İkimizin Yerine 147. Bölüm Özeti 01 Şubat Cuma Fragmanı # (1. kısım) Jagdish (Mumbai’ye) Okula Dönmeye Karar Verir

Burak 20 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Bhairon, Jagdish’den hem kendisinin hemde Basantın işleri olduğu için tarladaki işlerle ilgilenmesini ister. Jagdish, çiftçilere her yönden yardımcı olur ve onlara işlerini nasıl daha iyi yapabileceklerini anlatır. Kendisi de işçiler gibi toprakta çalışır. Anandi, yemekleriyle birlikte tarlaya gelir. Jagdishi elleri ile besler. Akşam geri dönme zamanı geldiğinde, Anandi Jagdish’den bisikletle eve gitmelerini ve onu gezdirmesini ister. Anandi bisikleti süren Jagdishin dikkatini dağıtır ve bir kayaya çarparak düşerler. Anandi çok incinir ve başını yere çarptığı için kanıyordur.

Jagdish onu hızla hastaneye götürür ama hastanede doktor yoktur. Jagdish buna sinirlenir. Doktor sadece istediği zaman gelir ve onun için de bir yedeği yoktur.  Jagdish ve Anandi eve gelirler. Kaliyani Anandiyi göür ve hiçbir şeyi düzgün yapamıyorsun der. SUmitra telaşlanır ve Anandi ciddi bir kaza olsa Jethsar’da yetenekli doktorlar olmadığı için Mumbai’ye gitmek zorunda kalacaklarını söyler. Jethsarda yetenekli doktor olsaydı farklı olurdu der. Jagdish düşüncelere dalar.

Jagdish, Kaliyaninin, Anandinin, köylülerin ve Varun’un söylediklerini düşünür. Doktor olması ile ilgili vicdan muhasebesi yapar. Anandi oraya gelir. Ona hayallerini gerçekleştirmesi için savaşması gerektiğini ve zor durumlardan kaçmaması söyler. Onu  zorlamadığını ve yaşamına kendisinin karar vermesi gerektiğini , ne karar verirse versin daima onun yanında olacağını söyler ancak bu kafa karışıklığına son vermesini ister.

Ertesi gün, Jagdish herkese Mumbai’ye geri döneceğini ve eğitimini tamamlayacağını söyler. Kaliyani buna karşı çıkar ve Anandi’yi suçlar. Jagdish, kararlıdır. Sumitra Jagdihi desteklemeye çalışır. Kaliyani dur diye bağırır onu susturur. Karar verdiğini ve kimsenin bu kararı sorgulamamasını  eğer birileri ona yardım etmeye çalışırsa Kaliyaninin ölü bedenini göreceğini söyler. Anandi, Jagdish’yı sakinleştirmek ister ve Kaliyaninin sakinleşmesi için bir kaç  gün geçmesi gerekiyor der. Jagdish gitmeye kararlıdır ve bavullarını topluyordur. Daha fazla ders kaybetmeyi göze alamayacağını söyler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 147. Bölüm Özeti 01 Şubat Cuma Fragmanı # (1. kısım) Jagdish (Mumbai’ye) Okula Dönmeye Karar Verir” üzerine 2 yorum

  1. GULJAN dedi ki:

    Oley oley iy aksamlar Pinarcim ozetler harika hemde cok guzal tsk eline emegine saglik….

    A bide 1 subatda oglum 6 yasiyor davetlisiniz a bide oglumi ilk okula gitmek icin hesaba aldilar yani gelicek eyyulden oglum 1 sinifa gidijek…

    1. Pınar dedi ki:

      Maşallah allah uzun ömürler versin ailesi ile birlikte bir ömür boyu mutluluklar dilerim ogluşuna.Okusun büyük adam olsun inş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.