İkimizin Yerine 149. Bölüm Özeti 03 Şubat Pazar Fragmanı # (1. kısım) Phuli Köy Konseyi Tarafından Cezalandırılır.

Sumitra Anandi’den , Phuli’nin evine giderek problemi kontrol etmesini söyler. Phuli’nin evinde, mektubu alan serseri çocuk bazıköylülerin önünde mektubu okuyarak Phuliyi  karaktersizlikle suçlar. Köylüler, Phulinin ebeveynlerini ona okula gitmesi vs. şeylerle ilgili çok  fazla bağımsızlık verdiklerini söylerler. Onun bunu kullanarak çok fazla şımardığını  ve ona ceza vereceklerini söylerler.

O sırada  Anandi gelir köylüleri durdurur ve kanıt ister. Postacı her hafta Phuli’ye mektup gönderen kişinin kanıt olduğunu söyler. Herkes Anandiye Phulii’yi desteklediğini için kızar. Kaliyani bunu duyarsa çok kötü olur derler ancak Anandi hala Phuli’yi desteklemektedir. Anandi sadece köy konseyinin Phuli ile ilgili karar verebileceğini söyler. Phuli Anandiye sarılır ve ağlar.

Phooli’nin babası mektubu Phulinin önüne fırlatarak onu kötü bir şekilde azarlar. Ailenin itibarını zedelediğini söyler. Bu hakaretlere maruz kalacağımıza ölelim daha iyiydi der. Anandi Phuli ile konuşmak için kapıyı kapatır. Phuli  aniden mektuplarla durur ve Anandiye el yazısını hatırlayıp hatırlamadığını sorar. Anandiye kendisine inanmasını ve mektupları kendisinin yazdığını ve kendisine gönderdiğini söyler. Anandi şok olur ona bunu neden yaptığını sorar.

Phooli, çocukken dulluğun anlamını bilmediğini, ancak büyüyünce, kıskanç olmasa da, Jagdish ve Anandinin birbirlerine  mektup gönderdiğinde , kendisinin birisine ihtiyaç duyduğunu anladığını söyler.  Köyünün itibarını konuşan serseri çocuğun  bir dulun saygısı ile oynamaya çalıştığı için ceza alması gerektiğini söyler. Anandi şok olur.

Köy konseyi çağrılır ve Phuli yanlış şeyler yapmakla suçlanır. Phuli yanlış bir şey yapmadığını ve bütün mektupları kendisinin yazdığını ve gönderdiğini söyler. Kaliyani Phulii’ye karşıdır ve cezalandırılması gerektiğini söyler.  Anandi konseye gelerek  neden Phuli cezalandırılacakmış serseri çocuk niye cezalandırılmıyor diye hesap sorar. O bir dulun itibarı ile oynadı der. Çocuk kendini savunur ve Anandi yanaklarındaki tırnak izlerinin ne olduğunu sorar. Serseri çocuk kendisini tarlada incittiğini söyler.

Çocuğun babası Phuli’yi suçlar. Oğlumu istediğini oğlunun ona yüz vermeyince suratını çizdiğini söyler. Herkes Phuli’ye karşı  daha da bileylenir.Köylüler Phulinin suratına kömür sürerler. Anandi onları durdurur ve Phulinin yüzünü siler. Onların konseye  hakaret ettiklerini ve kararı beklemediklerini söyler. Köy konseyi Phuli’nin yanlış olduğuna karar verir. Phuliye evinden çıkmama ve toplumla olan tüm ilişkilerini kesme cezası verir. Kaliyani bir ifade verir ne hakettiyse o cezayı aldı der.  Anandi şok olur ve Konseyin bu haksızlığı iptal etmesini ister.

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 149. Bölüm Özeti 03 Şubat Pazar Fragmanı # (1. kısım) Phuli Köy Konseyi Tarafından Cezalandırılır. (2 Yorum)