkadaşlarının notlarını iade etmek için hızlıca yürüyordur ve Jagdishe onunla sonra görüşeceğini söyledi. Anandi ve Jagdish’in fotoğrafı ile yatağa uzanmıştır ve fotoğrafa bakıyordur. O sırada Jagdish arar ve Anandinin yüzü gülümser. Jagdish sinirli bir şekilde, bu kadar büyük şeyi ondan nasıl gizleyebileceği sorar. Anandi çok üzülür ve ağlar.Jagdish sonra gülümsemesini ister. Telefonu kapatmadan önce Anandi resmini eline alır ve onu çok özlediğini söyler. Jagdish bunu duyar ve yanında olamadığı için üzülür.Anandi keşke bir güvercin olmasını istediğini böylece en kısa zamanda onun yayına gelebileceğini söyler. Jadish dersleri sırasında rahatsız edileceği için bundan sonra onu aramamasını söyler ve daha sonra arayacağına söz verir.

Sumitra Anandi’yi arar ve Kaliyani’nin onu çağırdığını söyler. Tüm gelinler sıraya dizilir Kaliyani Anandi’ye söyleyecek önemli bir şeyi olduğunu söyler. Sadece ev işleri yapmakla ideal bir gelin olmadığını belirtir. En önemli görevi unuttun der. Kaliyani artık anne olma zamanının geldiğini açıklar. Sumitra sırıtır. Anandi herkesten utanır. Kaliyani şimdi toruna ihtiyacım var der. Anandi odadan kaçar ve aynanın karşısında durur ve kendi kendine kıkırdar. Bir çocuk doğurmakla  ilgili görevleri düşünür ve yeni bir hayata anne olmaya hazır olup olmadığına karar veremiyordur. Anandi sorularına cevap bulmak için öğretmeni ile buluşmaya gider. Öğretmenine şimdi anne olmasının doğru olup olmadığını sorar. Öğretmeni suskundur.

Sandhya, zamanın uçup gittiğini ve artık büyüdüğünü söyler. Ancak Kaliyaninin Anandiyi zorlayarak bebek sahibi olmasını anlayamadığını, çocuk  sahibi olmanın onun görevi olduğunu ancak her şeyden önce bunun için kendini hazır hissetmesi ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini söyler. Gulli ve Phooli için yaptıklarının bir annelik görevi olduğunu ve onlar gibi bir çok yardım bekleyen kız olduğunu söyler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 154. Bölüm Özeti 08 Şubat Cuma Fragmanı # (1. kısım) Kaliyani Anandiden Torun İster” üzerine 2 yorum

  1. GULJAN dedi ki:

    Ozet icin tsk Pinarcim gercekden eline emegine saglik….

    1. Pınar dedi ki:

      saol canım ben teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.