İkimizin Yerine 148. Bölüm Özeti 02 Şubat Cumartesi Fragmanı # (1. kısım) Jagdish ve Gauri Yeni Öğrencileri Üst Sınıflara Karşı Koymaları Konusunda Kışkırtır.

Anandi Gehnanın sözleri sonrasında aynanın karşısında ağlar. Küçük Anandinin fotoğrafının önünde hayale dayar. Küçük Anandi Anandi’nin gözyaşlarını siler. Onunla konuşur ona çok kötü zamanlarının olduğunu ama hepsinin üstesinden geldiğini bu durumu da atlatacağını kendisini asla yalnız hissetmemesini söyler . Büyük Anandinin gözlerini kapattırır. Anandi gözlerini açtığında küçük Anandi kaybolmuştur.

Kaliyani yemek yemiyordur, herkes onu ikna etmeye çalışır. Anandi kararlı bir şekilde yürür, Kaliyani Sumitra’ya Anandinin kaybolmasını söyler ama Anandi Kaliyani yemek yemediği sürece kimse yemek yemeyecek der. Jagdishin rüyasını doktor olmaksa benim onu eşi olarak desteklememde  ne kötülük var diye sorar.  “Kaçmasını engellemeye çalıştım” dese de Kaliyani buna inanmaz.

Gauri ve Jagdish tapınakta dua ediyordur. Gauri Jagdish geri döndüğü için mutludur . Eğer geri gelmeseydi  her şey benim yüzümden olduğu için çok üzülürdüm der. Daha sonra yeni öğrencileri üst sınıfların taciz etmesini  kimse durduramıyor diye konuşurlar. Jagdish onlarla konuşmak istediğini söyler. Jagdish ve Gauri diğer gençlerle  üst sınıfların tacizine karşı koymaları gerektiğini söyler fakat yeni öğrenciler üst sınıflarla asla tartışmaya girmek istemediklerini söylerler.

Jagdish Bütün gençlerle taciz edilmenin , suç olduğunu ve buna karşı çıkmayara aslında onları teşvik ettiklerini ve cesaretlendirdiklerini söyler. Tüm gençler birleştiklerinde, üst sınıfların onları paçavralamaya cesaret edemeyeceklerini belirtir. O anda Jagdish müdürün bürosuna çağrılır.

Anandi Jagdish’ın iyiliği için dua eder. Kaliyanide oraya gelir ve Anandiye neden Jagdish için dua ediyor onu kendisi gönderdi diyerek sitem eder. Sonra duasını ederek ayrılır .Bhairon Anandinin Phuli ile görüşmesine izin verir.

Postanedeki Phooli, bir paket alır ve kendisi için herhangi bir mektup olup olmadığını sorar. Postacı olmadığını söyler. Puhli postaneden ayrılır ve bir genç onun arkasından  takip etmeye başlar.

Müdür Jagdish derse gelmediği için öfkelidir. Müdür böyle öğrencilerin nasıl tıp eğitimini bitirecek diye kızar .  Sonra Jagdish üst sınıfların kendisini taciz etmesi nedeniyle kaçtığını açıklar hatta intiharı bile düşündüğünü söyler. Anandi Phuli’nin evine gelir ve helva getirmiştir. Phuli’nin babası bir paket alması için postane almaya gittiğini söyler.

Üniversitedeki üst sınıflar, yeni öğrencilerin birlikte oturduğunu görürler, onlarla alay ederler ve dalga geçmeye başlarlar. Bir süre sonra gençler kışkırır, herkes üst sınıflarla yüzleşmek için ayağa kalkar ve etraflarını sararlar. Phuli yolda kendisini takip eden serseriden kaçarken kafasına vurur ve düşer. Serseri onu yakalar.

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 148. Bölüm Özeti 02 Şubat Cumartesi Fragmanı # (1. kısım) Jagdish ve Gauri Yeni Öğrencileri Üst Sınıflara Karşı Koymaları Konusunda Kışkırtır. (2 Yorum)