İkimizin Yerine 146. Bölüm Özeti 31 Ocak Perşembe Fragmanı # (1. kısım) Kaliyani Gehnanın yaptıklarından sonra bütün gelinlerine ceza verir.

Burak 19 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Kaliyani çok sinirlidir, Sumitra ve Anandiye Gehna gibi mücevhersiz ve ağır kıyafetlerle kalmamalarını emreder. Bairon araya girer ve annesinin ne kadar üzüldüğünü bildiğini ama bu yaptıklarının adil olmadığını söyler. Sumitra’nın Bairon’u durdurur ve Anandi ile kendisinin bundan sonra Kaliyaniye itaat edeceğini söyler. Kaliyani Gehnaya  şimdi Sumitra ve Anandi’de senin gibi giyinecek  bir daha ki sefere hep beraber dilencilere eşlik edersiniz diyerek gelinleriyle dalga  geçer. Gelinlerinin fakir bir aileden geldiğini ama hep dilenciler ile aralarında fark olduğunu düşündüğünü söyler. Sumitra kendini kötü hisseder, Gehna  Nandu’yu alarak uzaklaşır.

Sumitra ve Anandi odalara gider, üst katta olan Jagdish de kendini kötü hissediyordur.  Anandi ağlayarak mücevherlerini çıkarır, Jagdish onu durdurmak ister  ama Anandi elini iterek dışarı çıkar. Sumitra da ağlayarak takılarını çıkarıyordur. Gehna oraya gelir ve Sumitranın takılarını takmasını ister. Her şeyden önce sizin bir suçunuz yok der. Sumitra (kabaca), Kaliyaninin söylediklerine uymalarının  kendi kaderleri olduğunu söyler. Gehna onu anlamaya çalışır, ama Sumitra her zaman bu takıları sadece ailesinin uğruna ve Kaliyaniye saygı duymak için huzur olsun diye taktığınısöyler ama Gehnanın bunu berbat ettiğini ve  artık onu korumayacağını söyleyerek ayrılır.  

Sumitra mücevherlerini Kaliyaniye verir. Hem Kaliyani hem de kendisi kötü hisseder. Sumitra Anandinin mücevherlerini çıkarmış ama küpelerini umutmuş olduğunu görür. Kaliyaninin buna kızacağını düşünerek şok olur. Kaliyani Sumitranın düşündüğü gibi Anandiyi fırçalar ve Anandi küpelerini de çıkarır. Bairon çok kızmıştır ama çaresizdir.  Basant Gehnanın ailenin tüm mutluluğunu berbat ettiğini söyler.

Gehna, odasında oturuyordur ve Kaliyani odaya girer. Gehnanın onun gelini olduğunu düşünmese de kendisinin onun kayın validesi olduğunu ve hiçbir gelininden farkı olmadığını söyleyerek şimdi onlar da senin gibi kalmak zorunda der ve mücevherleri Gehnanın ayağına fırlatır.

Kazan Kaliyanilere gelir. Basantın doğum gününü kutlar ve ona hediye getirmiştir. Kaliyani onun gelişine pek sevinmemiştir ama onu ve diğer dünürleri kendisi eve çağırmıştır. Kazan Sumitrayı sade kıyafetlerle ve üzerinde hiçbir takı yokken görür ve şaşırır. Sumitra Kazana çay ikram eder. Kazan tereddüt etse de Kaliyani almasını söyler. Kazan bir şeylerin ters gittiğini hisseder. Kaliyani Anandi de böyle der. Sumitra çok üzülür. Kaliyani Anandiyi çağırır ve babasın geldiğini söyler. Kazan Anandiyi de bu tarz kıyafetler içinde ve takısız görür. Anandi babasına yaşlı gözlerle yaklaşır ve o sırada Madhav eve gelir. Madhavda ablasını bu şekilde görür ve şaşırır. Kaliyani ona da gelinlerinin artık bu şekilde giyineceklerini söyler. Ortam gerilir. Daha sonra Gehnanın babası eve gelir. Oda bir şeylerin ters gittiğini eve girişinden itibaren anlar. Kaliyani gelinleri hakkında ağır konuşur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 146. Bölüm Özeti 31 Ocak Perşembe Fragmanı # (1. kısım) Kaliyani Gehnanın yaptıklarından sonra bütün gelinlerine ceza verir.” üzerine 1 yorum

  1. "GULPERI" HAYRANI dedi ki:

    Cok tesekkurler Pinarcim ozetler guzel ve hizli gelyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.